Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

Še eno vprašanje, namreč zdaj delam CPP za A kategorijo, sem pa kot mulc naredil izpit za 50ccm. Pa zdaj odprem vozniško, pa mam noter štempelj tudi na A, pod opombami pa mi piše:" A le do 50 km/h". Zdej če smo natančni in se držimo strogo črke zakona tako kot policaji in sodišča, to pomeni, da si lahko že nabavim 1000ccm stroj, pa se gor vozim samo do 50km/h?!???? Ma kdo kakšno bolj natančno mnenje.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:

Ta pečat pomeni, da lahko upravljaš/voziš kolo z motorjem, ki ima

končno hitrost 50 km/h.

Bo potrebno še malo švica dodati, pa pol na 1 liter zajahat. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja itak je nelogično, da bi kar za neomejeno lahko vozil s 50km/h. Meni gre samo na kurac, k se zmeraj policaji usajajo dobesedno na zakon, zakaj se ne bi mogu tut jst. Ne vem če ste dobro razumeli. Jst mam štempelj na kategoriji H (kolesa z motorjem) in pa na kategoriji A (motorna kolesa), s tem da mi v opombah piše, da A le do 50km/h. Se pravi, da če se želim obnašat glupo in kretensko kot policaji, jim lahko trdim, da mi piše v vozniškem, da se lahko usedem na en stroj, pa se furam 50km/h. Zakaj ne bi enkrat tut mi drkali državo v glavo. A misliste, da bi uspel s takšno pritožbo, če bi me cepli?

P.S Izpit bom tako ali tako naredil, sicer je drag za se zmešat, meni gre samo za princip, k so me že prevečkrat drkali zaradi tega, ker sem zamudil kakšen dan roka ali pa šel 10 na uro več kot je predpisano ipd. zadeve. A ne bi blo fajn, enkrat njih zjebat, pa da mam še overjen vozniški izpit, ki mi to dovoljuje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A le do 50 imajo tisti, ki so opravili izpit še po starem, torej ko je bila kategorija H omejena na 50 km/h, vmes so spremenili zakon in H kategorijo omejili na 45 km/h, zato se vpiše tisti dostavek a do 50 km/h....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dozzi: do 50kmh pomeni da lahko voziš mopede ki razvijejo do 50kmh, ne da jih lahko ti pelješ do 50kmh.

Lepo v avtošolo, pa spet poslušat CPP, pisat CPP, se učit peljat in potem na vožnjo. V bistvu sem ful užival (lani sem šel delat A, pa še za kamjona in traktorja da bo mir za vedno :naughty: ), edino kar je trpelo je bila denarnica :unsure:

--- edit ---

Pozabil sem da boš moral še zdravniškega naredit :)

Popravljeno . Popravil phoebus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej ga no srat... a misliš da A do 50km/h pomeni da lahko voziš 1000ccm motor? Probaj, pa da te ustavijo, pol se pa pritoži... in na sodišču se ti bodo samo posmehnili... Motor mora bit omejen da ne more presešt 50ih kilometrov... če je motor homologiran da gre 50 (v kar močno dvomim) pol se kr mirno vozi, v nasprotnem primeru veselo opravljat vozniško na novo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla, jaz sem pa že opravila - naredila teste cpp tečaja in roško glavne teste( vse s prvo, mela samo 1 napako za 2t), tko da se grem ta teden prijavit na avto šolo za vozit. :yea1:

Še en motorist več na cesti :) .

LP Katarina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Rabim od koga kakšen konkreten primer.

Leta 2003 in sicer oktobra sem naredil izpit za A do 125. star sem bil 16 let pa še nekaj :) po 2h letih, torej 2005, sem odšel na upravno enoto po izpit za neomejeno. Vendar sem tam zvedel, da se je vmes zakon spremenil, ter so dobili izpit za neomejeno samo tisti, ki so opravili izpit za 125ccm do 13. avgusta 2003, torej sem jaz padel pod nov zakon. Zato me je gospa za okencem vprašala če hočem da mi vpiše izpit za A do 25kw, ali pa mi bo pri 21 letih vpisala A neomejeno. Zato ker takrat nisem imel motorja, mi je bilo brezveze stran vreči 5k sit, in sem jo vprašal ali je vseeno da imam vpisano vmesno kategorijo do 25kw ali mi bodo pri 21 letih prepisali izpit iz 125ccm na neomejeno. Gospa je rekla da je vseeno, zato imam vpisanih A do 125ccm. In letos maja naj bi dopolnil 21 let :) ter končno dobil izpit za neomejeno. So mi pa nekateri prijatelji in znanci povedali da bi moral imeti vseeno vpisano v izpitu do A 25kw.

Zdaj pa me zanima sledeče: Ali je imel kdo od vas enak ali podoben primer, oziroma če je kdo tak tu, ki se na te stvari spozna?

