Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

Nova vozniška dovoljenja se bodo zelo verjetno pričela izdajat sredi junija 2009 in takrat bodo tudi pri kategoriji A večje spremembe:

starost

za kategorijo H sedaj 14 let.............................. potem za preimenovano kat. AM 15 let

za kat. A1 (125 ccm) sedaj 16 let...................... potem A1 ostane 16 let

kat. A2 (25 kw in 0,16kw/kg) sedaj 18 let.......... potem A2 ostane 18 let

kat. A sedaj 21 let ...................................... potem 20 let, če imaš 2 leti VD za kat. A2

.......................................................................ali 24 let

Prehodi iz A1 v A2 in iz A2 v A ne bodo avtomatske po letih ampak bo potrebno pred izdajo A višje kategorije vedno opravljati preizkus vožnje (praktični del izpita) za višjo kategorijo ob pogoju, da imaš pred tem 2 leti VD A nižje kategorije.

Usak drugač pove. Men je inštruktor reku da ne bo več tega, da morš imet 2 leti, ampak samo

starostna omejitev za višjo kategorijo :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si iz Ljubljane nima smisla hodt nekam drugam, sploh pa, če maš že izpit za avto si najbrš vajen tud po mestu vozt...poligon je pa dost podobn k drugje. Ja jest sm delov v Korelatu in sm bil zadovoln.

OK, sam korelat velja kot ena najbolj dragih, recimo.

ne vem no. ne bi rad kompliciral, ampak, če res v drugih krajih narediš izpit z polovico ur kot v ljubljani... ? Pa še cenejše so.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, sam korelat velja kot ena najbolj dragih, recimo.

ne vem no. ne bi rad kompliciral, ampak, če res v drugih krajih narediš izpit z polovico ur kot v ljubljani... ? Pa še cenejše so.

Ja korelat je res ena dražjih ampak dost cenej pa skor ne dobiš ker so use okoli 30€. Če se ti bolj splača kam drugam pol pa kr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem zravn kategorije B leta 2003 dobil še A do 50km/h

Jeseni sem šel delat direkt za neomejoni in ga lani novembra tudi naredeil. :) SEM BIL VESEL!!!!! no še zdaj sem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova vozniška dovoljenja se bodo zelo verjetno pričela izdajat sredi junija 2009 in takrat bodo tudi pri kategoriji A večje spremembe:

starost

za kategorijo H sedaj 14 let.............................. potem za preimenovano kat. AM 15 let

za kat. A1 (125 ccm) sedaj 16 let...................... potem A1 ostane 16 let

kat. A2 (25 kw in 0,16kw/kg) sedaj 18 let.......... potem A2 ostane 18 let

kat. A sedaj 21 let ...................................... potem 20 let, če imaš 2 leti VD za kat. A2

.......................................................................ali 24 let

Prehodi iz A1 v A2 in iz A2 v A ne bodo avtomatske po letih ampak bo potrebno pred izdajo A višje kategorije vedno opravljati preizkus vožnje (praktični del izpita) za višjo kategorijo ob pogoju, da imaš pred tem 2 leti VD A nižje kategorije.

Kje si našel/našla ta podatek?

Ali kdo drug ve, kako se imenuje ta novela ZVCP?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

<h3 class="inside">Uradni list RS, št. 56/2008 z dne 06.06.2008</h3>

Pogoji za izdajo vozniškega dovoljenja

147. člen

(1) Vozniško dovoljenje se izda osebi, ki izpolnjuje naslednje pogoje:

– je telesno in duševno zmožna voziti vozilo, kar dokaže z veljavnim zdravniškim spričevalom,

– je dopolnila predpisano starost za vožnjo vozil,

– je opravila vozniški izpit pred pristojno izpitno komisijo iz 173. člena tega zakona,...

– ji ni odvzeto ali začasno odvzeto vozniško dovoljenje,

– se ji ne izvršuje stranska sankcija prepovedi vožnje motornega vozila določene vrste ali kategorije,

– ji ni prepovedana izdaja vozniškega dovoljenja v zvezi z varnostnim ukrepom odvzema vozniškega dovoljenja, dokler taka prepoved traja, in

– je zahtevi priložila ustrezno fotografijo.

