Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

zakon je sprejet, če bo ca. 1.5.2008 prišel v veljavo še ni 100% (zakona še ni v uradnem listu, tako da 100% ti n morem potrditi za 1. maj), nekako tako pa to ocenjuje "teta" na izpitnem centru. Zase in tudi zate ki imaš datum 12.5 upam , da bomo prišli skozi po starem sistemu (če bo zakon že veljal s 1.5.2008 pa upam da bodo določene določbe dopustile neko "prehodno" obdobje) preden zakon začne 100% veljati oz. v zakonu začnejo veljati vsi členi.

LP

Piše tudi da bo tamali A izpit veljal za 35KW in razmerje moč/masa 0.2KW/kg. Zdej je pa blo 25KW in 0.16KW/kg. To verjetno ne bo veljalo za nas ki smo naredili po starem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, če prav razumem, četudi bom naredil občinske CPP šele po 1.5, ko bo zakon stopil v veljavo, bom padel še v stari sistem, ker more minister še predpisat nadalnje ukrepe za izvajanje zakona ...

106. člen

(1) Ta zakon začne veljati petnajsti dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.

(2) Ne glede na prejšnji odstavek se določbe tretjega odstavka 138. člena ter določbe 147., 149., 150., 151., 152., 154., 156., 157., 157.a, 158., 160., 162., 163., 172., 174. in 183. člena zakona začnejo uporabljati najkasneje 1. oktobra 2009. Do takrat se uporabljajo določbe 147., 149., 150., 151., 152., 154., 156., 157., 158., 160., 162., 163., 172., 174. in 183. člena Zakona o varnosti cestnega prometa (Uradni list RS, št. 133/06 – uradno prečiščeno besedilo in 139/06 – ZORed).

"150. člen

(1) Za vožnjo motornih vozil posamezne kategorije mora imeti voznik dopolnjeno naslednjo starost:

– za vozila kategorije AM 15 let;– za vozila kategorije A1 16 let;– za vozila kategorije A2 18 let;– za vozila kategorije A, če ima imetnik dve 20 let;leti vozniško dovoljenje kategorije A2– za vozila kategorije A 24 let;

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, če prav razumem, četudi bom naredil občinske CPP šele po 1.5, ko bo zakon stopil v veljavo, bom padel še v stari sistem, ker more minister še predpisat nadalnje ukrepe za izvajanje zakona ...

106. člen

(1) Ta zakon začne veljati petnajsti dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.

(2) Ne glede na prejšnji odstavek se določbe tretjega odstavka 138. člena ter določbe 147., 149., 150., 151., 152., 154., 156., 157., 157.a, 158., 160., 162., 163., 172., 174. in 183. člena zakona začnejo uporabljati najkasneje 1. oktobra 2009. Do takrat se uporabljajo določbe 147., 149., 150., 151., 152., 154., 156., 157., 158., 160., 162., 163., 172., 174. in 183. člena Zakona o varnosti cestnega prometa (Uradni list RS, št. 133/06 – uradno prečiščeno besedilo in 139/06 – ZORed).

"150. člen

(1) Za vožnjo motornih vozil posamezne kategorije mora imeti voznik dopolnjeno naslednjo starost:

– za vozila kategorije AM 15 let;– za vozila kategorije A1 16 let;– za vozila kategorije A2 18 let;– za vozila kategorije A, če ima imetnik dve 20 let;leti vozniško dovoljenje kategorije A2– za vozila kategorije A 24 let;

Preberite si 106 člen.

106. člen

(1) Ta zakon začne veljati petnajsti dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.

(2) Ne glede na prejšnji odstavek se določbe tretjega odstavka 138. člena ter določbe 147., 149., 150., 151., 152., 154., 156., 157., 157.a, 158., 160., 162., 163., 172., 174. in 183. člena zakona začnejo uporabljati najkasneje 1. oktobra 2009. Do takrat se uporabljajo določbe 147., 149., 150., 151., 152., 154., 156., 157., 158., 160., 162., 163., 172., 174. in 183. člena Zakona o varnosti cestnega prometa (Uradni list RS, št. 133/06 – uradno prečiščeno besedilo in 139/06 – ZORed).

Če se ne motim, je iz tega možno sklepati, da ima zakon prehodno obdobje :naughty: . Upam, da se ne motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede teh novih zakonov sm slišala da boš dobil neomejeno s 24 letom, sam to naj bi veljalo šele za tiste ki bojo zdej nardil izpit! Za nas ki smo pa naredil izpit in nimamo še neomejen pa naj bi bilo še po starih zakonih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Inštruktor mi je danes rekel da bo prestopni rok izbran s strani ministra od 1. maja do 1. septembra, ampak takrat ko ministru sprdne.

Tako da čimprej pejte delat izpit in upajte da boste še po starem!!! ZEANKRAT JE PO STAREM!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da nebom zvenel preveč neumesen, vendar se mi zdi da moram mojo izkušnjo s pridobivanjem Izpita A kategorije deliti z vami.

Lanskega septembra, ko sem opravil izpit in ga šel nato "dvigniti" - prevzeti na upravno enoto, se je "prijazni uslužbenki" pripetila dokaj neprijetna napaka. (kot je razvidno tudi iz slike) mi je izdala izpit s pričetkom veljavnosti za dobrih 13 let v prihodnost.

Toliko o naši administraciji !! Pa si naj vsak misli svoje !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da nebom zvenel preveč neumesen, vendar se mi zdi da moram mojo izkušnjo s pridobivanjem Izpita A kategorije deliti z vami.

