Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 X in R


bobokrajnc

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Živjo, namen imam kupiti motor, in sicer mi je zaenkrat še najbolj všeč xt 600. Pa me zanima kako se motor obnese na cesti. Se ga da tiščati čez ovinke ali je to preokoren motor. Mogoče kakšna primerjava, če ste se kdaj vozili v paru s kakšnim cestnim motorjem. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebemti, a se noben ni z xtejko po cesti vozu s kakšnim cestnim motorjem? :rolleyes: Ali xtejka fajn zaostaja na asvaltu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebemti, a se noben ni z xtejko po cesti vozu s kakšnim cestnim motorjem? :rolleyes: Ali xtejka fajn zaostaja na asvaltu?

Na ravnem delu zaostaja, na ovinkasti cesti je pa predvsem odvisen od voznika (kolk obvlada motor) - če si "đek" gre malo motorjev mimo tebe :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

XT 600 ni preokoren za po cesti, s svojimi 40 KM pa je za po ravnem v primerjavi s cestnimi motorji res počasen. Ko se začnejo ovinki je XT (tako kot je predhodnik napisal) tudi hitra. Tudi prehitevanja niso tako suverena kot s cestnim motorjem. Vendar je veliko odvisno od voznika. Enkrat sta se naši skupini pridružila eden z XT in eden z Ninjo. Na cesti Dvor - Kočevje smo čakali tistega z Ninjo.

Če misliš voziti tudi po avtocestah in veliko potovati vzemi raje kak drug motor, če pa misliš raziskovati Slovenijo tudi po strankih cestah in si bolj umirjen je XT dobra izbira.

Je pa XT v času vedno višjih kazni precej dobra izbira, razen če misliš voziti kot ghostrider B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je kdo zainteresiran. Prodaja se Yamaha XT660R.

Klik

Nažalost delo in čas nedopustita več za hobije, v opisu lahko vidite vse detajle.

Popravljeno . Popravil miha7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

sem nov uporabnik foruma, zato se še ne znajdem najboljše. Imam eno vprašanje oziroma problem (mogoče), pred mesecem dni sem kupil rabljeno Yamaho xt 660r letnik 2006. Da opišem na kratko; kadar se agregat motorja zagreje na delovno temperaturo, se na strani vodne črpalke sliši kovinski zvok v taktu agregata ( v enem izmed štirih taktov predvidevam ). Kadar pa je hladen se tega ne sliši. Imel sem ga na pooblaščenem servisu, kateri pa trdi da to ni nič narobe. Kljub temu je odstranil vodno črpalko, pokrov sklopke, sklopko ( privil vijake zaradi prevalike zračnosti lamel), preveril pritisk oljne črpalke, zamenjal olje in oljni filter, vendar je bilo vse OK.

Se dogaja tole na vseh xt-ejkah z vodnim hlajenjem? Zato bi prosil za pomoč oziroma nasvet, da si prihranim nekaj živcev in brezskrbno vožnjo.

Se v naprej zahvaljujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hvala !

Ma muči me še nič, malo me zanima, če pridem slučajno v situacijo, da me kaj muči, da si znam sam pomagat!

Kakšne imate kaj zobnike in ketne gor, vse original, ali je kdo menjal v kakšno drugačno razmerje?

LP,

MK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hello vsem!

Nekaj malega sem pripravil za vse uporabnike XT660, sprednja zaščita vilic. V kratkem tudi zadnja. Slika pove vse, če še koga zanima za kakšen kos ali kakšni detaili sem dosegliv preko pm.ja

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk km je doseg xtx recmo 07 letnik s polnim tankom?

cca 200 km + rezerva

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cca 200 km + rezerva

Jaz sem običajno z njim (sicer R, a mislim, da je tank enak kot pri X = 15 l) naredil okoli 300 km. Nekje pri 240 km se prižge lučka za rezervo + še 60 km. Je paseveda vse odvisno od načina vožnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo od uporabnikov XT660X v prometni ali homologaciji napisano več kot 35kW ?

In kakšne so razlike pri letnikih od 2004 do 2006? Razen barva (poslikava).

Popravljeno . Popravil r_o_b_i
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem običajno z njim (sicer R, a mislim, da je tank enak kot pri X = 15 l) naredil okoli 300 km. Nekje pri 240 km se prižge lučka za rezervo + še 60 km. Je paseveda vse odvisno od načina vožnje.

Tudi jaz imam R, pa nad 200 km še nisem naredil, kvečjemu manj. Res pa je, da ne šparam motorja in vozim zelo dinamično. Oče je z zelo lepo vožnjo naredil 220 km. Se pa strinjam z zadnjim stavkom ;)

Ima kdo od uporabnikov XT660X v prometni ali homologaciji napisano več kot 35kW ?

In kakšne so razlike pri letnikih od 2004 do 2006? Razen barva (poslikava).

Nobene

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdrav!

Zanima me kaj imate v prometni napisano pod >>KOMERCIALNA OZNAKA<<? Jaz imam XT 660 R SM. Pa ne vem zakaj sta skupaj R in SM(super motor). V homologaciji je isto napisano. Motor naj bi bil namreč X verzija, razen če je predelan iz R v X?

Meni piše v prometni da ima 35,3 kW.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem klical na Delta team, kjer je bla izdana homologacija, pa so rekli da je to samo oznaka >>R SM<<, ubistvo pa pomeni X. Sem se že ustrašu da je moj motor kakšna predelava iz R v X :)

Tudi moj je 2006 letnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@eymc imaš izpit A2 ali A?

V prometni piše 35,3kW ali v homologaciji?

Popravljeno . Popravil r_o_b_i
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!