Osebno sem bil na upravni enoti, mi ne znajo povedati, prav tako ne na izpitnem centru in sicer v Velenju.

Hvala za kakšen konkreten odgovor, LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla, jaz sem pa že opravila - naredila teste cpp tečaja in roško glavne teste( vse s prvo, mela samo 1 napako za 2t), tko da se grem ta teden prijavit na avto šolo za vozit. :yea1:

Še en motorist več na cesti :) .

LP Katarina

Čestitke!

No jst sm mel pa 0 Točk, lansko leto, ko sem CPP na Roški za motor delu :D mi ni blo najprej nč jsn :?

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

XT660X če uni pobci tam ne vejo, pa so za to plačani....bomo mi sam ugibali..mah..

po zdravi logiki ti dobiš neomenjeno z 21...kaj pa vem...pojdi maja tam pa reči naj ti dajo...pol boš pa vidu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Rabim od koga kakšen konkreten primer.

Leta 2003 in sicer oktobra sem naredil izpit za A do 125. star sem bil 16 let pa še nekaj :) po 2h letih, torej 2005, sem odšel na upravno enoto po izpit za neomejeno. Vendar sem tam zvedel, da se je vmes zakon spremenil, ter so dobili izpit za neomejeno samo tisti, ki so opravili izpit za 125ccm do 13. avgusta 2003, torej sem jaz padel pod nov zakon. Zato me je gospa za okencem vprašala če hočem da mi vpiše izpit za A do 25kw, ali pa mi bo pri 21 letih vpisala A neomejeno. Zato ker takrat nisem imel motorja, mi je bilo brezveze stran vreči 5k sit, in sem jo vprašal ali je vseeno da imam vpisano vmesno kategorijo do 25kw ali mi bodo pri 21 letih prepisali izpit iz 125ccm na neomejeno. Gospa je rekla da je vseeno, zato imam vpisanih A do 125ccm. In letos maja naj bi dopolnil 21 let :) ter končno dobil izpit za neomejeno. So mi pa nekateri prijatelji in znanci povedali da bi moral imeti vseeno vpisano v izpitu do A 25kw.

Zdaj pa me zanima sledeče: Ali je imel kdo od vas enak ali podoben primer, oziroma če je kdo tak tu, ki se na te stvari spozna?

Osebno sem bil na upravni enoti, mi ne znajo povedati, prav tako ne na izpitnem centru in sicer v Velenju.

Hvala za kakšen konkreten odgovor, LP

Vozniško dovoljenje za vožnjo vozil kategorije A brez omejitev se izda osebi, ki je opravila vozniški izpit za vožnjo vozil kategorije A po dopolnjenem 21. letu starosti.

Vozniško dovoljenje za vožnjo vozila kategorije A brez omejitev se izda osebi, ne da bi opravljala vozniški izpit, če izpolnjuje naslednje pogoje:

• da je dopolnila starost 21 let in

ima najmanj dve leti veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo vozil kategorije A do 125 ccm in največ 11 kW (A1) ali kategorije A, katerih moč motorja ne presega 25 kW ali katerih razmerje moč motorja/masa ne presega 0,16 kW/kg.

Osebi, ki ima vozniško dovoljenje za vožnjo vozil kategorije A z omejitvijo (do 25 kW ali do 0,16 kW/kg) in je dopolnila starost 21 let, pa ji časovna omejitev dveh let še ni potekla, se lahko izda vozniško dovoljenje kategorije A brez omejitve, če opravi posebni praktični del vozniškega izpita za vožnjo vozil kategorije A.

dobiš dobiš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Nejc sem bral to na internetni strani pa ti njihovi "ali" so tako čudno napisani isto ko pri 25kw ALI 0,16kw/kg. U glaunem, sosedu ga niso hoteli dat, pa sem pač mislil če ima še kdo podoben primer:)

Hvala, LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozniško dovoljenje za vožnjo vozil kategorije A brez omejitev se izda osebi, ki je opravila vozniški izpit za vožnjo vozil kategorije A po dopolnjenem 21. letu starosti.

Vozniško dovoljenje za vožnjo vozila kategorije A brez omejitev se izda osebi, ne da bi opravljala vozniški izpit, če izpolnjuje naslednje pogoje:

• da je dopolnila starost 21 let in

ima najmanj dve leti veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo vozil kategorije A do 125 ccm in največ 11 kW (A1) ali kategorije A, katerih moč motorja ne presega 25 kW ali katerih razmerje moč motorja/masa ne presega 0,16 kW/kg.

