Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 X in R


bobokrajnc

Priporočene objave

Res sem se malo zapletel z besedami.

Se pravi motor supermoto ki ima enako ali več kilovatov za podobno ceno/letnik.

Ali se za ta motor dobi kakšen power kit?

mislim da se da z akrapovicem,power commanderom in z kaksnim filtrom kaj naredit... samo ne kaj velik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa ne LeoVince ;), za veliko manj denarja praktično ista kvaliteta, motor itak tako poka, da je vseeno, al je montiran Akrapovič ali pa doma narjen lonec :)

Za ceno okoli 3000€, je nemogoče dobiti tako zanesljivo mašino kot je Yamahina. ki do 50kkm ni treba narediti na njej nič (razen rednega servisa), mogoče je tudi to ena iz med prednosti tega motorja ker je enocilindraš in velikih moči ni pričakovati, da bi istisnil iz njega, vsa nadaljna tuniranja le skrajšajo njegovo življensko dobo.

Vam povem še to, da je bil XTX prvi močan motor, katerega sem imel že naročenega, le da so me pri Yamahi zaje*** in motorja ni bilo, hvala bogu, saj sem le tako prešaltal na drugi segment motorja in drugo znamko in sem zelo hvaležen, ker vidim sedaj pri punci, ki mi po pol leta uporabe pravi: citiram:

"to je čist prešvoh"

Srečno!

p.s. glej tudi:

Honda FMX 650 (ceneje kot XT)

Husqvarna SM 610

KTM duke II (po besedah drugih, mašine nezanesljive)

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, no saj zanesljivost meni itak ni noben problem ker rad šraufam. Samo da zdrži tistih 7000 ki bi jih naredil na leto. SM 610 so cene zelo vredu in tudi bolj močan motor je, kar mi je še najbolj prioriteta. Mogoče kakšen KTM 525 samo so spet cene visoke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te krivine sem si ogledoval tudi sam, ko sem še imel XT, pa se nekako nisem odločil. Je res kar drago, ampak če bi ga še imel, bi jih verjetno že kupil, ker sem vsako zimo za božičnico nekaj dodal :)

Drugače pa, če bi se odločil, bi s krivinami že toliko spremenil motor, da bi blo pametno namontirat Power commander (ki mimogrede krasno izravna krivuljo moči), če pa imaš Power commander bi bilo pametno namontirati Stage 1 filter, pa prevtrat airbox (ali kupit še Stage 2 filter), pa odstranit snorkel, pa seveda obogatiti CO. Tako bi iz sodelujočih komponent iztržil lep odstotek moči za dokaj malo denarja.

Moje mnenje je, da če boš kupil samo krivine je denar vržen stran. Če predeluješ, predelaj dobro, al pa nič.

Sama spletna trgovina naj bi bila zanesljiva, osebno pe nisem poskusil, jo pa povalijo na xt660.com

You read my mind :)

Imam podoben plan ampak zadeve sploh niso tolk pocen tako da morš met že kar zajetn kup da zrihtaš vse to kar si naštel. vsaj na tej strani si naštel za prb. 600+ evrov predelav s krivinam vred, bemti za ta gnar pa že motor dobiš...bomo vidli kako bo zadeva samo z akrapoti za slišat pa bomo pol naprej vlagal...

Akrapote pa zato ker so prvič slovenski izdelek!, drugič najkvalitetnejši izdelek v branži, tretjič pa dobim še tak popust da pridem pod ceno leovinceta in ostalega :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

You read my mind :)

Imam podoben plan ampak zadeve sploh niso tolk pocen tako da morš met že kar zajetn kup da zrihtaš vse to kar si naštel. vsaj na tej strani si naštel za prb. 600+ evrov predelav s krivinam vred, bemti za ta gnar pa že motor dobiš...

Hjah. Maš pa veselje ko delaš! :kva2: Sej nimaš motorja zato, da bi kaj prišparal. To je ljubezen! Sam poglej kolk te baba na leto košta :xx:

No, anyway, men je to predelovanje, prdenje, tresenje in baletkanje (na prstih ko stojiš) tako zelo všeč, da sem se odločil, da bom spet kupil XTX. Nekako svoje bivše nikoli nisem prebolel, mi je še zdaj žal da sem prodal, pa glih ko sem jo spedenal...

