Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 X in R


bobokrajnc

Priporočene objave

Kupujem en motor za cesto- brezpotji (ne nimam ispita, registriral nebom, samo papirji pa morjo bit), pa mi je v oči padel tale xt, pa si avtonet ogledujem že nekaj časa.

V oči mi je padel tale motor http://www.avtodotnet/_MOTO/ad.asp?ID=2971025 (namesto . piše "dot"). Zanima me ali kdo pozna ta motor in če se splača kupit, pa če je seveda pravi letnik, ker se na te motorje ne spoznam.

Potrebujem pa motor za vožnjo in ne krosiranje, pa da čim manj kuri, pa da so majhni stroški vzdrževanja, mora met pa moč...

Popravljeno . Popravil kenny93
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj lahko primerjaš če je pravi letnik www.bikepics.com ...glede vzdrževanja s tem motorjem ni velikih stroškov tako da najbrž ne bo problemov, razen potrošni material. Tudi deli niso tako redki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj lahko primerjaš če je pravi letnik www.bikepics.com ...glede vzdrževanja s tem motorjem ni velikih stroškov tako da najbrž ne bo problemov, razen potrošni material. Tudi deli niso tako redki.

Sem že gledal, samo ni nobenemu čisto podoben...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem ga poklical, pa je rekel, da sta plastike ob rezervarju popokale in zato manjkajo (sem bral po forumih, da je to kar pogosto), zato je tudi tako poceni (1000€). Ima pa vse papirje... ...se po vašem splača ???

Popravljeno . Popravil kenny93
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obnese se fuuuul dobro, samo grda je ko svinja. Če imaš v višino pod 175, ti odnese večino vetra!

Imajo jo v K-M-C.

LP andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp!

Eno vprašanje, rad bi namontiral na balanco ščitnike za roke.

Kako dobiš iz balance ven, tisto gumo pa matico, ki je bila utež gor privita????

Moram dobit ven, k pridejo druge not za ščitnike?

??????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slike nisem utegnu odpret...ugibam da je ta xt ali 4pt ali 3tb.

Masina je ok, nimas vecjih stroskov pri vzdrzevanju, poraba goriva je okoli 6\7% glede na voznjo (s ttrcem sem na dolgih progah prsu do 5% ali celo manj...je pa bila kostantna voznja na 100km\h).

Plastike za tisti model so kar drage,okoli 100e na kos...ne splaca se jih kupiti po mojem...rajsi si nabavis acerbis tank iz plastike,ki drzi 20lt in si ziher.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da bi šel kdo iz supermota delat enduro, to pa še ne...

kaj vsega še nebom doživel... =)

no ja, 100 ljudi, 100 čudi :D

Sic, na moji xt-jki so šli lepo ven, glede tistih ščitnikov pa ne vem če rabiš menjat...tako ali tako pride tam z strani nekakšen vijak, da tiste ščitnike pritrdiš...

če imaš aluminjaste nosilčke, potem rečejo da se dobro obnese...

lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sic! če boš odmontiral uteži boš po dveh urah vožnje imel v rokah občutek kot, da jih imaš v mravljišču. Ta problem ima kolega po montaži acerbis ščitnikov - izgledajo pa OK.

Enako izkušnjosem na "stari 660" imel tudi sam. Predhodnji lastnik jo je zvrnil in odlomil vijak z utežjo, ki jo seveda ni našel. Postružil je novo "utež" iz koterma in to črnega. Izgledalo je OK, ampak po par sto km pa kot sem opisal "mravljišče". Kolega mi je potem postružil kovinsko utež enake teže kot leva orginalna in mravljincev ni bilo več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Lp,

Na XT-ki bo treba menjati gume. Sedaj imam model R pa me zanima če je možno da bi namestil bol cestne gume, da bi vsaj malo bil podoben SM? 

Enkrat sem zasledil neke slike samo jih nenajdem :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp,

Na XT-ki bo treba menjati gume. Sedaj imam model R pa me zanima če je možno da bi namestil bol cestne gume, da bi vsaj malo bil podoben SM?

Enkrat sem zasledil neke slike samo jih nenajdem :BUA:

Tudi jaz sem imel takšno idejo, pa so mi pri Širniku odsvetovali. Tako da sem ob menjavi ponovno montiral Metzeler Tourance, ki bi se naj na tem motorju najboljše obnašale. Do sedaj zadovoljen z njimi, res pa ne prakticiram divje in agresivne vožnje (motorju primerno).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

l.p.

