Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

no pa se nekaj .. kupite si moto katalog 2012. v njem so opisane kategorije izpitov za motor. a1 KATEGORIJA ZA ZAČETNIKE al nekak tak kategorija, a kategorija KO LAHKO ZAJAHAŠ HAYABUSO, kategorija a2 ( in pol tisti MOČN naslov) NEOMEJENA PROSTORNINA, OMEJENA MOČ in pol članek dalje. o izvorni moči niti besedice. javna revija objavi članek o kategorijah vozniŠkega izpita v kateri že naslov NEOMEJENA PROSTORNINA, OMEJENA MOČ da človeku mislit. kam smo prisli z toto naso zakonodajo. vse je prau. vŠeč mi je a1 a2 a neomejeno. ampak z to izvorno močjo pa so pihnili v trdo temo za moje pojme. ne me kritizirat povem samo svoje mnenje. res pa si preberite ta članek v reviji če imate možnost ;)

Čemu brati nekaj kar poznamo že kakŠno leto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te kategorije, omejitve, kakšna blokada se lahko da v kakšen motor, kakšna je lahko najvišja izvorna moč motorja za katero od blokad, kateri motorji se lahko vozijo s katero od kategorij, kje lahko vozimi s kakšnim izpitom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to vse je res. vse je ze blo predebatirano itd. jaz sm sam hoto povedat da neka javna revija katero jih je dosti vrjetno kuplo napise tak clanek cist skregan z zakonom. kot da izvorne moci ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to vse je res. vse je ze blo predebatirano itd. jaz sm sam hoto povedat da neka javna revija katero jih je dosti vrjetno kuplo napise tak clanek cist skregan z zakonom. kot da izvorne moci ni.

manj časa nameni medijem in boš videl, da je bolje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko traja ura vožnje z inštruktorjem ? je to 60 min ali šolska ura od 45 min ? Kolegica dela izpit in je prepričana da inštruktor slepari ker so ure vožnje 35-40 min (z njegovimi zamudami). Meni pa se ne sanja kolko sem vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko traja ura vožnje z inštruktorjem ? je to 60 min ali šolska ura od 45 min ? Kolegica dela izpit in je prepričana da inštruktor slepari ker so ure vožnje 35-40 min (z njegovimi zamudami). Meni pa se ne sanja kolko sem vozil.

šolska ura, torej 45min.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šolsko ura učitelja vožnje z vsem skupaj traja 50 minut.

10 minut je namenjeno pavzi učitelja in ne pripravi. V kolikor vozi dve uri skupaj, je po tem potrebno naredit 20 minut pavze. Itd...

Učitelj vožnje lahko dela 9 ur dnevno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni imam eno vprašanje. V dar sem dobil 125ccm Vespo in zato sem se odločil, da grem opravljat izpit A kategorije. Star sem 35 zato glede na leta lahko opravljam direktno A kategorijo, če sem prav razumel zakon. Vprašanje pa je ali lahko grem na vožnje s svojim motorjem ali morem vozit tistega ki je v avtošoli. Zna pa bit problem ker je Vespa avtomatik. Hvala za odgovore.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni imam eno vprašanje. V dar sem dobil 125ccm Vespo in zato sem se odločil, da grem opravljat izpit A kategorije. Star sem 35 zato glede na leta lahko opravljam direktno A kategorijo, če sem prav razumel zakon. Vprašanje pa je ali lahko grem na vožnje s svojim motorjem ali morem vozit tistega ki je v avtošoli. Zna pa bit problem ker je Vespa avtomatik. Hvala za odgovore.

LP

Lahko delaš s svojim motorjem in če je to avtomatik boš smel voziti samo avtomatike, kar ti bo tudi pisalo na vozniški, če pa delaš na klasičnem motorju, potem lahko voziš vse

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri vožnji s svojim motorjem mislim, da ga je potrebno dodatno zavarovat?! Pozanimaj se.

Se pa tega načina, da bi izpit delal s svojim motorjem poslužuje zelo malo bodočih motoristov.

