Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 X in R


bobokrajnc

Priporočene objave

Če malo pobrskaš po tej temi vidiš, da je ta moped ni namenjen za neke ekstremne športne namene, ampak umirjenemu užitkarskemu truncljanju. Če ne drugače je pretežek, in preslaboten. Ima pa to prednost, da je izredno zanesljiv in zahteva malo vzdrževanja. Pa poceni je.

Normalni voznik (kot smo mi stari prdci :naughty: ) zvijanja okvirja verjetno ne bo opazil.

Popravljeno . Popravil 223223
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa okvir se ne zvija!!! Pac vzmetenje je bolj touring! Glede na to da si zacetnik te ne bo motilo. Pa niso to neka stara garja, sej je v redu, ce pa kasn "ta hiter" dobi v roke pa itak preseze zmogljivosti... Okvir je CISTO OK, amortizerji "se zvijajo". Moras bit pa fino prehiter(za zacetnika) ali pa tezak da obcutis...Kupi xt, dosti za malo denarja.

STAHER: moj prejsni post vzami kot cinicnega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

l.p.

Sem čis novi!!

Všeč mi je xt660x in imam nekaj pomislekov pred nakupom.

Zvija okvir? in podobne fore?

Naj mi prosim kak lastnik omenjenega motorja kaj več pove o samem motorju, kje so hibe in vse kar bi me zanimalo ob začetniku lastnika tega modela.

Kupil bom novo ali pa od 2007 naprej.

hvala staher

Živjo! Vozim r verianto . Glede zvijanja okvirja ti bom takole povedu. Meni ga ne zvija, pa ne šparam motorja.

Edin kar mene moti na motorju(moje mnenje):

-trda sklopka ( po kakšne 300 km me začne zapestje bolet, ampak samo kadar se vozim v dvoje)

-malo premalo moči (kakšne 10 konjev več pa bi zmagal, )

-malo pretrd sedež (ampak odkar sem dal večji vetrobran me rit zaboli šele po 300 km prej na 100 km)

Pozitiva motorja(moje mnenje);

-servis zlo pocen pa še to na 10000 km

-lepi pospeški do 100 km/h

-zelo vodljiv

-dobro vzmetenje

-hud zvok ko zamenaš auspuh

-mala poraba (4-5 l umerjeno pa do 7 če ga tišiš)

-poceni plastike

-videz

-zavore so dobre

-pridem posod kjer si zaželim (teren)

-visok sedež (fajn da vidiš čez avto naprej)

-rabljen kr dobro drži ceno

Drugače pa so opisi bolj izčrpni že bili na tele forumu, bolj na začetek poglej.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

l.p.

Torej odločitev je moja !

Malo bom še premislil in pol akcija ni me še čisto očarala yamaha hočem še več iformacij pravzaprav vse!

Kje je kakšna trgovina z yamaho v okolici Celja grem mal povohat.

Hvala

staher

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo pa je šla xtx od doma :unsure: . No moji vtisi, kajti to je bil moj prvi motor so pozitivni seveda pa ima tudi svoje minuse. Zelo lahkotna za peljat(vodljivost 1A), da se peljat tudi zelo na "oštro", za v breg in za kratke ovinke je majka oz. na pravem terenu pariraš cestakom bp.,ter ZELO odpustljiv motor za začetniške napake majka ,da se človek navadi motociklistike, ter zelo naravna sproščena drža. Hibe so:malce trd sedež, guncanje oz zaganjanje mašine pri določenih obratih(enovaljnik pač), top brzina(mal več kot 160 bi lahk letela, vsaj tolk mam navedn v homologaciji),mehko vzmetenje(ni nujno da je hiba!), upor vetra nad 140. Torej če povzamem boljšega začetniškega motorja si človek nebi mogel želet.

Popravljeno . Popravil PuSSy3At3R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Totalka je TTR z motorjem tenereja 660 (uni 5 ventilski,vodno hlajen...) :worship: :worship: :worship:

Mojmu sem dodal elestart(pocasi ga se sraufam)...ce dobim po cesti kasn XTX hocem prav videt razliko! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole motor je bil na servisu, privoščil sem mu Motula kot ste priporočali. Zamenjal sem tudi gume in sedaj vozim Michelin Anakee.

