Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

Jst mam že vozniški za avto, pa me zanima, če morem vseeno še enkrat opravlat spet CPP pri avtošoli in potem še državno, al pa mi priznajo in lahko grem takoj na cesto vozit z avtošolo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men so priznali samo prvo pomoč. Ostalo pa vse jovo-na-novo.

Pa sej ni neke panike, mal znanje obnoviš, pa vidš da se je par stvari spremenil ... ampak kej velik pa tud ne :D

Popravljeno . Popravil RenoRaines
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko delaš izpit za 250 ccm, čeprav si starejši od 21 let?

Za mojo punco je namreč 600 preveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko...in tudi manj plačaš kot za neomejeno...samo velja isto, da ne moreš še dve leti vozit neomejeno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko delaš izpit za 250 ccm, čeprav si starejši od 21 let?

Za mojo punco je namreč 600 preveč.

Izpita do 250 že davno ni več..

Je izpit do 25kw, ki pa se ponavadi opravlja na enakih motorjih kot za neomejeno, le da so motorji z blokado.. Kakšen ER5, ER6, CBF500, ipd.. Skratka ne vem kje je problem, punca naredi izpit za neomejeno in si potem nabavi motor z blokado, če si ne zaupa dovolj za začetek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi program (nekatere vaje) se malo razlikujejo. Ne vem točno kaj.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede cene nevem ker je to stvar avtošole, vem pa, da je na primorskem za A kategorijo cena enotna.

Glede vaj pa ti lahko garantiram, da se popolnoma nič ne razlikujejo. Dela se z istim motorjem tako za neomejeno kot za 25kW le blokada je gor. Vaje so identične, program tudi, izpit tudi. Edina razlika je v tem, da ti pol piše v izpitu da imaš omejitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kdo izkušnje z avtošolo Krajnc iz Celja? Rad bi šel delat A neomejeno, pa so mi na dveh drugih avtošolah rekli da brez tečaja ne bo šlo, tle pa na njihovi strani berem da tečaj ni potreben.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ravno danes spraševal v avtošoli, pa so mi rekli, da je tečaj obvezen (po zakonu), če je to res pa nisem preverjal. Tečaj traja 14 dni (no ja dvakrat od ponedeljka do četrtka) obvezna prisotnost 80% (baje tudi po zakonu) ampak so mi namignili, da lahko malo pogledajo skozi prste (važno da plačaš), lahko, da tudi "Krajnc" dela po tem sistemu (samo ugibam).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem v katerem zakonu bi to pisalo, tud meni so v obeh avtošolah rekli da je to zakonsko predpisano.

Če že imate vozniško dovoljenje iste težavnostne stopnje A, B, C, D, E in F, vam avto šola izda EVIDENČNI KARTON brez tečaja CPP.

To jim piše na strani. Problem je v tem, da takrat ko imajo oni tečaje, jaz nimam časa pa tud dvomim da bi dosti novega tam zvedel, raje si plačam kak tečaj varne vožnje kot pa neko teorijo ki si jo lahko tud v kaki knjigi preberem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem v katerem zakonu bi to pisalo, tud meni so v obeh avtošolah rekli da je to zakonsko predpisano.

To jim piše na strani. Problem je v tem, da takrat ko imajo oni tečaje, jaz nimam časa pa tud dvomim da bi dosti novega tam zvedel, raje si plačam kak tečaj varne vožnje kot pa neko teorijo ki si jo lahko tud v kaki knjigi preberem.

Ne delajte se tolko pametne, ki verjamem, da vas polovica ni zmožna naredit teorije brez se učit tko da... in dvomim, da dobiš evidenčni karton brez opravljanja CPPja... razen če ta avtošola kej "goljufa"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne delajte se tolko pametne, ki verjamem, da vas polovica ni zmožna naredit teorije brez se učit tko da... in dvomim, da dobiš evidenčni karton brez opravljanja CPPja... razen če ta avtošola kej "goljufa"...

Nism reku brez opravljanja CPP-ja, ampak brez tečaja. Pa še to zarad tega k nimam časa med tednom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kateri tečaj si ti mislu? Tečaj CPP, ki traja 40 ur, na koncu predavanj pa je preverjanje znanja. Po zakonu si obvezen obiskovat... koliko pa avtošole gledajo skozi prste je pa odvisno od posamezne avtošole...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(2) Kandidat za voznika mora biti pri teoretičnem delu programa usposabljanja v avtošoli prisoten najmanj 80 odstotkov učnih ur v predpisano opremljeni učilnici. Preostalih 20 odstotkov učnih ur se lahko izobražuje samostojno s pomočjo literature ali elektronskih medijev. Po končanem teoretičnem oziroma praktičnem delu programa usposabljanja v avtošoli mora kandidat za voznika motornih vozil opraviti pred komisijo avtošole preizkus znanja tistega dela programa usposabljanja, za katerega se je pripravljal v avtošoli.

Zgleda bo držalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Berem poste za nazaj pa nikjer nism zasledil (lahk da spregledu pa se opravičujem) kaka je kaj sedaj cena ene ure vožnje za neomejeno A - če ma kdo informacije pa če so kake akcije pa....predvsem me zanima za Celjski okoliš

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Berem poste za nazaj pa nikjer nism zasledil (lahk da spregledu pa se opravičujem) kaka je kaj sedaj cena ene ure vožnje za neomejeno A - če ma kdo informacije pa če so kake akcije pa....predvsem me zanima za Celjski okoliš

hvala

V kranju imamo takole:

Kategorija Cena

"A" 125 ccm (največ 11 kW)= 27,0 €

"A" do 25 kW ali 0,16 W/kg= 27,0 €

"A" kategorija (A brez omejitve)= 32,0 €

Popravljeno . Popravil luka_199
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"A" 125 ccm (največ 11 kW)= 27,0 €

"A" do 25 kW IN 0,16 W/kg= 27,0 €

"A" kategorija (A brez omejitve)= 32,0 €

A ni tkole?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kranju imamo takole:

Kategorija Cena

"A" 125 ccm (največ 11 kW)= 27,0 €

"A" do 25 kW ali 0,16 W/kg= 27,0 €

"A" kategorija (A brez omejitve)= 32,0 €

ja pri b&b, se najde tud kšna druga avtošola k ma cenej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pri b&b, se najde tud kšna druga avtošola k ma cenej

Ni mislu glede cene temveč glede kategorije A do 25kW in 0,16kW/kg. Ni ali eno ali drugo ampak mora biti oboje torej moč in razmerje moč/teža.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima če lahko pri 18ih letih dobim A 25kw, izpit A1 (11kw) pa sem naredo malo preden sem bil star 17? ali moram počakat 2 leti? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima če lahko pri 18ih letih dobim A 25kw, izpit A1 (11kw) pa sem naredo malo preden sem bil star 17? ali moram počakat 2 leti? :unsure:

2 leti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!