Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

hehe.. Js se bom tut probu zment da plačam 21ur pa da bi šel na izpitno že prej, ker me že trga, mops v garaži pa ga lahk samo gledam:) sam dobr zaenkrat se še držim nazaj:)

mi je pa žal da ga nisem že leta nazaj naredu bi blo 1x cenej+ 1x manj ur.

Pa srečno legalno vožnjo:)

V čem pa bi bila fora, da plačaš 21 ur, odvoziš pa 15 ur? Preveč denarja imaš?

Verjetno se ti ne mudi tako divjat na cesto, da bi rad imel čim prej izpit in bi jim podaril 6 ur? Ne bi bilo pametno odvozit vseh 21ur, ker višek znanje ti ne more škodit.

Drži se tega: vzami si raje trenutek v življenju, kot življenje v trenutku.

Sem slišal, da sedaj po novem (no verjetno že nekaj časa) lahko greš delat A neomejeno šele pri 24 letih ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fora je v tem da bom imel prej izpit, motor z katerim se želim vozit pa čaka v garaži:)

Glede na to da sem še alpinist po črez in po dolgem mislim da je glava na mestu!!! no vsaj pri plezanju je za motor še pa ne vem:)

Aja glede znanja hm, se mi zdi da sam still vožnje,ki ga pridobiš v avtošoli z trenutkom , ko končaš, spremeniš ? Ali se motim.....?

Popravljeno . Popravil GDII
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je! Stil vožnje se takoj spremeni. V avtošoli te tak nč ne naučijo razen tista kr neka desna pravila na stranskih cestah, ki jih noben ne upošteva. Razen, če imaš inštruktorja motorista, ki ti pove pomembne informacije in razne fore v zvezi z vožnjo motorja.

Mojemu kolegu teh 6 ur ni bilo potrebno plačat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sveže pečeni motoristi, sedaj ko ste opravili izpit se prava šola šele začne in potrebnih je veliko kilometrov, da boste obvladovali svoje motorje v različnih vsakodnevnih situacijah, če mislite, da vse znate, bo vašega veselja kmalu konec.

Obstajajo tudi treningi varne vožnje, ki vam jih toplo priporočam

Z glavo na zabavo, pa srečno

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Izpit (neomejeno) sem opravil pred 14 dnevi. Vozil sem že prej, a je bilo vmes 20 let pavze. Vse, kar sem se naučil na urah, je bilo pretirano gledanje v levo in desno...dejansko moraš obrniti glavo, da inštruktor vidi, da si res pogledal...in ko to storiš njemu (in komisiji) na ljubo, v resnici ne vidiš ničesar, ker gre pogled povsem drugam. S pravili ni bilo težav; izpit za avto imam že dvajset let...pohvalil bi pa poligon, na katerem sem na lastno željo prebil največ časa, da sem dobil nekaj občutka za motor. Vozil sem 20 ur, naslednja je bila izpitna, katero sem uspešno opravil predvsem zaradi bebca, ki je z nekega dvorišča zapeljal vzvratno pred mene in sem se mu uspešno izognil...od tam smo šli samo še nazaj na center po potrdilo.

Zdaj pa...še vedno vsak dan gledam posnetke nesreč...ne zato, da bi se naučil voziti, pač pa zato, da mi ostane neka zavora v glavi. Čez ovinke se cijazim kot stara ciza, ampak...uživam in to mi je najbolj pomembno.

Veliko varnih poti vsem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kakšnim mesecem sem šel na upravno enoto pobrati izpit, vendar takrat nisem imel zraven zdravniškega spričevala, mi je uslužbenka izdala kartonček, na katerem piše o mojem izpitu, za zdravniškega pa je rekla, naj prinesem naslednjič. Nekaj je prišlo vmes takrat in sem enostavno pozabil nesti. Potem sem kar naprej zavlačeval, dokler ni sedaj že en mesec okrog, jaz pa sem izgubil (vsaj mislim da, oz. založil nekam) zdravniško spričevalo.

Ali je kakšna možnost, da bi dobil kopijo od nekje, npr. od avtošole?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kakšnim mesecem sem šel na upravno enoto pobrati izpit, vendar takrat nisem imel zraven zdravniškega spričevala, mi je uslužbenka izdala kartonček, na katerem piše o mojem izpitu, za zdravniškega pa je rekla, naj prinesem naslednjič. Nekaj je prišlo vmes takrat in sem enostavno pozabil nesti. Potem sem kar naprej zavlačeval, dokler ni sedaj že en mesec okrog, jaz pa sem izgubil (vsaj mislim da, oz. založil nekam) zdravniško spričevalo.

Ali je kakšna možnost, da bi dobil kopijo od nekje, npr. od avtošole?

Zdravnik, ki ti je spričevalo izdal, te ima v bazi in ti bo izdal duplikat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sveže pečeni motoristi, sedaj ko ste opravili izpit se prava šola šele začne in potrebnih je veliko kilometrov, da boste obvladovali svoje motorje v različnih vsakodnevnih situacijah, če mislite, da vse znate, bo vašega veselja kmalu konec.

