Skoči na vsebino

Smisel življenja


bauca

Priporočene objave

Naprej pohvala Bauci, ker je nasla en vprasanje na katerega nikol ne bom znal odgovorit niti vsaj priblizno, ampak probejmo nekj zbluzit :rolleyes: .

Smisel zivljenja?

Pogosto se ta vprasanje navezuje na to kje se predstavljas sebe cez 20let, sicer sem to nekje prebral ampak, se mi zdi najboljsi odgovor doslej-v grobu. Zakaj? Prizgite tv in si poglejte dnevnik.

Smisel zivljenja naj bi blo uzivanje, uzivanje in seeenkrat uzivanje. Ampak tukaj pride neizbezna izobrazba, da dobis delovno mesto, da si lahko kupis stanovanje, avto, ce mas avto lazje dobis punco iz tega pa sledi narascaj po nekaj letih. IN seveda ne pozabimo se na bla bla blablabla bla..

Ce pa pogledamo iz optimisticne strani(oz sanj), pa si sebe predstavljam nekje ob obali, po moznosti na nekem hribcku z razgledom na morje, z znacilnim vonjem zraka po morski vodi, z obvezno vinsko kletjo, v kateri bo najmanj 5 barrique sodckov s stajerskim domacim vinom (sj vem da se cudn slis ampak pri srcu so mi bolj stajerska polsuha in polsladka vina). Potem bi si pa kupu en fest udoben lederzic, na katerem bi srecno zivel v samoti do konca dni s pogledom na morje in barke, ki izginjajo na obzorju.

pi es: Dvignite roke vsi, ki mislite da rabim psihiatra in pa tisti ki mislite da moram it v Betty Ford kliniko. :wacko: :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smisel življenja za neučakane

Še pred desetletjem so bile v teh krajih zanesljivo uspešne edino kuharske knjige. Danes jih vse bolj izpodrivajo knjige o duhovni rasti. Je mogoče, da živimo v vedno bolj duhovnih časih, v katerih je skrb za želodec drugotnega pomena?

Šel sem mimo bazena in se zavedel, da gledam nekaj povsem neobičajnega, za to deželo že skoraj čudežnega. Pet ali šest ljudi zapored je prebiralo knjige! Slovenci so sposobni presedeti v zdravniški čakalnici po deset ur, pa bodo na plano povlekli kvečjemu Slovenske novice, pa še te silno redki. Da bi kdo bral na vlakih ali avtobusih, kot v velemestih tiščijo nosove v knjige na podzemni, tega še nisem videl. Tu pa, poleg bazena, kar brali so - knjige! Šok. Seveda sem postavil telo v lik imenovan notredamski zvonar in tako v mimohodu lahko prebral naslove. Prva knjiga je bila priročnik o tem, kako dobiti prijatelje, druga o pridobivanju samozavesti, tretja o popolnem partnerju, četrta o bogatenju, pete poetični naslov bi me skoraj zavedel, a sem si malo zavezoval vezalke na natikačih in iz podnaslova ugotovil, da sodi v isti predal kot prejšnje in tako dalje. Ko sem prišel do svojega ležalnika, sem zamrmral, da pač vsak bere o tistem, kar mu manjka, vzel v roke Playboy in pozabil vse skupaj.

Na internetu je silno veliko strani, ki so posvečene tej temi. Če bi radi duhovno rasli tudi ob računalniku in ne samo ob bazenu, potem se mirno lahko odpravite na kiber-duhovno potovanje. Pionirji so seveda Američani, izvorna krivda pa leži v Evropi. Evropejci so namreč pregnali Boga, z njim spovednice in dušno svetovanje. Ponudili so tudi nadomestek, psihoanalizo, katere utemeljitelj, dr. Freud, ni s svojimi seansami nikoli nobenega zares pozdravil, je pa pisal literarno zanimive knjige. Odlično izhodišče za Američane, da so nadaljevali njegovo delo: kaj je lepšega od terapevta, ki ti stoji ob strani za zmerom in ki je... ahm, drag. Privoščijo si ga lahko samo izbranci, ljudstvo pa lahko poseže po drugem Freudovem izhodišču, torej knjigah. Te ne smejo biti predrage, saj so apriori namenjene onim, ki se terapevta ne morejo privoščiti. Lahko pa se udeležite skupinskih terapij, ki so prav tako silno poceni. Upoštevajmo še moderne čase velike naglice in dobimo še zadnjo značilnost sodobne duhovne rasti: opravljena mora biti na hitro. Konec koncev, če za oblikovanje telesa zadostujeta dve minuti dnevno, kot lahko slišimo iz TV reklam, zakaj bi duša vzela več kot kako uro?

