Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

no super.

izpita v avstriji ne morem delati saj je pogoj da delaš izpit da si vsaj 6 mesecev prijavljen na začasno ali stalno prebivališče v avstriji.

fakof :(

Tudi če bi ga lahko delal ti nebi veljalo, ker si državljan slovenije in zate veljajo slo zakoni... tisti, ki pa že ima AUS VD gre na upravno enoto in mu zamenjajo za enakovredno kategorijo SLO VD...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no super.

izpita v avstriji ne morem delati saj je pogoj da delaš izpit da si vsaj 6 mesecev prijavljen na začasno ali stalno prebivališče v avstriji.

fakof :(

Ah te dve let z A2 boš že počaku, pa maš pol mir :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po novem zakonu rabiš še praktično usposablanje za avto na poligonu, kar bo naneslo še dodatnih 200-300€ ... torej te vse skupaj pride res okoli 1200€ ;)

25ur *25€

45 € zdravniški

glavna, testi predavanja cca 150€

poligon 200-300€

kartončki in take bedarije 30€

prva pomoč (če je nimaš) 50,€

pa si približno na 1200€

da ne govorim če imaš več ur, oz. če karkoli padeš ;)

Mal si pretiraval: glavna,testi, predavanja te pride max 90€.

Ja kr podražal se je to jst vem, da sm skozi pršu pod 550€ :whistle:

Popravljeno . Popravil Tabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja bom že nekak, itak grem študirat tja tak da max 1 leto bom moral trpet whistle.gif

eno vprašanje na kratko.

če naredim v sloveniji ZDAJ izpit, lahko legalno vozim to?

/_MOTO/ad.asp?ID=4074217 (link od avtonet)

hvala vam vsem za pomoč, bom našel neko varjanto upam...

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja bom že nekak, itak grem študirat tja tak da max 1 leto bom moral trpet whistle.gif

eno vprašanje na kratko.

če naredim v sloveniji ZDAJ izpit, lahko legalno vozim to?

/_MOTO/ad.asp?ID=4074217 (link od avtonet)

hvala vam vsem za pomoč, bom našel neko varjanto upam...

Žal ne ker ima izvorno moč večjo od 50kW :sleep2:

Max lahko voziš stvar z 70kW če ima noter blokado 35kW.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal ne ker ima izvorno moč večjo od 50kW :sleep2:

Max lahko voziš stvar z 70kW če ima noter blokado 35kW.

Hmm, kaj zdaj...dvakratnik blokirane moči ne sme presegati 70kW, ali izvorna moč ne sme presegati 70kW ne glede na to kolikšna je blokada?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, kaj zdaj...dvakratnik blokirane moči ne sme presegati 70kW, ali izvorna moč ne sme presegati 70kW ne glede na to kolikšna je blokada?

Izvorna moč ne sme presegati 70kw, če daš vanj blokado 35kw, če je blokada 25kw je pa neko razmerje izvorne moči in teže motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izvorna moč ne sme presegati 70kw, če daš vanj blokado 35kw, če je blokada 25kw je pa neko razmerje izvorne moči in teže motorja.

Simpl: z blokado 35kW ma lahko največ 70kW z blokado 25kw pa ima lahko 50kW.

Druge blokade pa itak ne obstajajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Simpl: z blokado 35kW ma lahko največ 70kW z blokado 25kw pa ima lahko 50kW.

Druge blokade pa itak ne obstajajo.

Ja z blokado 25kw največ 50kw + razmerje teže motorja in izvorne moči ne sme presegati nekega števila, ki ga ne vem na pamet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajeeej, živel sem v prepričanju, da lahko na 25kW blokiram bilokateri motocikel z izvorno močjo do 70kW. Konkretno bi bil to er6 (53kW). Nič, iščem alternativo :)

Zakaj ga pa ne bi blokiral na 35 kW?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

35kW blokad ni. Razen če sem kaj zamudil :)

Pokliči ali pa piši šternu, pa preveri če jih že imajo za tvoj motor. Nisem prepričan ampak mislm da bi morale bit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

35kW blokade so... konkretno za yamaho XJ6...

Motor, ki je blokiran ne sme izvirati iz 2x močnejše različice, ta pa ne sme biti močnejša od 70kW in pri tem ne sme razmerje moč/masa presegati mislim da 0,2 kW/kg.

Tako da Kawa Z750, Yamaha FZ6, GSR itd. ne pridejo v poštev...

