Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

Torej, star sem 29 let. Šel bi delat izpit A kategorije, kako je sedaj s tem lahko naredim za neomejeno takoj, al so še kr neke finte z vmesnimi obdobji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav vsem skupaj..

Pred kratkim sem napolnil 21 letsmile.gif .. in že od 15 leta sem komaj čakal da napolnim 21 let zato da lahko naredim vozniško za motor A kategorijo "neomejeno"....že pri 18 letih sem hotel narediti vozniško...ampak mi finance niso dopuščale ker sem delal že B kategorijo ...potem je sledil nakup avtomobila itd.

V glavnem, prebrau sem da je prišel ven novi zakonSS.gif in to me je tok šokiral da bl nemoretrance_39_thumbdown.gif .. to da čakaš do 24 leta mi je mau bedn + obveznih 22 ur to se pa vid da jim manka dnarja v blagajni, ampak nima veze. Zanima me samo ena stvar , če naredim vozniško sedaj pri 21 letih ...trance_11_confused.gif ali lahko vozim motor ki ima 600 kubikov...brez da mu dajem neke blokade notr ??trance_11_confused.gif

Pričakujem kakšen konkretn odgovor da mi mau obrazloži ta novi zakon.

Hvala =) lep dantrance_44_wink5.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav vsem skupaj..

Pred kratkim sem napolnil 21 letsmile.gif .. in že od 15 leta sem komaj čakal da napolnim 21 let zato da lahko naredim vozniško za motor A kategorijo "neomejeno"....že pri 18 letih sem hotel narediti vozniško...ampak mi finance niso dopuščale ker sem delal že B kategorijo ...potem je sledil nakup avtomobila itd.

V glavnem, prebrau sem da je prišel ven novi zakonSS.gif in to me je tok šokiral da bl nemoretrance_39_thumbdown.gif .. to da čakaš do 24 leta mi je mau bedn + obveznih 22 ur to se pa vid da jim manka dnarja v blagajni, ampak nima veze. Zanima me samo ena stvar , če naredim vozniško sedaj pri 21 letih ...trance_11_confused.gif ali lahko vozim motor ki ima 600 kubikov...brez da mu dajem neke blokade notr ??trance_11_confused.gif

Pričakujem kakšen konkretn odgovor da mi mau obrazloži ta novi zakon.

Hvala =) lep dantrance_44_wink5.gif

Ja lahko voziš, vendar samo določene. Yamaha 660XT, neki tazga, pol Ducati Sm, pa če neki SM-jev in ostalih. Če te pa zanima zakon konkretno pa si ga lahko prebereš na uradnem listu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav vsem skupaj..

Pred kratkim sem napolnil 21 letsmile.gif .. in že od 15 leta sem komaj čakal da napolnim 21 let zato da lahko naredim vozniško za motor A kategorijo "neomejeno"....že pri 18 letih sem hotel narediti vozniško...ampak mi finance niso dopuščale ker sem delal že B kategorijo ...potem je sledil nakup avtomobila itd.

V glavnem, prebrau sem da je prišel ven novi zakonSS.gif in to me je tok šokiral da bl nemoretrance_39_thumbdown.gif .. to da čakaš do 24 leta mi je mau bedn + obveznih 22 ur to se pa vid da jim manka dnarja v blagajni, ampak nima veze. Zanima me samo ena stvar , če naredim vozniško sedaj pri 21 letih ...trance_11_confused.gif ali lahko vozim motor ki ima 600 kubikov...brez da mu dajem neke blokade notr ??trance_11_confused.gif

Pričakujem kakšen konkretn odgovor da mi mau obrazloži ta novi zakon.

Hvala =) lep dantrance_44_wink5.gif

Ja lahko voziš motor ki ima 600 ali pa tudi večkubikov (če takšen sploh obstaja) pod pogojem da nima več kot 35 kw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čeprav se v praksi pokaže, da to ni nujno, le da piše v evidenčnem kartončku, ker papir prenese vse :whistle:

in da je to plačano, kajne?

