Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

Mislm, da te naujo preveč "j***l", če boš zadost pozorn na vse nima kej bit. Mene ni probavu na nobene varke vržt, tko da sam bit pozorn. ;)

Odvisno kakšnga dobiš. .............................................................................................

Sm zbrisu kaj sm mel napisan da nav kdo začel kej komplicirat.

Popravljeno . Popravil yourfriend11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslednji teden imam glavno vožnjo za A kategorijo (prej nisem imel nobenega A izpita, samo B) v Ljubljani.

Ve kdo kakšne posebne fore, na katere te lahko vržejo ocenjevalci v LJ? Za eno križišče z zabrisanimi talnimi oznakami sem že izvedel...

Če znaš vozit in poznaš CPP te ne bo noben vrgu...

Tako kot si v šoli dobil pozitivno oceno, če si se dovolj učil... :book:

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega ki dela za 18 let izpit pa mi je rekel da je to do 50kw izpit pa jaz zdaj res več nevem kaj je res pa kaj, samo vem da se najbolj splača vozit BREZ IZPITA + BREZ REGISTIRANEGA MOTORJA pa ti pol nemorejo nič vzeti. HEHE

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj za A1 nucaš prvo pomoč??? :blink:

jp :rolleyes:

Popravljeno . Popravil yourfriend11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

praskaš po jajcih z dvignjenimi nogami v luftu in glavo na tanku

:lol1: sem si probu predstavljat pa ne gre :-)

Drgač pa dobr post, maš plus

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če znaš vozit in poznaš CPP te ne bo noben vrgu...

Tako kot si v šoli dobil pozitivno oceno, če si se dovolj učil... :book:

:yes:

Nisi razumel vprašanja. Obstajajo situacije kjer lahko zajebeš pa ni tvoja krivda. Kot primer mi je instruktor pokazal krizisce na koncu enosmerne ulice, ki se razveji na vec pasov, talne oznake pa so v 5% original oblike (popolnoma nerazlocno dotrajane). Takšnih krajev poznam kar precej v LJ, ker imam srečo da po njej vozim že 10 let, ampak izpita pa ze dolgo nisem nobenega delal - zato sem vprašal če je kaj novega. Navsezadnje je polaganje izpitov v LJ daleč najzahtevnejše v Slo, čemur pričajo statistike in pogosti begi LJ kanditatov v druge okoliše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi razumel vprašanja. Obstajajo situacije kjer lahko zajebeš pa ni tvoja krivda. Kot primer mi je instruktor pokazal krizisce na koncu enosmerne ulice, ki se razveji na vec pasov, talne oznake pa so v 5% original oblike (popolnoma nerazlocno dotrajane). Takšnih krajev poznam kar precej v LJ, ker imam srečo da po njej vozim že 10 let, ampak izpita pa ze dolgo nisem nobenega delal - zato sem vprašal če je kaj novega. Navsezadnje je polaganje izpitov v LJ daleč najzahtevnejše v Slo, čemur pričajo statistike in pogosti begi LJ kanditatov v druge okoliše.

Ja sej zato pa toliko neumnosti po cestah, raj bezijo v sela delat izpit, kukr da bi se navadl na promet.

Prevec je potuhe in ta nesposobne nebi smel spuščat naprej. Boš tudi na lastni koži sprobal kako je luštno biti izsiljen vsaj 1x na teden. Mislm pa da nebi skodval, ce bi vsi opravljal vsaj nekaj prakse na motorjih, šele tm začnejo možgani delat, saj je vsakega malo strah za svojo rit.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, za a2 in a pa.

Zej grem jest delat za A2, čez kašn mesec še za B, in čez 2 leti potem še za A. Se pravi bom moral varno vožnjo narediti 3krat če sem prav zastopiv? :headbang:

mamu jim nabijem banda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jas imam pa sledeče vprašanje..

