Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 X in R


bobokrajnc

Priporočene objave

l.p.

Me neki zanima imam 2009 xtx660x super moto.

Na enem motorju sem opazil spojler na maski nima iste kot xtx- r govorim o veterni zaščiti. Prosim če mi kdo zna pomagat?

Maska in luč nista isti kot pri xtx-r zato ne gre spojler original od omenjenega motorja na xtx-x sm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Zanimam se za nakup teh motorjev. Ker bi ga uporabljal le za kakšne lažje enduro vožnje, sem že sam pri sebi rasodil, da bi bila bedarija vzeti neko navito crossko, da bom imel potem z vzdrževanjem 3x več stroškov in dela kot veselja od vožnje. Aja pa še to: Amm če sem prav opazil ima ta motor že "ajnlaser" kajneda?

Vem tudi, da je motor ultra vzdržljiv, vodljiv in da je res pravi "delavni konj".

Prosim pa vas, da tisti, ki ste bolj v teh enduro vodah pogledate spodnja dva oglasa in nahitro presodite kaj bi se bolj splačalo it pogledat, oz. super bi bilo če bi kdo odvas celo poznal zgodovino katerega od teh dveh motorjev.

Yamaha XT 600_1

Yamaha XT 600_2

Zanima me pa tudi kakšne so kaj cene bolj terenskih gum za te Xtjko- Dimezije prve gume:90/90-21, zadnje gume:120/90-17

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Zanimam se za nakup teh motorjev. Ker bi ga uporabljal le za kakšne lažje enduro vožnje, sem že sam pri sebi rasodil, da bi bila bedarija vzeti neko navito crossko, da bom imel potem z vzdrževanjem 3x več stroškov in dela kot veselja od vožnje. Aja pa še to: Amm če sem prav opazil ima ta motor že "ajnlaser" kajneda?

Vem tudi, da je motor ultra vzdržljiv, vodljiv in da je res pravi "delavni konj".

Prosim pa vas, da tisti, ki ste bolj v teh enduro vodah pogledate spodnja dva oglasa in nahitro presodite kaj bi se bolj splačalo it pogledat, oz. super bi bilo če bi kdo odvas celo poznal zgodovino katerega od teh dveh motorjev.

Yamaha XT 600_1

Yamaha XT 600_2

Zanima me pa tudi kakšne so kaj cene bolj terenskih gum za te Xtjko- Dimezije prve gume:90/90-21, zadnje gume:120/90-17

Malo sem pogledal in videl da pri prvem manjkajo prve plastike ob rezervoarju...letnika naj bi bila po mojih primerjanjih prava tako da je najboljš oba jit pogledat pa boš dejansko vidu kako sta ohranjena.

Za gume je pa tako...cene so nekje okoli 120€ ali manj za komplet ampak malo večji problem je dobit zadnjo 17colsko z enduro/cross profilom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za gume je pa tako...cene so nekje okoli 120€ ali manj za komplet ampak malo večji problem je dobit zadnjo 17colsko z enduro/cross profilom.

Ni noben problem, jst imam gor 130-80/17 in jo dobiš pri simčiču v Solkanu, izgleda pa zelo hard

post-12931-126615736896_thumb.jpgMotor pa Ni Moj je od AT-a, se vidi po tablici.

Popravljeno . Popravil TONTO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni noben problem, jst imam gor 130-80/17 in jo dobiš pri simčiču v Solkanu, izgleda pa zelo hard

Aha nisem vedel...ker so ponavadi pnevmatike za hard enduro motorje 18col...sej se jih dobi ampak najbrž niso tako razširjene kot 18col.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha nisem vedel...ker so ponavadi pnevmatike za hard enduro motorje 18col...sej se jih dobi ampak najbrž niso tako razširjene kot 18col.

Je pa res ja da jih je treba malo prej naročit, ker ponavadi niso na zalogi. Vsaj teden rabi da pridejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tonto to je še najmanjši problem... res ne vem kaj bi naredil. Bom še videl kak bo. Uglavnem hvala za nasvete.. Ali je še kakšna stvar, ki jo moram vedeti pred nakupom takšne endure, če se odločim za nakup?

Hvala za nasvete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni! Po dolgem času se oglašam, potrebujem pa nekaj informacij:

Prijatelj v Libiji me je prosil, da spravim v življenje njegovo "Africo Twin", ki je tukaj ostala po enem rejliju kot kompenzacija za neplačane račune. Ko sem od doma prinesel accu in gume za AT, pa sem presenečeno ugotovil, da na zračno hlajenem agregatu konkretno predelanega motocikla piše Yamaha, zraven pa 595ccm.

Previdevam torej, da kljub dvema žarometoma ne gre za tenerejko, temveč za XT, ki je starejša od 1998(takrat mu je menda ostala tukaj). Glavobol s popolnoma predelano elektriko bom rešil sam, zanimajo me pa naslednje reči:

- kje se doliva olje, kje je šipka? Odvil sem vijak pod in za prestavno ročico, ven je steklo morda pol litra. Nameščen je tudi hladilnik olja zgoraj na okvirju.

- na desni ima os zaganjača (kick-start), vendar zaganjač manjka. Ne najdem nobenih žic, ki bi peljale do zaganjača, balanca je popolnoma predelana (le on/off na desni, levo pa komande za roadbook), akumulator ima. Ali e-start sploh je na teh agregatih?

Če mi ne bi telefon danes padel v taksiju iz žepa, bi vam poslal tudi kakšno fotografijo.

Vseeno hvala za pomoč!

DS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na XT je sigurno zaganjač, lahko pa da imaš to že v osnovi drug motor: Yamaha TT 600

V pomoč ti prilagam še slikco da boš malo primerjal obline tistega, ki je pri tebi v garaži in tega na sliki.

Veliko več ti pa jaz ne znam pomagati, ker kot sem že napisal par postov višje, sem v območju enduro motorjev bolj laik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na XT je sigurno zaganjač, lahko pa da imaš to že v osnovi drug motor: Yamaha TT 600

V pomoč ti prilagam še slikco da boš malo primerjal obline tistega, ki je pri tebi v garaži in tega na sliki.

Veliko več ti pa jaz ne znam pomagati, ker kot sem že napisal par postov višje, sem v območju enduro motorjev bolj laik.

Hvala ti za odgovor, vendar fotke ne vidim nobene. Vmes sem že izvedel, da je čep za dolivanje olja na okvirju pri križih. Zvečer grem spet do motorja in na delo, pa da vidimo kaj rata! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ogledano imam tako yamaho letnik 1997 in 85000km na števcu.Kateri Euro standard dosega,je treba na kaj posebno pazit pri nakupu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Men pa zanima če še ima kdo drug takšne težave da ko je segret motor ne vžge takoj, ko je pa mrzel pa vžge iz prve!!

Zaenkrat še nisem doživel tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Men pa zanima če še ima kdo drug takšne težave da ko je segret motor ne vžge takoj, ko je pa mrzel pa vžge iz prve!!

MOGOČE MOTOR NE DOBI BENCINA, PREVERI LUKNJICO NA POKROVU OD REZERVOARJA PA VŽIGALNA SVEČKA K0LIKO JE STARAtrance_43_wavetowel2.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!