Popravljeno . Popravil Stasky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma goni u kurac te kilowate headbang.gif jst bom reskiru in mev sam v homoligaciji 25kw... v izvorno moč pa upam da se ne bo noben od ta modrih kej preveč utikov (al so se že komu od tuki?) tongue.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma goni u kurac te kilowate headbang.gif jst bom reskiru in mev sam v homoligaciji 25kw... v izvorno moč pa upam da se ne bo noben od ta modrih kej preveč utikov (al so se že komu od tuki?) tongue.gif

Bolj kot modri zna bit problem z zavarovalnico, če pride do nesreče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma goni u kurac te kilowate headbang.gif jst bom reskiru in mev sam v homoligaciji 25kw... v izvorno moč pa upam da se ne bo noben od ta modrih kej preveč utikov (al so se že komu od tuki?) tongue.gif

Zavedat se moraš, da od zavarovalnice verjetno ne dobiš nič v primeru prometne, ker uradno nimaš veljavnega VD kategorije motorja, ki ga voziš... in JA, verjemi da se bo zapiču prvič, ko boš pridrvel mal hitreje z ovinka... In prvič ko mu boš omenu, da se ne strinjaš bo najdu še kej... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma goni u kurac te kilowate headbang.gif jst bom reskiru in mev sam v homoligaciji 25kw... v izvorno moč pa upam da se ne bo noben od ta modrih kej preveč utikov (al so se že komu od tuki?) tongue.gif

Maš čist prov, se bomo pa malo več po pisatah ganjal :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Hmal bom dopolnu 16 let, pa se odločam če naredim izpit do 11kw al ne :) Torej...kaj lahko naredim preden dopolnim 16 let(cpp, republiške, vožnje...?)? Nekaj sem slišal da se bo zakon spremenil da boš moral biti star 17 let pa bi rad naredil to preden se spremeni (če se ni že :wallbash: ). Kaj se opravlja poleg izpita še zdej? (varna vožnja, neki psihotesti???)

Hvala :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Eno pitanje fantje...

Pred tremi leti sem že opravil izpit za c+e kategorijo in vse do danes si ga nisem vpisal v vozniško dovoljenje(ne sprašujte zakaj prosim) :D

Torej,ima to 'potrdilo' kake omejitve,ali bodo mi ga vpisali brez težav??!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno pitanje fantje...

Pred tremi leti sem že opravil izpit za c+e kategorijo in vse do danes si ga nisem vpisal v vozniško dovoljenje(ne sprašujte zakaj prosim) :D

Torej,ima to 'potrdilo' kake omejitve,ali bodo mi ga vpisali brez težav??!

LP

Nisem siguren glede vpisa,to se pozanimaj na upravni enoti,sam posredujem tudi te kategoriji, ki mi pa prav nič nepomagata, kajti voziš lahko SAMO v SLO za lastno potrebo.To pomeni,da ti mora nekdo posodit tovornjak z poblastilom in si lahko npr.pripelješ par kubikov peska !!Za vse ostalo kot npr.: vožnja v tujino,spremljevalec ali da odpreš S.p.pa moraš DODATNO delati licenco in jo moraš vedno podaljševati mislim da na dve leti. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno pitanje fantje...

Pred tremi leti sem že opravil izpit za c+e kategorijo in vse do danes si ga nisem vpisal v vozniško dovoljenje(ne sprašujte zakaj prosim) :D

Torej,ima to 'potrdilo' kake omejitve,ali bodo mi ga vpisali brez težav??!

LP

mislim da te bo bolela glava, hčerka lani ni vpisala B, ker birokratom niso pasale slike.Po dopustu pa smo že bili v novem zakonu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem siguren glede vpisa,to se pozanimaj na upravni enoti,sam posredujem tudi te kategoriji, ki mi pa prav nič nepomagata, kajti voziš lahko SAMO v SLO za lastno potrebo.To pomeni,da ti mora nekdo posodit tovornjak z poblastilom in si lahko npr.pripelješ par kubikov peska !!Za vse ostalo kot npr.: vožnja v tujino,spremljevalec ali da odpreš S.p.pa moraš DODATNO delati licenco in jo moraš vedno podaljševati mislim da na dve leti. :hmm:

Hmmm,t.i, 'licenco' imam tudi,ampak tudi še ne vpisane! :naughty: :D Nekateri ji rečejo NPK (Nacionalna Poklicna Kvalifikacija)

mislim da te bo bolela glava, hčerka lani ni vpisala B, ker birokratom niso pasale slike.Po dopustu pa smo že bili v novem zakonu....

Upam,da se motiš...glede vpisa. :whistle: Ja,glede slik pa...hmmm,mene je še fotografinja opozorila da,v primeru ,da si ne bom 'razčesal čupe' in iz nje spravil gela :D slike pač ne bodo morale biti v uradnem indentifikacijskem dokumentu,kot je tudi vozniška,poleg klasične osebne izkaznice.

Tnx,obema...če pa še je kdo informiran,pa kar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom brata vprašal, kako je s tem, je namreč tudi inštruktor v avto šoli. Ko izvem, te obvestim, kaj boš moral narediti.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!