Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 X in R


bobokrajnc

Priporočene objave

Izpit A2 trenutno delam, 35,3 kw mi pa piše v prometni in v homologaciji. Pa študiram da bi si dal blokado na 25 kw če bodo policaji kaj težili. A ima ker izkušnje s policaji glede tega, pa kolko je kaj kazen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo !

Prijatelj ima xt-x. Skupaj sva se vozla po sosednji državi. Poraba 190 km do lučke za rezervo. Razliko med xtr in xtx je bila 0,1 litra. Moje mnenje je če narediš z tankom 300 km je boljše, da se voziš z APN-4.;))

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mojem XT-u pa je začelo šripat zadnje vzmetenje. Med vožno tega ne opazim. Mi pa gre na živce, ko kje parkiram, ko se spravljam na motor, al pa ko se kje počasi peljem... Ugibam, da je prejšnji lastnik to mazal in zato ni škripalo. Mast/mast sprej ni problem. Problem je, da ne vem kje točno škripa. Gledali smo že, zibali motor, pa špricali s mast sprejem, pa še vedno škripa.

Danes sem po navodilih iz knjižice odvil niple za mazanje zadnjega vzmetenje, našprical mast sprej in še na koncu dal mast not.

Iz knjižice:

xtvzmetenje.png

Pa še vedno šrkipa. Kakšne ideje? Ali bom moral razdret zadnje vzemetenje, da pridem škripanju do dna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mojem XT-u pa je začelo šripat zadnje vzmetenje. Med vožno tega ne opazim. Mi pa gre na živce, ko kje parkiram, ko se spravljam na motor, al pa ko se kje počasi peljem... Ugibam, da je prejšnji lastnik to mazal in zato ni škripalo. Mast/mast sprej ni problem. Problem je, da ne vem kje točno škripa. Gledali smo že, zibali motor, pa špricali s mast sprejem, pa še vedno škripa.

Danes sem po navodilih iz knjižice odvil niple za mazanje zadnjega vzmetenje, našprical mast sprej in še na koncu dal mast not.

Iz knjižice:

xtvzmetenje.png

Pa še vedno šrkipa. Kakšne ideje? Ali bom moral razdret zadnje vzemetenje, da pridem škripanju do dna?

najbrž je iztrošen ležaj pod(št 4 in 3 nasliki) in pa nad(št 2) amortizerjem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jou

Men tut drugače piše 35,3 kw . Zaenkrat so me dvakrat policaji ustavli pa ga še kr mam :) Prvič je bla neka ženska ni blo dobenih problemov šlo vse lepo čez..Drugič je bil nek pameten policaj na endurcu ,ki je ubistvo isti model motorja sam da je r verzija in mi je težil , da mam premočn motor in da ga ne smem vozit vendar me je spustu naprj...Nakar se odpelje in kr naenkrat ga mojster začne po zadni bulat.... Tk da mene tut zanimajo vaše izkušnje ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa lahko sploh voziš yamaho xt 660 z izpitom za a2 glede na to da motor presega 35kw in pa 0,2kw/kg?

LP.Matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe. Fajn da vem, da niso tk strogi glede teh 0,3kW. Drugače pa moj ima v prometni napisano 0,187 kw/kg, tako da ne presega 0,2 kw/kg.

Sem na neki prometni svetovalnici zastavil to vprašanje, če se lahko vozim z A2 in 35,3kW pa sem dobil odgovor:

-Zakon o voznikih 56. členu določa, da smete s kategorijo A2 voziti v cestnem prometu motorno kolo, ki ima največ 35kW moči. Torej moč vašega motornega kolesa presega moč, ki jo zakon določa in vam svetujem, da se z njim ne vozite.Prometni policisti so dobro usposobljeni za ugotovitev resničnih podatkov. Promet pa je zelo resna in odgovorna zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ker je bilo že nekajkrat govora o serijskih napakah do letnika 2005. Govorimo o TPS-senzorju, vam prilagam odgovor, ki sem ga dobil od Delta Team.a.

