Skoči na vsebino

Prodaja motorjev prek trgovcev??


bobokrajnc

Priporočene objave

LP!

Zanima me ali bi bili pripravljeni svoj motor prepustiti v prodajo trgovcu, ki zraven novih prodaja tudi rabljene motocikle????

Dobil sem namreč ponudbo od večjega trgovca v LJ, ki mi je našteval same prednosti( lokacija- Lj, dajejo ugodne kredite, obisk velikega št.ljudi, denar na račun, komot prodaja.....).

Ali ima kdo kakšne izkušnje kako in kaj v zvezi z tem???? Je res vse tako super :unsure: ???

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa mislis se prodaja velika vecina motorjev v EU? privat?! think again.

ce se zmenis za ceno ti to trgovec zagotovi.vse kar on doseze viska je njegovo.simpl k´ pasulce. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče dobiš na tak način kakšen tolar manj, vendar je taka pot sigurno bolj varna, pa še težav z davki in prepisi ni toliko.

Ogneš pa se tudi temu, da ti pridejo na doma kakšni potencialni tatovi tvojega motorja (najprej pridejo kot kupci in si vse ogledajo, nato pa zvečer .....) - kar nekaj motorjev je bilo že ukradeno na tak način.

Vsekakor je bolje malo manj denarja, pa zanesljiva prodaja, kot pa obratno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, pri nas je dokaj uredu to narejeno, sploh pri nekaterih, dobiš 3 mesečno garancijo, kar sicer ni veliko a je nekaj (govorim za avtomobile), so pa zato nekoliko dražji (provizija trgovca). Zaenkrat se teh uslug še nisem posluževal, ker kot prodajalcu, ti ne dajo realne cene, kot kupcu pa je spet isto, njihiva provizija znaša 50.000-100.000 sit na vozilo! Pri nas sem največ rabljenih motorjev in prometa z njimi zasledil pri trgovini TC- Motoshop in mislim, da poslujejo korektno in da je njihov pristop pravi, moti me le nemožnost preizkušanja motorja, brez prej vplačane kupnine,...kar pa je dandanes že standard pri prodaji motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če motorja ne prodajo v doglednem času ali pa kasneje najdeš kupca s katerim bi se zmenil mimo trgovca?? Lahlo odstopiš-brez kakšnih odstopnih plačil.... ???Kje so motorji razstavljeni oz.hranjeni v primeru slabega vremena, ne bi rad videl svoj motor pod kupom snega ali stolčenega od npr.toče???

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno prodajam preko trgovcev!!!!!

Privat prodaja???????Samo za občutek:furja in njen dečko sta prodajala......ostala brez vsega......iščeta in iščeta.......a se za par procentov splača ostat brez vsega.........BARABE SO NA VSAKEM OVINKU.....IN RUR PRED TVOJO GARAŽO!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če motorja ne prodajo v doglednem času ali pa kasneje najdeš kupca s katerim bi se zmenil mimo trgovca?? Lahlo odstopiš-brez kakšnih odstopnih plačil.... ???Kje so motorji razstavljeni oz.hranjeni v primeru slabega vremena, ne bi rad videl svoj motor pod kupom snega ali stolčenega od npr.toče???

Hm, če bi rad prodal mimo njih, čeprav je motor že pri njih, je to kršenje dogovora. Ob prevzemu motorja z njihove strani namreč prodajalec (ti) dobi v podpis pogodbo o komisijski prodaji.

Ko enkrat motor postaviš v prodajni salon - je pač tam in prodajo ureja trgovec, ki ga tudi spuca v nulo, morda še kaj popravi, da lahko nastavi višjo ceno, in podobno... Če imaš ti kake interesente, jih napotiš k trgovcu, ki vse potem lepo hitro uredi. Tudi trgovec ima torej stroške in delo s tem, ko prodaja tvoj motor - in če potem ti prideš in ga odpelješ, je verjetno treba tudi kaj plačati za to, da si imel pri njih garažiran motor, ki ga je kvalificiran prodajalec poleg tega še prodajal namesto tebe, pa mogoče popravil in poštimal...