(2) Vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A (brez omejitev) se izda osebi, ki poleg pogojev, določenih v prejšnjem odstavku, izpolnjuje naslednje pogoje:

– da je opravila praktični del vozniškega izpita vozil kategorije A brez omejitev,

– da ima najmanj dve leti veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A2.

(3) Vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A2 se izda osebi, ki poleg pogojev iz prvega odstavka tega člena izpolnjuje naslednje pogoje:

– da je opravila praktični del vozniškega izpita vozil kategorije A2,

– da ima najmanj dve leti veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A1.

...

150. člen

(1) Za vožnjo motornih vozil posamezne kategorije mora imeti voznik dopolnjeno naslednjo starost:

– za vozila kategorije AM 15 let;

– za vozila kategorije A1 16 let;

– za vozila kategorije A2 18 let;

– za vozila kategorije A, če ima 20 let;

imetnik dve leti vozniško

dovoljenje kategorije A2

– za vozila kategorije A 24 let;

– za motorna trikolesa z močjo 21 let;

...

257. člen Določbe 147., 148., 149. in 150. člena tega zakona se pričnejo uporabljati v enem letu od uveljavitve tega zakona. Do takrat se uporabljajo določbe 124., 128. in 129. člena Zakona o varnosti cestnega prometa (Uradni list RS, št. 30/98, 33/2000 – odločba US, 39/2000 – popravek odločbe US, 61/2000, 100/2000 – odločba US, 21/02 in 67/02).

Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o varnosti cestnega prometa – ZVCP-1E (Uradni list RS, št. 37/08)

106. člen

(1) Ta zakon začne veljati petnajsti dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.

(2) Ne glede na prejšnji odstavek se določbe tretjega odstavka 138. člena ter določbe 147., 149., 150., 151., 152., 154., 156., 157., 157.a, 158., 160., 162., 163., 172., 174. in 183. člena zakona začnejo uporabljati najkasneje 1. oktobra 2009. Do takrat se uporabljajo določbe 147., 149., 150., 151., 152., 154., 156., 157., 158., 160., 162., 163., 172., 174. in 183. člena Zakona o varnosti cestnega prometa (Uradni list RS, št. 133/06 – uradno prečiščeno besedilo in 139/06 – ZORed).

No, če jst tole vse skupi prav razumem, naj bi 150. člen začel veljati, tako kot je rekla Trisha, nekje sredi junija 2009, vendar pa najkasneje 1. oktobra 2009.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima koliko je v Ljubljani recimo najmanjše število ur za vozniški izpit? Katera ura je lahko glavna vožnja?

Drugače za prehode med kategorijami bo treba delat samo praktični del, glavno vožnjo.

Tudi zdej je tko, če pri 20 nardiš izpit za A do 25 kw, dobiš komaj pri 22 za neomejeno, v tem primeru lahko pri 21 dobiš za neomejeno samo če opraviš praktični del (glavna vožnja). Ker je pogoj 2 leti in dopolnjenih 21 za prehod brez opravljanja praktičnega dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to bo za vse veljalo, al bo za one ki so delali še v starem zakonu avtomatsko podaljšalo in jim ne bo treba vožje opravljat za višjo kategorijo izpita?? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole vse skupi je tk zmešan :wacko: , da po moje še sami ne vejo, kaj bi sploh radi in kaj naj s temi predpisi počnejo :headbang:

Glavno je sam to, da se narod zajebava!!!

