Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

Po moje ni važno kdaj se prijaviš na avtošoli, torej ni važno kdaj greš delat izpit, ampak kdaj ga opraviš. In glede na to, da sploh še z vožnjami nisem začel, pa tut te bodo trajale nekaj cajta, ker bom maja ravno sredi izpitnega obdobja, to pomeni, da bo zakon takrat verjetno že v veljavi. Potem se pa jebi 2 leti zaradi Janše in domobrancev v vladi na 250 ccm motorjih. Drugač pa vsa čast tistim 20 poslancem, ki so glasovali proti takim kaznim in glupi birokraciji.

Si pa res en dozzi :D

Velja ti kadar nardiš republiške teste-CPP(če se ne motim). Še mal počakej pa nobenga ne uprašat(sploh na kaki avtošoli) pa bo res že mimo. DANES pojdi vprašat in se danes prjavi... Razumem da imaš izpite, ampak CPPje nardiš če se en dan mal učiš. Če si študent si valda navajen učenja in ti to ne bo problem, če je za motor pa sploh ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Burek, tvoja verzija se boljš sliši.

Zdaj pa pazi tole. Na CPP sem se prijavil, ampak ker sta le dva termina, začnem tečaj komaj 14.4. Tečaj traja 14 dni, vsak dan, čeprav sem ta PREKLEMAN CPP naredil že dvakrat (50ccm in B kategorija). Torej smo že 1.5. Potem šele začnem z vožnjo, kar bo spet trajalo nekaj dni, in šele potem enkrat na sredi se po mojem spominu lahko gre na republiške CPP. Glavno vprašanje sedaj je, kdaj bo zakon objavljen v Uradnem listu. In kljub vsem postrožitvam in represalijam se prometna varnost ni nič izboljšala, ampak je vsako leta slabša. In če bi ti domobranski cepci na vladi kaj vedeli, bi jim že zdavnaj mogla uklopit lučka, da tle nekaj ne štima. In če bo šlo tako naprej, se kmalu še 40 letni dedci ne bodo smeli več na neomejenih furat, pa celo plačo boš mogu nakazat državi, če boš pelu prehitro. No to že zdej, če si delavc. Smo pa tud mi ena banana republika. Bo pa zanimivo spremlat kako daleč se bo ta represija vlekla in do kdaj bodo ljudje imeli še potrplenje. Ker ko je enkrat skleda polna, se ljudje požvižgajo še na nepravične zakone.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja v motoristu to piše.

pa da ga ne dobiš iz 11kw na 25kW ampak moraš po novem vožnjo narest....

a ti to resno al kaj :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vožnjo motornih vozil posamezne kategorije mora imeti voznik dopolnjeno naslednjo starost:

- za vozila kategorije AM 15 let;

- za vozila kategorije A1 16 let;

- za vozila kategorije A2 18 let;

- za vozila kategorije A, če ima imetnik dve leti vozniško dovoljenje kategorije A2, 20 let;

- za vozila kategorije A 24 let;

- za motorna trikolesa z močjo motorja, večjo od 15 kW, 21 let;

- za vozila kategorije B1 16 let;

- za vozila kategorij B, BE 18 let;

- za vozila kategorij C1, C1E 18 let;

- za vozila kategorije C, CE 21 let,

- za vozila kategorij D1, D1E 21 let;

- za vozila kategorij D, DE 24 let;

- za vozila kategorije F, katerih konstrukcijsko določena hitrost ne presega 40 km/h, 16 let;

- za vozila kategorije F, katerih konstrukcijsko določena hitrost presega 40 km/h, 18 let;

- za vozila kategorije G – motokultivatorji 15 let;

- za vozila kategorije G – delovni stroji 18 let

Skratka, zajebali me bodo, imam 22 let pa bom mogu najprej 2 leti lezt na 250ccm, sam zarad tega, ker bom za kak mesc prepozen z izpitom. Zakon bo začel veljati 15-ti dan po objavi v Uradnem listu, upam da se to ne zgodi tako kmalu. Ko jebe še tako državo, me bodo pa lovili brez veljavnega izpita, če bo to prispevalo k večji varnosti. Glede tistih viskoih kazni, ki jih ta zakon uvaja, me prav zanima, če se bo nabrani izkupiček namenil za izboljšanje cestnih razmer ali pa bo šlo za plače zdravnikov.

aja pa drugač kokr sm jst seznanjen, zakon stopi v veljavo 3 mesece po predlogu, kar pol še ne bo tok kmal, sam zdej ne vem al je biu ta zakon že predlagan, ker prvič slišm to .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem od kje si ti to seznajnen, ampak ti lahko brezskrbno zatrdim, da to ne drži.