Motorji pa običjano tudi ne stojijo zunaj, tako kot avti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sigurno je to najbolj elegantna varianta, sploh če nimaš časa cele dneve viset na telefonu, se pogovarjat z 100 neresnimi strankami, ki bi imele motor pa nimajo denarja, pa bi ti dale golfa v račun, pa pol denarja zdaj, pol čez X časa,.....(lastne izkušnje).

določi ceno ki bi jo rad ti dobil, vprašaj če se strinjajo (oni ti to plačajo, ostale stroške prevzamejo pa urejanje papirjev itd.), če je OK vržite vse na papir (komisijska prodaja), ŠE ENKRAT SE VSE TOČNO DOGOVORITE (da ne bo potem problemov ker niste točno definirali potek prodaje, cene, stroškov,...) in odpelji motor tja.

logično je da bodo oni nekaj zaslužili zato ne zaganjaj faušije če ga bodo oni magari za 100 jurjev več prodali, v prodajo so vseeno vložili nekaj dela in stroškov (tudi lokacija, oglasi, osebje,... nekaj stane). in če imaš ti potem zainteresiranega kupca ga pelji tja, naj kupi in pokasiraj svoje, njim pa tudi ne kompliciraj zaradi njihove provizije. če misiš da boš sam boljše prodal kot ti ponudijo oni pa prodajaj sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj sem se trovcev izogibal in vse motorje kupil privat....zaenkrat....zakaj to počnem, ker sem imel slabo izkušnjo...ko smo kupovali avto pri posredniku je bil to za njega samo stvar ki jo more prodat in v tem vidi zaslužek...stvar je brez osebna in je tip sam nakladu kako je avto dobr in kako je brez problemu ...ko pa si ga kaj konkretno vprašal pa ni znal nič povedat...potem smo ugotovili da je avto(clio) služu kot avtošola..na strehi je bilo vidt kje je bil znak avtošola....pa olje je bilo menjano pri 60.000 km(listek v motorju) avto je imel na števcu pa 30.000 km....slabe izkušnje

ko sem kupoval motorje sem pa v kontaktu z lastnikom lahko ugotovil kako reč ki jo tam ne bi....

pri zadnjem motorju ki sem ga kupu od krašovca(Komen na Krasu) sem zraven motorja dobil še 4 litre domačega terana za probat...take stvari ti dajo mislit....ljudje na krasu so enkratni za take stvari(po lastnih izk.)... :rolleyes:

Popravljeno . Popravil thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP!

Kolikor vidim govori vse v prid prodaje prek trgovca, zato gre motor drug teden na "gostovanje" v LJ!!!!!!!! pa da vidimo!!!!! <_<

Med prodajo v zadnjem tednu so mi nekatere stvari že dojadile( ...če vzamem v račun 2 leti star KLE, Pegasota, XT.....do honde civic in celo .....lesnega stroja-freze :( :( :( ), pa O.K , to še razumem najbolj pa me moti dejstvo da vsak ki kliče "levo od Trojan" si raje roko vstran vgrizne kot pa da bi prišel v MB pogledat motor!!! Gostil pa sem tudi dva sumljiva tipa ki nista ravno zgledala kot motorista( mladi čapec+še en zelo mutn tip) in sta hotela na probno vožnjo :angry: :angry: -pa valjda nisem hotel( oz.zahteval denar)!!!, pol pa sta se spobrala!

Kakorkoli že, odločil sem se, o nadaljnem poteku dogajanja pa bom sproti obveščal!

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gostil pa sem tudi dva sumljiva tipa ki nista ravno zgledala kot motorista( mladi čapec+še en zelo mutn tip) in sta hotela na probno vožnjo :angry: :angry: -pa valjda nisem hotel( oz.zahteval denar)!!!, pol pa sta se spobrala!

Upam, da motorja nisi kazal doma. In če si, resnično upam, da ga boš do njegovega "odhoda" v Ljubljano še imel v svoji lasti... :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem vse svoje motorje kupoval in prodajal privatno. Ko privatno kupujes motor stopis v kontakt z lastnikom in kmalu vidis kaksen je in kaj je delal z motorjem (mogoce se ga spomnis kako je na motozborih pokal in kuril gume), kje je bil garaziran,....

Ko pa sem prodajal motor, sem se zmenil za ogled na doloceni lokaciji in smo se tam dobili.

Eni pravite jebes tistih 100.000. Jaz jih raje obdrzim zase in pokurim za kak izlet, npr. Dolomite.

Je pa bolj komot kupovati v salonu. Odlocitev je vasa!

Se najbolj komot je pa kupovati nove motorje, ker imajo rabljeni pri nas v SLO veliko prenavite cene.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se najbolj komot je pa kupovati nove motorje, ker imajo rabljeni pri nas v SLO veliko prenavite cene.

Očitno tudi prodajat stare, ker imajo veliko prenavite cene. 100 tisočakov pa ekstra profit, ki lahko postane ekstra izguba. Prostovoljna špekulacija, kateri smo Slovenci neverjetno naklonjeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100 tisočakov pa ekstra profit, ki lahko postane ekstra izguba.

