Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

Če imam izpit A 125ccm..............in vozim motor 250ccm 25KW............to pomeni da je isto kot če izpita sploh nebi imel? Kolikšna je kazen če kdo ve? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam ene par vprašanj.

jst sem star 18 novembra 19 in bi se jst odpravu delat izpit za avto + motor 125ccm.

koliko časa bi jst mogu čakat (koliko let oz do katerega leta) da lahko peljem 600ccm motor???

hvala

lep pozdrav

sky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neboš delal za 125ccm ampak za A z omeitvijo kar pomeni da boš dobil izpit z omejitvijo do 25KW in 0.16kw/kg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ta tedn naredu izpit za A in sem vprašal, pa mi je rekla da nism več začetnik ker imam vozniški B že 6let.

Fant, js sem tudi že 4 leta imel ispit za H kategorijo ko sem delal za A in B, pa to še zdaleč ni pomenlo, da nisem več voznik začetnik! Kategorija stoji vsaka sama zase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To s H kategorijo drži. Če pa za B nisi več voznik začetnik, tudi za A uradno nisi voznik začetnik

ni res....men je sodnica drgač rekla... vsaka kategorija posebi...lohka pr50ih nardiš izpit za motor pa boš še vedno mlad voznik :yes: ker je tut sodnica rekla da večina ljudi misle tko kot si gor napisal.... uglavnem vsaka kategorija je klasa zase...

je pa res da ti to ne piše v vozniškem...vsaj men ni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni res....men je sodnica drgač rekla... vsaka kategorija posebi...lohka pr50ih nardiš izpit za motor pa boš še vedno mlad voznik :yes: ker je tut sodnica rekla da večina ljudi misle tko kot si gor napisal.... uglavnem vsaka kategorija je klasa zase...

je pa res da ti to ne piše v vozniškem...vsaj men ni...

Bi se strinjal s to trditvijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je s H kategorijo ne vem, pomoje si pol voznik začetnik ko nrdiš za A al pa B (nevem ker ko sem delal izpit za H je blo vse še tko u izi...)

Kako je s H kategorijo ne vem, pomoje si pol voznik začetnik ko nrdiš za A al pa B (nevem ker ko sem delal izpit za H je blo vse še tko u izi...) :worship:

Sem pa 100% da za A nisem več začetnik ker mi je tko povedala v avto šoli in na UE Ajdovščina.Če kdo ne verjame naj pokliče tja, ne govorim neki v brezveze, čeprou se tudi meni ne zdi logično kako in zakaj je tako, tako kot se mi ne zdi logično če narediš za B da dobiš tudi H in G.Ker če neka nona komej naredi izpit za B niti slučajno ne piše da zna s tem lovit ravnotežje na mopedu, ampak tko so pač drugi zasnovali zakone, vi pa jih ne boste z ugibanjem in dolgovezenjem spremenili.

LP

Kako je s H kategorijo ne vem, pomoje si pol voznik začetnik ko nrdiš za A al pa B (nevem ker ko sem delal izpit za H je blo vse še tko u izi...) :worship:

Sem pa 100% da za A nisem več začetnik ker mi je tko povedala v avto šoli in na UE Ajdovščina.Če kdo ne verjame naj pokliče tja, ne govorim neki v brezveze, čeprou se tudi meni ne zdi logično kako in zakaj je tako, tako kot se mi ne zdi logično če narediš za B da dobiš tudi H in G.Ker če neka nona komej naredi izpit za B niti slučajno ne piše da zna s tem lovit ravnotežje na mopedu, ampak tko so pač drugi zasnovali zakone, vi pa jih ne boste z ugibanjem in dolgovezenjem spremenili.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uglavnem vsaka kategorija je klasa zase...

Če je to res zakaj pa pol če narediš izpit za B dobiš še izpit za H in G? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

voznik zacetnik si 2 leta od PREJEMA izpita ter do 21 leta.

Prepisano iz teorije CPP.

