Skoči na vsebino

ekonomska cona


rebel

Priporočene objave

zdej sm že hotel da razglasijo cono

upajmo da jih bodo doleteli kakšni ukrepi od EU in podo na koncu najebali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vi sam pejte drugo leto ponovno na počitnice in podpirajte hrvaško gospodarstvo sej konec sezone ko bojo pokasirali vaš denar, se bojo sigurno kaj novega spomnili! Zamerim pa vsem politikom k vlačijo Hrvate povsod sabo in jim "pomagajo" pri vstopih v EU in druge organizacije, pa vsi vemo da so hrvatje kot stari pes in nikoli ne veš kdaj te bo šavsnu!

Se klanjam Hrčkom :notworthy: za tako dobre svetovalce v politiki! Ker politiki so itak samo farsa kot na naši kot na njihovi strani!

Haloooo EU - kaj pa bo EU naredila ????? Če bi meli američani kej besede zraven, bi se lahko še kaj zgodilo, itak smo dobili pismo iz evrope, da se naj vedemo evropsko in se pogovorimo! Evropi se jebe za 2 miliona ljudi! Vse kar evropa vidi o nas je odpiranje novega tržišča, sedaj jim bo še lažje! Pa ne pozabit tudi Italia bo imela veliko koristi od te cone!

Tako da življenje gre dalje, prav tako pa naravni procesi plenilcev - Veliki jejo majhne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vi sam pejte drugo leto ponovno na počitnice in podpirajte hrvaško gospodarstvo ...

... pa vsi vemo da so hrvatje kot stari pes in nikoli ne veš kdaj te bo šavsnu!

...življenje gre dalje, prav tako pa naravni procesi plenilcev ...

se v glavnem kr strinjava

hrvati mislijo, kot hijene in čakajoč v zasedi... mirno jedo podarjeno iz roke, katero pa takoj zagrabijo z vsemi zobmi in vso močjo, ko morejo in roko ki jih je hranila, popolnoma brez slabe vesti odtrgajo in požro

mislijo tudi preceeej naprej - 1000 let -

glede na slovenceljne, ki znajo oceniti situacijo kvečjemu za rusko"petletko" v bodočnosti - in

da ne bo pomote:

cela pizdarija pa bo v 2 letih pozabljena in CRO bo z osvojenim morjem mirno stopila v EU

TO MORA BITI JASNO ZADNJEMU BEDAKU TEGA PLANETA

slovensko morje bo ostalo hrvaško še dooolgo po tem, ko se bodo slovenčki "raztopili" v Evropi in bodo samo še neka zgodovina v kakem zakotnem italijanskem muzeju Trsta

na njihovo morje pa denarja ne nosim že 20 let

pa ga še enetolk ne bom..

:)

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na njihovo morje pa denarja ne nosim že 20 let

pa ga še enetolk ne bom..

:)

čisto iz radovednosti ! koliko pa ga na slo obalo "odneseš", koliko rib in ribjih kozerv kupiš, pa soli ...itd. da te vidimo kolko si "koristen" za slo primorsko gospodarstvo ? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na njihovo morje pa denarja ne nosim že 20 let

pa ga še enetolk ne bom..

:)

čisto iz radovednosti ! koliko pa ga na slo obalo "odneseš", koliko rib in ribjih kozerv kupiš, pa soli ...itd. da te vidimo kolko si "koristen" za slo primorsko gospodarstvo ? :naughty:

Jaz izključno slovensko sol.

Tisto od Droge.

Upam, da jo še pridobiva iz naših solin, da mi ne kakšen uvožen hrvašk sraje prodajajo.

:?

Ma ne morem toliko posolit, da bi se primorcem kaj poznalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na njihovo morje pa denarja ne nosim že 20 let

pa ga še enetolk ne bom..

:)

čisto iz radovednosti ! koliko pa ga na slo obalo "odneseš", koliko rib in ribjih kozerv kupiš, pa soli ...itd. da te vidimo kolko si "koristen" za slo primorsko gospodarstvo ? :naughty:

Jaz izključno slovensko sol.

