Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 X in R


bobokrajnc

Priporočene objave

motosvetovci ... že neki časa nisem tukaj visel mislim da kar okol 2 leti... če ne več. Razlog : nisem imel motorja :S

Imel sem suzuki 600 k3 in sem bil zadovoljen z njim, pa vendar mi je motor nekako bil premajhen 190cm 105kg :)

Sedaj se odločam za nakup sm yamahe xt660x , ker najverjetneje pride kolega (kateri si lasti takšen motor) v naše kraje ta vikend, se bom poskusil malo zapeljat.

Zanimam me predvsem to, če je motor za mojo kilažo dovolj močan. Kupil bom pa najverjetneje letnik 2006/2007. Zanima me tudi to, če je za takšen motor veliko, če ima prevoženih 20.000km ... koliko kaj zdržijo mašine itd..

Pogovarjal sem se z enim , kateri si lasti takšen motor in pravi da okoli 15.000-20.000km stopalka za prestave dobi malo lufta.

Napisal je pa tako

For me i like to buy em at around 0-3000km and then ride em to 10000-15000km

Feel like the gearbox isnt as "tight" as i want it after 15000-20000km

Last 660 i had had something like 35000km on it when it got stolen and the engine still was a dream whit no problems.. (except for the "untight" gearbox)

Tako,da prosim tiste ki kaj vete oz. imate izkušnje z to zverino poveste kaj ... slabe in dobre stvari. Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomoje ti bo mal prešvoh yamaha, glede na to da ima več kot pol manj konjev od suzukija ki si ga prej imel, pa precej kg, glede na to da je supermoto.

Popravljeno . Popravil logarr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomoje ti bo mal prešvoh yamaha, glede na to da ima več kot pol manj konjev od suzukija ki si ga prej imel, pa precej kg, glede na to da je supermoto.

a nima ta motor malo drugacnega prenosa (zobniki ipd.) od recimo ss motorja... meni je glavno da fajn potegne ... da ima navora . Predvidevam da nima istega razmerja kot ga ima ss.

ker se ne mislim vozit z veliko hitrostjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

menjaš zobnike, dobiš na pospešku, zgubiš na končni, ki ti pa itaq ni pomembna če razumem

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

menjaš zobnike, dobiš na pospešku, zgubiš na končni, ki ti pa itaq ni pomembna če razumem

ja končna mi ni tolk pomembna, ker se nimam namena vozit 170km/h :) ni mi pa glih do tega da bi zobnik menjal (kolk se pol izgubi na končni) ... a ni že v osnovi zadaj malo večji zobnik ... kot je npr. pri ss ... predvidevam da je malo močnejši sm :)?

ne mi zamerit, če kvasim kakšne neumnosti, ker resnično ne vem kakšna je razlika med sm in mašine z enim valjem ter ss z mašino na 2 valja :) vsaj po karakteristiki mašine ... navor in te zadeve. Iščem pa xt660x z akrapovičem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pejt probat pa boš vidu kako gre in potegne ;)zobnik je minimalen strošek, menjaš ga ponavadi spredaj za manjšega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi kdo lahko malo pomaga... na kaj moram pazit pri nakupu tega motorja (xtx) ... na kolko kilometrov se menja verizni set... če se ne motim na 15.000km? Bil bi hvaležen za majčkeno pomoč :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi kdo lahko malo pomaga... na kaj moram pazit pri nakupu tega motorja (xtx) ... na kolko kilometrov se menja verizni set... če se ne motim na 15.000km? Bil bi hvaležen za majčkeno pomoč :)

Menjava verižnega seta ni predpisana glede na kilometre, ampak glede na obrabo. Na 1000cc V2 motorju mi zdrži približno 30000km (zdaj zadnji set celo že več).

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danci hvala. a mogoče kdo kaj ve o tem motorju ... vidim da se nekaj časa prodaja .... kolkr se da na sliki videt mislim da ima original plastike gor.

http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=5100611

Kdaj predvidoma cene padejo motorjem? Ker se mi zdi da še vedno držijo ceno :S

Popravljeno . Popravil Vucko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi gledal Xt 660, malo imajo vsi nerealne cene oziroma zelo visoke glede na to da novega dobiš za 5800. Motor zgleda drži ceno, samo za tako nevem ali se kateri proda. Točno ta iz oglasa se prodaja že kar nekaj časa. Problemi pri teh motorjih so baje bili z ibiro prestave pri 50km/h samo kot je bilo rečeno naj bi bil vpoklic kjer so na servisu zrihtali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi gledal Xt 660, malo imajo vsi nerealne cene oziroma zelo visoke glede na to da novega dobiš za 5800. Motor zgleda drži ceno, samo za tako nevem ali se kateri proda. Točno ta iz oglasa se prodaja že kar nekaj časa. Problemi pri teh motorjih so baje bili z ibiro prestave pri 50km/h samo kot je bilo rečeno naj bi bil vpoklic kjer so na servisu zrihtali.

