Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

Eno pitanje fantje...

Pred tremi leti sem že opravil izpit za c+e kategorijo in vse do danes si ga nisem vpisal v vozniško dovoljenje(ne sprašujte zakaj prosim) :D

Torej,ima to 'potrdilo' kake omejitve,ali bodo mi ga vpisali brez težav??!

LP

Mi je brat povedal, da ne sme biti nobenega problema. Greš na izpitni center, kjer si opravljal izpit in si daš narediti novo vozniško dovoljenje. Lahko ga pa naredijo tudi na upravni enoti :yes: .

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko kdo svetuje kje oz. kako najceneje iz A2 v A neomejeno. Je morda kakšna avtošola v LJ ali kakšnem kraju blizu, ki ima trenutno mega super duper akcijo za poceni ure. (lahko so tudi samo na papirju, nimam želje po mestu zgublat cajt)

V poštev pridejo vse možnosti, samo da bo na vozniški taprav A obklukan :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav,

Torej, 3 leta nazaj sem delal izpit za 350 oz. 25kw, vedoč, da pri 21ih letih dobim A neomejeno, ker imamo v družini dva motorja ki spadata v težko kategorijo, 3 leta pa ubistvu nisem niti vozil.

Skratka, danes sem šel podaljšat vozniško in bi moral dobiti tudi A neomejeno, vsaj po takratnemu zakonu, ko sem jaz delal izpit. Ženska na šalterju mi je pa rekla, da so leta 2009 spremenili zakon o cestnem prometu in je sedaj potrebno delat za neomejeno še praktični del (torej 9x 38eur!), sedaj pa da mi pripada zgolj 35kw omejitev.

Leta 2009 so sicer izdali poziv za vloge, za tiste ki so že izpolnjevali pogoje za A neomejeno, vendar jih jaz nisem (takrat je bilo 21 let oz. 3 leta od 25kw).

Kakorkoli, ubistvu sem šel delat brez veze izpit, ker ga moram sedaj uradno še enkrat.. Motor pri bajti ima namreč 43kw, tako da vozil nisem in zgleda tudi ne bom, sem pa vrgel čez okno takratnih 400eur za ta izpit.

Je kdo v podobnem zosu in ali obstaja kakšna varjanta, da s pritožbo karkoli dosežem, glede na to, da je takrat veljal drugačen zakon, ko sem jaz zadevo opravil?

Hvala,

lpj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav,

Torej, 3 leta nazaj sem delal izpit za 350 oz. 25kw, vedoč, da pri 21ih letih dobim A neomejeno, ker imamo v družini dva motorja ki spadata v težko kategorijo, 3 leta pa ubistvu nisem niti vozil.

Skratka, danes sem šel podaljšat vozniško in bi moral dobiti tudi A neomejeno, vsaj po takratnemu zakonu, ko sem jaz delal izpit. Ženska na šalterju mi je pa rekla, da so leta 2009 spremenili zakon o cestnem prometu in je sedaj potrebno delat za neomejeno še praktični del (torej 9x 38eur!), sedaj pa da mi pripada zgolj 35kw omejitev.

Leta 2009 so sicer izdali poziv za vloge, za tiste ki so že izpolnjevali pogoje za A neomejeno, vendar jih jaz nisem (takrat je bilo 21 let oz. 3 leta od 25kw).

Kakorkoli, ubistvu sem šel delat brez veze izpit, ker ga moram sedaj uradno še enkrat.. Motor pri bajti ima namreč 43kw, tako da vozil nisem in zgleda tudi ne bom, sem pa vrgel čez okno takratnih 400eur za ta izpit.

Je kdo v podobnem zosu in ali obstaja kakšna varjanta, da s pritožbo karkoli dosežem, glede na to, da je takrat veljal drugačen zakon, ko sem jaz zadevo opravil?

Hvala,

lpj

Nažalost je ta zakon "zašil" ogromno ljudi, med drugimi tudi mene. Na žalost nam zgleda ne preostane drugega kot narediti še en izpit :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ja ogromno nas je v istem zosu in koliko je meni znanega se ne da nič naredit da bi bilo kej boljše :BUA:

Drugače pa odprtih že veliko tem z taknim oziroma podobnimi vprašanjem:

Novi zakoni A2 baje do 35kw

IZPIT PRI 35 tih OMEJENO!

