Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

pa še neki sm pozabu...a velja pravilnik ki je novejši al kako??

Uvod v pravoznanstvo - 1. letnik pravne fakultete :) Je že nekaj časa od tega, ma se še spomnim par stvari.

Zakon je na hierarhični lestvici pravnih aktov takoj za ustavo,ustavnimi zakoni in mednarodnimi pogodbami ratificiranimi s strani državnega zbora, ter daleč nad pravilniki. Lahko je pravilnik 100X novejši, pa ne more povozit zakona, če ta sam tega ne predvidi oziroma sam določi, da se določene stvari uredi s pravilnikom.

Če zakon pravi, da zdravniškega ni treba, ga NI treba in pika! :) Če se kdo kaj buni, mu pokaži zakon. Če ne bo pomagalo, javi na MNZ pa bodo od tam sporočili kako pa kaj in obrazložili zakon :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do takrt pa lih daelimčka prodaš :D

moj daelimček... hja č hočem je že prodan, mislem mam interesenta... sam nwm, bom vidla še :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo...spet problem...če lahko tako rečem:

hotel sem sem prijaviti za opravljanje izpita iz A neomejeno(predčasno seveda).star sem 21 vendar mi manjka še pol leta da bom izpolnjeval pogoj 2 leti imetja izpita....

pa berem zakone...kateri se pokrivajo med sabo...

Konkretno:

Pravilnik o vozniškem izpitu:

v 3. členu piše da moram k priglasnici za izpitno vožnjo predložiti tudi veljavno zdravniško spričevalo...in ostalo....

ZAKON O VARNOSTI CESTNEGA PROMETA :

v 147. členu piše pod 4. alineo...da mi ni treba predložiti zdravstvanega spričevala :blink: ...

kaj in kako zdj???

Zdravniški res ni glih pretirano drag(vsaj takrat ni bil),ampak da pa nas dobesedno JJJJJ...

Je imel že kdo kak tak problem??

Zdravniško spričevalo velja 2 leti, tko da jim lahko predložiš tastarga, tistega ki si ga delal takrat za omejeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravniško spričevalo velja 2 leti, tko da jim lahko predložiš tastarga, tistega ki si ga delal takrat za omejeno

ja...mojemu sta 2 leti že potekli...tko da...sj sm se že zmenu da pridem dns ponovno narest zdravstvenega...sam...pogreje me to ko povsod drugač piše...in potem si to vsak po svoje razlaga :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si prebral kaj sem napisal? Če v zakonu tako piše, tako je. Pravilnik gor ali dol, si jih lahko nekam zataknejo..

No res je, da boš imel manj komplikacij, če boš naredil tistega zdravniškega pa je.. Ampak jaz vem, da se jim ne bi pustil, že iz principa ne. Če bi pred 2 leti poslušal uradnike in upošteval njihove kvazidirektive in navodila iz ministrstva (po njihovih besedah), bi dobil A neomejeno šele pred pol leta, ko sem dopolnil 21, pa je zakon takarat jasno določal, da je bil pogoj samo 2 leti in ne tudi starost. Človek se mora včasih mal spizdit, pa dokazat svoje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem prebral kaj si napisal...tolk šole pa še premorem .) :P

Fora je da če bi se zdle bunil pa težil....bohve kdaj bom videl ta izpit....tko pa spejmem mal "krvi" pa sm tiho...sam da bo izpit...ko bi vedel pred pol leta kakšna bo danes situacija...pol bi se že šel kregat...tko pa...jst hočem samo izpit in uživat na motorju :yes:

Bom pa ob priliki vprašal "osebo" ki se naj bi spoznala na to,kaj in kako more bit....

Hvala vseen za pomoč :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti zrihtaj tako da bo tebi prav.