Pri naslednji imam plan povečati moč za cca 12 HP... sam je pa qrc ker svojega še nisem prodal, upam da bo šlo pred zimo, ko bo cajt za šraufat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi lahko kdo pove kolk približno košta menjava verižnega seta za xtx? Če ni nek velik strošek, pol ne bi tolk gledal na to ... je pa zanimivo ... da na motorjih,kateri se prodajajo več kot polovica nima original plastik oz. original nalepk gor :SSS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi lahko kdo pove kolk približno košta menjava verižnega seta za xtx? Če ni nek velik strošek, pol ne bi tolk gledal na to ... je pa zanimivo ... da na motorjih,kateri se prodajajo več kot polovica nima original plastik oz. original nalepk gor :SSS

Ketna DID je okol 110 eur + delo.

Drgač pa, nalepke (vsaj do letnika 2007, za pol ne vem) so ble za en qrc in so se rade vihale, zato so verjetno samo dol potrgali vse skupaj. Sej se prec vidi če je bil motor razbit al ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ketna DID je okol 110 eur + delo.

Drgač pa, nalepke (vsaj do letnika 2007, za pol ne vem) so ble za en qrc in so se rade vihale, zato so verjetno samo dol potrgali vse skupaj. Sej se prec vidi če je bil motor razbit al ne.

torej ni nek strošek ... glede tega ,če se vidi če je motor bil razsut ... ne vem, ker se ne neki ekstra spoznam na motorje ... tako, da mene lahko človek po domače povedano kaj hitro nategne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se ravno pogovarjate v verigi, me zanima kdaj ste jo menjali. Jaz imam zdaj 20.000 km in jo bom zamenjal. Sicer še imam možnost jo zategnit, vendar jo bom zaradi svojega občutka raje menjal.

Cena pa je, kot je že nekdo omenil, v Louisu 109 € z verižniki vred, torej ni nek velik strošek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se ravno pogovarjate v verigi, me zanima kdaj ste jo menjali.

Jazst sem menjal nekje pri 18000 km. Ko se enkrat začne raztezat bo konc z njo v 1000 km, tko da se ti niti ne splača čakat in se cukat z njo po cesti po moje. Zdej pozimi lepo v miru zamenjaš pa je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja se strinjam, z motorjem se je nasplošn kr fajn ukvarjat, čeprov valjda stane :) sam spet ma vse nek meje - s 500€ se da narest že prov fajn partedenski izlet okol po evropi tak da....

Drugač pa zanimivo da menjate ketno že pri 20k km...prej sm mel 10 let staro DT125 s 30000 km pa sem šele takrat začel razmišlat, no kaj pa če bi res enkrat še jst to verigo menju, pa še to bolj zato ker sta na tasprednem zobniku že ene 2 zoba manjkala pa bi menju vse komplet...vrjetno ma pa XTjka še kej boljše komponente montirane...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

xtx l. 2007 15k prevozenih ... cena 3700€ ... predrago? Zadnjič se je prodal eden z 7500km in mislim da letnik 2007 za 3500€ :SSS jaz pa še nisem imel denarja, da bi ga lahko šel gledat :S

Popravljeno . Popravil Vucko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

xtx l. 2007 15k prevozenih ... cena 3700€ ... predrago? Zadnjič se je prodal eden z 7500km in mislim da letnik 2007 za 3500€ :SSS jaz pa še nisem imel denarja, da bi ga lahko šel gledat :S

Vsakkršna cena je preveč, ampar realnost je takšna, da se za letnike 2005 vrtijo cene okoli 3300, to govorim, za lepo očuvan motor, z realnimi kilometri do 15kkm., tako da mislim, da je 3700povsem realna za 2007 (nova oblika) + vzemi v zakup to da zbiješ lahko še kakšnih 100€ :P.

lp

--------------------

Ja se strinjam, z motorjem se je nasplošn kr fajn ukvarjat, čeprov valjda stane :) sam spet ma vse nek meje - s 500€ se da narest že prov fajn partedenski izlet okol po evropi tak da....

Drugač pa zanimivo da menjate ketno že pri 20k km...prej sm mel 10 let staro DT125 s 30000 km pa sem šele takrat začel razmišlat, no kaj pa če bi res enkrat še jst to verigo menju, pa še to bolj zato ker sta na tasprednem zobniku že ene 2 zoba manjkala pa bi menju vse komplet...vrjetno ma pa XTjka še kej boljše komponente montirane...

Ti primerjaš 15 konjov proti 48? Ti primerjaš 110kg motor proti 160kg? Ne rabim dalje pisat...

