Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

To pa res ni problem, razen če maš veliko km do nje:D Drugač pa je izpit 21 eur, se je kar podražal v petih letih.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo nekaj me na kratko zanima.A če grem pri svojih 17.5 pomladih delati izpit za 125ccm dobim potem čez 2leti neomejeno ali ne?

Hvala že vnaprej

Lp! :rolleyes:

Popravljeno . Popravil Lukeatluke
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, po trenutnem zakonu sta dva pogoja za pridobitev izpita za neomejeno:

-starost 21 let

-imeti izpit za 125ccm ali 25kw 2 leti

.....oba pogoja morata biti izpolnjena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no en problemček:

danes sem šel na UE na tobačno, da bi dvignil izpit za 25kW........jaz lepo prinesem s sabo potrdilo o opravljenem izpitu za 125ccm, sliko in staro vozniško dovoljenje.......nato mi gospa reče kje imam zdravniško potrdilo, da ona to rabi, jaz ji rečem da že imam izpit za motor (125) in da bi rad dvignil za 25kW, pa še vedno trdi da ona to rabi.....potem je malo bolje pogledala potrdilo in videla da sem jaz izpit naredil 24.5.2006!, nato ji šele kapne da bi jaz rad izpit za 25kW :slap: (saj ne da sem ji to takoj ko sem prišel do okenca rekel :slap: ), nato začne podatke vnašati v računalnik, in ugotovi da sem jaz vozniško dobil šele 14.6.2006, in mi reče da žal danes ne bom dobil izpita za 25kW, ampak šele 14.6. :eek: nato sem ji še enkrat pokazal potrdilo o opravljenem izpitu, kjer lepo piše: ....je dne 24.5.2006 opravil vozniški izpit za voznika kategorije A-125, v zakonu pa tudi piše da se vozniško dovoljenje s kategorijo A z omejitvijo (25kW), izda vozniku motornega kolesa, ki si lasti vozniško dovljenje kategorije A-125 2 leti in je star najmanj 18 let.........ampak ne, ona še vedno trdi da je važen datum kdaj sem jaz prišel dvignit vozniško :headbang: in tako naj bi na izpit čakal še 3 tedne :headbang:

zdaj pa me zanima ali je res važen datum kdaj si ti prišel dvignit tisto roza knjigico, ali je važen datum, ko si dejansko opravil izpit :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, nažalost je tako, da se šteje dve leti od dneva ko ti izdajo izpit na upravni enoti, oz. pač ko ga dvigneš. te 3 tedne boš pa že zdržal :krneki: a pa nimaš ti malo močnejšega motorja?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, nažalost je tako, da se šteje dve leti od dneva ko ti izdajo izpit na upravni enoti, oz. pač ko ga dvigneš. te 3 tedne boš pa že zdržal :krneki: a pa nimaš ti malo močnejšega motorja?

LP

Tak ja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav!

Jaz sem pred kao sprejetim novim zakonom naredil Cpp in prejšnji teden še republiške teste. Zdaj se moram odločit še za vožnjo.

Meni je inštruktor rekel , da ta zakon kljub sprejetju, ne bo v uporabi še kar nekaj časa, ker tako hoče minister(kao čaka neka nova moderna voznišča dovoljenja). Zagotovil mi je tudi, da če če začnem delat teoretičen del , se pravi cpp, pred sprejetjem novega zakona, se me smatra po starem zakonu.

Zdaj nevem ali je prodajal buče. Namreč, ker sem star 24 let, mi je zagotovil da bom lahko dobil neomejeno. Tukaj eni pravite drugače.

bomo videli

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do naslednjega leta(2009) oktobra, velja še vse po starem zakonu. Tako mi je rekla na upravni enoti Velenje. Torej potemtakem, če bi ti naredil direkt za neomejeno izpit do tedaj, bi ga dobil po starem zakonu. Oktobra 2009 pa bi naj baje prišli tudi novi izpiti( je rekla na upravni enoti da pričakujejo tak datum), v obliki kartic, stari izpiti pa bi naj veljali še 10 let. ne me držat za besedo, jaz samo povem tako, kot mi je rekla gospa.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, Hvala, nekako tako mi je tudi meni pojasnil inštruktor.

Še eno vprašanje.

Vožnjo bi raje opravljal doma, na primorskem, ker je vsaj po govoricah lažje kot v Ljubljani, kjer študiram. Baje da pride manj ur, manj semaforjev, maj krožnih, kjer te lahko kaj zjebe.

Ampak problem nastane, ker bom verjetno čez poletje imel šiht v ljubljani, tako da nevem kdaj bi našel čas doma vozit.

Pri korelatu so mi rekli da je povprečje 14 ur, kar nanese 520 evrov samo ure. Zdi se mi malo veliko.

Z motorji mam že kar nekaj izkušenj(kros 80ccm, honda 250cr..) Ve kdo za kako avtošolo v ljublajni, kjer se da narest z recimo 10 urami.