"Pozdravljen,

vsekakor se lahko tps-senzor zamenja brezplačno, ker je bil narejen vpoklic za omenjene motorje,

postopek: pooblaščen serviser bo ugotovil, če tudi vaš motor spada med nje ,

in ali ni bil že tps zamenjan,

v nasprotnem primeru bo potrebno tps-senzor kupiti kot rezervni del.

lp "

Čau

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bilo je potrebno razdret celotno vzmetenje in not eno os namazat. Oz. tako so mi rekli na servisu. V glavnem zdaj več ne šripa.

Ve kdo mogoče, kje bi lahko dobil kako šipico (lahko je tudi rabljena) za XT-a? Univerzalnih je veliko, ampak jih bo večina glupo izpadla. Sploh tiste ovalne/okrogle, ki so bolj za čoperje. Iščem bolj oglato in ozko, "Enduro stil" šipico pač.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bilo je potrebno razdret celotno vzmetenje in not eno os namazat. Oz. tako so mi rekli na servisu. V glavnem zdaj več ne šripa.

Ve kdo mogoče, kje bi lahko dobil kako šipico (lahko je tudi rabljena) za XT-a? Univerzalnih je veliko, ampak jih bo večina glupo izpadla. Sploh tiste ovalne/okrogle, ki so bolj za čoperje. Iščem bolj oglato in ozko, "Enduro stil" šipico pač.

probej od tele xtjke šipco dobit 

http://i573.photobucket.com/albums/ss173/wulfymotocikl/YamahaXT660Tenere083.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj takega iščem, kot ima nova tenerejka, torej bolj podolgovato in ozko. Univerzalne so večinoma ovalne, široke za čoperje. Ali pa imajo okrogle izreze spodaj za okrogle luči. Kar pa spet čudno zgleda.

Šipica za novo tenerejko ne pride v poštev, ker je ulita v obliko njenih luči. Zgleda pa tako:

tenere660sipa.jpg

Zdaj gledam malo ponudbo na MRA. Po njihovem iskalniku bi naj bil ta kar primeren RoarShield, ampak je spet bolj širok, kot ozek.

Saj pravim, ponudbe je polno (za ne-enduro). Bolj me zanima, če ma kdo kaj pametnega za priporočat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Našel sem to temo o MRA RoadShiled šipici. Cena je 70€ s poštnino iz Nemčije. Mislim, da bom kar to nabavil. Opcija je še večja MRA Highwayshiled, ampak mislim, da bo ta prevelik.

Vidim, da je ne ebay-u en kup univerzalnih šipic (za skuterje), ki so pa pol cenejše. Mislim pa, da niso primerne za hitrosti nad 120km/h...

Če koga zanimajo velikosti je tukaj primerjava vseh MRA šipic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

l.p.

Imam xtx sm, pa je zadnja originalna pneumatika fuč (3600km) . Zanima kje lahko dobim za dobro ceno dobro gumo, katero po sredini ne bo takoj vzel hudič? dimenzije 160/60/17.

hvala

staher

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

l.p.

Imam xtx sm, pa je zadnja originalna pneumatika fuč (3600km) . Zanima kje lahko dobim za dobro ceno dobro gumo, katero po sredini ne bo takoj vzel hudič? dimenzije 160/60/17.

hvala

staher

"dobro" ceno izposluješ pri prodajalcu gum katerem koli, danes tako ni več skrivnost koliko stane kakšna guma.

"hudič" - ročica za plin ti bo pobrala vsako gumo še posebej po sredini......

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kompletom "Tourance" na GS1150 sem napravil nalo manj kot 20kkm, obrabil od roba do roba, cena pri Širniku malo čez 200€ za komplet. Trenutno pa imam na F650GS "Tourance EXP" že po prvih kilometrih opažam, da je motor kot na "tračnicah". Glede obrabe pa poročam, ko prevozim prvih 10kkm :D.

lp, Mirč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kompletom "Tourance" na GS1150 sem napravil nalo manj kot 20kkm, obrabil od roba do roba, cena pri Širniku malo čez 200€ za komplet. Trenutno pa imam na F650GS "Tourance EXP" že po prvih kilometrih opažam, da je motor kot na "tračnicah". Glede obrabe pa poročam, ko prevozim prvih 10kkm :D.

lp, Mirč

On sprašuje za XTX, tako da je tu razlika. Drugače pa imam jaz XTR in gume Michelin Anakee pa se tudi držijo zelo dobro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!