Izpit za B kategorijo sem opravil pred 2 letoma, rad bi imel še dovoljenje za A kategorijo. Ker nisem star 24 da bi delal A neomejeno bi se trenutno moral zadovoljiti z A2. Zanima me če je za nas, ki smo pridobili dovoljenje pred 13. avgustom, potrebno iti na trening varne vožnje? Nekje sem zasledil, da tisti ki so pridobili izpit pred tem datumom za naslednje opravljanje izpita A2 ali A ni potrebno iti na varno vožnjo. Kaj je zdaj res? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem da nas kradejo itd. ampak varna vožnja kot bom še 10000000x napisal je za vaše dobro in ne za soseda!

Kot prvo hvala bogu da malo te junce ki preveč igrajo Need for speed undercover in se potem usedejo za volan in mislijo da so najhitrejši in ne vem kaj še da jih naučijo kako se vozi in pravilno odreagira (če se le da) v nepripravljenih trenutkih ki za nikogar od nas niso zabavni ali zaželjeni.

afro tebe pa ne razumem kaj hočeš povedati s postom.....ti bi rad delal izpit za a2 ali ga že imaš, "Zanima me če je za nas, ki smo pridobili dovoljenje pred 13. avgustom, potrebno iti na trening varne vožnje?" Zakaj bi moral iti na trening če že imaš dovoljenje??? saj ti zdrava logika pove da ti ni treba.....mislim pa da je trening varne vožnje vključen zraven ur v avtošoli (to pomeni 22ur + trening varne vožnje) - tako zdaj jst mislim, itq pa brezveze kaj govorit ker si bodo naši pametnjakovići zmislili še kakšno alinejo kjer bodo dodali seciranje polžev itd. ;)

pa dejte se že nehat obremenjevat s temi tečaji varne vožnje in jokat. škodit vam ne more, ali pač?

ali sami mislite da ste preveč izkušeni da bi šli na tečaj?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam izpit za B.

Bi delu A2

Kandidatom za voznike motornih vozil kategorije A2 ali A ali B, ki bodo opravili vozniški izpit in pridobili vozniško dovoljenje vključno do 12. avgusta 2010, in tistim, ki bodo vozniško dovoljenje za kategorijo A2, A ali B pridobili pred tem datumom ter kasneje še dodatno vozniško dovoljenje za katero iz omenjenih kategorij, se bo vozniško dovoljenje podaljšalo brez opravljenega dodatnega usposabljanja. Vsem ostalim kandidatom za voznike bo, ne glede na to, ali so opravili vozniški izpit pred uveljavitvijo določb ali ne, s 13. avgustom 2010 ob pridobitvi vozniškega dovoljenja izdan tudi karton voznika začetnika za spremljanje njihovega dodatnega usposabljanja. Ob podaljšanju vozniškega dovoljenja pa se bo od njih zahtevalo tudi potrdilo o opravljenem programu dodatnega usposabljanja za voznika začetnika.

Ko opravim A2 izpit, bo treba se na varno vožnjo ali ne?

Popravljeno . Popravil afroman10
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem da nas kradejo itd. ampak varna vožnja kot bom še 10000000x napisal je za vaše dobro in ne za soseda!

Kot prvo hvala bogu da malo te junce ki preveč igrajo Need for speed undercover in se potem usedejo za volan in mislijo da so najhitrejši in ne vem kaj še da jih naučijo kako se vozi in pravilno odreagira (če se le da) v nepripravljenih trenutkih ki za nikogar od nas niso zabavni ali zaželjeni.

afro tebe pa ne razumem kaj hočeš povedati s postom.....ti bi rad delal izpit za a2 ali ga že imaš, "Zanima me če je za nas, ki smo pridobili dovoljenje pred 13. avgustom, potrebno iti na trening varne vožnje?" Zakaj bi moral iti na trening če že imaš dovoljenje??? saj ti zdrava logika pove da ti ni treba.....mislim pa da je trening varne vožnje vključen zraven ur v avtošoli (to pomeni 22ur + trening varne vožnje) - tako zdaj jst mislim, itq pa brezveze kaj govorit ker si bodo naši pametnjakovići zmislili še kakšno alinejo kjer bodo dodali seciranje polžev itd. ;)

pa dejte se že nehat obremenjevat s temi tečaji varne vožnje in jokat. škodit vam ne more, ali pač?

ali sami mislite da ste preveč izkušeni da bi šli na tečaj?

