Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

@benny0104 zdravniški pregled ne rabiš it delat, če imaš potrdilo še doma in če je še veljavno.

Popravljeno . Popravil r_o_b_i
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTw, noben še ni pojamral, da po novem če nimaš izpita, pa ne moreš motorja (ali avta) registrirat ....

Kar niti ni slabo. Jaz bi s tem, svojčas, prišparal 800-900€. :bum:

Kot vedno zakonodaja caplja zadaj.:ninja:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem kr bom to vprašo saj vrjetno že piše kje v tej temi samo je dosti preveč za brat :P Zanima me če sem za A1 naredo pred 4 leti torej ko je bila še stara zakonodaj moram zaj it za A ponovno delat, al dobim neomejeno tako kot je bilo v stari zakonodaji?

delat ponovno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTw, noben še ni pojamral, da po novem če nimaš izpita, pa ne moreš motorja (ali avta) registrirat ....

eh to je meni čisto ok...ker zase dejansko neb sla registrirat motorja (avta) ce nebi imela izpita, nove kazni prevec ubijalske da bi se igral z voznjo brez izpita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTw, noben še ni pojamral, da po novem če nimaš izpita, pa ne moreš motorja (ali avta) registrirat ....

Slišal sem, nisem pa prepričan, da če nimaš za določeno vrsto vozila izpita, ga niti ne moreš prepisat na sebe, se pravi ne moreš biti lastnik takšnega vozila, ali se zatakne le pri registraciji?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slišal sem, nisem pa prepričan, da če nimaš za določeno vrsto vozila izpita, ga niti ne moreš prepisat na sebe, se pravi ne moreš biti lastnik takšnega vozila, ali se zatakne le pri registraciji?

LP

Prepis ni problem, problem nastane samo ob registraciji.

Zakon je pa od 1.7.2011 začel veljati.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slišal sem, nisem pa prepričan, da če nimaš za določeno vrsto vozila izpita, ga niti ne moreš prepisat na sebe, se pravi ne moreš biti lastnik takšnega vozila, ali se zatakne le pri registraciji?

LP

Prepis ni problem, problem nastane samo ob registraciji.

Zakon je pa od 1.7.2011 začel veljati.

LP

Kolega (brez izpita) je kupil motor in ni mogel narediti prepisa. Naredil ga je le tako, da so napisali kot, da je kupil motor po delih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega (brez izpita) je kupil motor in ni mogel narediti prepisa. Naredil ga je le tako, da so napisali kot, da je kupil motor po delih.

No pri meni je bila situacija taka.

Kupil sem motor že meseca junija tam bolj proti koncu....torej recimo 20.6.-30.6.

Motor sem šel registrirati v 7 mesecu in gospa ki je delala na okencu mi je na začetku rekla da ne morejo prepisati motorja name ker z novim zakonom mora nujno zraven biti tudi tisti ki je motor prodajal....ampak ker sem motor kupil pred 1.7. (prevzet leasing zaradi kaska zavarovanja itd.) in je pogodba bila narejena pred 1.7. mi je gospa rekla da lahko naredijo prepis in registracijo. Ampak zalomilo se je pri registraciji ko so videli da imam dovoljenje A2 motor ima pa 54,5 kW so me zavrnili in rekli da edina možnost ki jo lahko še naredim je ta da leasing hiši rečem da spremenijo pogodbo da se motor priše na njih (ampak se mi ni splačalo ker je motor že moj-odplačano) in da mi izdajo dovoljenje da ga vozim jaz.....s tem bi lahko registriral motor, ampak vozil bi se nelegalno....torej raje sem počakal na blokado jo namontiral, homologiral, registriral in zdaj imam mir....mi ni do tega da tej prekleti bandi ki vodi našo državo še plačujem položnice z tako gromozanskimi številkami.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo, mene pa zanima kdaj lahko začnem opravljati izpit za A kategorijo, 29.9.2009 sem opravil A2.. torej, bi načeloma lahko že začel voziti za A, ali moram počakati do 29ga? lp in hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mislim, da lahko praktično vožnjo, tistih 10ur že začneš. Pokliči inštruktorja ;)

Popravljeno . Popravil r_o_b_i
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, mene pa zanima kdaj lahko začnem opravljati izpit za A kategorijo, 29.9.2009 sem opravil A2.. torej, bi načeloma lahko že začel voziti za A, ali moram počakati do 29ga? lp in hvala

Žov bo treba počakat. More bit točno 2 leti.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žov bo treba počakat. More bit točno 2 leti.

LP

Kaj ni potrebno čakati na izpitno vožnjo do tisega datuma?