Lanskega septembra, ko sem opravil izpit in ga šel nato "dvigniti" - prevzeti na upravno enoto, se je "prijazni uslužbenki" pripetila dokaj neprijetna napaka. (kot je razvidno tudi iz slike) mi je izdala izpit s pričetkom veljavnosti za dobrih 13 let v prihodnost.

Toliko o naši administraciji !! Pa si naj vsak misli svoje !!

Jaz sem lani oktobra naredil izpit za neomejeno. Pa mi je teta dala izpit tudi za A1 tam ko je za 125ccm ... ti imaš tam samo #### čez, prej pa jaz nisem mel izpita za a1 ali kaj podobnega sam za H in B. Pa po moje je moj izpit pravilno izpolnjen. Če si ne predstavljaš kaj sem mislil povedat, ti ga lahk skeniram.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem lani oktobra naredil izpit za neomejeno. Pa mi je teta dala izpit tudi za A1 tam ko je za 125ccm ... ti imaš tam samo #### čez, prej pa jaz nisem mel izpita za a1 ali kaj podobnega sam za H in B. Pa po moje je moj izpit pravilno izpolnjen. Če si ne predstavljaš kaj sem mislil povedat, ti ga lahk skeniram.

LP

točno tako. mi2 imava isto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Inštruktor mi je danes rekel da bo prestopni rok izbran s strani ministra od 1. maja do 1. septembra, ampak takrat ko ministru sprdne.

Tako da čimprej pejte delat izpit in upajte da boste še po starem!!! ZEANKRAT JE PO STAREM!

Meni je včeraj inštruktor rekel, da če letos naredim izpit, bom imela A neomejeno, ker je sedaj prehodno obdobje. Zakon že velja, ampak bomo tisti, ki delamo izpit sedaj "padli skozi" in bomo imeli A (po starem zakonu), drugo leto maja pa se to prehodno obdobje zaključi.

No tako je bilo meni rečeno, ker sem včeraj vsa živčna klicala v avtošolo, če bi slučajno kupila močnejši motor (kot pa 250 ccm, katerega imam namen).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kvaaaaa,jest grem u pondelk na prvo uro vožnje,a pol nebom smel vozit tamočnga mutorja ko nardim izpit :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se da delat izpit z svojim motorjem in kakšni so pogoji za to? Kasko,....?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nekaterih avtošolah ne rabš nč razn registracije. Spet pri drugih kasko pa še neke fore.. nekje pa sploh ne moreš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kvaaaaa,jest grem u pondelk na prvo uro vožnje,a pol nebom smel vozit tamočnga mutorja ko nardim izpit :headbang:

Naj bi ga lahko, ker je sedaj prehodno obdobje in bomo mi po ta starem zakonu obravnavani (mi=tisti, ki zdej delamo izpit)... če bi pa drugo leto naredu, bi pa že veljal nov zakon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je zdaj z novim zakonikom glede A neomejeno pri 20 letih? Jaz imam A2 že 2 leti, grem samo na občino po A brez omejitve ali je potrebno še kaj opravljati in kako to zgleda?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si že 20 star in že maš A1 al A2 že 2 leti lahko greš samo štemplat če se ne motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se pravi kaj? Da bom mogel naslednje leto avgusta opravljati preizkus za izpit do 25kW, če sem lani avgusta naredil za 11kW? Vem, da je bilo nekaj govora tudi o preizkusih za prestop med kategorijami...

Popravljeno . Popravil Igorr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem če to velja za nas ki smo naredili izpite po starem.

Men je zadnjič ko sem bila na občini, ko sem šla iz 11kw na 25kw, rekla, da to se pa še nič ne ve, ali bo to veljalo tudi za nas, samo če mene vprašaš bo...ker naprimer jst sm naredila izpit pri 16 za 11kw, in takrt je bilo rečeno do 18ga leta bom imela to omejitev (takrat še 125 kubikov), potem pa neomejeno, med tem časom se je zakon spremenil, in sedaj imam izpit le za 25kw, uglaunem kr nekej, komplicirajo sto na uro :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne verjamem. Za nas velja stari zakon. Sm skor 100%, sm mao vprašu, dela na občini. Pomoje so te sam pošteno zajebal k ne poznajo zadev :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kolker jst vem, je že skos tako, da imaš najprej za 125 ccm, potem čez 2 leti dobiš za 25 kw in potem čez 2 leti za A neomejeno - to je za tiste, ki so pri 16. delali za A izpit.

torej lahko pri 16. narediš za 125 ccm, pri 18. dobiš za 25 kw in šele pri 20. dobiš za A neomejeno. nikjer pa še nisem slišala, da bi pri 16. naredu kdo za 125 ccm in potem kar takoj čez 2 leti dobil A neomejeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se da delat izpit z svojim motorjem in kakšni so pogoji za to? Kasko,....?

Včasih je bilo starost motorja do max 5 let, kasko zavarovanje. Sedaj, vprašanje je, če se ti cenovno izplača.

Sam sem delal izpit leta 2002 za neomejeno z svojim motorjem. Takrat se mi je cenovno izplačalo. Kasko sem pa naredil samo za deset dni (Tilia je imela neko varianto za avtošole takrat. Cena 10.000 SIT)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne verjamem. Za nas velja stari zakon. Sm skor 100%, sm mao vprašu, dela na občini. Pomoje so te sam pošteno zajebal k ne poznajo zadev :unsure:

jst sm tud slišala da bo za nas veljal star zakon!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa klical na UE in mi je gospa rekla da je zame vse po starem, 21 let pa dobim A brez omejitve. :cry: Drugače pa čakajo na nov zakon ki naj bi prišel proti koncu leta da bo dvignjena meja na 24 let. Kako je zdaj s tem če je pa zakon bil sprejet v veljavo 30. aprila?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!