Med menjavo gum pa se je opazilo, da ima zadnja guma malce lufta in bi bilo treba zamenjati tiste gumice v njej. Cena pa je 28€ za eno, torej 132€ za vse 4. Pa me zanima, če ima mogoče kdo le-te na zalogi ali mogoče dobi kje malce ceneje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo ! sem bolj začetnik pa bi si en motorček kupil ! najbolj sem navdušen nad YAMAHO XT 660 X pa me zanimajo DOBRE in SLABE lastnosti in UPORABNOST ...... vozil bi se bolj na kratke razdalje občasno kakšen izlet do morja .... če je že kje tema o tem motorju prosim če me obvestite, drugače pa prosim če napišete lastne izkušnje .... V naprej HVALA za vse informacije ..... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

........... sem že nekaj prebral in mam občutek da če kupim novega lanski letnik nebi smel biti razočaran ................ samo še finančno konstrukcijo dobr speljem pa sm na konju (XT 660 X) .......... vaša mnenja so še vedno dobrodošla .............. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

........... sem že nekaj prebral in mam občutek da če kupim novega lanski letnik nebi smel biti razočaran ................ samo še finančno konstrukcijo dobr speljem pa sm na konju (XT 660 X) .......... vaša mnenja so še vedno dobrodošla .............. :naughty:

Jaz imam sicer R verzijo, vendar zaenkrat nimam nobenih pripomb. Govori se o zvijanju okvirja, vendar sam tega še nisem opazil pa motorja ne šparam.

Če te pa kaj še posebej zanima pa le povej ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm ciganija zavarovalniška! Matr vsakič najdejo nekaj da me nategnejo. Pa saj sem sam kriv, ker ne poslušam dobro...

No glede zavarovanja mopeda. Zdaj imajo te odmevne popuste. Za male pare moped registriraš. In kje je hakelc? On veselo izračunava popuste, mi vsi slepi od veselja ko nam pove mejceno ceno podpišemo neko pogodbo o nevračilu denarja pri odjavi motorja in odprdimo s svojim mopedom na cesto. Mnja. No, jazst nisem neke pozornosti na to obračal, pred 1 mesecem registriral motor, zdaj bi ga rad pa prodal. In zavarovanja NE morem prenest na nov motor!!! Dejansko popolnoma propade in si ga zavarovalnica zatlači v rit, medtem pa te okrade še za novo zavarovanje! Pa jim razlagam, da sej ne grem na drugo zavarovalnico, da bom tu ostal, le moped bi rad zamenjal, pa le z nasmeškom odkimavajo in si mislijo: oslički.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa tako če hočiš še tistih 20% pršparat. To se ti splača nardit sam v primeru da si 100% da ne boš motorja prodajal. Js mam cel let registriranga, pa se grem vsaj lahko pelat kadar je lep vreme. Itak te pa zdej pride zavarovanje 150-200€, tko da se ga niti ne splača odjavt. Razen za tiste ki majo razne kasko varjante pa ao plus, pol te pa tut mal več pride. Drgač pa mislm da tist k se voz z dušo ma cel let registriran motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

120€-triglav-na neodjavo-na nevračilo-50% iz avta prenešeno-zavarovan motor osnovno, potem pa še voznik in sopotnik posebej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP!

Mene pa zanima, kakšna je razlika v XT-X in XT-R.

Kakšna razlika v mašini ali je samo po izgledu?

XTX je supermoto izvedba, XTR je enduro izvedba. Agregat je isti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No, pa je šla od hiše :cry:

Lepi spomini me bodo spremljali o moji XT. Nikoli nobenih težav, čeprav sem naklepal dobrih 30.000 km. Prijetna vožnja, perfektno vijuganje čez majhne ovinke, pa tisti rohnači zvok, ko je akrapovič rezgetal... Moram rečt, da mi je kr malo hudo zdejle. Najraje bi jo vzel nazaj...

Ampak tako pač je. Čas je za malo spremembe. Ne vem še, kaj bo naslednji motor, vem pa da se bom zagotovo še kdaj z veseljem vrnil na Yamaho XT :wub:

Novim zmagam naproti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!