Osebi, ki ima vozniško dovoljenje za vožnjo vozil kategorije A z omejitvijo (do 25 kW ali do 0,16 kW/kg) in je dopolnila starost 21 let, pa ji časovna omejitev dveh let še ni potekla, se lahko izda vozniško dovoljenje kategorije A brez omejitve, če opravi posebni praktični del vozniškega izpita za vožnjo vozil kategorije A.

dobiš dobiš :)

Kakšna je situacija za moj primer, da grem pri 22. letih delat izpit za A kategorijo, brez prejšnjih razredov, torej popolnoma na frišno? Namen je do sredine aprila opraviti teorijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

xt660, za izpit A neomejeno brez opravljanja izpita moraš izpolnjevati naslednje pogoje:

-biti star 21 let

-že prej imeti 2 leti vozniško dovoljenje za katerokoli od podkategorij A....se pravi ali A1 ali A do 25kw

DaJoker: nič posebnega, ti samo delaš izpit, ga narediš in imaš dovoljenje za vožnjo motorja brez omejitve ccm-jev in moči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna je situacija za moj primer, da grem pri 22. letih delat izpit za A kategorijo, brez prejšnjih razredov, torej popolnoma na frišno? Namen je do sredine aprila opraviti teorijo...

Pohiti!!! zakon se je spremenil in boš lahko delal direktno neomejeno šele pri 24 letih. jaz v začetku maja dopolnim 21 let pa trenutno samo še "molim" da bom lahko delal po starem sistemu torej pri dopolnjenem 21. letu za neomejeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Rabim od koga kakšen konkreten primer.

Leta 2003 in sicer oktobra sem naredil izpit za A do 125. star sem bil 16 let pa še nekaj :) po 2h letih, torej 2005, sem odšel na upravno enoto po izpit za neomejeno. Vendar sem tam zvedel, da se je vmes zakon spremenil, ter so dobili izpit za neomejeno samo tisti, ki so opravili izpit za 125ccm do 13. avgusta 2003, torej sem jaz padel pod nov zakon. Zato me je gospa za okencem vprašala če hočem da mi vpiše izpit za A do 25kw, ali pa mi bo pri 21 letih vpisala A neomejeno. Zato ker takrat nisem imel motorja, mi je bilo brezveze stran vreči 5k sit, in sem jo vprašal ali je vseeno da imam vpisano vmesno kategorijo do 25kw ali mi bodo pri 21 letih prepisali izpit iz 125ccm na neomejeno. Gospa je rekla da je vseeno, zato imam vpisanih A do 125ccm. In letos maja naj bi dopolnil 21 let :) ter končno dobil izpit za neomejeno. So mi pa nekateri prijatelji in znanci povedali da bi moral imeti vseeno vpisano v izpitu do A 25kw.

Zdaj pa me zanima sledeče: Ali je imel kdo od vas enak ali podoben primer, oziroma če je kdo tak tu, ki se na te stvari spozna?

Osebno sem bil na upravni enoti, mi ne znajo povedati, prav tako ne na izpitnem centru in sicer v Velenju.

Hvala za kakšen konkreten odgovor, LP

Veliko uradnikov pojma nima. Zakon je jasen, izpit ti pripada, če ti nočejo dat, pokliči na MNZ in naj jim pojasnijo zadeve. Lahko greš pa enostavno na kakšno drugo UE, kjer so jim predpisi bolj jasni. Tudi meni niso hoteli dat neomejeno pri 19 (takrat je bil v veljavi še zakon min 18 let in 2 leti a125), češ da mi pripada samo a do 25kw.. Pa je bil zakon jasen. Sem poskusil jim dotupit tako, da sem nesel tja uradni list z veljavnim zakonom, ni pomagalo, potem je pa en klic na MNZ rešil zadevo, so jim po hitrem postopku faksirali navodilo skupaj z zakonom, ki sem jim ga že jaz kazal, da morajo izdat dovoljenje.

Samo ne se pustit :D

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala dex, a to so prov iz upravne uslužbenke klicale na MZN al si sam koga poiskal? Kdaj si pa naredil izpit če ni skrivnost? (leto ter datum)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pohiti!!! zakon se je spremenil in boš lahko delal direktno neomejeno šele pri 24 letih. jaz v začetku maja dopolnim 21 let pa trenutno samo še "molim" da bom lahko delal po starem sistemu torej pri dopolnjenem 21. letu za neomejeno.

in kdaj se je zakon spremenil če lahko vprašam :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo piše v motoristu,ampak se mi zdi da ta zakon še ni v veljavi.Pa še delaš ga še zmer lahko pri 21h,samo če maš izpit A-25kw ga ne dobiš pri 21h ampak pri 24h edino če greš delat prej praktični del se mi zdi.Ne vem,dans pogledam pa povem ker vem da sm vidu tisto razpredelnico...Vem pa da je za H prestavljeno iz 14 let na 15 se mi zdi.Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo piše v motoristu,ampak se mi zdi da ta zakon še ni v veljavi.Pa še delaš ga še zmer lahko pri 21h,samo če maš izpit A-25kw ga ne dobiš pri 21h ampak pri 24h edino če greš delat prej praktični del se mi zdi.Ne vem,dans pogledam pa povem ker vem da sm vidu tisto razpredelnico...Vem pa da je za H prestavljeno iz 14 let na 15 se mi zdi.Lp

ja v motoristu to piše.