Blokada na 35kW neki je napisanga tut tuki

Lahko pa tut sam uporabiš iskalnik in poiščeš še kakšno temo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nažalost je ta zakon "zašil" ogromno ljudi, med drugimi tudi mene. Na žalost nam zgleda ne preostane drugega kot narediti še en izpit :wallbash:

pa v tem novem zakonu je še en hakeljc...ko si star 20let in greš po novem zakonu lahko delat izpit za neomejeno, pod pogojem da imaš prej že 2 leti eno od ˝manjših˝ kategorij, torej...recimo da imaš pri 20 letih izpit za neomejeno, na motorju nabereš 9 kazenskih točk oz. toliko da ti izpit odvzamejo in greš potem le- tega ponovno opravljat, ne moreš več it delat izpita za neomejeno do 24. leta starosti...ker z odvzemom izpita ti štartaš iz nule, torej se šteje kot da prej nisi imel izpita, in pri tej starosti lahko opravljaš samo izpit za 35kW, če pa hočeš imet neomejeno pa moraš spet čakati 2 leti ali starost 24 let, ko ga greš lahko še enkrat opravljat oz. nadgraditi kategorijo, za en odvzem torej dvakrat delaš izpit :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa v tem novem zakonu je še en hakeljc...ko si star 20let in greš po novem zakonu lahko delat izpit za neomejeno, pod pogojem da imaš prej že 2 leti eno od ˝manjših˝ kategorij, torej...recimo da imaš pri 20 letih izpit za neomejeno, na motorju nabereš 9 kazenskih točk oz. toliko da ti izpit odvzamejo in greš potem le- tega ponovno opravljat, ne moreš več it delat izpita za neomejeno do 24. leta starosti...ker z odvzemom izpita ti štartaš iz nule, torej se šteje kot da prej nisi imel izpita, in pri tej starosti lahko opravljaš samo izpit za 35kW, če pa hočeš imet neomejeno pa moraš spet čakati 2 leti ali starost 24 let, ko ga greš lahko še enkrat opravljat oz. nadgraditi kategorijo, za en odvzem torej dvakrat delaš izpit :headbang:

Nenormalno :whistle:

Jaz sem že lani dopolnil pogoje za neomejeno (20 let+2 leti izpita), vendar sem čakal na boljše čase, saj sem upal, da pa le bo kakšna sprememba. Tako, da zdaj še počakam na malce lepše vreme in grem delat za neomejeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa v tem novem zakonu je še en hakeljc...ko si star 20let in greš po novem zakonu lahko delat izpit za neomejeno, pod pogojem da imaš prej že 2 leti eno od ˝manjših˝ kategorij, torej...recimo da imaš pri 20 letih izpit za neomejeno, na motorju nabereš 9 kazenskih točk oz. toliko da ti izpit odvzamejo in greš potem le- tega ponovno opravljat, ne moreš več it delat izpita za neomejeno do 24. leta starosti...ker z odvzemom izpita ti štartaš iz nule, torej se šteje kot da prej nisi imel izpita, in pri tej starosti lahko opravljaš samo izpit za 35kW, če pa hočeš imet neomejeno pa moraš spet čakati 2 leti ali starost 24 let, ko ga greš lahko še enkrat opravljat oz. nadgraditi kategorijo, za en odvzem torej dvakrat delaš izpit :headbang:

No v tem zosu sm pa jest headbang.gif fucked up vse skup mad.gif Mam pa vprašanje: S tem ko sm zbral 9 pik so mi seveda odvzeli vse kategorije. Ali moram sedaj delati vsako kategorijo posebej tj. tudi B kategorijo s katero nimam nobenih točk? Nekje na uradni strani policije sem namreč zasledil odgovor da naredim samo kategorijo s katero sem naredil prekršek in se mi B avtomatsko vpiše poleg? Zgleda prelepo da bi bilo res zato raje vprašam smile.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa v tem novem zakonu je še en hakeljc...ko si star 20let in greš po novem zakonu lahko delat izpit za neomejeno, pod pogojem da imaš prej že 2 leti eno od ˝manjših˝ kategorij, torej...recimo da imaš pri 20 letih izpit za neomejeno, na motorju nabereš 9 kazenskih točk oz. toliko da ti izpit odvzamejo in greš potem le- tega ponovno opravljat, ne moreš več it delat izpita za neomejeno do 24. leta starosti...ker z odvzemom izpita ti štartaš iz nule, torej se šteje kot da prej nisi imel izpita, in pri tej starosti lahko opravljaš samo izpit za 35kW, če pa hočeš imet neomejeno pa moraš spet čakati 2 leti ali starost 24 let, ko ga greš lahko še enkrat opravljat oz. nadgraditi kategorijo, za en odvzem torej dvakrat delaš izpit :headbang:

Nekaj bi te sam popravil če ti ga vzamejo izpit greš delat iz nule vse razen prve pomoči čakat pa ni treba do 24 leta ker še šteje datum ko si ga prvič opravil neglede a1 a2 a.tako da ko ga narediš ponovno ni treba čakati 24 ampak tam rečeš za neomejeno saj že maš 2 leti prej izpit za 125 oz. od 18 leta.preverjeno na lstni koži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti si mel izpit za 35kW, star pa si koliko? kolegu so tudi vzeli izpit za 35kW, ga je šel po pretečeni prepovedi še enkrat delat in je dobil tudi za avto nazaj, narediš samo tistega katerega so ti odvzeli, ostale pa avtomatsko dobiš nazaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj bi te sam popravil če ti ga vzamejo izpit greš delat iz nule vse razen prve pomoči čakat pa ni treba do 24 leta ker še šteje datum ko si ga prvič opravil neglede a1 a2 a.tako da ko ga narediš ponovno ni treba čakati 24 ampak tam rečeš za neomejeno saj že maš 2 leti prej izpit za 125 oz. od 18 leta.preverjeno na lstni koži.

če bi bilo to res potem tudi mladi voznik ne bi bil ko ponovno opraviš izpit po tem ko ti ga odvzamejo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti si mel izpit za 35kW, star pa si koliko? kolegu so tudi vzeli izpit za 35kW, ga je šel po pretečeni prepovedi še enkrat delat in je dobil tudi za avto nazaj, narediš samo tistega katerega so ti odvzeli, ostale pa avtomatsko dobiš nazaj

Sem imel najprej 25kw potem pa se mi je spremenil v 35kw. Star sem 21 tako da bom moral delat za A2. Mi je pa zanimivo, ker v sklepu sodišča v katerem so bile navedene kategorije katere mi prenehajo, imel navedeno tudi polno A kategorijo trance_19_hmm.gif Uglavnem še sami ne vejo kaj delajo. No je pa lepo slišat, da grem delat samo za a2 in dobim tudi izpit za B nazaj smile.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem imel najprej 25kw potem pa se mi je spremenil v 35kw. Star sem 21 tako da bom moral delat za A2. Mi je pa zanimivo, ker v sklepu sodišča v katerem so bile navedene kategorije katere mi prenehajo, imel navedeno tudi polno A kategorijo trance_19_hmm.gif Uglavnem še sami ne vejo kaj delajo. No je pa lepo slišat, da grem delat samo za a2 in dobim tudi izpit za B nazaj smile.gif

to ni še nič kritičnega, problem bi bil, če bi ti že imel A neomejeno...potem bi glede na starost lahko delal samo A2, po preteku 2 let oz. ko bi bil star 24 pa šele neomejeno nazaj, torej ali bi zdaj delal A2 in potem spet A, ali pa bi bil 3 leta brez izpita in šel potem šele delat A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kva to use te brihtne glavce skup zgruntajo...da te srat prime!

Kako pa je v mojem primeru, npr. če bi se odločil delati izpit za motor, star bom usak cajt 27, izpit imam samo za avto, nič A1 A2 ali kaj podobnega.....a jaz lahko grem delat izpit takoj za neomejeno, al moram tud po "razredih" A1 A2 it???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti greš lahko direkt za neomejeno delat ker si star več kot 24

PS: maš kaj gum zame, dunlop GP? lani smo naredil dober biznis, dobre gume za pravi denar, maš tut zdaj kaj na lagerju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ni še nič kritičnega, problem bi bil, če bi ti že imel A neomejeno...potem bi glede na starost lahko delal samo A2, po preteku 2 let oz. ko bi bil star 24 pa šele neomejeno nazaj, torej ali bi zdaj delal A2 in potem spet A, ali pa bi bil 3 leta brez izpita in šel potem šele delat A

Ja na srečo nisem šel delat A neomejeno čeprav bi lahko šel. cool.gif Je pa še en hakelc, ki se pojavlja s temi zakasnelimi razglednicami s stacionarnih radarjev. Npr. ti narediš prekršek za katerega seveda ne veš in v tem času ti začneš opravljati izpit npr. za polno A kategorijo, katero tudi uspešno opraviš. In nasledni dan prejmeš pošto v kateri je 9 pik in vse ostalo, kar pomeni da si ob izpit. Kaj natančno ti tukaj vzamejo, verjetno polno A kategorijo, ki si jo šele včeraj opravil???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja na srečo nisem šel delat A neomejeno čeprav bi lahko šel. cool.gif Je pa še en hakelc, ki se pojavlja s temi zakasnelimi razglednicami s stacionarnih radarjev. Npr. ti narediš prekršek za katerega seveda ne veš in v tem času ti začneš opravljati izpit npr. za polno A kategorijo, katero tudi uspešno opraviš. In nasledni dan prejmeš pošto v kateri je 9 pik in vse ostalo, kar pomeni da si ob izpit. Kaj natančno ti tukaj vzamejo, verjetno polno A kategorijo, ki si jo šele včeraj opravil???

vzamejo ti izpit, ki je bil vpisan na dan pravnomočnosti v vozniški :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kva to use te brihtne glavce skup zgruntajo...da te srat prime!

