Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

Tudi Gangy je prej vidla, da piše predlog ampak ji ni šlo skupaj tako kot meni ne zakaj delijo listke in povejo na upravni enoti, da izpit drugje ne velja. Delajo nekaj kar je brez smisla samo, da zmedejo ljudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi Gangy je prej vidla, da piše predlog ampak ji ni šlo skupaj tako kot meni ne zakaj delijo listke in povejo na upravni enoti, da izpit drugje ne velja. Delajo nekaj kar je brez smisla samo, da zmedejo ljudi.

podpišem pod tole.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

človek si misli da je že vse slišal....ampak vsakič je znova presenečen nad "lijepom našom"

Zakaj bi bil presenečen? V tuji pač ni kategorij 35kW do 21 leta, kolikor vem ... imajo 25kW ... torej, v čem je problem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi bil presenečen? V tuji pač ni kategorij 35kW do 21 leta, kolikor vem ... imajo 25kW ... torej, v čem je problem?

sem mogoče omenil da je problem v tujih državah???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem mogoče omenil da je problem v tujih državah???

Ampak zakaj je potem takoj kriva naša država? Saj je le omogočila mulariji, da se vozijo z motorji do 35 kW ... pač po Sloveniji, kjer je naša država pristojna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni v drugih državah samo A? Brez omejitev, kaj potem druge države briga, če ima nekdo na izpitu recimo napisano A1, A2? Pomembno je, da piše A, kaj je zraven ni pomembno. Kdor ima A1 lahko v drugi države vozi motor po želji, brez omejitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak zakaj je potem takoj kriva naša država? Saj je le omogočila mulariji, da se vozijo z motorji do 35 kW ... pač po Sloveniji, kjer je naša država pristojna.

jaka muda...torej po tvoji logiki si naši pametnjakoviči zaslužijo nobelovo nagrado za tak podvig?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni v drugih državah samo A? Brez omejitev, kaj potem druge države briga, če ima nekdo na izpitu recimo napisano A1, A2? Pomembno je, da piše A, kaj je zraven ni pomembno. Kdor ima A1 lahko v drugi države vozi motor po želji, brez omejitev.

Čaki kaj? Se pravi lahko z A1 brez skrbi vozim recimo Yamaho R1 po Avstriji? :worship: Da nav kej res... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaka muda...torej po tvoji logiki si naši pametnjakoviči zaslužijo nobelovo nagrado za tak podvig?

Ne vem, kje si to razbral iz mojih zapisov.

Ne zaslužijo pa si grmade ... kakor je moč sklepati iz zapisov nekaterih.

Čaki kaj? Se pravi lahko z A1 brez skrbi vozim recimo Yamaho R1 po Avstriji? :worship: Da nav kej res... :P

Zmeraj lahko voziš kar hočeš kjer hočeš. Ali si pripravljen/sposoben nositi posledice, če te kdo glede tega kaznuje, je pa drugo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa ne?

Ja nwm... glede na to da smo v EU so gotov tudi druge države mal seznanjene s temi kategorijami. Sigurno me ne bi policaj kar spustil da bi mev 16 let s 1000ccm nekje v Nemčiji, kjer imajo pri (mislim da 15 letih) zablokiran motor na 80 kmh. :?

*Aja mashina, svoje brezvezne komentarje lohk prišparaš.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja nwm... glede na to da smo v EU so gotov tudi druge države mal seznanjene s temi kategorijami. Sigurno me ne bi policaj kar spustil da bi mev 16 let s 1000ccm nekje v Nemčiji, kjer imajo pri (mislim da 15 letih) zablokiran motor na 80 kmh. :?

*Aja mashina, svoje brezvezne komentarje lohk prišparaš.

Zakaj brezvezne? Si frajer s 1000-ccm bajkom al nisi?! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, pred 500 leti so modreci modrovali o posameznih preverljivih dejstvih (vsi poznamo tisto o številu zob v konjskih ustih) in ubili vse, ki so upali preverit kaj je res...

In danes?

10 ljudi modruje o tem, če omejitve iz našega pravnega reda veljajo v Nemčiji...

Upam, da ne boste ubili tistega ki je to preveril.

EU je sprejela Uredbo (sekundarna zakonodaja EU, kar pomeni da se neposredno uporablja in je nad zakonodajo posamezne države).

3. točka 1. člena Uredbe EU o vozniških dovoljenjih govori o tem, da so kategorije po celi EU enotne in da obstaja kategorija A. ki pomeni motorji s stranskim sedežem ali brez.

Torej Uredba EU ne loči na posmezne podkategorije (torej A!, A2,...) to ločijo zakonodaje članic.