pa da ga ne dobiš iz 11kw na 25kW ampak moraš po novem vožnjo narest....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tle je ključna informacija kdaj zakon stopi v veljavo. Upam, da še ene dva meseca velja star sistem, drugač bo še bolj suha denarnica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vožnjo motornih vozil posamezne kategorije mora imeti voznik dopolnjeno naslednjo starost:

- za vozila kategorije AM 15 let;

- za vozila kategorije A1 16 let;

- za vozila kategorije A2 18 let;

- za vozila kategorije A, če ima imetnik dve leti vozniško dovoljenje kategorije A2, 20 let;

- za vozila kategorije A 24 let;

- za motorna trikolesa z močjo motorja, večjo od 15 kW, 21 let;

- za vozila kategorije B1 16 let;

- za vozila kategorij B, BE 18 let;

- za vozila kategorij C1, C1E 18 let;

- za vozila kategorije C, CE 21 let,

- za vozila kategorij D1, D1E 21 let;

- za vozila kategorij D, DE 24 let;

- za vozila kategorije F, katerih konstrukcijsko določena hitrost ne presega 40 km/h, 16 let;

- za vozila kategorije F, katerih konstrukcijsko določena hitrost presega 40 km/h, 18 let;

- za vozila kategorije G – motokultivatorji 15 let;

- za vozila kategorije G – delovni stroji 18 let

Skratka, zajebali me bodo, imam 22 let pa bom mogu najprej 2 leti lezt na 250ccm, sam zarad tega, ker bom za kak mesc prepozen z izpitom. Zakon bo začel veljati 15-ti dan po objavi v Uradnem listu, upam da se to ne zgodi tako kmalu. Ko jebe še tako državo, me bodo pa lovili brez veljavnega izpita, če bo to prispevalo k večji varnosti. Glede tistih viskoih kazni, ki jih ta zakon uvaja, me prav zanima, če se bo nabrani izkupiček namenil za izboljšanje cestnih razmer ali pa bo šlo za plače zdravnikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vožnjo motornih vozil posamezne kategorije mora imeti voznik dopolnjeno naslednjo starost:

- za vozila kategorije AM 15 let;

- za vozila kategorije A1 16 let;

- za vozila kategorije A2 18 let;

- za vozila kategorije A, če ima imetnik dve leti vozniško dovoljenje kategorije A2, 20 let;

- za vozila kategorije A 24 let;

- za motorna trikolesa z močjo motorja, večjo od 15 kW, 21 let;

- za vozila kategorije B1 16 let;

- za vozila kategorij B, BE 18 let;

- za vozila kategorij C1, C1E 18 let;

- za vozila kategorije C, CE 21 let,

- za vozila kategorij D1, D1E 21 let;

- za vozila kategorij D, DE 24 let;

- za vozila kategorije F, katerih konstrukcijsko določena hitrost ne presega 40 km/h, 16 let;

- za vozila kategorije F, katerih konstrukcijsko določena hitrost presega 40 km/h, 18 let;

- za vozila kategorije G – motokultivatorji 15 let;

- za vozila kategorije G – delovni stroji 18 let

Skratka, zajebali me bodo, imam 22 let pa bom mogu najprej 2 leti lezt na 250ccm, sam zarad tega, ker bom za kak mesc prepozen z izpitom. Zakon bo začel veljati 15-ti dan po objavi v Uradnem listu, upam da se to ne zgodi tako kmalu. Ko jebe še tako državo, me bodo pa lovili brez veljavnega izpita, če bo to prispevalo k večji varnosti. Glede tistih viskoih kazni, ki jih ta zakon uvaja, me prav zanima, če se bo nabrani izkupiček namenil za izboljšanje cestnih razmer ali pa bo šlo za plače zdravnikov.

Zdaj je še star zakon, in če greš zdaj delat izpit za motor dobiš za neomejeno, kaj ti ni jasno??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje ni važno kdaj se prijaviš na avtošoli, torej ni važno kdaj greš delat izpit, ampak kdaj ga opraviš. In glede na to, da sploh še z vožnjami nisem začel, pa tut te bodo trajale nekaj cajta, ker bom maja ravno sredi izpitnega obdobja, to pomeni, da bo zakon takrat verjetno že v veljavi. Potem se pa jebi 2 leti zaradi Janše in domobrancev v vladi na 250 ccm motorjih. Drugač pa vsa čast tistim 20 poslancem, ki so glasovali proti takim kaznim in glupi birokraciji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!