Pustimo sedaj Oprah in njene TV posnemovalke, raje poglejmo na internet. Lep primer tovrstne strani je Adventures of the Mind (http://www.mindadventures.com/). V uvodu lepo napišejo: "Nekaj lepega se vam bo zgodilo, ker ste našli to stran. Odkrili boste vrednost in smisel vašega življenja tu na zemlji." Ponujajo "ljubezen, blagostanje in zdravje", kar niti ni slaba ponudba. Začnimo od konca, z zdravjem: "Bi bili radi tako zdravi, da bi lahko tekli ure in ure, ne da bi se utrudili?" Ni vam treba trenirati, zadostuje duhovna rast. Kaj pa ljubezen, poglejmo razpis tečaja: "dobivali boste toliko ljubezni, kot jo dajete", "zadostuje, če se prijavi en sam partner", "zadostuje ena sama lekcija" in sicer morate plačati 25 dolarjev, nakar prejmete elektronsko pismo in v njem napisano vsebino, katere branje in študij vam bo omogočilo vse naštete dobrote. Lekcije se menjajo enkrat tedensko in naj navedem le naslove januarskih tem duhovne rasti: "Pridobivanje denarja iz obstoječega vira", "Odpiranje novih virov dobivanja denarja", "Ustvarjanje bogastva", "Naj vas vaš poklic finančno vzdržuje".

Če dvomite, kako bi lahko duhovno zrasli ob enem samem e-pismu, se lahko udeležite dvodnevnih tečajev na The Foundation of I, Inc. (Freedom of the Cosmos) (http://www.hooponopono.org/home.html). Ko jih opravite, boste sposobni mnogočesa, tudi "delati neposredno s Božanskim Stvariteljem". Dvomite v sposobnosti enega samega človeka? Lahko se prepustite tečajem, ki jih organizira skupina duhovnih učiteljev, ki govori skozi telo gospe Hicks. Združba se imenuje Abraham-Hicks (http://www.abraham-hicks.com/cgi-bin/WebObjects/Catalog-Abraham?welcome=visitor) in izbirate lahko že med 150 publikacijami, iz katerih se podučite o osnovnih temeljnih resnicah, recimo "Vse, kar si lahko zamislite, lahko postanete ali dobite." in "Vesolje vas občuduje". Kako te besede ležejo na dušo gospodinji srednjih let, ki ravno nima več toliko dela z otroci in se počasi prične spraševati, kam so šli vsi mladostni ideali.

Kar nas počasi privede do vprašanja, mar lahko duhovno rastejo tudi podjetja? Ker so pač sestavljena iz posameznikov, bi laik rekel, da. In res!

Wholean Well (http://www.netcomuk.co.uk/~phantom/wholean.html) vas in vaše podjetje celo izrecno poziva k tej plemeniti dejavnosti in poroča o katastrofalnih posledicah tistih, ki se vlaganju vase izogibajo. Ste vedeli, da "gospodinja, ki prične kupovati drugje, vas lahko prikrajša za 52000 funtov dohodka!" (100 funtov na teden, 52 tednov, 10 let - kaj šele, če bo živela sto let!) in da "manj kot 9% nezadovoljnih strank še naprej kupuje pri vas!" (da, imenujejo se mazohisti).

Poglejmo še bolj znanstvene pristope. Nekateri izhajajo iz evolucije. Get Involved (http://www.neo-tech.com/index.html) napoveduje naslednjo stopnjo razvoja človeka, imenovano človek-bog in do nje pridete preko 458 strani debele knjige, s pomočjo katere boste "1. povečali bogastvo, 2. izboljšali zdravje,...". Drugi izhajajo iz fizike in podobnih znanosti. Zonpower from Cyberspace (http://www.neo-tech.com/zonpower/) vam ponuja moč, romantično ljubezen, denar in v uvodu zapišejo formulo za zon-moč: T1=T2k. Nekaj sto strani kasneje lahko izveste, da formula izhaja iz one znane Einsteinove o razmerju med energijo in materijo. Tu pa T1 označuje nemistične misli, T2 pa stvari v vesolju.