Tisto od Droge.

Upam, da jo še pridobiva iz naših solin, da mi ne kakšen uvožen hrvašk sraje prodajajo.

:?

Ma ne morem toliko posolit, da bi se primorcem kaj poznalo.

sicer smo šli že v hude podrobnosti

ampek naj bo

- morska sol Droga

- ribe v Lj ribarnici in na šišenski tržnici pri slo prodajalcih

- počitnice Moravske toplice

torej ys za našo družino lahko rečem, da kolikor je v naših možnostih

kupujemo slo produkte vseh sort.. ne samo zaradi "zavednosti" ampak tudi za to, ker

se je vse preveč naših podjetij zavedlo gosp. situacije in je tako dvignilo svojo

kvaliteto, da so naši produkti enostavno boljši (kar se hrane tiče pa gotovo bolj sveži)

tukaj ne gre več toliko za "kontriranje" CRO

kot za slo gospodarstvo katerega pač podpiram po svojih močeh

L'Eclerc nas ni videl že več kot leto in pol (če izvzamemo dve Cockti&kofi, katere sva zadnjič s Pepetom stisnila v restavraciji L'Eclercove zgradbe)

Mercatorrulespress

:)

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Mercatorrulespress

:) ...

:lol: :lol: :lol: sej če kupuješ pr mercatorju je isti k. ku da kupuješ pr šiptarjih :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Mercatorrulespress

:) ...

:lol: :lol: :lol: sej če kupuješ pr mercatorju je isti k. ku da kupuješ pr šiptarjih :wacko:

:lol1:

šiptarji = ok

sam da ni CRO

tisenšiptarpress

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmago Jelinčič has spoken :D

Sorry Sym sem se mogu vtaknit v to.

Za 1-ko ne vem vendar zase vem, da nisem nikakršen nacionalist. Vendar pač ne hodim in ne podpiram državo, ki zavira naše gospodarstvo in posledično s tem vpliva tudi na mojo malenkost. (kako vpliva) Boš videl da ta cona ne pomeni nič dobrega! Na obali bo pomenila še več brezposelnosti, saj tisti slo ribiči, ki lovijo v mednarodnih vodah, bodo ostali brez posla. Kaj ta cona pomeni za Luko Kopr noben ne ve ampak sigurno ne kaj dobrega. Posledično odmiranje prevozniških družb, ki sedaj tovorijo iz Luke .......

Tko, da to lahko vzameš dvoumno ali me zmerjaš z nacionalistom ali patriotom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, kot menda malo inflacije ne škodi, temveč žene ekonomiko družbe dalje, po moje tudi malo nacionalizma ali pa rasizma ali pa lokalpatriotizma ne škodi. Povečujejo pestrost :P

Zato se ne sekirati, če te kdo označi za enega od njih.

To biti ni kaznivo ali grdo, le pospeševati tega ni dovoljeno. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato se ne sekirati, če te kdo označi za enega od njih.

lahko se sekiraš za vsako malenkost....če je omenjena stvar neresnična....

drugače se pa strinjam s tabo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se moje malenkosti tiče

se nisem nikoli čutil "nacionalista"

prej nasprotno, saj sem 12 let živel kot "Yugo" med

nacisti v nekem Natzidorf-u v A

(12 let me niti pozdravil ni nihče od

sosedov, čeprav smo bili vzorna družina)..