Po zelo dolgem in neodločnem času temu je tudi botrovalo slabo vreme, sem si nabavil novo xtx660x sm in prvi vtisi pri 100-tih km.

Pri tem motorju je visoka drža med vožnjo, to je poseben čar, slabost tega velik zračni upor, za daljše ture ge 80-90km najlepše.

Za mene, ko nisem ljubitelj groznih hitrosti bo to zadostovalo. Motor je super vodljiv, zelo poskočen in dosti trši od xtr.

Z nabavo motorja sem kr zadovoljen za zdaj ko ga imam šele dobra dva dni. Motor je idealen za začetnike in tiste ki jim brzina ni use.

srečno

staher

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srećno vožnjo

Tudi počasneje prideš do cilja. :krneki:

Nekateri ga ne vidijo nikoli .... :headbang:

lp maxf1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp,

Na XT-ki bo treba menjati gume. Sedaj imam model R pa me zanima če je možno da bi namestil bol cestne gume, da bi vsaj malo bil podoben SM?

Enkrat sem zasledil neke slike samo jih nenajdem :BUA:

Meni so svetovali Michelin Anakee. Vožnja po asfaltu je res super, vendar pa je po makedamu slabše kot pa z Metzelercami. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so svetovali Michelin Anakee. Vožnja po asfaltu je res super, vendar pa je po makedamu slabše kot pa z Metzelercami. ;)

Potem bodo te prava izbira. Makadam pride na vrsto samo če je treba, drugače je večina asfalt. 

Nad temi Michelin Sirac sem pa zelo nezadovoljen, pravi "sir", ko se malo segreje spusti ob najmanjšem polaganjem (če se lahko tako izrazim).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem bodo te prava izbira. Makadam pride na vrsto samo če je treba, drugače je večina asfalt. 

Nad temi Michelin Sirac sem pa zelo nezadovoljen, pravi "sir", ko se malo segreje spusti ob najmanjšem polaganjem (če se lahko tako izrazim).

Sirac gume pol pi... niso vredne nobenega oprijema. Če bi rad bolj cestne gume ti priporočam dunlop trailmax d607. Držijo se ceste, tudi če založiš do tačk. Za offroad lih niso, če bi pa še malo za teren pa da se še dobr držijo ceste ti pa priporočam michelin anake, sam jih morš dobr segret prej pa se lihko zelo dobr držijo ceste. Sprobano na f800 gs in xt660r oboje do tačk :D.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sirac gume pol pi... niso vredne nobenega oprijema. Če bi rad bolj cestne gume ti priporočam dunlop trailmax d607. Držijo se ceste, tudi če založiš do tačk. Za offroad lih niso, če bi pa še malo za teren pa da se še dobr držijo ceste ti pa priporočam michelin anake, sam jih morš dobr segret prej pa se lihko zelo dobr držijo ceste. Sprobano na f800 gs in xt660r oboje do tačk :D .

LP

To bo to, gremo jutri naročat, hvala :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Anakee res odlično držijo, vendar za makedam so pa Metzelerce veliko boljše. Ko znucam Michelinke grem nazaj na Tourance ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal dileme.

Koliko kw ima XT660R letnik 2004. Imam izpit za 35kw, v homoligacijskem kartočku piše 35kw, v prometni piše 35kw, torej lahko jaz to vozim? Danes sem mel tehničnega pa noben ni znal nekako odgovorit. Na internetu po specifikacijah pa piše 35.3kw.

:headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal dileme.

Koliko kw ima XT660R letnik 2004. Imam izpit za 35kw, v homoligacijskem kartočku piše 35kw, v prometni piše 35kw, torej lahko jaz to vozim? Danes sem mel tehničnega pa noben ni znal nekako odgovorit. Na internetu po specifikacijah pa piše 35.3kw.

:headbang:

Kaj se sekiraš... voziš ga lahko. Ali te le informativno zanima?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se sekiraš... voziš ga lahko. Ali te le informativno zanima?

Informativno, trenutno pa delam na tem da nardim "slick" gumo iz Sirac (sam na cesto nesmem :unsure: ) :naughty:

V ponedeljek pridejo nove :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!