Zakon ne more stopit v veljavo določen čas po predlogu.. Ko je zakon predlagan se še ne ve kdaj bo sprejet, v kakšni obliki bo sprejet (amandmaji and stuff) in ali sploh bo sprejet. No in potem ko poslanci v državnem zboru obravnavajo zakon, ga uskladiji in od njem odločajo je ali ni sprejet. V primeru, da je sprejet, se potem objavi v uradnem listu in v zvezi s tem velja pravilo, da zakon stopi veljavo 15 dni po objavi v uradnem listu, če ni posebej določeno drugače! No in potem ko mine teh 15 dni zakon stopi v veljavo. Kljub temu, pa da je nek zakon v veljavi, je lahko v prehodnih in končnih določbah zakona določeno, kdaj se bo zakon ali določeni deli zakona začel uporabljat, Npr pol leta po uveljavitvi zakona..

Za primer dam lahko ZVCP-1, to je prejšni, oziroma trenutno še veljaven zakon o varnosti v cestnem prometu. Zakon je bil pač predlagan, potem se ga je obravnavalo in sprejelo. Potem je bil objavljen v uradnem listu, zčel veljati po 15 dneh, kot je sicer v navadi, ampak je bilo v njem določeno, da v uporabo stopi s 1.1.2005 če se prav spomnim. In kljub temu, da se je uveljavil že v drugi polovici 2004 in stopil v uporabo s 1.1.2005 in je bil po tem datumu veljaven in uproabljen, se je pri izpitih A kategorije še do avgusta uporabljalo določbe starega zakona, ker je novi zakon tako določil v prehodnih in končnih določbah. In si lahko kljub veljavnemu novemu zakonu dobil A neomejeno pri 18 še enkrat do avgusta in septembra, torej 1 leto po uveljavitvi :)

Treba je pač prebrat sam zakon, potem se pa pogovarjat naprej :)

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V veljavo, ali v uporabo? Pomoje, bo sedaj o bjavljen v uradnem listu in bo veljal že zdaj, le uporabljalo se ga še ne bo. Ponavadi je vedno bilo tako.

Je drugače 1.9. preverjena informacija? Ker če je to res, smo to sezono še "varni" pred temi astronomskimi kaznimi.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in takrat so mene že zaj...bali zdej me mislijo pa še 1x al kaj:)

Zakurit use :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da za nepismene (pa brez zamere) še enkrat povem, da se gleda kdaj ti ispit začneš opravljat, če si 1.2.2008 opravil test CPP na AvtoŠoli in ti je biu 2.2.2008 izdan evidenčni karton vožnje, da lahko pričneš vožnjo se šteje ta datum. Če pride nek nov zakon v veljavo in uporabo 3.2. zate pač ne velja, ker delaš po starem. IN NI RES da moraš prvo nekaj ur zvozit in pol opravljat republiški CPP (al kako ga imenujete, pri nas na primorskem rečemo TEORETIČNI DEL IZPITA oz. TEORIJA). Takoj ko dobiš evidenčni karton vožnje (tisti plavi kartonček) na avtošoli se greš lahko prijavit in opraviš Teorijo. Voziš lahko prej ali po tem... Druga stvar pa je od kdaj se gleda 2 leti od opravljanja izpita za neomejeno recimo. Tam se ne gleda kdaj si ti opravil izpit ampak kdaj si ga vpisal v vozniško. Prijatelj je namreč opravljal za 25kw in ni vpisal in po dveh letih hotel vpisat za neomejeno pa mora opravljat pratični del še enkrat, ker ni imeu vpisanega v kartončku in se ne šteje, da je preteklo 2 leti čeprav v resnici je. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na tej povezavi potegnte dol priponko, pa preberte na 25. strani, koga zanima glede teh kategorij. Če je to res potem bo yamaha xtx vozna z izpitom A2 nova kategorija ki bo dovoljevala 35kw ter razmerje 2,0kg/kw. Vendar vseeno ne dobim neomejeno. Prekleti psi, 2x bom naje.al zaradi teh sprememb zakonov! Piše da začne zakon veljati 15 dni po vpisu v uradni čist ki pa bo...??nevem kdaj

http://www.dz-rs.si/typo3conf/ext/acts/pi1/acts/getfile.php?cat=l&id=23551159&mandate=4

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V veljavo, ali v uporabo? Pomoje, bo sedaj o bjavljen v uradnem listu in bo veljal že zdaj, le uporabljalo se ga še ne bo. Ponavadi je vedno bilo tako.

Je drugače 1.9. preverjena informacija? Ker če je to res, smo to sezono še "varni" pred temi astronomskimi kaznimi.

LP

da piše v zadnjem motoristu!