vedno sem pa bil, delal in govoril proti taki ali drugačni hudobiji

aha

zakaj ne hodim na CRO-morje & ne nosim denarja tja

zato ker hrvati mene (ne ys njih) obravnavajo kot manjvrednega

tega mi pa enostavno ni treba

zakaj bi pa moral npr. laaačen čakati na hrano 2 ure "u restoran"

in gledati kako so vsi švabi & italjani postreženi pred mano

(čeprav so prišli kasneje)

saj moj € ni nič manj vreden od njihovega

v politiki&gospodarstvu so pa hrvati že prevečkrat pokazali

svoj pravi obraz, da bi človeka še obhajali dvomi

qrc pa tak odnos

to bi zameril vsakemu ne glede na narodno pripadnost

jasno pa, da je med forumaši nekaj ali veliko takih

ki zaradi kajtijazvem kakih razlogov

označujejo to za nacionalizem, kar je definitivno slab vic ali pa bedarija (če je slučajno mišljeno resno)

by the way

Jelinčič tudi ne govori SAMO neumnosti.. njegova provokativna narava

ima veliko pozitivno vlogo v naši politiki

ne me spet napast in osirat, ker NE MISLIM da so vse njegove ideje ok

je pa gotovo pokazal na veliko napak naših vodilnih politikov

:naughty:

tut recimo to, da imamo tako "za1qrac zakonodajo"

megleno, da je povsod sam sranje - ne le na morju, kjer nimamo niti v notranji zakonodaji določeno kaj je naše & kaj ne

:wacko:

hebihapress

ps

ni samo črnih in ni samo belih - vsi smo več ali manj sivi, hoteli to ali ne, priznali to ali ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry Sym sem se mogu vtaknit v to.

Za 1-ko ne vem vendar zase vem, da nisem nikakršen nacionalist. Vendar pač ne hodim in ne podpiram državo, ki zavira naše gospodarstvo in posledično s tem vpliva tudi na mojo malenkost. (kako vpliva) Boš videl da ta cona ne pomeni nič dobrega! Na obali bo pomenila še več brezposelnosti, saj tisti slo ribiči, ki lovijo v mednarodnih vodah, bodo ostali brez posla. Kaj ta cona pomeni za Luko Kopr noben ne ve ampak sigurno ne kaj dobrega. Posledično odmiranje prevozniških družb, ki sedaj tovorijo iz Luke .......

Tko, da to lahko vzameš dvoumno ali me zmerjaš z nacionalistom ali patriotom.

Jaz sem samo odgovoril na

slovensko morje bo ostalo hrvaško še dooolgo po tem' date=' ko se bodo slovenčki "raztopili" v Evropi in bodo samo še neka zgodovina v kakem zakotnem italijanskem muzeju Trsta[/quote']

Pač, podobno zmeraj govori Jelinčič... In to me niti ne moti... Mi je čisto všeč, da je bolj pestro.

Vendar pa - tukaj Hrvati niso pol toliko krivi, kot direktorji firme, katera se imenuje Slovenija, d.d.

Slovenski politiki so tolk nesposobni, ali pa vsaj leni, ali pa jih gladko boli kurac - ker sami itak grejo na dopust na kanarske otoke... . Smeškoti pač. Še večji smeškoti pa folk, ki se na zobe meče.

Kar se mene tiče - nekateri jamrajo, kako nam bodo Hrvati "vzeli naše morje". Po drugi strani lahko zadeve kak opazovalec tolmači tudi njim v prid...

Vse skupaj je žalostna farsa... Mimogrede - a lahko tudi slovenija razglasi kakšno podobno zadevo in tako odščipne del "hrvaškega morja"? Itak pa gre za mednarodne vode...

Nacionalizem ali patriotizem pa tu nima kaj dosti iskati, ker bodo zarad njega samo solze tekle... Gre pač za vprašanje stroke (gospodarstvo in pravo) ter politike...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hrvati nam našega morja ne morejo vzeti.

To pa iz enega samega razloga.

Jih je nekdo že prehitel, nesposobneže lene. :P

Naše morje so nam vzele razne Krke d.d., pa Palaci d.d., pa Bernardini d.d. in drugi zviteži.

V naših predpisih piše, da ima vsakdo neoviran dostop do morske in jezerskih obal in rečnih bregov.

V Portorožu podnevi obmorski pas kasirajo, ponoči po 11. uri pa nanj prepovedujeo dostop, v Strunjanu kraljuje Krka, v Žusterni Čatež, v Kopru občina sama, v Ankaranu pa tudi nekdo, samo tam sem bolj malo, pa ne vem točno.