Ti pa garantiram, da bo vsak pravnik potrdil zgoraj napisano :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Danes opravil zdravniški za A-kat. neomejeno,plačal 21,02 eur(ZD Postojna). :D

bemu sunce...a to majo povsof frugačno tarifo al kako?banda €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Danes opravil zdravniški za A-kat. neomejeno,plačal 21,02 eur(ZD Postojna). :D

A so v postojni že dali kej motorje ven. Jst čakam že 14 dni, da začnem vozt :? :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cel dan so bili motoristi in avto šole na terenu po Postojni :D .

Aja,pa da ne bo pomote glede zdravniškega.Sem dobil popust.Kolikšna je pa polna cena, pa se mi sploh ne sanja.

Popravljeno . Popravil ByThor
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cel dan so bili motoristi in avto šole na terenu po Postojni :D .

damn....drug teden pa me ni, ker sem v Rusiji...pa gre še en teden mimo...mene pa motor čaka

Popravljeno . Popravil bborutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bemu sunce...a to majo povsof frugačno tarifo al kako?banda €

ko sem jst delala zdravniškega za avto pred 4 leti in 5 mesecev, me je že takrat prišel okoli 10.000 sit. da so pa pocenili :hmm: ne morem vrjet :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Danes opravil zdravniški za A-kat. neomejeno,plačal 21,02 eur(ZD Postojna). :D

Jst pa v pondelk dala v Lj 35 €. (dr.Boris Stopar, Vodovodna 99a)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo! Ravno dobro imam narejen izpit za avto, pa bi ga sedaj rad naredil še za motor (vem ja, splačalo bi se skupaj). Zanima me, kaj se mi prizna iz izpita za avto. Kako je s temi testi cpp, a so to čisto drugi testi? Zdravniški pregled mi verjetno ni potrebno opravljati še enkrat, ali pač? Koliko pa stane ura vožnje in koliko ur se ponavadi vozi (sem iz kranja)? Do sedaj sem vozil le skuter in 0 drugega (pa še to le nekajkrat), rad pa bi naredil izpit za vsaj 125ccm, čeprav se mi verjetno splača za malo več, ali ne?

ok, cenik sem našel, vse ostalo me pa še vedno zanima.

Kategorija Cena v Tolarjih Cena (DDV je vključen)

"A" 125 ccm (največ 11 kW) 6.470,28 SIT 27,0 €

"A" do 25 kW ali 0,16 W/kg 6.470,28 SIT 27,0 €

"A" kategorija (A brez omejitve) 7.668,48 SIT 32,0 €

Tole sem napisal v nek drug topic, pa moram menda semle. :blink:

Kolikor sem prebral raznorazne topice, se mi bolj splača narediti izpit do 25kw, ki potem po 2eh letih preide v neomejeno. Izpit bi me prišel nekje 150k. Drugo leto pa bi rad kupil motor do nekje 300k. Jasno bil naj bi vsaj 125ccm. Kaj mi predlagate? Ciljam najbolj na supermoto ali enduro. Vozil bi se po cesti, ne pa offroad. Koliko star motor se še splača, koliko prevoženih kilometrov? Vem da je drugače od motorja do motorja, ampak tako, ker res nimam občutka. Pa še to - tale omejitev 25kw - gledal sem na (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com), pa imajo le redki napisani moč, vsi le prostornino motorja. Motorji s kakšno prostornino imajo ponavadi 25kw?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blind, a ni mal velik 150 tisoc za izpit?

Se mi zdi, da je stevilo obveznih ur okoli 12?

Ce si iz Kranja preveri kako je z avto solo Expert, lani so imeli za 100 tisoc paket z neomejenim stevilom ur in vkljucenim CPP, pa se nekaj je bilo zraven...

Zdravniski bi ti moral veljat, ce je bil pred kratkim narejen...Pa pejt delat za najvisjo kategorijo, ki ti je dovoljena...

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno.