Najbolje, da vprašaš kakšno uradno osebo, da ti pove kakšne je njena interpretacija tega zakona :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to bo za vse veljalo, al bo za one ki so delali še v starem zakonu avtomatsko podaljšalo in jim ne bo treba vožje opravljat za višjo kategorijo izpita?? :?

to bo veljalo samo za tiste ki bojo naredili v novem zakonu, za tiste ki smo naredili po starem bo veljalo po starem

(nov zakon velja za tiste ki so naredili v starem zakonu le v primeru, če je za nijih boljše) v tem pirmeru ni tko da ostane isto

iformacije sem dobila od izpitne komisije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to bo veljalo za vse, tisto kar imaš - imaš, tisto kar pa nimaš, pa si boš moral pridobiti po novem

no do izdaje novih vozniških na karticah je še čas po tastarem oz tistem kar velja sedaj

tukaj ni tisto kar je ugodnejše in bi za nekatere veljale kar stare določbe zakona, ko se spremeni velja po novem

verjem - uradno :whistle: :naughty: :rolleyes:

Popravljeno . Popravil trisha
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj ko sem končno stara 21, bi šla delat izpit. Rada bi se lotila čim prej, da me ne prehiti novi zakon, ki naj bi začel veljati (kolikor sem jaz razumela) nekje med junijem in oktobrom. Zanima pa me, kako je v primeru, da začnem vozit, medtem pa se zakon spremeni. Ali potem to pomeni, da usposabljanja sploh ne morem dokončati? Ali pa nadaljujem normalno, dobim pa izpit za A z omejitvijo? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj ko sem končno stara 21, bi šla delat izpit. Rada bi se lotila čim prej, da me ne prehiti novi zakon, ki naj bi začel veljati (kolikor sem jaz razumela) nekje med junijem in oktobrom. Zanima pa me, kako je v primeru, da začnem vozit, medtem pa se zakon spremeni. Ali potem to pomeni, da usposabljanja sploh ne morem dokončati? Ali pa nadaljujem normalno, dobim pa izpit za A z omejitvijo? :?

Priporočam ti, da urediš birokracijo ( zdravniško, CCP in republiške) čim prej, ker ti iz lastnih izkušenj povem, da praktičen del lahko opraviš v zelo kratkem času. Jaz osebno sem praktičen del opravil v celih petih dneh (razlog je bil da bi mi v kratkem potekli republiški), kar je pomenilo da je bila izpitna 9 ura. Tako, da če imaš kakšne izkušnje z motorji H kategorije ne bi smela imeti posebnih težav pri praktičnem delu!

Verjetno bi dobila A z omejitvijo, kar pa verjetno ne bi zadovoljilo tebe!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma naj bi prišlo do spremembe zakona septembra vozit pa začni ko bo malo topleje, ker v AŠ verjetno nimajo vse opreme, ki bi te varovala pred mrazom pa tudi čelade znajo bit problem. sicer pa glede količine ur, zgleda da sicer nisi tako švoh kot jaz ;) , vendar malo treninga za moč verjetno ne škodi predvsem pri počasnem manevriranju. jas sem imala nekaj težav (no jih imam še sedaj in ne sedem na motor, ki ima več kot 150kg :whistle: ). Se pravi poleg znanja rabiš tudi malo kondicije .) . Predvsem pa izberi dobro avto šolo, kjer ti bojo znali kej razložit in ti ne samo nabijali ur, ki niso ravno poceni.

Veliko veselja in pa brez padcev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporočam ti, da urediš birokracijo ( zdravniško, CCP in republiške) čim prej, ker ti iz lastnih izkušenj povem, da praktičen del lahko opraviš v zelo kratkem času. Jaz osebno sem praktičen del opravil v celih petih dneh (razlog je bil da bi mi v kratkem potekli republiški), kar je pomenilo da je bila izpitna 9 ura. Tako, da če imaš kakšne izkušnje z motorji H kategorije ne bi smela imeti posebnih težav pri praktičnem delu!

Verjetno bi dobila A z omejitvijo, kar pa verjetno ne bi zadovoljilo tebe!!!

Pet dni? To pa je brzina. Ampak po moje to v Ljubljani sploh ni možno, ker verjetno že samo čakanje na praktični preizkus (potem ko se prijaviš) traja dlje. Ali pa tudi ne, saj zdaj verjetno še ni takega navala. Ne vem, ugibam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma naj bi prišlo do spremembe zakona septembra vozit pa začni ko bo malo topleje, ker v AŠ verjetno nimajo vse opreme, ki bi te varovala pred mrazom pa tudi čelade znajo bit problem. sicer pa glede količine ur, zgleda da sicer nisi tako švoh kot jaz ;) , vendar malo treninga za moč verjetno ne škodi predvsem pri počasnem manevriranju. jas sem imala nekaj težav (no jih imam še sedaj in ne sedem na motor, ki ima več kot 150kg :whistle: ). Se pravi poleg znanja rabiš tudi malo kondicije .) . Predvsem pa izberi dobro avto šolo, kjer ti bojo znali kej razložit in ti ne samo nabijali ur, ki niso ravno poceni.

