Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

eto še en novopečeni "motorist" jaja pa smo ga danes položli brez napake.....ja kjer je volja je pot ane!

še kot zanimivost sem kar presenečen, ko sem danes z mojo raketico naredu 150km in je zasvetila lučka:( Ni šlo velikrat čez 10K obratov! kako eni delate 200+, prosim za recept???? hehe

Popravljeno . Popravil GDII
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še kot zanimivost sem kar presenečen, ko sem danes z mojo raketico naredu 150km in je zasvetila lučka:( Ni šlo velikrat čez 10K obratov! kako eni delate 200+, prosim za recept???? hehe

Recept? Enakomerna vožnja.

Večina se ne zna peljat čez ovinke in ga po ravnini odpira (gas seveda); čez ovinek 90, pol pa po ravnini kolker leti. Boljše se je ves čas hitro (ali enakomerno) peljat in le malo odpiraš, ampak za takšno vožnjo je treba nekaj kilometrine in izkušenj. Predvsem občutek za gume, naklon, itd...

Bo že, počasi :), saj je še dosti lepega vremena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Mene zanima naslednje.

Sredi leta 2011 sem prvič opravil A kategorijo neomejeno.

Pred dobrimi 20 leti pa sem opravil B kategorijo.

Zanima me ali sem mladi voznik na A kategoriji...in če sem koliko časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej imam na A kategoriji lahko več kot 7 točk hehe? JA, 5 sem jih že prislužil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pike imaš na vseh kategorijah, ne glede kje si jih pridobil. Pike gredo na šoferja in če je šofer več kot 2 leti na cesti, ni več mladi voznik (pa mora bit starejši od 21 let).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, v vsem vozniškem stažu, nisem prejel nobenih točk, redko kakšno zelo majhno kazen....

Letos pa sem z A kategorijo " pridelal" 5 kazenskih točk.

Upam, da mi bo to šola v bodoče... Sicer nikoli ne veš, kje te čaka kakšno presenečenje, pa si lahko precej pazljiv.

Sploh z motorjem, so hitrosti hitro krepko višje od tistih, ki jih označujejo prometni znaki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BelaStrela, saj jaz ne divjam, peljem kar zmerno..., le sem in tja merilnik pokaže preveč...

Tako, kot sem nekje prebral tvoj post...pač voziš v svojem limitu in tako je prav, tega se držim tudi sam...

Sicer je lahko hitro, hitro prehitro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Star sem 28 let, izpit B kategorije imam 9 let, takrat so mi dodali tudi izpit kategorije A, a le do 50km/h. Do zdaj se še nikoli nisem vozil na nobenem motociklu, razen prejšnji teden sem naredil kilometer z kolegovim flexerjem. Že od nekdaj mi je bila želja, da grem delat izpit a kategorije, pa me zanima, kam v LJ je najbolje it delat (namreč, jaz bi rad inštruktorja z izkušnjami), ter če je najbolj smiselno (glede na to, da nimam izkušenj) it delat takoj za neomejeno. Želja mi je namreč voziti ducatija, kakšnega ki gre max 170km/h, ker več kot 150 itak ne bom šel. Sem namreč že pri avtu bolj umirjen voznik, pri motociklu pa bi rad samo, da grem kdaj na kakšen izlet. Pa tudi visok sem (imam 191cm), tako da mi pravijo, da bom težko našel motocikel, na katerem mi bo udobno.

Lp Arzen

Popravljeno . Popravil Arzen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

juter grem na zdravniškega in upam da, če je že potrebno opravit psihota da je všteto v ceno 45e. Ker kolker mi je znano je že lahko sam pregled pri psihotu 60e....oderuhi

Psiho testi so obvezni ob odvzemu izpita. NI pa to zej pregled pri psihiatru, da ti ležiš na kavču in razlagaš psihiatru, da te punca tepe. V bistvu je to test motorike in koordinacije oči-roke nič posebnega, pač inkasantstvo.

Pozdravljeni!

Star sem 28 let, izpit B kategorije imam 9 let, takrat so mi dodali tudi izpit kategorije A, a le do 50km/h. Do zdaj se še nikoli nisem vozil na nobenem motociklu, razen prejšnji teden sem naredil kilometer z kolegovim flexerjem. Že od nekdaj mi je bila želja, da grem delat izpit a kategorije, pa me zanima, kam v LJ je najbolje it delat (namreč, jaz bi rad inštruktorja z izkušnjami), ter če je najbolj smiselno (glede na to, da nimam izkušenj) it delat takoj za neomejeno. Želja mi je namreč voziti ducatija, kakšnega ki gre max 170km/h, ker več kot 150 itak ne bom šel. Sem namreč že pri avtu bolj umirjen voznik, pri motociklu pa bi rad samo, da grem kdaj na kakšen izlet. Pa tudi visok sem (imam 191cm), tako da mi pravijo, da bom težko našel motocikel, na katerem mi bo udobno.

Lp Arzen

Po dopolnjenih 24 letih greš lahko delat samo izpit za neomejeno. Ni pa nujno da takoj kupiš raketo, tudi z polnim izpitom lahko voziš motorje manjše kubature. Zej načeloma majo vsi inštruktorji izkušnje :) za ljubljansko regijo ti bo pa nekdo drug odgovoril. Pa 191cm pa Ducati, hja tud tle bo težko kej pametnga, določi si budget in poišči v tem rangu, potem pa probaj vsak motor sprobati v živo. Pa za Ducatija tud kakšen tečaj avtomehanike neb škodu :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Psiho testi so obvezni ob odvzemu izpita. NI pa to zej pregled pri psihiatru, da ti ležiš na kavču in razlagaš psihiatru, da te punca tepe. V bistvu je to test motorike in koordinacije oči-roke nič posebnega, pač inkasantstvo.