Tam v osemdesetih sem kot mladič z veseljem deskal. In drugi kredit, prvi je bil za pohištvo, je bil za jadralno desko.

Pa me je potem počasi minilo, ker so vse pametne dostope do morja zagradili in zakasirali.

V Hrvatiji pa zadnjič prespal tam nekje 1976 leta. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep Žal pa je, da je politika in pravo odvisna od ekonomije. Ekonomija je vedno na prvi strani in usmerja politične interese in piše pravo (tako mislim zato, ker nobena izmed teh panog ni produktivna oz ustvarjalne narave.)

Vseeno pa se mi ne zdi prav ukinjati mednarodne vode ne glede iz kirga zornega kota gledamo posebej v tem obdobju ko še vedno obstaja in se ni izničila ob samostojnosti! oz njihova primitivna izjava da so v času Yuge oni imeli mejo z Avstrijo sedaj je pa nimajo več :unsure: ! Če se bi šlo po tem sistemu bi lahko iskali zapise nevem koliko časa nazaj in nazadnje bi pristali pod kakimi Grki oz. Rimljani :hmm: . Konec koncov so le oni bili na tem ozemlju včasih gospodar.

Zato pravim, da se je treba iz zgodovine učiti ne pa pričkat okoli nje kaj je blo oz. kaj ni blo.

Krivi pa so itak obe strani kot Hrvaška kot Slovenska stran, Problem je le, da imamo v politiki (naša izbira) take kekce ki, rešujejo odnose preko medijev ne pa diplomatskih odnosov. Kle so žal krivi tudi mediji, ki so pristranski - kot slovenski kot hrvaški. Saj zgodbo ponavadi prikazujejo z primesjo svoje nacionalnosti ( verjetno zaradi gledanosti- kako bi bilo če bi na našem mediju nekdo pluval čez nas - kdo bi še gledal tak medij) In seveda Politiki skrbijo za svoj image in vse kar se piše v medijih lahko katastrofalno vpliva na njegovo kariero! Marsikateri novinarji pa to izrabijo za svojo publiceto oz večjo prodajo lastnega cajtnga!

Mogoče je res bolje, da za nekatere stvari ne vemo, ki se dogajajo pod mizo saj ne prinašajo nič drugega kot razdor med dvemi ljudstvi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je res bolje, da za nekatere stvari ne vemo, ki se dogajajo pod mizo saj ne prinašajo nič drugega kot razdor med dvemi ljudstvi!

kdaj pa smo bli mi v dobrih odnpsih z hrvati, al pa oni z nami

so eni čudni cigani ki so fouš vsakmu ki je mal bl razvit kot oni, za svoje dobro pa ne znajo naredit nobene poteze ne da bi komu škodovali

meni se zdi da hrvaška ni z nobeno sosedo v dobrih odnosih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa še malo resnosti.

Nekdo bo rekel, pa kaj tisti liter slane vode, dajmo jim ga, pa da bo mir.

Saj bomo tako vsi skupaj v EU potem pa meja ni več pomembna.

Vse lepo in prav dokler bo EU.

Vprašam vas do kdaj bo EU ?

Če nimaš razjasnenih nacionalnih interesov tudi če greš v EU, tedaj se v prihodnosti obeta podoben problem kot sedaj.

Naš pokojni Edi teh interesov ni imel in ko smo se združevali v bivšo Jugo je meja na Dragonji, pa kaj je naše, kaj je njihovo, bil ta zadnji problem na svetu. Vse je bilo naše. Pa poglej sranje sedaj.

Sam kar je v zemljiški knjigi je moje, pa še to ne vedno.