LP

Če financiraš grem usak teden :rolleyes: s tem denarjem, ki ga bom porabu pri teh izpitih, bi si lohka čez zimo kupu novo opremo komplet, poliestre, grelce, in še marsikej.... tko bo pa zej zmankal za take zadeve, ki si jih želim :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam izpit za B.

Bi delu A2

Ko opravim A2 izpit, bo treba se na varno vožnjo ali ne?

danes je 14. avgust ane?

torej ja, razen če greš v preteklost in takrat narediš izpit ;)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam izpit za B.

Bi delu A2

Ko opravim A2 izpit, bo treba se na varno vožnjo ali ne?

Kolk časa maš izpit za B?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja 2 leti.

Voznik začetnik je:

- voznik motornega vozila do dopolnjenega 21. leta,

- voznik motornega vozila, ki ima vozniški izpit dve leti ali manj,

- voznik motornega vozila, ki ima vozniški izpit za vožnjo vozil katere od kategorij A2, A in B manj kot dve leti, tudi če ima vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij AM, A1, B1, F ali G.

Popravljeno . Popravil Miha27
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem nisi nič pomagal na žalost.

V treh alinejah ti piše kdo je voznik začetnik. Če si začetnik moraš delat varno vožnjo, če nisi

ti ni treba.

Težko razumet ane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam izpit za B.

Bi delu A2

Ko opravim A2 izpit, bo treba se na varno vožnjo ali ne?

Če maš izpit za B več kot 2 leti ti ni treba, ker nisi več voznik začetnik, v nasprotnem primeru DA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če financiraš grem usak teden :rolleyes: s tem denarjem, ki ga bom porabu pri teh izpitih, bi si lohka čez zimo kupu novo opremo komplet, poliestre, grelce, in še marsikej.... tko bo pa zej zmankal za take zadeve, ki si jih želim :(

Zaradi takega razmišljanja ljudi, ki mislijo da so se rodili Rossiji in Lorenzoti in jim tečaji varne vožnje nič ne pomagajo, ker so sami itaq boljši in vejo več od inštruktorjev, ki varno vožnjo poučujejo 10+ let in imajo za sabo 10+ usposabljanj v tujini in pri nas poleg tega pa za sabo 100.000km+ ceste torej izkušenj... No zaradi takih je pri nas tolko mrtvih na cestah...

Kewo: Pri svojih 18 letih imaš verjetno dosti premalo izkušenj, kaj šele pospravljenega podstrešja za pametnjevat kaj je prav in kaj ne... Cesta ni pista... in prej ko boš to skapiral prej bo boljše tako zate kot zame, da te nebom kje dobil pod kolesa... (mimogrede kolko let si na MOTORJU - mopedi izvzeti, oz. kolko prevoženih km???).

Js osebno ne hodim na grobnik ne na marof... imam pa za sabo kar nekaj kilometrov pri nas in v tujini... Vem kar nekaj o tehnikah vožnje... dosti sem na lastni koži okusu... pa sem se vseeno udeležil tega tečaja PROSTOVOLJNO (Vransko) in se ga bom ponovno (prvič začetniški, tokrat nadaljevalski)... In verjemi, da nebo škodil nobenemu, niti tistim, ki imajo že 20 let izpit... nasprotno...

Popravljeno . Popravil Stasky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je to vse skupi samo dodaten strošek, ker poznam ljudi, ki imajo izpit za B kategorijo 10+ let in še nikoli niso imeli večjih prometnih nesreč, kot dokaz mi je večina pokazala tistih magičnih 50% popusta pri bonifikaciji. Zdej oni niso hodili na te varne vožnje, pa so vseeno danes na cesti veliko bolj znajdejo zarad drugih, če ne zaradi let pa zaradi prevoženhih kilometrov. Za A kategorijo, bo pa vrejtno prišlo prav, samo naj nabijejo še tok ur in še tok varne vožnje, nikol ne bo bilo motorista, ki ne bo vsaj enkrat padel, pa magar na pisti.

Sej slaba ziher ne more bit, ampak če so že tok stvari nabasali, pa naj vsaj malo spustijo cene, da lahko ljudje naredijo izpit brez dvigovanja kredita. Ampak tega filma pa ne bomo videli, mora bit ekonomska računica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!