Torej - ko imaš kategorijo A in karkoli zraven, to pomeni da imaš A v vseh državah EU. Ampak glej ga tiča - v Avstriji imajo svoje omejitve glede kategorije A - in moraš zadovoljiti predpise za kategorijo A v Avstriji. Ravno tako Nemčiji, Belgiji,...

Torej - če ti avstrijska zakonodaja dovoli, da nekdo ki ima kategorijo A in 16 let, lahko vozi katerikoli motor. Če pa avsrijska zakonodaja omejuje uporabo kategorije A (npr. če imaš izpit manj kot 2 leti, če imaš rjave lase ali katerikoli drug kriterij), ga moraš izpolnjevat, če hočeš zakonito vozit po državi.

In tako velja za katerokoli državo znotraj ali izven EU.

Iz osebnih izkušenj pa lahko povem, da mi do sedaj še v nobeni državi niso težili da moj izpit ne velja...

Skratka, avstrijski policaj ne ve, kaj pomeni A" v slovenski zakonodaji, pa tudi nemških predpisov ne poznajo, motorist pa MORA vedet, katere omejitve veljajo za motorje v Avstriji, in te omejitve upoštevat.

Kaj ni to logično?

lp

bv

Popravljeno . Popravil Bojanv
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm prejšnji teden dobila A za neomejeno ampak je bilo na listu, na katerega je bila prilepljena kartica, napisano, da če ste pridobili vozniško dovoljenje kategorije A2 vas opozarjamo, da lahko s tem dovoljenjem do tistega datuma vozite samo po ozemlju RS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm prejšnji teden dobila A za neomejeno ampak je bilo na listu, na katerega je bila prilepljena kartica, napisano, da če ste pridobili vozniško dovoljenje kategorije A2 vas opozarjamo, da lahko s tem dovoljenjem do tistega datuma vozite samo po ozemlju RS.

Jao, sej so čist prfukneni. :SS In kwa zdej misljo da se bomo sam po Sloveniji fjakal.:? kr neki :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, pred 500 leti so modreci modrovali o posameznih preverljivih dejstvih (vsi poznamo tisto o številu zob v konjskih ustih) in ubili vse, ki so upali preverit kaj je res...

In danes?

10 ljudi modruje o tem, če omejitve iz našega pravnega reda veljajo v Nemčiji...

Upam, da ne boste ubili tistega ki je to preveril.

EU je sprejela Uredbo (sekundarna zakonodaja EU, kar pomeni da se neposredno uporablja in je nad zakonodajo posamezne države).

3. točka 1. člena Uredbe EU o vozniških dovoljenjih govori o tem, da so kategorije po celi EU enotne in da obstaja kategorija A. ki pomeni motorji s stranskim sedežem ali brez.

Torej Uredba EU ne loči na posmezne podkategorije (torej A!, A2,...) to ločijo zakonodaje članic.

Torej - ko imaš kategorijo A in karkoli zraven, to pomeni da imaš A v vseh državah EU. Ampak glej ga tiča - v Avstriji imajo svoje omejitve glede kategorije A - in moraš zadovoljiti predpise za kategorijo A v Avstriji. Ravno tako Nemčiji, Belgiji,...

Torej - če ti avstrijska zakonodaja dovoli, da nekdo ki ima kategorijo A in 16 let, lahko vozi katerikoli motor. Če pa avsrijska zakonodaja omejuje uporabo kategorije A (npr. če imaš izpit manj kot 2 leti, če imaš rjave lase ali katerikoli drug kriterij), ga moraš izpolnjevat, če hočeš zakonito vozit po državi.

In tako velja za katerokoli državo znotraj ali izven EU.

Iz osebnih izkušenj pa lahko povem, da mi do sedaj še v nobeni državi niso težili da moj izpit ne velja...

Skratka, avstrijski policaj ne ve, kaj pomeni A" v slovenski zakonodaji, pa tudi nemških predpisov ne poznajo, motorist pa MORA vedet, katere omejitve veljajo za motorje v Avstriji, in te omejitve upoštevat.

Kaj ni to logično?

lp

bv

Mislim da se močno motiš!Če prav razumem tvoje pisanje bi naj upošteval zakone države v kateri vozim recimo Avstrije.To seveda popolnoma drži!!! Nikakor pa ne veljajo zame kot "tujca" njihove kategorije in njihovi predpisi o vozilih.Torej če pri nas lahko vozim motor z izpitom črke Ž (zaradi mene) ,mi velja tudi v Avstriji pa čeprav ima tam oznako A. In motorno kolo ali avtomobil registriran in homologiran v naši državi lahko vozim po Avstriji tudi brez "auspuha" ,"bremz" ali koles če bi naša zakonodaja to dopuščala!! Tako vsaj verjamem jaz in mogoče še kdo, če pa temu ni tako me podučite.