Najlepše teorije duhovne rasti pa nisem našel na internetu, marveč v vzgojni zloženki, namenjeni ameriškim otrokom, s katerim naj bi jih navadili na recikliranje starega papirja. Kajti, stvari nimajo enega samega življenja: včeraj je bilo drevo, danes je papir. Vrnite jih v obtok, bodo spet papir. Mogoče slikanica, mogoče časopis, mogoče pa najvišja oblika, kar jo lahko predmeti na svojem kroženju dosežejo - dolarski bankovci.

Miha Mazzini

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ČE PA ŠE VEDNO NE NAJDETE SMISEL ŽIVLJENJA PA ŠE SAMO TOLE:

Oglejte si fil Monty-ja Pythona "The Meaning of Life", posnet daljenga leta 1983 :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... sedenje na plaži z možgani na OFF ... B)

a je to že kdo sploh omenil ? :hmm: B)

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... sedenje na plaži z možgani na OFF ...  B)

Ne se tolk naprezat.

Ležanje je. :P

jao jao ... sem vedel, da ne bi smel tistih toastov pojest včeraj zvečer ... so rekli, da je peteršilj pa gorgonzola ... peteršilj my ass :D :D ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to pa itak!! .)

Bauca 4eva'!! :wub: :D

Hvala ... obema :)

Sej jaz tud sama sebi ne znam in nevem kak odgovorit na to vprašanje ... :unsure:

hotsckho ... kak je pa dalje pesem ? ... in s čivavo na straži ... lalala lala ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse, kar moram vedeti o tem,

kako je treba živeti,

kaj je treba početi in kakšen moraš biti,

sem se naučil že v vrtcu,

modrost me ni čakala na vrhu šolanja,

ampak v peskovniku na otroškem igrišču.

Tam sem se naučil tole:

vse deli z drugimi,

igraj pošteno,

ne tepi ljudi,

vsako stvar vrni tja, kjer si jo našel,

počisti za seboj,

ne jemlji stvari, ki niso tvoje,

opraviči se, če koga prizadaneš,

preden začneš jesti, si umij roke, ...

Robert Fulghum

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse, kar moram vedeti o tem,

kako je treba živeti,

kaj je treba početi in kakšen moraš biti,

sem se naučil že v vrtcu,

modrost me ni čakala na vrhu šolanja,

ampak v peskovniku na otroškem igrišču.

Tam sem se naučil tole:

vse deli z drugimi,

igraj pošteno,

ne tepi ljudi,

vsako stvar vrni tja, kjer si jo našel,

počisti za seboj,

ne jemlji stvari, ki niso tvoje,

opraviči se, če koga prizadaneš,

preden začneš jesti, si umij roke, ...

Robert Fulghum

In pa :

ne draži psov;

ter ne naslanjaj koles na steno (vsaj pred pošto ne).

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prepovedano je le:

- pluvanje na tla,

- petje v zboru,

- karte in mora.

(Verjetno, da je še kaj pa se zdajle :hmm:  ne spomnim.)

Jap. In razbijanje kozarcev zaračunajo trikrat ... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prepovedano je le:

- pluvanje na tla,

- petje v zboru,

- karte in mora.

(Verjetno, da je še kaj pa se zdajle :hmm: ne spomnim.)

Risanje po zidu. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sanjam,

da me nosi močan veter.

Kadar je šibak,

razširim krila -

letim,

kadar ga sploh ni,

letim brez njega,

in če mi ga vzamete,

ga ustvarim v sebi.

Majsun Sakr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dostojevski razmišlja, da je največji junak tisti, ki tiho prenaša sivo vsakdanjost. ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvčerajšnjim sva v družino dobila še dodaten smisel za življenje! :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

He, he, nova konkurenca moji Hondi za moj čas! :hmm:

P.S. Če kdo rabi Playboje za zadnje leto in Auto Bild za zadnje 3 leta naj mi pošlje PM.

PremajhnostanovanjePRESS :BUA:

neza.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S. Če kdo rabi Playboje za zadnje leto in Auto Bild za zadnje 3 leta naj mi pošlje PM.

Pošlji Maxu... :D

Drgač pa - luštkan smisel ste si osmislili :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:wub: joj, kak lepo malo sladko derište :wub:

NAJBOLJŠI smisel življenja... :wub: :wub: :wub:

ČESTITAM

:OK: :wub: :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale otroček bo pa še veliko živcev požrl ;)

Čestitke seveda :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!