Sicer pa, predenj boš poklical inštruktorja in bo on imel čas ter, da bo tebi ustrezalo za prvo vožnjo, se ta dober teden kaj hitro obrne.

Popravljeno . Popravil r_o_b_i
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima naslednje.. Imam izpit za A1 dve leti. Zdaj pa me zanima, če moram iti delat za A2 da bi lahko pri 21 delal za neomejeno ali pa lahko A2 preskočim in potem pri 21 delam za A neomejeno? Nekje sem prebral da je potrebno prej imeti izpit za A1 ALI A2, tako da zdaj ne vem, če mi je treba iti delat za A2?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni.

Imam menjši problem;možno da je že bil opisan v tej temi, ampak je solte preprosto preveč. Namreč, država mi je odvzela neomejeno kategorijo.

Izpit za A sem delal dalnega 99 in sem bil prvi letnik, ko je bila omejitev 350ccm. Po dveh letih se mi avtomatsko spremeni v neomejeno.

Sedaj sem imel kupit nekaj večjega in grem na občino menjat stari papirnat izpit za plastiko, nakar mi uslužbenka reče, da nimam več neomejeno, ker ga nisem ''unovčil'' po dveh letih in mi je propadel. Kako mi lahko propade nekaj, ker sem že imel.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Imam menjši problem;možno da je že bil opisan v tej temi, ampak je solte preprosto preveč. Namreč, država mi je odvzela neomejeno kategorijo.

Izpit za A sem delal dalnega 99 in sem bil prvi letnik, ko je bila omejitev 350ccm. Po dveh letih se mi avtomatsko spremeni v neomejeno.

Sedaj sem imel kupit nekaj večjega in grem na občino menjat stari papirnat izpit za plastiko, nakar mi uslužbenka reče, da nimam več neomejeno, ker ga nisem ''unovčil'' po dveh letih in mi je propadel. Kako mi lahko propade nekaj, ker sem že imel.

Hvala.

Če izpita nisi zvišal v neomejeno ga nisi imel, torej ti ga država ni vzela, vzela ti je le pravico do avtomatskega zviševanja.Zdaj je v veljavi nov zakon, kjer se kategorije ne zvišujejo več avtomatsko ampak moraš za višjo kategorijo odvozit še par ur.

Popravljeno . Popravil aleksandergabriel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Ker sem rauno zasledil da je govora o tem da se je marsikomu zalomilo pri registraciji vozila z kategorijo a2. lani avgusta sem kupoval motor cbr 600rr blokirano na 25kw naknadno in ne tovarniško. ( ne mi govorit o tem da sem nelegalen zaradi dvakratne moči ker to tak vem sam) ker sem bil tik pred izpitno motor pa sm kupo prej sem pri registraciji dal kot uporabnika vozila očeta ki ima neomejeno in je slo gladko. ko sem naredo izpit a2 kaksen teden za tem sem sel na amzs maribor z željo da bi v prometnem dovoljenju bil uporabnik vozila jaz. teti za pultom dam papirje in preklic tistega pooblastila za uporabnika. po 5min sem odšel z novo prometno v kateri sem lastnik vozila in uporabnik vozila jaz, o kaj dvakratni moči motorja al pa bilokaj sploh ni omenila. vse je slo brez problema. in pol se jaz vprasam kak je meni to uspelo ce pa je zakon da nemores registrirat vozila in bit uporabnik v prometnem dovoljenju če nimas izpita. in jaz po nasi super zakonodaji nimam izpita za ta motorčič ker je izvorna moc malce prevelika. tak da lahko samo rečem pa če se strinjate z mano ali ne je ta zakonodaja z to dvakratno močjo totalno zgrešena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa se nekaj .. kupite si moto katalog 2012. v njem so opisane kategorije izpitov za motor. a1 KATEGORIJA ZA ZAČETNIKE al nekak tak kategorija, a kategorija KO LAHKO ZAJAHAŠ HAYABUSO, kategorija a2 ( in pol tisti MOČN naslov) NEOMEJENA PROSTORNINA, OMEJENA MOČ in pol članek dalje. o izvorni moči niti besedice. javna revija objavi članek o kategorijah vozniŠkega izpita v kateri že naslov NEOMEJENA PROSTORNINA, OMEJENA MOČ da človeku mislit. kam smo prisli z toto naso zakonodajo. vse je prau. vŠeč mi je a1 a2 a neomejeno. ampak z to izvorno močjo pa so pihnili v trdo temo za moje pojme. ne me kritizirat povem samo svoje mnenje. res pa si preberite ta članek v reviji če imate možnost ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!