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot je povprečje 14 ur, imajo tudi pakete pripravljene za to količino. Na AMZS je naprimer cel komplet (cpp tečaj, cpp preverjanje, vožnja, društveni in knjižice in ostala sranja ki jih zaračunavajo) 520.

Če si voznik pa itak ne bo nobenih težav na križiščih, edino navadit se je treba da moraš pri STOP dat obe nogi na tla in to je to :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...edino navadit se je treba da moraš pri STOP dat obe nogi na tla in to je to :)

tole pa ne bo držalo. jaz sem naredila izpit pred slabim letom dni in je bilo pri tabli STOP pomembno samo to, da se ustaviš. nihče ni omenjal, da moreš dat obe nogi na tla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to že po logiki bi moral vedet , da ne more držat...kaj če je voznik 1,5m? tamajhni dosežejo samo na eno stran tla...

stop znak pomeni samo to , a se moraš vstavit..nepisano prailo je "preštej do 3"..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne obe, pač pa eno. Z eno nogo je treba stati na tleh.

Kaj pa če sem tak dober da lahko par sekund držim ravnotežje brez da dol stopam? :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če sem tak dober da lahko par sekund držim ravnotežje brez da dol stopam? :krneki:

tega ne dokazuješ na gl. vožnji....če hočeš izpit narest... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Do naslednjega leta(2009) oktobra, velja še vse po starem zakonu. Tako mi je rekla na upravni enoti Velenje. Torej potemtakem, če bi ti naredil direkt za neomejeno izpit do tedaj, bi ga dobil po starem zakonu. Oktobra 2009 pa bi naj baje prišli tudi novi izpiti( je rekla na upravni enoti da pričakujejo tak datum), v obliki kartic, stari izpiti pa bi naj veljali še 10 let. ne me držat za besedo, jaz samo povem tako, kot mi je rekla gospa.

LP

pozdrav,

jaz sem ravnokar v "postopku" pridobivanja izpita, tudi meni so zatrdili, da zakon še vsaj do naslednjega poletja ne bo v uporabi. me je pa inštruktor prijavil na izpit pri 8 urah. ampak glede na to, da si tako daleč, ti moja avtošola ne bi prišla prav :closedeyes:

me pa nekaj zanima : kaj pomeni voznik začetnik za npr. zavarovanje (pri avtu npr. plačaš tistih 20% za mladega voznika) - a ma to kakšno zvezo? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si voznik začetnik in povzročiš prometno nesrečo pri avtu ki ni zavarovan posebej za voznika začetnika plačaš neki iz svojga žepa, ne glede če si bil kriv ali ne. Ja totalna bedarija. Lahko pa voziš tak avto, ja, to je samo opcija pri zavarovanju...

In pa seveda 0.0 alkohola v krvi, kar bi moglo bit za vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No od danes naprej se mi ni treba več skrivat po cestah- naredil sem A kategorijo

Čestitam.Srečno vožnjo.Jaz sem naredu šele cpp-je :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si voznik začetnik in povzročiš prometno nesrečo pri avtu ki ni zavarovan posebej za voznika začetnika plačaš neki iz svojga žepa, ne glede če si bil kriv ali ne. Ja totalna bedarija. Lahko pa voziš tak avto, ja, to je samo opcija pri zavarovanju...

In pa seveda 0.0 alkohola v krvi, kar bi moglo bit za vse.

Če nisi kriv ti pa res ni treba kaj plačat zraven, saj si ti oškodovanec, pa ni važno kako imaš avto zavarovan. Če se pa sam kriv in nimaš zavarovano za voznika začetnika morš pa doplačat 20 al 30% škode (neki takega). Pa to je sam pri avtih. Pri motociklih tega ni.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Burek je malo dvorezno napisal...

.."če povzročiš nesrečo.........ne glede ali si kriv ali ne...."

če jo povzročiš pomeni itak da si kriv...

NO važno da vemo kaj sem mislil :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nisi kriv ti pa res ni treba kaj plačat zraven, saj si ti oškodovanec, pa ni važno kako imaš avto zavarovan. Če se pa sam kriv in nimaš zavarovano za voznika začetnika morš pa doplačat 20 al 30% škode (neki takega). Pa to je sam pri avtih. Pri motociklih tega ni.

LP

20% je ja, toliko znaša tudi doplačilo za mladega voznika pri zavarovanju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsakem primeru se plača 20% al si kriv al n, govorim iz lastnih izkušenj. Ker zavarovalnica smatra da se za začetnika zavaruje ker je večja tveganost za nesrečo neglede kdo je kriv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsakem primeru se plača 20% al si kriv al n, govorim iz lastnih izkušenj. Ker zavarovalnica smatra da se za začetnika zavaruje ker je večja tveganost za nesrečo neglede kdo je kriv.

Tole preprosto ni res. Če imaš drugačne lastne izkušnje, pol so te pač nategnili :whistle: Če nisi kriv nimaš kaj za plačat in tut trgat ti nesmejo nič, pa ni važno a si voznik začetnik ali pa ne!!!No kakorkoli že.. :topic: ..to je za v temo Zavarovalnice.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!