Sicer pa...noter pa nic ne pise glede kazni. Dons so me policaji ujeli ( no niso me ujeli ker nisem ustavil ) in nimam izpita za A ampak samo za H. Vozil sem se z popolnoma izpravno Husqvarno SM 125. Prisli na dom in imeli 2 urni govor ter odsli. O kazni pa nic. Fora je tudi da sem naredil prekrsek v drugem kraju in da spada vse pod drugo policijo in tisti so me menda dali na sodisce. Mamu jim!

BOm pa septembra star 16 in enkrat takrat dobim izpit.

Nekaj so omenjali 500€ ker nimam izpita ter 400€ ker nisem ustavil. Ve kdo kaj o tem?

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

500€ mislim da je kazen brez izpita ja ker sem se sam zanimal ker sm se švercal ko sem delal izpit za A, za pobeg pa nimam pojma kolko je, upam in mislim da je pa vse 50%manj če plačaš v 7-ih dneh. :rolleyes:

Tko da srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

500€ mislim da je kazen brez izpita ja ker sem se sam zanimal ker sm se švercal ko sem delal izpit za A, za pobeg pa nimam pojma kolko je, upam in mislim da je pa vse 50%manj če plačaš v 7-ih dneh. :rolleyes:

Tko da srečno

Jah...problem je v tem ker grem jst na sodisce in nimam moznosti takojsnjega placila kazni.

Se bom mogoce lahko izgovoril, da ne placam kazni? oz. lahko zmanjsam visino kazni ce placam takoj. Placilnega naloga nisem prejel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda si, samo za A. B pa normalno nisi več :)

NI RES.

Če ima B kategorijo več kot 2 leti in je starejši od 21 let, potem ni več začetnik.

Če bi točno prebrali 66. točko 23. čl. ZVCP-1, bi videli da piše A ali B.

spet ni treba klicat okol, ampak se lahk meni verjame:)) :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

voznik zacetnik si 2 leta od PREJEMA izpita ter do 21 leta.

Prepisano iz teorije CPP.

Sicer pa...noter pa nic ne pise glede kazni. Dons so me policaji ujeli ( no niso me ujeli ker nisem ustavil ) in nimam izpita za A ampak samo za H. Vozil sem se z popolnoma izpravno Husqvarno SM 125. Prisli na dom in imeli 2 urni govor ter odsli. O kazni pa nic. Fora je tudi da sem naredil prekrsek v drugem kraju in da spada vse pod drugo policijo in tisti so me menda dali na sodisce. Mamu jim!

BOm pa septembra star 16 in enkrat takrat dobim izpit.

Nekaj so omenjali 500€ ker nimam izpita ter 400€ ker nisem ustavil. Ve kdo kaj o tem?

DOKLER NISI STAR 18 za noben prekršek ne boš dobil kazni. Dobil boš povabilo na obravnavo na sodišču, ki se je boš moral udeležiti z enim izmed staršev. Tam bo veliko blablablabla, nisem hotel, blablabla, ne bom več, blablabla....Nato boš dobil ukor, ki ga boš v pisni obliki prejel po pošti. IN TO JE TO...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Starši pa položnico :P

Ukor IN denarno kazen ali samo UKOR?

Ukora bom se vesel kot kaze pa se ga ze 10 let solanja otepam :D

No ni enak ukor ampak podoben predvidevam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hej, moj primer sicer ni enak, ampak vseeno.

ko sem bila stara 15 let, sem se enemu v rit zaletela s skuterjem - pač splet okoliščin in premala varnostna razdalja. kriva samo jaz, pa nikoli ni prišla nobena kazen, dobila sem samo ukor. predvidevam, da bo s tabo enako, čeprav si zakonsko že odgovoren.

p.s. ukor sem mislim da dobila za cc 2 leti, če ne naredim nobene pizdarije več :) - potem pa se te izbriše

Popravljeno . Popravil Sharona05
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo. Kako je potem z novim zakonom za neomejeno kategorijo. A so kje točni podatki kdaj stopi v veljavo ta zakon z 24 leti, al je mogoče že v veljavi.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!