Avtošole imajo pa ponavadi na izbiro kar nekaj mopedov in ni hudič, da ti en ne bi ustrezal.

Tudi na menjalnik se kmalu navadiš, pa še večji užitek je. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred enim letom, ko sem sam delal izpit ni bilo tako.

Ne vem točno, ampak nekak v tem smislu, da ne sme bit motor starejši od 3(5?) let in neko določeno zavarovanje.

Jaz z svojim motorjem letnik 2003 nisem mogel delati izpita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred enim letom, ko sem sam delal izpit ni bilo tako.

Ne vem točno, ampak nekak v tem smislu, da ne sme bit motor starejši od 3(5?) let in neko določeno zavarovanje.

Jaz z svojim motorjem letnik 2003 nisem mogel delati izpita.

Odvisno od dobre volje avtošole ... moja je pred tremi leti, se pravi 2008, delala izpit z lastnim motorjem(letnik 2001), potrebno je bilo samo podpisat pogodbo, da si je avtošola sposodila njen motor ... je pa res, da avtošole ponavadi nočejo tega delati ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je pa lahko nase prepisal motor, če ni imel izpita? Mislim, da moreš v tem primeru določit uporabnika (ki ima izpit) ali nekaj podobnega kar so nam zakuhal v novi zakonodaji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so povedali, da bi moral motor zavarovati kasko, če bi ga hotel uporabljati v avtošoli. Vendar se s svojim motorjem tako ali tako ne splača...razen če se drugega res ne moreš navaditi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno od dobre volje avtošole ... moja je pred tremi leti, se pravi 2008, delala izpit z lastnim motorjem(letnik 2001), potrebno je bilo samo podpisat pogodbo, da si je avtošola sposodila njen motor ... je pa res, da avtošole ponavadi nočejo tega delati ...

Meni so povedali, da bi moral motor zavarovati kasko, če bi ga hotel uporabljati v avtošoli. Vendar se s svojim motorjem tako ali tako ne splača...razen če se drugega res ne moreš navaditi.

Ja, ja to je blo. Kasko pa pogodba, da ima avtošola v uporabi motor. Tak je meni tud reko inštruktor. Če se pa da kje mimo tu, pa je vrjetno odvisno od dobre volje avtošole.

Samo ne vem zakaj bi, saj ne škodi vozit drug motor. Pa recimo prijateljica je imela prometno na izpitni vožnji, ko se je avto v njo zaletel... Pa marsikdo pade, če ne drugo na mestu.

Boljše met njihovega pa te ne rabi skrbet za svoj motor. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Živjo,

kolega ima problem in me je prosil naj vas še tukaj povprašam za mnenje kam naj se obrne. Namreč je izpit za A2, opravljal poleti 2010 in ga tudi opravil, ker takrat ni imel motorja, in je v začetku leta 2011 imel 21 let, pač ni dal kategorije vpisati v vozniško dovoljenje, ker se mu je to zdelo nepotrebno in bi moral 2x plačati, da mu izdajo vozniško dovoljenje. Na upravni enoti mu zatrjujejo, da se leta začnejo šteti šele takrat ko ti kategorijo vpišejo v vozniško dovoljenje, se pravi, 2011 namesto poletje 2010 in da datum ki je napisan na potrdilu o opravljenem vozniškem izpitu ne šteje nič. Nekateri viri (inšpektor na PU) pravijo, da je bistven datum, ki je napisan na potrdilu o opravljenem vozniškem izpitu in ne v sami evidenci. Ali mogoče kdo ve, kam se lahko pritoži (na UE, ministrstvo za promet,...?)

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem slišala še za en tak primer (sicer za E k B )... šteje se datum vpisa oz. izdaje vozniškega dovoljenja. Tako pravijo na upravni enoti.

Popravljeno . Popravil BelaStrela
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, na zalost je tako...v vozniskem imas datum vpisa in ne datum kdaj si opravil izpit...cudno...edino logicno razlago vidim v tem, da ce ne vpises kategorije, ne vozis, si ne pridobivas izkusenj...kar pa zopet ne pomeni nic...vpises kategorijo in ni receno, da vozis...ma kr neki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!