Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 X in R


bobokrajnc

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Šipica mi ni zaenkrat ni preveč všeč. Moram se še malo poigrat z višino. Trenutno jo mam kar visoko in mi veter pride v zgornji del čelade in povzroča vibracije, pri višjih hitrostih.

Mam pa en drug problem s štartejem. Če imam vklopljene luči ali pa držim zavoro (spet gori luč), se štarter včasih ne vklopi. Včasih pa se. Če sem ga ravno vgasnil, potem se štarter zažene tudi z lučmi. Če pa nekaj časa stoji, pa ga moram brez luči vžigat. Ko pa se obrne štarter pa vžge in dela brez težav.

Jaz sumim starter rele, ki je baje kar pogost problem pri XT-ih. Kje ga ugodno dobit? Ima kdo kakšno drugo idejo, kaj bi to lahko bilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako je original nevem, prav tako nevem kako imaš ti, jaz sem problem rešil z relejom iz trgovine z avtodeli za 3€ (iskal kaj kvalitetnejšega oz primernega prav za vžig, vendar nisem našel nič kaj cenejšega kot 50E), naredil priklope na klemah kot jih potrebuje rele in priklopil.

Če imaš dober akumulator in da ti motor vžge v parih sekundah bo zdržal lep čas, če dolgo vergla rele zapika

Nikoli ga nisem vžigal z nobeno lučjo

Probaj ga udarit ko nebo delal

http://images.ceneje.si/products/thumbnails/ImageHomePageZoomed/avtomobilski-rele-cb-1a-1182127_1024x768.jpg

Popravljeno . Popravil kiki89
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Išči rele z čimveč Amperi, jaz ga z več kot 40A nisem našel, a problem je v tem ker kot vidiš na sliki, po mojem mnenju je to premajhno narejeno za vžig, a kot rečeno dela celo leto in več, če motor vžiga

ko je crknil enostavno odklopil in dal drugega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem gledal na nemškem ebay-u Anlasser Relais Yamaha XT 600 E Cena tukaj je 35€ z poštnino.

Na ceneje.si Rele jih najde en kup. Nisem električar in ne vem kaj kupit. Najmočnejši je eden z 30A. Če te prav razumem je najboljše, da kupim kar 2, pa ma enega za rezervo? Ker ceneješi so skoraj 10x kot tisti original del.

Predvidevam, da se ta Rele nahaja na levi strani nekje pri zaganjaču?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja na levi, en kabl debel gre direkt iz akumulatorja nanj pa en debel direkt iz zaganjača, in dva mala iz stikala pri gasu kjer vžgeš, s tema dvema malima skleneš da se spojita tadebela dva in vžgeš

upoštevaj moj nasvet pojdi v avtotrgovino z deli in vzami 2 mala, za 35€ jih dobiš 10 :D

samo tadebela dva predelaš da dobiš priklope na tak rele ko ga boš dobil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če pa hočeš da neboš imel problemov in za 5 let mir pa kupi tega original, se splača

seveda vse to če je sploh zanič rele

če boš kupoval te "univerzalne" kot so na ceneje.si vzemi najmanj 40A,

ti releje se uporablajo za vžiganje brisalcev na avtu, meglenke itd.

zato pravim da za zaganjač je malo šoh, ampak meni je delovalo lep čas

v trgovini z avtodeli dobiš kamot 40A

Popravljeno . Popravil kiki89
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem gledal zdaj malo kje se skrivajo ti kabli. Našel sem konektor, ki zgleda kot tisti iz ebay-a. Iz njega gresta 2 kabla v 1 štatlico, ki je v gumi obešena. Prav tako gredo v to škatlico 1 rdeč (+) kabel iz akumulatorja in 1 iz zaganjača. Ugibam, da je to rele. Še slikica. Krogec označuje, to kar mislim da je rele:

starterxt.jpg

Je to, to? Obstaja seveda možnost, da tudi ta ni originalen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem gledal zdaj malo kje se skrivajo ti kabli. Našel sem konektor, ki zgleda kot tisti iz ebay-a. Iz njega gresta 2 kabla v 1 štatlico, ki je v gumi obešena. Prav tako gredo v to škatlico 1 rdeč (+) kabel iz akumulatorja in 1 iz zaganjača. Ugibam, da je to rele. Še slikica. Krogec označuje, to kar mislim da je rele:

starterxt.jpg

Je to, to? Obstaja seveda možnost, da tudi ta ni originalen.