B)

Bodo generacije za nami to rešile. B)

Pa tako kot Kekec pravi, do Pacifika ker smo pacifisti.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav imamo Slovenci eno otipljivo korist od EU. Lahko se začnemo skrivat pod njeno kiklo v odnosih z našo sosedo. Hrvati pa bodo lahko kmalu začeli ponujati eksotične počitnice v balkanski enklavi na JV Evrope. Žal.

Kaj šele bo, ko bo leta 2007 stala šengenska meja na Kolpi, Sotli in Dragonji. Pristna in neposredna užaljenost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Ceco - saj, kar se mene tiče, jim lahko obdavčimo sobotno vožnjo iz smeri Zagreba proti Gradcu čez slovensko ozemlje + mega davek na transport pohištva in druge stanovanjske opreme :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav imamo Slovenci eno otipljivo korist od EU. Lahko se začnemo skrivat pod njeno kiklo v odnosih z našo sosedo. Hrvati pa bodo lahko kmalu začeli ponujati eksotične počitnice v balkanski enklavi na JV Evrope. Žal.

Kaj šele bo, ko bo leta 2007 stala šengenska meja na Kolpi, Sotli in Dragonji. Pristna in neposredna užaljenost.

Kje pa bo stala če še vedno ni določena meja :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa še malo resnosti.

Nekdo bo rekel, pa kaj tisti liter slane vode, dajmo jim ga, pa da bo mir.

Saj bomo tako vsi skupaj v EU potem pa meja ni več pomembna.

Vse lepo in prav dokler bo EU.

Vprašam vas do kdaj bo EU ?

Če nimaš razjasnenih nacionalnih interesov tudi če greš v EU, tedaj se v prihodnosti obeta podoben problem kot sedaj.

Ja mej ne bo, Še vedno pa bojo obstajale dovolilnice za katere se bo plačevalo! Glej po mojem mnenju in izkušnjah, bodo sigurno kake dajatve za prevoze preko hrvaškega morja, če pa je prevoz v hrvaške vode pa teh dajatev nebo ( varovanje nacionalnih interesov! in njihovih luk) Je res da je načeloma zakon v evropi o prostem pretoku materiala samo v 5-h letih se lahko sigurno marsikaj spremeni in zgodi, dokler hrvati ne pridejo v EU + da se še ne ve ali bojo ali ne !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Ceco - saj, kar se mene tiče, jim lahko obdavčimo sobotno vožnjo iz smeri Zagreba proti Gradcu čez slovensko ozemlje + mega davek na transport pohištva in druge stanovanjske opreme :D

Ne bit žleht. Jaz se ne bi nič kaj muzal, ko bodo fasali mejo z ograjo in stalen 24 urni nadzor. Fasali ga bodo tudi na naši strani. In take stvari še bolj podžigajo zavist, nevoščljivost in podobne izbruhe, ki so že sedaj osnova in kurjava nesporazumov z nami.

Hrvaška je bila v zgodovini država na kolesih, podobno kot Poljska, s to razliko da Poljska vzhod - zahod, Hrvaška pa SZ - JV (srp). In narod, ki ima zgodovino tampon cone, je žleht, nenačelen narod, ker se je vozil oz se še vozi na kolesih.

In potem prihrumijo Slovenci, ki hočejo biti enakopravni švabom in lahom, se obnašajo podobno kot osvajalci, domači te pa imajo še iz časov socializma za ekonomskega zajedalca. Ti si se zmazal z operetno 14 dnevno vojno, oni so se nažigali 3 leta, pa jim pride še lepa Carla, ki reče hočem Gotovino in ne sprejemam keša. Spacajo skupaj nacionalno gorivo v obliki ekonomske cone, pa se še to sfiži. Kaj narediš? Poiščeš si najbljižjega sovražnika. Samo ta se je malce spremenil. Maja bo postal del "velike in srečne družine" evropskih in ne več balkanskih narodov.

Še dobro, da smo že potrjeni člani EU, ker če bi se Hrvati to spomnili preje, bi nas družina evropskih narodov pustila v čakalnici. Z ostalimi balkanskimi narodi. Sreča, pamet, daljnovidnost?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!