Glede cen ... ja sej zato so pa eni in isti naprodaj, jaz sem sicer pred dobrim tednom oz. dveh zasledil 2 dobra motorja za realno ceno ... enega je kolega kupil .. l. 2006 z akrapovićem z 22k prevoženih za 3300€če se ne motim. Kar je ugodna cena za lep motor.

Se je pa eden prodal za 3500€ mislim da letnik 07 z 7500km ... tisti je pa šel še isti dan ... zdaj pa čakam in upam , de neki takega naleti, ker preplačat pa ne mislim motorja.Glede tistih, kateri so imeli vpoklic pa vem samo za 05 letnike , ki so imeli neke probleme z senzorjem ali z nečem podobnim. Če se motim me nej kdo popravi. Glede vožnje pri 50km/h sem pa tudi nekaj zasledil da je 3. prestava previsoka ... 2. pa prenizka al nekaj podobnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tako samo pri 05 letnikih. Ok dobro. Jaz tudi čakam, da bo kaj realnega. Če ne bo pa kakšna druga znamka :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tako samo pri 05 letnikih. Ok dobro. Jaz tudi čakam, da bo kaj realnega. Če ne bo pa kakšna druga znamka :)

nisem siguren ali je l. 04-05 ali je samo 05... malo pojdi prebrskat po tej temi,ker mislim da sem to tu zasledil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj toliko paničarite z temi TPS senzorji. Če pač na motorju še ni bil menjan, odpelješ na prvi pooblašeni Yamaha servis, kjer ti ga na njihove stroške zamenjajo+naštela vbrizg bencina.

Smo menjali pred enim mesecem, da se ne bo spet kateri našel, pa rekel, da samo nakladam. Po menjavi, je tako kot bi vozil drug motor, 50%tresljajev izgine in vožnja v 3brzini okoli 50km/h je čisto mirna...

Sicer pa je to motor za eno sezono, saj ga kaj hitro dobiš v kri. Prehitevanje z sovoznikom je nekoliko nerodno, saj primankuje konjičkov...toliko na kratko..

lp

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje: imam XT R, l.07 in ravno ta tedn montiram gor nove Akrapoviče :devil: ampak Akrapovič za ta motor izdeluje samo slip-on...zanima me če kdo ve kje bi se dalo dobit še krivine za auspuh??? Na OFF THE ROAD sem sicer našu nekaj (http://www.off-the-road.de/XT-660/Exhausts/OTR-Racing-Headpipe-XT-660.html), ampak se mi zadeva s poštnino vred zdi kar draga...

Je kdo mogoče montiral zadevo na motor oz. ima kakršnekoli izkušnje z izdelki s te strani?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dorsoduro 750 niti slučajno ne dobiš za 3000 eur, tako da to je nerealna konkurenca.

Hvala in kaj je potem ekvivalent XT660 z večimi kw? In seveda ceno.

Saj je napisal več kw in večjo ceno. Dorsodure pa že dobiš pod 6 jurji. Res je ogromna razlika v ceni, samo ziher ne bo menjal motorja po eni sezoni ali na pol sezone.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje: imam XT R, l.07 in ravno ta tedn montiram gor nove Akrapoviče :devil: ampak Akrapovič za ta motor izdeluje samo slip-on...zanima me če kdo ve kje bi se dalo dobit še krivine za auspuh??? Na OFF THE ROAD sem sicer našu nekaj (http://www.off-the-road.de/XT-660/Exhausts/OTR-Racing-Headpipe-XT-660.html), ampak se mi zadeva s poštnino vred zdi kar draga...

Je kdo mogoče montiral zadevo na motor oz. ima kakršnekoli izkušnje z izdelki s te strani?

Te krivine sem si ogledoval tudi sam, ko sem še imel XT, pa se nekako nisem odločil. Je res kar drago, ampak če bi ga še imel, bi jih verjetno že kupil, ker sem vsako zimo za božičnico nekaj dodal :)

Drugače pa, če bi se odločil, bi s krivinami že toliko spremenil motor, da bi blo pametno namontirat Power commander (ki mimogrede krasno izravna krivuljo moči), če pa imaš Power commander bi bilo pametno namontirati Stage 1 filter, pa prevtrat airbox (ali kupit še Stage 2 filter), pa odstranit snorkel, pa seveda obogatiti CO. Tako bi iz sodelujočih komponent iztržil lep odstotek moči za dokaj malo denarja.

Moje mnenje je, da če boš kupil samo krivine je denar vržen stran. Če predeluješ, predelaj dobro, al pa nič.

Sama spletna trgovina naj bi bila zanesljiva, osebno pe nisem poskusil, jo pa povalijo na xt660.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res sem se malo zapletel z besedami.

Se pravi motor supermoto ki ima enako ali več kilovatov za podobno ceno/letnik.

Ali se za ta motor dobi kakšen power kit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!