Skoči na vsebino

ekonomska cona


rebel

Priporočene objave

nč ne komentirate te zadeve

kaj si mislite, ima hr. pravico do razglasotve al ne

zdej g. Jelinčič prpravlja neko konferenco v beogradu za ponovno delitev jadrana, naša debilna politična smetana se temu smeje, hrvati pa to jemljejo precej resno in hitijo z razglasitvijo cone...

naši politiki so nekam potuhnjeni-prestrašeni??.. hrvati pa vztrajajo pri svojem...

kaj bo slovenski narod spet opeharjen zaradi naših nesposobnežev na prestolu :angry: <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

* kaj boš pa ti pri tem opeharjen in slo narod?

* opeharjeni oziroma verjetno bodo izviseli ribiči, če ne bodo mogli več loviti v mednarodnem morju

* kakor vem hrvati (mednarodno pravno) v pricipu lahko razglasijo to t.i. ekonomsko cono (oz. razširitev morske meje, ki jo kontrolirajo) je pa problem ker se to ponavadi naredi tam kjer je prostor na odprto morje in ne na Jadranu kjer je malo prostora

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je govora o gospodarski coni in mislim da je že EU dala (mnenje, izjavo ??) da brez dogovora s sosedami Hrvaška tega ne sme narediti. Sam da je bla kot soseda mišljena bl Italija kot Slovenija (to naj bi prizadelo tud Italijo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neki človek je šel iz Jeruzalema v Jeriho in je padel med razbojnike. Ti so ga slekli, pretepli, pustili napol mrtvega in odšli. Primerilo pa se je, da se je vračal po tisti poti domov neki duhovnik; videl ga je in šel po drugi strani mimo. Podobno je tudi levit, ki je prišel na tisti kraj in ga videl, šel po drugi strani mimo. Do njega pa je prišel tudi neki Samarijan, ki je bil na potovanju. Ko ga je zagledal, se mu je zasmilil. Stopil je k njemu, zlil olja in vina na njegove rane in jih obvezal. Posadil ga je na svoje živinče, ga peljal v gostišče in poskrbel zanj. Naslednji dan je vzel dva denarija, ju dal gostilničarju in rekel: 'Poskrbi zanj, in kar boš več porabil, ti bom nazaj grede povrnil.' Kaj se ti zdi, kateri od teh treh je bil bližnji tistemu, ki je padel med razbojnike?' Oni je dejal: 'Tisti, ki mu je izkazal usmiljenje.'

In Jezus mu je rekel: 'Pojdi in ti delaj prav tako!'" (Lk 10, 30-37).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mislim, da če bi se normalni ljudje med seboj pogovarjal, bi imel že zdavnaj mejo določeno in še kej druzga.

Če bi bli mi na njihovem mestu, sem prepričan, da bi imeli že zdavnaj to cono.

Ne vem pa,zakaj bi se samo zarad tistih par ribičev še mi preganjal in sekiral sedaj. Čim kaj ošvrkne kmete ali pa ribiče , je takoj joj. (Ali pa avtoprevoznike). Kdo bo pa tekstilcem in čevljarjem pomagal (pa še komu), ko bomo šli v Evropo????? Od vse Evrope bomo imeli samo en kup njhovih trgovin,(pa kitajskih) avstrijski policaji te bodo na meji pa še zmerom kontroliral....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem pa,zakaj bi se samo zarad tistih par ribičev še mi preganjal in sekiral sedaj. Čim kaj ošvrkne kmete ali pa ribiče , je takoj joj. (Ali pa avtoprevoznike). Kdo bo pa tekstilcem in čevljarjem pomagal (pa še komu), ko bomo šli v Evropo????? Od vse Evrope bomo imeli samo en kup njhovih trgovin,(pa kitajskih) avstrijski policaji te bodo na meji pa še zmerom kontroliral....

Tukaj ti dam povsem prav.Pri nas so kmetje, ribiči in avtoprevozniki zaščiteni kot kočevski medvedje.