Komaj čakam, da pride v veljavo :D bom pri 20ih letih dobil neomejeno :P

ja samo prej si ga dubu zdej boš mel še vožnje-o...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ker bom jaz v začetku maja star 21 in sem v fazi opravljanja izpita sem se dosti zanimal o teh stvareh in lahko povem kaj sem ugotovil, da ne boste brcali v temo kot nekateri pravite.

in sicer....

Zakon je bil predlagan že lansko leto, potem je sledila prva obravnava, druga obravnava, tretja obravnava in zakon je bil sprejet kar si lahko ogledate tukaj. Zavrtil sem telefon in se kar konkretno pogovoril s "teto" na izpitnem centru. Predvidevajo da naj bi zakon prišel v veljavo s 1.5.2008 :whistle: . Za izpit motorja opravljamo......zdravniški pregled, teste CPP, občinske teste, vožnjo...... Tisti krizen datum, je datum opravljanja občinskih testov (vsaj tako jih imenujemo pri nas,noso tisti testi ki se delajo na avto šoli, in kot nekateri pravijo so to tisti "težji" testi) in ne testov CPP kot pravite nekateri.

Pri meni je stvar taka....občinskih testov za neomejeno kategorijo ne morem delati pred 5.5.08 ker takrat šele dopolnim 21 let. če bo zakon prišel v veljavo s 1.5.2008 lahko samo "molim" da bom zaradi drugih podzakonskih aktov" prišel skozi še po starem sistemu saj bodo določeni členi začeli veljati kasneje (če pogledate tretjo obravnavo so te določbe napisane čisto na koncu).

če koga še kaj zanima pa naj povpraša.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Rabim od koga kakšen konkreten primer.

Leta 2003 in sicer oktobra sem naredil izpit za A do 125. star sem bil 16 let pa še nekaj :) po 2h letih, torej 2005, sem odšel na upravno enoto po izpit za neomejeno. Vendar sem tam zvedel, da se je vmes zakon spremenil, ter so dobili izpit za neomejeno samo tisti, ki so opravili izpit za 125ccm do 13. avgusta 2003, torej sem jaz padel pod nov zakon. Zato me je gospa za okencem vprašala če hočem da mi vpiše izpit za A do 25kw, ali pa mi bo pri 21 letih vpisala A neomejeno. Zato ker takrat nisem imel motorja, mi je bilo brezveze stran vreči 5k sit, in sem jo vprašal ali je vseeno da imam vpisano vmesno kategorijo do 25kw ali mi bodo pri 21 letih prepisali izpit iz 125ccm na neomejeno. Gospa je rekla da je vseeno, zato imam vpisanih A do 125ccm. In letos maja naj bi dopolnil 21 let :) ter končno dobil izpit za neomejeno. So mi pa nekateri prijatelji in znanci povedali da bi moral imeti vseeno vpisano v izpitu do A 25kw.

Zdaj pa me zanima sledeče: Ali je imel kdo od vas enak ali podoben primer, oziroma če je kdo tak tu, ki se na te stvari spozna?

Osebno sem bil na upravni enoti, mi ne znajo povedati, prav tako ne na izpitnem centru in sicer v Velenju.

Hvala za kakšen konkreten odgovor, LP

Ja evo prjatu preber tole pa povej ka ti misliš ka si ugotovu glede tega?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ugotovil, da je šel na ue po avgustu 2005, ker kljub temu, da se je začel novi zakon uporabljati že s 1.1.2005 je bilo prehodno obdobje enega leta od uveljavitve (ki pa se je zgodila avgusta 2004), ko so še veljale določbe prejšjega zakona. Vedno je neko prehodno obdobje, tako da bo tudi tokrat. Čimprej izpite narest pa bo :)

Če pa niso hoteli dat izpita tudi pred avgustom 2005 je bilo pa to protizakonito dejanje :) Tudi meni niso hoteli dat, pa sem se obrnil na MNZ in jim dokazal svoj prav :D

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vožnjo motornih vozil posamezne kategorije mora imeti voznik dopolnjeno naslednjo starost:

- za vozila kategorije AM 15 let;

- za vozila kategorije A1 16 let;

- za vozila kategorije A2 18 let;

- za vozila kategorije A, če ima imetnik dve leti vozniško dovoljenje kategorije A2, 20 let;

- za vozila kategorije A 24 let;

- za motorna trikolesa z močjo motorja, večjo od 15 kW, 21 let;

- za vozila kategorije B1 16 let;

- za vozila kategorij B, BE 18 let;

- za vozila kategorij C1, C1E 18 let;

- za vozila kategorije C, CE 21 let,

- za vozila kategorij D1, D1E 21 let;

- za vozila kategorij D, DE 24 let;

- za vozila kategorije F, katerih konstrukcijsko določena hitrost ne presega 40 km/h, 16 let;