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem, prebrau sem da je prišel ven novi zakonSS.gif in to me je tok šokiral da bl nemoretrance_39_thumbdown.gif .. to da čakaš do 24 leta mi je mau bedn + obveznih 22 ur to se pa vid da jim manka dnarja v blagajni, ampak nima veze. Zanima me samo ena stvar , če naredim vozniško sedaj pri 21 letih ...trance_11_confused.gif ali lahko vozim motor ki ima 600 kubikov...brez da mu dajem neke blokade notr ??trance_11_confused.gif

Ja lahko, ampak če je nad 700 kubikov, mu je treba en cilindr odklopit (v primeru, da je 4-cilindrski), če je pa nad 1000 kubikov, pa se odklopita dva cilindra (pri redkih izjemah, recimo če bi vozil Triumph Rocketa, pa bi bilo zaradi ogromne kumbanture odkloplit tri celindre).

Mimogrede, ja, tudi jaz se strinjam, da se vidi, da v blagajni za penzije pa tomanjka dnarja, zato pa QRBE kasirajo v avtošolah za 22 ur!!!

Štraaaajk! (+ KRIVICAAAA!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vm za konkretne odgovore.trance_44_wink5.gif

Drgač so mi všeč mal bl taki športni modeli motorjev. V mislih mam Hondo cbr 600, Yamaha r6, suzuki gsxr-750.

Ampak trenutno je adut KTM Super duke 990 worship.gif

Ali je možen nakup katerega od teh, glede na moje stanje, ki sem ga prej opisal smile.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal ne.. Kot je bilo rečeno, z A2 kategorijo sicer nimaš omejitve pri kubikaži, imaš pa omejitev pri moči. Voziš lahko motor do 35kw, v primeru da je motor blokiran na toliko kw, pa izvorna moč ne sme presegati 70kw.

Vsi našteti motorji imajo v originalu več kot 70kw, kar pomeni, da jih ne bi smel vozit tudi če bi jih blokiral na 35 ali manj kw, ker bo izvorna moč višja od 70kw.

Bo treba ponajt kej švohejšga dokler ne dobiš neomejeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala ti za odgovor.

Počutm se k en debil..prvo čakam 21 let zdj pa te pof. politiki kr neki spremijajo*JoJ ta naša slovenija skoz preseneča ( ampak v negativnem smislu )

Za avto lahk delajo že z 16 leti pa poumad.gif ...pa lahk od fotra uzamejo avto pa letijo 250 brez problemov. Motoristom pa dajejo neke omejitve pa nevem kva.

Na podlagi teh vaših odgovorov sem se odloču da bom naredu vozniško za motor pač do 35kw ...in k nardim vozniško se bom ponovno posvetoval z vami glede izbire motorja.

Hvala vam za vaše odgovore*

Lep pozdrav trance_44_wink5.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala ti za odgovor.

Počutm se k en debil..prvo čakam 21 let zdj pa te pof. politiki kr neki spremijajo*JoJ ta naša slovenija skoz preseneča ( ampak v negativnem smislu )

Za avto lahk delajo že z 16 leti pa poumad.gif ...pa lahk od fotra uzamejo avto pa letijo 250 brez problemov. Motoristom pa dajejo neke omejitve pa nevem kva.

Na podlagi teh vaših odgovorov sem se odloču da bom naredu vozniško za motor pač do 35kw ...in k nardim vozniško se bom ponovno posvetoval z vami glede izbire motorja.

Hvala vam za vaše odgovore*

Lep pozdrav trance_44_wink5.gif

Če so ti všeč cesti motorji pride v poštev ninja 250, za kej več pa ne vem. Celo RS 250 ne pride v poštev, legalno seveda :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dan,

torej tukaj sem opazil, da se jih je nekaj obrnilo na upravne enote glede tega, da so izpit opravljali po starem ter tako pridobili izpit za 25kW. Torej od mojega izpita za 125 minevata 2leti in par mesecev.Sedaj sem čas posvečal maturi zdaj pa gre čas mojemu izpitu. Kot prvo me zanima ali ste šli osebno tja ali ste zadevo uredili preko maila? Ker ko pride kakšen 18 letnik ga bolj teško resno jemlješ, ter na koga točneje ste se obrnili?