to je to, če je tak kot si napisu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Imam xt660x 2006 in imam problem z konstantno vožnjo recimo 50 km/h...problem je v tem, da motor cuka ko držim konstanten plin. Problem je v vožnji čez mesto, sedaj pa si pomagam s sklopko in spuščanjem in dodajanjem plina. Res pa je, da motorja še nisem navajen, naredil sem šele 300 km.

Zanima me če ima še kdo takšne probleme, oz. če je to normalno?

Hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj v nižjo prestavo pa bo :naughty:

Ne se vozit z enocilindrašom 50km/h v najvišji prestavi :nono:

Probaj se peljat v 3 po mestu pa poročaj :yea2:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Imam xt660x 2006 in imam problem z konstantno vožnjo recimo 50 km/h...problem je v tem, da motor cuka ko držim konstanten plin. Problem je v vožnji čez mesto, sedaj pa si pomagam s sklopko in spuščanjem in dodajanjem plina. Res pa je, da motorja še nisem navajen, naredil sem šele 300 km.

Zanima me če ima še kdo takšne probleme, oz. če je to normalno?

Hvala za odgovore.

Zadevo se da omiliti z nastavitvijo Co. Zadevo imaš napisano v temi, le malce nazaj poglej.

Daj v nižjo prestavo pa bo :naughty:

Ne se vozit z enocilindrašom 50km/h v najvišji prestavi :nono:

Probaj se peljat v 3 po mestu pa poročaj :yea2:

lp

Ravno 3. je preveč za 50 km/h. V 2. pa zelo trese.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadevo se da omiliti z nastavitvijo Co. Zadevo imaš napisano v temi, le malce nazaj poglej.

Ravno 3. je preveč za 50 km/h. V 2. pa zelo trese.

Tudi pri meni je približno isto

A mi lahko kdo priporoči dobrega serviserja za xt660r

Popravljeno . Popravil sax71
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot je napisal >>LooLekSLO<<, tretja je previsoka, druga pa prenizka za 50 km/h...hvala za odgovore, bom prebrskal še ta forum za Co.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem našel cenejšega na Angleškem UK ebay-u za 25€. Zgleda enak kot tisti iz nemškega ebay-a. Bom zmontiral pa videl kaj bo. Kaj pa če ni rele, potem pa je najverjetneje sam zaganjač? Ti pa so menda kar dragi?

Ostala elektrika mi deluje brez kakršnihkoli težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot je napisal >>LooLekSLO<<, tretja je previsoka, druga pa prenizka za 50 km/h...hvala za odgovore, bom prebrskal še ta forum za Co.

Če ne boš znal, pa me kontaktiraj, pa ti pokažem. Saj sva "skoraj" soseda :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rele zamenjan in zdaj lahko motor vžigam z ali brez vklopljenih luči :) Je pa bil zmontiran not nek avto rele (z Audi znakom), tako sem moral na kablih naredit gor ring konektor, prej je bil tisti natikač.

Če bo kdo kupoval te ring konetkorje ali pa shrink tube za izolacijo kablov, se dobi to v Merkur-ju. V avtotrgovinah tega večinoma nimajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdraljeni

Danes ko sem prišel domov mi je iz luknjice ki je pod vodno črpalko kapljala voda,kaj menite ali je vodna črpalka zanič,ima pa motor 8500km zato mi je malo sumljivo.Kaj menite oz.ali je imel že kakšen podoben problem.

LP M

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!