Kukr je meni znano je št. obveznih ur prej 18 kot 12. Je pa spet potem odvisno od vsakega posameznika. Glede na to, da Blind nima izkušenj, razen skuterja (ki je verjetno bil avtomatik), bi vrjela da se bo nabralo glih nekje okoli 18-20 ur. In če računaš uro vožnje (A neomejeno) po 32€ (kar je izmed cenejših), hitro vidiš kaka je finančna situacija :BUA:

Pri avtošoli Expert so pa res imeli lani neko akcijo za 100.000 SIT.

No Blind, glede na to, da drug teden že začnem vozit, možno da se kje na cesti srečava :OK:

Pa čimveč sreče, še več pa znanja pri izpitu! :)

Lp, First

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da Blind nima izkušenj, razen skuterja (ki je verjetno bil avtomatik), bi vrjela da se bo nabralo glih nekje okoli 18-20 ur.

Bil je avtomatik. a pa je sama tehnika vožnje (prestavljanje) tok težja kokr pr avtomobilu - ta izpit namreč mam. pomoje, da se mi najbolj splača narest izpit za 25kw, ker za neomejeno je ura kr nekj dražja, pa še kšno več bo treba navozt. pa tut potem ne bo denarja za kkšn močnejši motor. ta izpit mi potem po 2eh letih preide v neomejeno?

kaj pa te crossle. teh ni treba registrirat. a to lahko tut jes kupm, al so kakšne komplikacije pri prepisu, ker nimam izpita? jasno bi meu saj 125ccm. saj vozil bi se offroad. potem bi pa naslednje leto naredil izpit za neomejeno, ko bi se malce bolje naučil obvladovati motor, da bi bilo ceneje. a ta šansa obstaja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozniško dovoljenje ni pogoj za nakup vozila..

Pri crossu je pa itak vseeno ali imaš izpit ali ne, ker se itak ne smeš vozitpo cesti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takole... zdravniški za motor ti velja, če so ti na zdravniškega za avto napisali tudi za A kategorijo, drugače moraš narediti novega.

ura v avtošoli za a-neomejeno je med 26 in 32€, če si izposodiš njihov motor in 21 - 27€, če voziš s svojim. odvisno od avtošole. minimum je 8 ur.

cpp od avta ti ne velja, prav tako ne občinski, ker je tukaj nekaj sprememb.

vse zgoraj napisane informacije sem izvedela pred 14 dnevi, ko sem klicala na avtošole, ker grem tudi jaz delat izpit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, če želiš delat z svojim.. rabim kaj? Reesko je napiš da mora biti kasko..? To drži? Tisto da mora vse normalno delat, pa da mora met vse za na cesto je tak logično, samo tisti kasko mi ni všeč :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, če želiš delat z svojim.. rabim kaj? Reesko je napiš da mora biti kasko..? To drži? Tisto da mora vse normalno delat, pa da mora met vse za na cesto je tak logično, samo tisti kasko mi ni všeč :?

Pred 14 dnevi sem naredil izpit, 10 ur s svojim motorjem, kasko ni bil potreben, nobeden ni nič spraševal, ura vožnje 20 EUR! Vse skupaj sem dal avtošoli točno 300 EUR, v to je všteto kompletno vse,razen zdravniškega! Pa še zelo hitro je šlo in inštruktor je bil res super! :OK:

Če koga zanima,kje je to, PM!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super slišat, bom v torek za vsak slučaj preveril kako je z tem pri relaxu! (edina avto šola pri nas.. no, mazzoni je še, sam je bolj tk tk). Če bi blo tako, bi blo super :) Torej, minimalno število ur je 8? Ker sem se že z dost 125-kami prefural, z svojim skuterjem tudi, z 4-ko (s katero sem tudi izpit delal..) tk da nebi smel meti problemov no.. upam vsaj.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blind... sklepam, da si star 18-19 let, zato izpita za NEOMEJENO NE MOREŠ IT DELAS SPLOH! Nardiš pa lahko izpiz za 25kW, pol pa kupiš motor, ki ima lahko tut 1500ccm, sam more bit zablokiran na 25kW.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!