Upam da je kakšna rešitev.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tamali dela zdej izpit za moped (ima 19 let in bo padu v 35kw kategorijo). Ko je vprašal v avtošoli AMD so rekli, da tisto 70kW v štartu nima nobene veze in ni nič v legali še... Glavno da je 35 kW blokada, pa ni važno s kje (magar 120kW motorja) Kaj je zdej res in kaj ne? :wallbash:

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tamali dela zdej izpit za moped (ima 19 let in bo padu v 35kw kategorijo). Ko je vprašal v avtošoli AMD so rekli, da tisto 70kW v štartu nima nobene veze in ni nič v legali še... Kaj je zdej res in kaj ne? :wallbash:

Seveda ni 70kw legalno brez blokade, z blokado pa je. Če pa ni to to kar te zanima pa poskusi bolj slovnično napisati, da bomo razumeli vprašanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se posipam s pepelom, ker sem bol na hitro skup zmetal sestavek.

Torej:

Inštruktor mu je dejal, da blokada motorja na 35kW je dovol neglede koliko je izvorna moč. Lahko je tudi 120kW. In kolikor je on seznanjen (instruktor), zaenkrat ni še nič uzakonjeno, da se lahko vozi blokiran motor na 35kW vendar mora imeti motor izvorno moč max 70kW, sicer je brezpredmetno. Lahko je tudi R1 blokirana na 35kW z drugimi besedami.

Upam, da sem zdej bol razumljivo napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo

A ima mogoče kdo tukaj vseh 6 pol za cpp za A kategorijo ? Bi bil zelo hvaležen, da grem malo čez, da ne bo kakšnih presenečenj na opravljanju.

Hvala

  • Ni mi všeč 6
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

A ima mogoče kdo tukaj vseh 6 pol za cpp za A kategorijo ? Bi bil zelo hvaležen, da grem malo čez, da ne bo kakšnih presenečenj na opravljanju.

Hvala

Knjigo v roke pa uč se, tko te nima kaj presenetit!

Popravljeno . Popravil yourfriend11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, kje je že tista stran, ampak stric Google bi sigurno našel... Sem pa kak mesec nazaj gledal to stran, -napiši CPP, bo našlo.

---

Evo, sem šel za hec googlat -5 sekund... Takoj sem našel.

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tamali dela zdej izpit za moped (ima 19 let in bo padu v 35kw kategorijo). Ko je vprašal v avtošoli AMD so rekli, da tisto 70kW v štartu nima nobene veze in ni nič v legali še... Glavno da je 35 kW blokada, pa ni važno s kje (magar 120kW motorja) Kaj je zdej res in kaj ne? :wallbash:

Če tega ne vedo v avtošoli, da je s 1.10.2008 začel veljati nov zakon, potem naj zamenja avtošolo. Izvorna moč motorja ne sme presegati dvakratnika blokirane moči (matematiko pa menda znaš).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koliko ur je potrebno sedaj po novem zakonu, če je bodoči motorist star 24 let in želi opravljat izpit??

ne da se mi iskat

tako da se v naprej opravičujem in seveda pričakujem odgovore:closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koliko ur je potrebno sedaj po novem zakonu, če je bodoči motorist star 24 let in želi opravljat izpit??

ne da se mi iskat

tako da se v naprej opravičujem in seveda pričakujem odgovore:closedeyes:

22 ur,oziroma 950e,če gre vse s prve :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj prvič videl avtošolo, kjer je kandidat vozil cestni motor - novo hondo fireblade cool.gif

v bistvu kar dobra ideja če ima kandidat željo po cestnem motorju, da se takoj spozna z njim in nauči

osnov vožnje, ki pa je sigurno čisto drugačna od kakšnih er-jev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!