- za vozila kategorije F, katerih konstrukcijsko določena hitrost presega 40 km/h, 18 let;

- za vozila kategorije G – motokultivatorji 15 let;

- za vozila kategorije G – delovni stroji 18 let

Skratka, zajebali me bodo, imam 22 let pa bom mogu najprej 2 leti lezt na 250ccm, sam zarad tega, ker bom za kak mesc prepozen z izpitom. Zakon bo začel veljati 15-ti dan po objavi v Uradnem listu, upam da se to ne zgodi tako kmalu. Ko jebe še tako državo, me bodo pa lovili brez veljavnega izpita, če bo to prispevalo k večji varnosti. Glede tistih viskoih kazni, ki jih ta zakon uvaja, me prav zanima, če se bo nabrani izkupiček namenil za izboljšanje cestnih razmer ali pa bo šlo za plače zdravnikov.

Uf si jih pa naštev :o dobr da mam te zadeve ze porihtane :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja evo prjatu preber tole pa povej ka ti misliš ka si ugotovu glede tega?

LP

huh, starega zakona nisem bral ampak, v novem piše v 147 členu 2 odstavek takole

(2) Vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A (brez omejitev) se izda osebi, ki poleg pogojev, določenih v prejšnjem odstavku, izpolnjuje naslednje pogoje:

- da je opravila praktični del vozniškega izpita vozil kategorije A brez omejitev,

- da ima najmanj dve leti veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A2.

torej prva alineja mislim da se je dodala šele z novim zakonom, ker bo potrebno za prehod med kategorijami delati še dodatna usposabljanja, druga alineja pa mislim da je veljala že prej.....torej si imel 2 leti veljavno A2? kolikor sem prebral mislim da ne, saj si zaradi (nepotrebe izpita) pri 18 letih namesto da bi si dal delat A2 ostal na A1.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa a je zdj to use 100% :hmm: me res zanima, ker če res pride iz 1.5. v veljavo bom mogu jst pol za 25kW delat vožnjo še enkrat al kko...2 leti mi pa poteče 12.maja tkrt naj bi dubu za 25kW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa a je zdj to use 100% :hmm: me res zanima, ker če res pride iz 1.5. v veljavo bom mogu jst pol za 25kW delat vožnjo še enkrat al kko...2 leti mi pa poteče 12.maja tkrt naj bi dubu za 25kW

zakon je sprejet, če bo ca. 1.5.2008 prišel v veljavo še ni 100% (zakona še ni v uradnem listu, tako da 100% ti n morem potrditi za 1. maj), nekako tako pa to ocenjuje "teta" na izpitnem centru. Zase in tudi zate ki imaš datum 12.5 upam , da bomo prišli skozi po starem sistemu (če bo zakon že veljal s 1.5.2008 pa upam da bodo določene določbe dopustile neko "prehodno" obdobje) preden zakon začne 100% veljati oz. v zakonu začnejo veljati vsi členi.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uveljavitev zakona sploh nima pomena v tem trenutku za vas, če je kje v prehodnih in končnih določbah kaj določeno, kdaj se začne uporabljat. Verjetno je neko prehodno obdobje.

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakon je sprejet, če bo ca. 1.5.2008 prišel v veljavo še ni 100% (zakona še ni v uradnem listu, tako da 100% ti n morem potrditi za 1. maj), nekako tako pa to ocenjuje "teta" na izpitnem centru. Zase in tudi zate ki imaš datum 12.5 upam , da bomo prišli skozi po starem sistemu (če bo zakon že veljal s 1.5.2008 pa upam da bodo določene določbe dopustile neko "prehodno" obdobje) preden zakon začne 100% veljati oz. v zakonu začnejo veljati vsi členi.

LP

ZVCP-1E

106. člen

(1) Ta zakon začne veljati petnajsti dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.

(2) Ne glede na prejšnji odstavek se novi tretji odstavek 138. člena ter nove določbe 147., 149., 150., 151., 152., 154., 156., 157., 157.a, 158., 160., 162., 163., 172., 174. in 183. člena zakona začnejo uporabljati v roku, ki ga s podzakonskim aktom določi minister, pristojen za notranje zadeve. Do takrat se uporabljajo določbe 147., 149., 150., 151., 152., 154., 156., 157., 158., 160., 162., 163., 172., 174. in 183. člena Zakona o varnosti cestnega prometa (Uradni list RS, št. 133/06 – uradno prečiščeno besedilo in 139/06 – ZORed).

Člena 149 in 150 govorita o kategorijah vozniških izpitov, o omejitvi starosti itd...

Po domače to pomeni, da veljajo stare določbe dokler Minister za promet ne izda podzakonski akt, kjer bo napisano, kdaj spremembe začnejo veljati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!