Lepo napisano, s tem si zadel žebljico na glavico!

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega je v ponedeljek prebral oglas za motor, ki ga zanima. Vceri smo ga sli pogledat k lastniku domov. Se dogovorili za primerno ceno in kolega ga je kupil. Cisto enostavno.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolj pa me moti dejstvo da vsak ki kliče "levo od Trojan" si raje roko vstran vgrizne kot pa da bi prišel v MB pogledat motor!!!

to pa ne bo držalo! :angry: Ko sem jest kupoval motor, sem dal dobesedno celo Slovenijo skozi. Od tega MB dvakrat gor in dol!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Tako, sedaj lahko iz lastnih izkušenj povem kaj in kako!

Po neuspelih poizkusih prodaje "doma"(problemi z odaljenostjo, čas, neresni kupci, mutne ponudbe....) sem se odločil(upošteval vaša mnenja) da motor prepustim v prodajo trgovcu. Motor sem odpeljal v LJ, kjer so motor prevzeli, podpisali smo pogodbo, kjer sem povedal koliko zahtevam za motor, to cifro tudi zapisali v pogodbo, priložil sem številko TRR računa in zame je bila stvar končana! Vzel sem dol še kufer se preoblekel in šel na "cug" za MB.

v MB sem overil pogodbo pri notarju, plačal cca 6000SIT in stvar je bila rešena. Čez dober teden dni so me poklicali, me prosili da odjavim motor+odjava nalepke(motor je bil prodan).

Naslednji dan se je na TRR računu znašla velika cifra, preveril sem in nakazali so točno dogovorjen znesek. :D :D :D

Zelo elegantno in profesionalno!!!!!

LP Bobo B)

P.S.Motor bi prodal tudi "doma" ampak mi je blo dovolj zajebancije, zraven tega nisem imel časa oz.volje čakati na nedeljske "predstavitve" motorja, največji problem pa je bila lokacija, saj je 90% ljudi klicalo iz LJ)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez dober teden dni so me poklicali, me prosili da odjavim motor+odjava nalepke(motor je bil prodan).

Naslednji dan se je na TRR računu znašla velika cifra, preveril sem in nakazali so točno dogovorjen znesek. :D :D :D

Zelo elegantno in profesionalno!!!!!

LP Bobo B)

No vidiš Bobo, vse lepo in prav, vendar stvar še ni rešena. Zelo elegantno in profesionalno bi bilo, če bi prišel v torek k Lipi in dal za rundo. Tu se šele vsa stvar v zadovoljstvo vseh tudi konča. :lol1: :P

Kakšno mrcino pa nameravaš sedaj kupit?

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja to je malo :topic: pa vseeno, nekaj sem slišal da se tam zbirajo motoristi, enkrat poleti sem se celo vstavil pa ni blo nobenega(dopusti,počitnice....??), še delujete?????

O mrcini bomo pa še videli kaj in kako-saj veš finance, življenske investicije......!

Ko pa bo pa ni problema za :beer1: !!!!

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja to je malo :topic: pa vseeno, nekaj sem slišal da se tam zbirajo motoristi, enkrat poleti sem se celo vstavil pa ni blo nobenega(dopusti,počitnice....??), še delujete?????

O mrcini bomo pa še videli kaj in kako-saj veš finance, življenske investicije......!

Ko pa bo pa ni problema za :beer1: !!!!

LP Bobo B)

BOBO ČUJ, to spljoh ni :topic: ampak čisto ON! Verjemi, da ne gre za tisto rundo pijače ampak za druženje z isto mislečimi. Da pa smo polni različnih domislic, postulovčšin, bedarij in predvsem veliki otroci ti ne rabim posebej razlagat. Ta slednje velja predvsem za starejše. Smo pa različnih starosti. Tam od 18 do 40 in nekaj čez. Sprašuješ, če še delujemo. Lahko bi rekel vedno bolj. Poglej si v Motosvet zadevah topic, Motosvet krožek Maribor in vse ti bo jasno.

Torej danes je torek in ob torkih se dobivamo okoli 20:00 pri Piceriji Mlada Lipa - klubska soba. Resnično dobrodošel! Če prideš danes probaj bit točen, ker nas mogoče Uti pelje za ob 21:00 v kino. Za drugi torek pa načrtujemo igla-krvoses party v SBM, poimenovano drugače, krvodajalska akcija. No vidiš, nam res ne mora bit dolgcajt.

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bobo, še ena malenkost. S seboj lahko pripelješ tudi svojega krvosesa! :lol: <_< :D

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!