Ni kej, tudi naši, je letos ketna popustila pri 18kkm? Je treba vzet v zakup, da je to težek enovalc, ki rad cuka :P

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsakkršna cena je preveč, ampar realnost je takšna, da se za letnike 2005 vrtijo cene okoli 3300, to govorim, za lepo očuvan motor, z realnimi kilometri do 15kkm., tako da mislim, da je 3700povsem realna za 2007 (nova oblika) + vzemi v zakup to da zbiješ lahko še kakšnih 100€ :P.

lp

Nekak mi ne da mira to, da je zadnjič tista bila poceni ... z pol manj kilometri ... pa v dilemi sem ... a zdaj kupit, al ob začetku sezone trance_19_hmm.gif

Ne vem ... ker nočem neki hitet... bi rad, da naleti kaj pametnega po pametni ceni ... meni se nikamor ne mudi , le drugo leto se hočem vozit trance_25_naughty.gif

Edino to me malo panika, da potem še spomladi ne bi bilo kaj za kupit ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jazst sem menjal nekje pri 18000 km. Ko se enkrat začne raztezat bo konc z njo v 1000 km, tko da se ti niti ne splača čakat in se cukat z njo po cesti po moje. Zdej pozimi lepo v miru zamenjaš pa je.

Veriga je že naročena in v naslednjem tednju pride do mene. Sprašujem le zato, ker sem mislil, da je samo meni tako hitro končala življenjsko dobo.

Popravljeno . Popravil LooLekSLO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekak mi ne da mira to, da je zadnjič tista bila poceni ... z pol manj kilometri ... pa v dilemi sem ... a zdaj kupit, al ob začetku sezone trance_19_hmm.gif

Ne vem ... ker nočem neki hitet... bi rad, da naleti kaj pametnega po pametni ceni ... meni se nikamor ne mudi , le drugo leto se hočem vozit trance_25_naughty.gif

Edino to me malo panika, da potem še spomladi ne bi bilo kaj za kupit ...

Preveč kompliciraš. Na XT-jkah je folk obkrožu svet neštetokrat, če so vzdrževane tako kot mora bit bo zdržala 100.000 km (al pa še več) brez večjih težav. 7000 al pa 20000 je čist ista figa, edin ketno je treba zamenjat, če še ni bila. Motor bo šel. Ne vem zakaj se na takih motorjih tolk bojiš kilometrov. Sploh nimaš kaj razmišljat, da bi kar motor crknu, saj ni narejen za moto GP, da bi vse pokalo po šivih zaradi abnormalnih obremenitev in vrtljajev, supermoto tut noben ne dirka s temi mopedi, da bi ga razjahal, na motokros progah pa še manj. Če je uporabnik normalen bo tut motor OK. Ti sam poglej da ni bil čist sesut (če se je sam na mestu prekucnu ni panike, sej se boš ti tut vsaj ene trikrat). Rajši kot na +- 5000 km poglej kaj ti prodajalec ob motorju nudi (kovček je nekaj vreden, ščitnik ročk so nekaj vredni, mogoče zaščita motorja...)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti primerjaš 15 konjov proti 48? Ti primerjaš 110kg motor proti 160kg? Ne rabim dalje pisat...

Ni kej, tudi naši, je letos ketna popustila pri 18kkm? Je treba vzet v zakup, da je to težek enovalc, ki rad cuka :P

No ja mela je sicer nekih 20HP, precej bolj divje vožena, veriga je pa vrjetno slabša kot na XT - predvidevam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če kdo menja xtx za avto ... znamke seat toledo l.99 136.000km prevoženih (100% realnih) ... lahko tudi z mojim doplačilom. Več pa na zs :) ta ponudba velja do prvega deža :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce komu rabijo kosi za TTR 600 ali za xt600 (nekateri deli pasejo ali se dajo prirediti)

imam kar nekaj sare na razpolago:

vilice z motard kitom (olje + fedri)

fazdnje vilice

ohlins

zavore

razni deli za motor

ajde

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zadnjič se je prodal eden z 7500km in mislim da letnik 2007

Mislim, da se ta motor spet prodaja. Tokrat malo "popravljen"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Mislim, da se ta motor spet prodaja. Tokrat malo "popravljen"...

Mislim, da se ta motor spet prodaja. Tokrat malo "popravljen"...

Ta motor je na varnem in se vsaj nekaj let nebo prodajal, kupljen je bil pa v treh urah po oddaji oglasa.

g2j-Fotogr.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta motor je na varnem in se vsaj nekaj let nebo prodajal, kupljen je bil pa v treh urah po oddaji oglasa.

Pardon. Očitno sem ga zamenjal za drugega. Namreč na avto netu se je pojavil XT enake barve, letnik 2007 in s samo 8700km, pa sem mislil, da je to tale. :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pardon. Očitno sem ga zamenjal za drugega. Namreč na avto netu se je pojavil XT enake barve, letnik 2007 in s samo 8700km, pa sem mislil, da je to tale. :ninja:

Tudi jaz sem tistega opazil, vendar se mi zdi nabita cena, glede na to, da ima še razbit števec, ki ni poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!