Problem je pa samo v tem da ne grejo s časom naprej in bi radi samo neke subvencije pri vsaki malenkosti, zadnjič sem zvedel kako se danes kupi nek kmetijski stroj, recimo traktor vreden 12 milijonov. Sploh ni problem ker ti da država skoraj polovico zraven. Jebeš tako konkurenčnost Evropi, saj ko bomo mi enkrat tam bo tega konec in večina zgoraj omenjenih bo izgubljenih brez nenehne pomoči države.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebeš ribiško filozofijo

:angry:

kdor pozna hrvatske piranhe, kdor je kdaj delal z njihovimi firmami

ve za kaj gre:

:angry: :angry: :angry: :angry:

ekonomska cona je

korak št 1

po desetih letih sledi

korak št 2

"more je hrvatsko"

in čez nekaj let

korak št 3

"slovenci nemaju more, samo vodu 15m od svoje obale"

in spet čez nekaj let

korak št 4 :

"slovenija nema obalu - to je hrvatska zemlja"

če se zdele naša politična&nčvredna banda ne postavi za slo

potem lohka sam jokaaamooooo

:(

ps

buči, buči morje jadransko

nekdaj bilo si slovenskooo

:o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem pa,zakaj bi se samo zarad tistih par ribičev še mi preganjal in sekiral sedaj. Čim kaj ošvrkne kmete ali pa ribiče , je takoj joj. (Ali pa avtoprevoznike). Kdo bo pa tekstilcem in čevljarjem pomagal (pa še komu), ko bomo šli v Evropo????? Od vse Evrope bomo imeli samo en kup njhovih trgovin,(pa kitajskih) avstrijski policaji te bodo na meji pa še zmerom kontroliral....

Tekstilcem in čevljarjem se pomaga. Načrtno že od leta 1999, prej je bilo bolj razdrobljeno. Vendar v primerjavi s kmeti bistveno, bistveno manj.

Problem je pa samo v tem da ne grejo s časom naprej in bi radi samo neke subvencije pri vsaki malenkosti, zadnjič sem zvedel kako se danes kupi nek kmetijski stroj, recimo traktor vreden 12 milijonov. Sploh ni problem ker ti da država skoraj polovico zraven. Jebeš tako konkurenčnost Evropi, saj ko bomo mi enkrat tam bo tega konec in večina zgoraj omenjenih bo izgubljenih brez nenehne pomoči države.

Kar se pa kmetov tiče, pa lahko dobijo celih 50% (ali 40% glede na območje), s strani države za kakršno koli investicjo (hlev, traktor...), z malo truda pri izpolnjevanju papirjev in prilaganju dokazil, da za polovico imajo zagotovljena sredstva. Enako velja v Evropi, ker so slovenska pravila na tem področju že kar nekaj časa prilagojena evropskim. Pa tudi Sapard (evropska sredstva+naša sredstva) vključujejo takšno sofinanciranje.

O zneskih pa ne bi pisala, ker so zelo ''zanimivi''... :angry: Če koga zanima jih najde v proračunih (objavljenih na straneh Državnega zbora ali Uradnih listih).

Popravljeno . Popravil Ervina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Normalen redno zaposlen delavec plača za zdravstveno zavarovanje krepko čez 20.ooo sit(skupaj z delodajalcem), nezaposlen okoli 10.000 sit, kmet pa nekaj nad 3000 sit. Od kje taka razlika, prijatli moji???

Dejansko pa se zaradi te cone ne mislim prerekati s Hrvati in bom še zmeraj rad hodil na Rab. Med Hrvati, kot tudi med veliko ljudmi drugih narodov imam veliko dobrih prijateljev, ki so fer in jih spoštujem.

Imaš pa v vsakem narodu budale, tudi pri nas.

Žal so se vsi politiki in vse polit.stranke po letu 91 izkazali za nesposobne rešiti probleme s Hrvati.

Verjetno pa tako enim, kot drugim (našim in hrvaškim politikom) paše taka situacija, saj imajo bolj mir, če se jim narod ukvarja z drugimi problemi pa ne vidi toliko problemov v svoji državi.