Po dopolnjenih 24 letih greš lahko delat samo izpit za neomejeno. Ni pa nujno da takoj kupiš raketo, tudi z polnim izpitom lahko voziš motorje manjše kubature. Zej načeloma majo vsi inštruktorji izkušnje :) za ljubljansko regijo ti bo pa nekdo drug odgovoril. Pa 191cm pa Ducati, hja tud tle bo težko kej pametnga, določi si budget in poišči v tem rangu, potem pa probaj vsak motor sprobati v živo. Pa za Ducatija tud kakšen tečaj avtomehanike neb škodu :P

Saj to vem, da bo treba sprobat motorje, samo vseeno me zanimajo vaše izkušnje glede motorjev in višine kot sem jo omenil. Torej iz lastnih izkušenj govoriš glede avtomehanike, torej si prej vozil ducatije?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Star sem 28 let, izpit B kategorije imam 9 let, takrat so mi dodali tudi izpit kategorije A, a le do 50km/h. Do zdaj se še nikoli nisem vozil na nobenem motociklu, razen prejšnji teden sem naredil kilometer z kolegovim flexerjem. Že od nekdaj mi je bila želja, da grem delat izpit a kategorije, pa me zanima, kam v LJ je najbolje it delat (namreč, jaz bi rad inštruktorja z izkušnjami), ter če je najbolj smiselno (glede na to, da nimam izkušenj) it delat takoj za neomejeno. Želja mi je namreč voziti ducatija, kakšnega ki gre max 170km/h, ker več kot 150 itak ne bom šel. Sem namreč že pri avtu bolj umirjen voznik, pri motociklu pa bi rad samo, da grem kdaj na kakšen izlet. Pa tudi visok sem (imam 191cm), tako da mi pravijo, da bom težko našel motocikel, na katerem mi bo udobno.

Lp Arzen

Vsekakor motor prej preizkusi, da ti ne bo premajhen.

Sicer pa priporočam avtošolo Korelat, inštruktor Tomaž Kranjc. Motorist z dušo in telesom, resnično nauči vozit, ne samo neumnosti za izpit. Bivši letečman. Prijazen gospod, da je kaj!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dopolnjenih 24 letih greš lahko delat samo izpit za neomejeno

To ne drži ... lahko delaš izpit tudi na za nižje A kategorije ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor motor prej preizkusi, da ti ne bo premajhen.

Sicer pa priporočam avtošolo Korelat, inštruktor Tomaž Kranjc. Motorist z dušo in telesom, resnično nauči vozit, ne samo neumnosti za izpit. Bivši letečman. Prijazen gospod, da je kaj!

BS, si me prehitela :grim .

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor motor prej preizkusi, da ti ne bo premajhen.

Sicer pa priporočam avtošolo Korelat, inštruktor Tomaž Kranjc. Motorist z dušo in telesom, resnično nauči vozit, ne samo neumnosti za izpit. Bivši letečman. Prijazen gospod, da je kaj!

Hvala, pa še blizu mene je, sem iz Rudnika :)

Vem, da lahko grem delat vse, moje vprašanje je, če je smiselno takoj preskočit na večje kubaže,glede na to da sem totalno brez izkušenj na motorjih. Ker skuterji mi lih niso.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem štartal na 750 kubikov pa ni neke panike - samo pamet v desnico pa bo. Načeloma je še boljše, ker je lažje prehitevati. :) Vse ostalo pride pa z izkušnjami. Od začetka počasi pa predvsem po pameti in bo šlo. Prvo sezono boš koristil veliko manj kakor ti motocikel lahko ponudi, bo pa zato dalj časa zanimiv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, pa še blizu mene je, sem iz Rudnika :)

Vem, da lahko grem delat vse, moje vprašanje je, če je smiselno takoj preskočit na večje kubaže,glede na to da sem totalno brez izkušenj na motorjih. Ker skuterji mi lih niso.

Pojdi delat za vse, še vedno lahko voziš kaj šibkejšega, če želiš. Tudi jaz sem začel s 750 kubiki in nato presedlal na 1000, na katerih sem ostal. Kot je zgoraj napisal SLVR, je vse v desni roki in računalniku med ušesi. Ne smeš se pustiti nikomur sprovocirat, če imaš močan motor in malo izkušenj. Naj gre naprej, važno je, da ti v enem kosu in zadovoljen prideš na cilj.

LP Robert

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, pa še blizu mene je, sem iz Rudnika :)

Vem, da lahko grem delat vse, moje vprašanje je, če je smiselno takoj preskočit na večje kubaže,glede na to da sem totalno brez izkušenj na motorjih. Ker skuterji mi lih niso.

Kubiki sploh niso važni. Pomemben je tip motorja in moč. Ker kubiki nosijo različne moči. Jaz sem štartala (no, 1 leto sem vozila skuter 50 ccm) na 1100 kubikih (63 konj), sedaj vozim 1200 ccm (109 konj). Se pa najde marsikater cestak, ki jih ima pri 600 kubikih 140 konj ali več. Rajši glej moč in, da ti bo na motorju udobno.

Trebor, Maži je itak zakon :boobies:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Si povsem prepričan? Kje pa potem dobiš kartonček v katerega se pišejo opravljene ure in opravljeni republiški testi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!