Kako pa je v mojem primeru, npr. če bi se odločil delati izpit za motor, star bom usak cajt 27, izpit imam samo za avto, nič A1 A2 ali kaj podobnega.....a jaz lahko grem delat izpit takoj za neomejeno, al moram tud po "razredih" A1 A2 it???

Taki kot si ti,ko še nikoli niste vozili mopeda morate prvo za apn 4 izpit naredit :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vzamejo ti izpit, ki je bil vpisan na dan pravnomočnosti v vozniški :)

No recimo, da dobiš na dom pošto, čez 2 dni imaš pa glavno vožnjo za A, katero tudi uspešno opraviš. Seprav ti vzamejo kategorijo A2 medtem ko za A čez 2 dni narediš in ubistvu nisi nič izgubil? Ali še en primer, da ti šele opravljaš vozniški izpit za polno A kategorijo, ko enkrat vmes dobiš pošto, da nimaš več izpita A2? Ti država povrne stran vržen denar? Ker po odvzemu izpita imaš pol leta prepovedi opravljanja tako da tega ne zastopim čisto surrender.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti država povrne stran vržen denar? Ker po odvzemu izpita imaš pol leta prepovedi opravljanja tako da tega ne zastopim čisto surrender.gif

Kolk sem imel samo v zadnjem letu opravka z državnimi oragani niti oni sami ne vedo točno kaj pomenijo "njihovi zakoni" oni pravijo,da niso njihovi ampak državni....Verjetno hočejo s tem povedat,da jih niti sami ne razumejo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kva to use te brihtne glavce skup zgruntajo...da te srat prime!

Kako pa je v mojem primeru, npr. če bi se odločil delati izpit za motor, star bom usak cajt 27, izpit imam samo za avto, nič A1 A2 ali kaj podobnega.....a jaz lahko grem delat izpit takoj za neomejeno, al moram tud po "razredih" A1 A2 it???

Pravš da ni sponzorjov, jeba ... :( boš pa z nam na ride hodu :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če dobiš 9 pik ti vzamejo izpit če narediš z motorjem ti vzamejo vse, ostale pa ti zamrznejo in v pol leta dobiš nazaj.

Pa če greš ponovno delat za A in če slučajno nisi star 24 let se nemoreš niti na CCP vpisat.Ker po tanovem spadaš v nov zakon,

na žalost.Tako je kolega za A kategorijo v letu 09 zafrknl zakon sprejet 15.2.2009 on pa 6.3.2009 bi bil 21 star pa se je hotu vsaj vpisat pa CCP nardit da bi delal po starem zakonu,pa se tud vpisat ni mogel.Sedaj pa do 35 KW.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No mal zgrešena tema, ampak lihk ker o tem teče debata...

Kaj pa jaz, z A1 storil prekršek pri katerem sem dobil 5 pik, če sedaj naredim z B prekršek npr. za 3 pike...imam 8 pik. Ker so pike vezane na ime, ti vzamejo vse izpite (tako se govori)...

Ker teče debata o tem, da narediš samo za tisto kategorijo katero so ti vzeli, v mojem primeru jaz naredim za katero kategorijo ponovni izpit? :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No mal zgrešena tema, ampak lihk ker o tem teče debata...

Kaj pa jaz, z A1 storil prekršek pri katerem sem dobil 5 pik, če sedaj naredim z B prekršek npr. za 3 pike...imam 8 pik. Ker so pike vezane na ime, ti vzamejo vse izpite (tako se govori)...

Ker teče debata o tem, da narediš samo za tisto kategorijo katero so ti vzeli, v mojem primeru jaz naredim za katero kategorijo ponovni izpit? :surrender:

Za tisto z katero si prekoračil 7 pik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No mal zgrešena tema, ampak lihk ker o tem teče debata...

Kaj pa jaz, z A1 storil prekršek pri katerem sem dobil 5 pik, če sedaj naredim z B prekršek npr. za 3 pike...imam 8 pik. Ker so pike vezane na ime, ti vzamejo vse izpite (tako se govori)...

Ker teče debata o tem, da narediš samo za tisto kategorijo katero so ti vzeli, v mojem primeru jaz naredim za katero kategorijo ponovni izpit? :surrender:

Ko je mene to informativno zanimalo-ko se je s tem pričelo...Sta bile dve uradni razlagi :D ena,da ti vzamejo tisto kategorijo s katero imaš več PIK.Spet druga,da tisto s katero si nazadnje naredil prekršek...enotni si niso bili...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!