Če bi moja beseda kaj veljala, bi poskusil z menjavo cestnih koridorjev za morske, ali pa kaj podobnega.

Sej mi tud zanalašč zavlačujemo s avtocestam, ki so za Hrvate bolj pomembne (pa za nas dolenjce tud)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tekstilcem in čevljarjem se pomaga. Načrtno že od leta 1999, prej je bilo bolj razdrobljeno. Vendar v primerjavi s kmeti bistveno, bistveno manj.

V tekstilstvu in čevljarstvu se je pomagalo samo nekaj večjim sistemom(Mura), pri kmetijstvu pa si stimuliran, čim si kmet. Ne vem , zakaj kmetje ne zavarujejo pridelkov, namesto da potem jokajo za škodo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tekstilstvu in čevljarstvu se je pomagalo samo nekaj večjim sistemom(Mura), pri kmetijstvu pa si stimuliran, čim si kmet. Ne vem , zakaj kmetje ne zavarujejo pridelkov, namesto da potem jokajo za škodo.

V zvezi s tekstilom in čevljarstvem si pa pošteno v temo brcnil. Veliko firmam se je pomagal tako ali drugače. B)

Kar se tiče kmetov imaš pa prav. V tem primeru (zavarovanj pridelkov in izplačila škod) je pa pametno, da gremo čim prej v Evropo. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce sem izgubil nit, to je pač treba priznati. Ali razpravljamo o slovenskem morju, slovenski obali, po kateri se marsikomu že iz inata cedijo sline ali smo zašli že v čisto druge sfere?

No ja, mimogrede sem se bežno spomnil zgodbice iz otroštva. Nastopali sta kača in krastača, ki sta varovali nekake zaklade. Kakšne, niti ni pomembno.

In nastopal je tudi Nacek, ki je po nekem naključju zašel v "zakladnico".

"Vse to je moje!" se je pobahala kača.

"Najino!" je zajavkala krastača.

In če me spomin po tolikih letih še ni čisto pustil na cedilu, je Nacek odvrnil:

"Vajino ali pa Nackovo, saj je tako vseeno."

Se mi je kar dopadlo, veste, bolj kakor tisto, kar se je zdelo tako blazno pomembno obema beštjama.

Popravljeno . Popravil PEPE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se ne bi namesto o ekonomski pogovarjali o erogeni coni????? :rolleyes:

p.s.

Sam vprašam...... :huh:

Samo pogovarjali ???

Sicer sem pa takoj za......

p.s.

Sam povem...... <_<

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se ne bi namesto o ekonomski pogovarjali o erogeni coni????? :rolleyes:

p.s.

Sam vprašam...... :huh:

Uaaaau, kakšen predlog. :P

Si predstavljate ? :D

Motomarsovci razglasimo erogeno cono dva dm okol vsake dečve, z izključno kompetenco Motomarsa and company.

Vse zgolj za ekološko, biološko in siceršnje varovanje, čuvanje in eksploatacijo razglašenega osebka in njegove cone.

;) <_< :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdele se bom jest spomnu da je okol moje garaže 5m ekonomske cone in vse sosedove otroke, ki se igrajo na mojem dovozu "nevtraliziral"------>kam pa pridemo s takim razmišljanjem... :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdele se bom jest spomnu da je okol moje garaže 5m ekonomske cone in vse sosedove otroke, ki se igrajo na mojem dovozu "nevtraliziral"------>kam pa pridemo s takim razmišljanjem... :angry:  :angry:

Do miru pr bajt.

;)

ja ran od mulca fotr bo zihr mirno spremljal kako jest njegovga sinčka mlatim,.....

Sej veste, da nasilje pelje le še do več nasilja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pejd se srat.

A moram res povedat da se zajebavam, da je to razvidno? :angry: :blink:

Res da sem star, kar pa ne pomeni da sem škofovsko resen.

Torej, prefukaj vse po vrsti, potem se mi pa oglasi.

:D :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!