Veliko veselja in pa brez padcev.

Ja, upam, da bom kmalu začela. Samo avtošolo še izberem. (Ups, to spada že v drugo temo.) Glede opreme me pa ne skrbi, že imam svojo. :)

Hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Upam, da je to pravi naslov. Želim delati izpit za a neomejeno. Stanujem v Ljubljani. Mi lahko kdo priporoči dobro avtošolo?

Znanka, ki že ima izpit mi je priporočila naj ga grem delat nekam izven ljubljane, recimo postojno, da ga narediš veliko prej in ceneje.

Kako mnenje?

Hvala!

Če si iz Ljubljane nima smisla hodt nekam drugam, sploh pa, če maš že izpit za avto si najbrš vajen tud po mestu vozt...poligon je pa dost podobn k drugje. Ja jest sm delov v Korelatu in sm bil zadovoln.

Sam sem tudi iz Ljubljane a sem izpit za A neomejeno opravljal v Litiji, kljub temu, da se že deset let vozim po Ljubljani z avtomobilom. Razlog? Ne cena, temveč zahtevnost prometne ureditve. V Litiji imaš točno dva semaforja in dva krožna križišča, nekaj enosmernih in vse skupaj se lahko v parih urah naučiš na pamet, če ne gre drugače. Da to sedaj primerjam z Ljubljano in količino prometa v njej?!?! :headbang:

Če mene vprašaš, pojdi v Litijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem tudi iz Ljubljane a sem izpit za A neomejeno opravljal v Litiji, kljub temu, da se že deset let vozim po Ljubljani z avtomobilom. Razlog? Ne cena, temveč zahtevnost prometne ureditve. V Litiji imaš točno dva semaforja in dva krožna križišča, nekaj enosmernih in vse skupaj se lahko v parih urah naučiš na pamet, če ne gre drugače. Da to sedaj primerjam z Ljubljano in količino prometa v njej?!?! :headbang:

Če mene vprašaš, pojdi v Litijo!

Aki pa mogoče v postojno, če ti je bližje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj ko sem končno stara 21, bi šla delat izpit. Rada bi se lotila čim prej, da me ne prehiti novi zakon, ki naj bi začel veljati (kolikor sem jaz razumela) nekje med junijem in oktobrom. Zanima pa me, kako je v primeru, da začnem vozit, medtem pa se zakon spremeni. Ali potem to pomeni, da usposabljanja sploh ne morem dokončati? Ali pa nadaljujem normalno, dobim pa izpit za A z omejitvijo? :?

Jaz sem se že lani bal tega zakona zato sem delal že lani jeseni. izpitna ur je bila 9-ta, izpite sem pa delal mrezlega 19.11.08

odločil sem se čez noč da ga grem naredit in še preden sem ga naredil sem imel doma motor :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem poslal na BB avtošolo E-mail ter povprašal po tem novem zakonu...rekli so mi da pri 18ih gres delati izpit za A2 kategorijo (beri 35kW)..potem pa pri 20ih lahko gres delat za neomejeno...se pravi da bos po novem zakonu dubil izpit za neomejeno 1 leto prej.. seveda pa je v vsaki dobri stvari tud slaba stvar...cena....za A2 kategorijo moraš opraviti 16 obveznih ur..1 ura pa stane 36€ potem pa sami izracunajte.

LP Anže

Popravljeno . Popravil anzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ewo spet js :D

Zanima me samo nekaj...A lahko ves izpit za A1 narediš še predno si star 16 let in ga lahko po šestanjstem letu greš samo dvignit? Kot je to naprimer za kategorijo H...Ker nekateri govorijo tako, drugi drugače.. :glare: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!