Obstajajo tudi treningi varne vožnje, ki vam jih toplo priporočam

Z glavo na zabavo, pa srečno

se popolnoma strinjam z tabo.....kar se pa tiče gledanja levo desno na ljubo inštruktorja in komisiji????' fajn je treba gledat ker ima motorist zelo majhen zorni kot pogleda in vidno polje tako da opazovanje prometa ob sebi in pred sabo osnova da se boš varno peljal

Pa če kdo plača 21h naj jih tudi odvozi saj škodi sigurno ne....če drugače ne pa poligon trenira bo najbolj prov pršlo k bo enkrat na cesti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se popolnoma strinjam z tabo.....kar se pa tiče gledanja levo desno na ljubo inštruktorja in komisiji????' fajn je treba gledat ker ima motorist zelo majhen zorni kot pogleda in vidno polje tako da opazovanje prometa ob sebi in pred sabo osnova da se boš varno peljal

Pa če kdo plača 21h naj jih tudi odvozi saj škodi sigurno ne....če drugače ne pa poligon trenira bo najbolj prov pršlo k bo enkrat na cesti

Napisal sem pretirano gledanje...pogledaš, če je prosto, normalno...in to vedno počnem, ampak na urah sem moral glavo obračati preveč levo in desno, tako, da nisem gledal tja, kamor bi dejansko moral...samo to sem želel povedati. Se pa strinjam, previdnosti ni nikoli preveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi skozi cel potek vožnje blo treba gledat v ogledala na vsake 2 sek. bi se verjetno vsi kr naravnost vozl do prvega ovinka.............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, vi ko ste zdaj sveži vozniki me zanima nekaj. Danes sem se z kolegom pogovarjal o testih oz. izpitnih polah za A.

Zdaj po novem se več ne dela teorija na društvu, ampak delaš republiško in šele potem lahko voziš.

Zanima me, ali so nove testne pole za A in B kategorijo enake ali so različne kot so bile prej včasih?

Res me to zanima, da vidim, kdo ima prav. Ker pa sem se spomnil, da vas je kar nekaj "svežih" imate verjetno odgovor kar v rokavu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pole za B kategorijo so drugačne od tistih za A kategorijo. V slednjih je kar nekaj za motor specifičnih vprašanj, ki jih v avtomobilskih ni. Sveže informacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imaš prav, CPP se ne piše več ampak po predavanjih takoj republiške.

Glede pol pa nam jih je dal veliko starih in novih ampak mislim da sem dobu staro in ene par novih zadev dodanih.

B testi so pa drugačni kot včasih...

Popravljeno . Popravil GDII
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pole za B kategorijo so drugačne od tistih za A kategorijo. V slednjih je kar nekaj za motor specifičnih vprašanj, ki jih v avtomobilskih ni. Sveže informacije.

To ziher drži kaj praviš?

Kolega je trdil, da so pole iste, samo da pri B lahko pri vprašanju označiš več pravilnih odgovorov (baje, da je pri vprašanju klicaj (!) .

Torej .... pole za A in B niso iste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sem za avto delal 6 let nazaj pa so ble zdj drugačne kolker sem vidu.

Je pa predavatelj rekel da lahko dobiš staro ali novo polo.

No na testu so pol pobi meli kao nove pole, tiste, ko jih je cpp majster predhodno zrihtal:)

Popravljeno . Popravil GDII
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem delala lani marca in so bile pole različne. Bilo je več možnih odgovorov, če se prav spomnim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, vi ko ste zdaj sveži vozniki me zanima nekaj. Danes sem se z kolegom pogovarjal o testih oz. izpitnih polah za A.

Zdaj po novem se več ne dela teorija na društvu, ampak delaš republiško in šele potem lahko voziš.

Zanima me, ali so nove testne pole za A in B kategorijo enake ali so različne kot so bile prej včasih?

Res me to zanima, da vidim, kdo ima prav. Ker pa sem se spomnil, da vas je kar nekaj "svežih" imate verjetno odgovor kar v rokavu.

Evo, moj izpit je še topel, ravno danes sem končno dobil vozniško...torej, pole so vsekakor različne. Za A so ravno tako vprašanja z več možnimi odgovori; ne piše niti, koliko jih je, tako, da kar hitro "nakleplješ" minus točke. Primer vprašanja, na primer: Kaj je lahko vzrok zdrsa motornega kolesa v ovinku? Možni odgovori: Prevelika hitrost; Velika masa motornega kolesa; Zaviranje v ovinku; Spolzko vozišče....potem pa ugibaj, koliko in kateri so...teoretično vsi, pravilni so pa dva ali trije. Zdaj...marsikaj se dobi na netu...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Ker nisem našel podobnega vprašanje bom kar tule vprašal.

Torej, ali je možno opravljati izpit za kategorijo A, pred 24.letom ter da ga dvigneš pol ko postaneš 24.?

Gre se samo zato ker sem neučakan in bom 24 šele naslednjo leto in bi rad že kar začel tedaj voziti ne pa da bom še pol delal izpit 2 meseca ( oz. koliko je pač potrebno časa da ga narediš). :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opravljati z vožnjo in ccp-jem lahko začneš že prej, vendar republiške teste in izpitno vožnjo boš lahko opravil šele po 24. letu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Ker nisem našel podobnega vprašanje bom kar tule vprašal.

Torej, ali je možno opravljati izpit za kategorijo A, pred 24.letom ter da ga dvigneš pol ko postaneš 24.?

Gre se samo zato ker sem neučakan in bom 24 šele naslednjo leto in bi rad že kar začel tedaj voziti ne pa da bom še pol delal izpit 2 meseca ( oz. koliko je pač potrebno časa da ga narediš). :)

ne, teste se naceloma da pisat pol leta pred rojstnim dnevom, izpitno vožnjo pa imaš lahko šele ko si star 24 (za A neomejeno).

nevem pa kaj bi počel dva meseca, v tednu // dveh imas lahko opravljeno vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!