Glede na tvoj zadnji odstavek ga namreč razumem tako,da moram jaz vedeti da zato ker sem blond, ker nosim rumene hlače in imam A kategorijo NE SMEM voziti motorja v Avstriji ker je to tam prepovedano??! Ker moram tam imeti izpit AA in biti star 62,7 let in plave hlače?To nikakor ne more držati!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sm sla podaljsat vonisko...in sem tistega gospoda tam za promet vprasala kako je sedaj s to zadevo, njegov odgovor je biu kratek, tko kot pise v uradnem listu tako je, tudi povedal da je ravno iz dopusta kjer je imel v paketu vkljuceno izposojo motorjev katerim ustreza AM izpit, vendar jih ni mogel voziti, saj je ta izpit kot izpit A2 veljaven do leta 2013 le na ozemlju republike slovenija.

se pravi dejansko je blo to kar sem nasla prvi dan pravilno (ceprav so nekateri govorili drigace).

dejstvo je (je se rekel) da ker so to sprejeli pred kratkim, je se kar precej instruktorjev ki s tem niso seznanjeni- od tod moj instruktor ni prvo vedel zakaj se gre.

ko sm vprasala oziroma rekla da se mi zdi cudno, da sedaj dobivajo obvestila, mi ki smo pa izpit delali lansko leto pa tega ne vemo na kratko odgovoril pise v uradnem listu, ce bi morali vse obvescati o vsaki stvari ki se sprejme na novo bi bil nabiralnik poln pisem namesto reklam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdaj nekateri pravijo tako:

v primeru da te ustavi policist te ne more obravnavati z zakoni za državljana ampak po zakonu države v kateri živiš....

še vedno je nesmiselno vse kar se tiče okoli teh zakonov v naši prelepi državi ki vedno iz muhe delajo mamuta :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Js sm prejšnji teden dobila A za neomejeno ampak je bilo na listu, na katerega je bila prilepljena kartica, napisano, da če ste pridobili vozniško dovoljenje kategorije A2 vas opozarjamo, da lahko s tem dovoljenjem do tistega datuma vozite samo po ozemlju RS.

ja mene je policaj ustavil na prvi dan k sem dobil izpit za A1 in sem mel tisto kartico (isto je gor pisal da velja samo po RS) pa mi je rekel da se lahko vozim samo po SLO dokler ne dobim vozniškega dovoljenja, če pa želim že prej iti k sosedom moram pa dobit zeleno karto al neki tazga . Uglavnem dokler nimaš izpita morš imeti neko potrdilo da lahko greš čez mejo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EU je sprejela direktivo o novih kategorijah in obrazcu vozniškega dovoljenja.

Ker je SLO vedno prva za vse neumnosti, smo tudi prvi, ki imamo že takšen nov obrazec in tudi novo kategorijo AM in A2.

Torej, ker druge države te kategorije ne poznajo, je ne morejo upoštevati do 19.01.2013. Do takrat pa morajo tudi vse države svojo zakonodajo prilagoditi direktivi.

V drugih državah seveda lahko voziš motorno vozilo, ki ustreza kategoriji v vozniškem dovoljenju, če izpolnjuješ predpisano starost po njihovi zakonodaji (edino tu je omejitev.... barva hlač ni važna :whistle: ). Če pa se nočete zapletati s policisti in jim razlagati, kaj smete voziti, je dobro ob vozniškem imeti še mednarodno vozniško dovoljenje, kjer je jasno napisano kaj smete vozit in bo bolj jasno tudi tistim, ki vas kontrolirajo.

Pa še tole: če se kot novo pečeni voznik želite takoj pokazati v tujini, na uprani enoti zaprosite za prioritetno izdelavo vozniškega dovoljenja, da ga dobite v najmanj dveh dneh in tako ne bo problemov zaradi vožnje s potrdilom, ki res velja samo v SLO. Tudi potrdila drugih držav pri nas ne valjajo, velja je uradni dokument, ki je priznan od države in to je vozniško dovoljenje. (Saj tudi s potrdilom, da ste oddali vlogo za potni list ali osebno izkaznico ne morete čez mejo).

Pa ne se jezat, ker to povzroča gube B) O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Se opravičujem kr bom to vprašo saj vrjetno že piše kje v tej temi samo je dosti preveč za brat :P Zanima me če sem za A1 naredo pred 4 leti torej ko je bila še stara zakonodaj moram zaj it za A ponovno delat, al dobim neomejeno tako kot je bilo v stari zakonodaji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Odločil sem se, da grem naredit izpit za A2... izpit za A1 že imam, zdaj me pa zanima ali je potrebno narediti zdravniški pregled ali se samo prijavim v eno od avtošol in začnem z opravljanjem praktičnega dela izpita?

Popravljeno . Popravil benny0104
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!