Skoči na vsebino

Smisel življenja


bauca

Priporočene objave

Zakaj bi uporabljali glavo... in razmišljali, če tega človeka lahko objamemo.. in kaj si bo mislil... in kaj si bo partner mislil.. in kaj si bojo drugi mislili.. če lahko poslušaš srce in preprosto človeka objameš.. kadar pride do tega instinkta?

IZJAVA LETA NA www.pozitivke.net

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svoj smisel življenja vidim tako:

Živeti in ne biti le živ. Vsak vdih je dar in čas se izteka. Živeti častno in si v ogledalu brez slabe vesti pogledati v oči. In pred spanjem zapreti oči s čistim umom.

Zen modrost pravi, da "moder človek hodi s sklonjeno glavo". A kljub temu si upam pogledati vsakemu v oči. Stojim za tem, kar mislim in imam brazgotine, ki to dokazujejo. Moja beseda je garancija za vsakogar.

Kako vedeti ali si srečen v življenju? Ali si zadovoljen s tem, kako si živel? Ali si pomirjen s tem kdo in kaj si v tem trenutku? Ali veš, da bo vse v redu tudi, ko te ne bo več? Odgovor na to je vprašanje, ki je preprosto: "ali se bojiš v tem trenutku umreti?"

Jaz?

Ne bojim se smrti.

Popravljeno . Popravil Mustang
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bog je ustvaril osla in mu je rekel: "Ti si osel.

Neomajno bos delal od jutra do vecera in nosil tezka

bremena na hrbtu.

Jedel bos travo in ne bos ravno inteligenten. Zivel bos

50 let."

Na to odgovori osel: "50 let takega zivljenja je vec

kot prevec. Prosim,

ne daj mi vec kot 30 let."

In tako je bilo.

Potem je Bog ustvaril psa in mu je rekel: "Ti si pes.

Cloveku bos zvest

prijatelj in bos pazil na njegove stvari. Jedel bos,

kar bo cloveku

ostalo in bos zivel 25 let."

Pes odgovori: "Bog, 25 let takega zivljenja je prevec.

Ne vec kot deset

let, prosim."

In tako je bilo.

Potem je Bog ustvaril opico in ji rekel: "Ti si opica.

Skakala bos iz

drevesa na drevo in se obnasala kot idiot. Biti moras

vesela in tako bos

zivela 20 let."

Opica rece: "Bog, 20 let klovnovskega zivljenja je

prevec. Prosim, ne daj

mi vec kot 10 let."

In tako je bilo.

Nazadnje je Bog ustvaril cloveka in mu rekel: "Ti si

clovek, edino

racionalno bitje, ki bo bivalo na Zemlji. Svoj razum

bos uporabil za to,

da si bos podredil ostala ziva bitja. Vladal bos na

Zemlji in zivel 20

let."

Na to odvrne clovek: "Bog, biti clovek le 20 let je

premalo. Daj mi prosim

tistih 20 let, ki jih je odklonil osel, 15 pasjih in 10

tistih, ki jih je

odklonila opica."

In tako je Bog poskrbel za to, da clovek zivi 20 let

kot clovek, potem 20

let dela kot osel od jutra do vecera in nosi tezka

bremena. Potem ima

otroke in 15 let zivi kot pes, pazi na hiso in je

tisto, kar ostane

ostalim clanom druzine. Potem, v visoki starosti, zivi

clovek se deset let

kot opica, se obnasa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Na predavanju z naslovom Obvladovanje stresa je

učitelj dvignil kozarec poln vode in vprašal zbrano

občinstvo:

Kaj mislite, kako težak je ta kozarec?

Odgovori študentov so bili različni, od 20 gr do 500 gr.

Absolutna teža ni pomembna, jim je odgovoril učitelj.

Pomembno je, kako dolgo držim ta kozarec v roki. Če ga

držim eno minuto, bo vse v redu. Če ga držim eno uro,

me bo bolela roka. Če ga bom držal cel dan, boste

morali poklicati zdravnika. Dlje časa kot ga držimo v

roki, težji postaja kozarec, pa čeprav je teža ves čas

enaka.

Podobno je z našimi skrbmi: če jih boste nenehno

držali v sebi, bodo postajale vedno težje in težje in

zdelo se vam bo, da ne morete naprej.

Zato odložite kozarec, počivajte nekaj trenutkov in ga

nato ponovno dvignite. Naučite se odložiti bremena, ki

vas tarejo, saj lahko edino na tak način učinkovito

delujete.

Svetujem vam, da odložite delovna bremena, ko se boste

danes popoldne vrnili domov. Ne nosite jih v domačo

hišo, saj jih boste jutri spet lahko odnesli s seboj.

Življenje je kratko, uživajmo ga!

Dale Carnegie

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce :topic: sam mi je všeč:

Alone of all creatures in the world, trolls belive that all living things go through Time backwards. If the past is visible and the future is hidden, they say, than it means you must be facing the wrong way. Everything alive is going through life back to front. And this is a very interesting idea, considering it was invented by a race who spend most of their time hitting one another on the head with rocks.

Whichever way around it is, Time is something that living creatures possess.

Go and have Time of your life.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RDEČI KLOBUK

 

V spomin na Erno Bombeck, ki je izgubila bitko z rakom.

ČE BI LAHKO ŠE ENKRAT ŽIVELA

Erna Bombeck

(napisano, ko je odkrila, da umira za rakom)

 

1.      Legla bi v posteljo, ko sem bila bolna, namesto da sem se pretvarjala, da se bo svet prenehal vrteti, če ne bom prisotna.

 

2.      Prižgala bi rdečo svečo, narejeno iz vrtnice preden se stopi v omari.

 

3.      Manj bi govorila in več poslušala.

 

4.      Prijatelje bi povabila na večerjo, čeprav je preproga popackana in je kavč obledel.    

 

5.      Pojedla bi kokice v «dobri» dnevni sobi in bi manj skrbela glede nečistoče, če bi moji želeli zakuriti v kaminu.

 

6.      Vzela bi si čas za poslušanje svojega dela in njegovo popotovanje skozi njegovo mladost.   

 

7.      Prevzela bi več odgovornosti, ki jo je nosil moj mož.

 

8.      Nikoli ne bi vztrajala, da naj bodo okna avtomobila zaprta sredi poletnega dne, ker je moja frizura pravkar nova in urejena.   

 

9.      Sedla bi na travnik (brez ozira na madeže od trave).

 

10.     Manj bi jokala in se smejala pred televizorjem in bolj preučevala življenje.

 

11.     Nikoli ne bi kupila nekaj samo zato, ker je praktično, ker se na tem ne bodo videli madeži ali le zato ker ima doživljenjsko garancijo.

 

12.     Namesto, da sem si želela, da čim prej mine 9 mesecev nosečnosti, bi cenila vsak trenutek in poskušala razumeti, da je čudež, ki raste v meni, edina priložnost, da pomagam bogu pri ustvarjanju        čudeža življenja.

 

13.     Ko bi me otroci nahitro poljubili, ne bi nikoli rekla: «Pozneje. Operi si roke pred kosilom.» Večkrat bi rekla «Ljubim te», «Rada te imam» namesto «Žal mi je».

 

14. Najbolj pa bi, če bi imela še eno priložnost za življenje, cenila vsako minuto, jo gledala in tudi zares videla in nikoli se ne bi obračala nazaj.

 

                                    

Prenehajmo se potiti zaradi majhnih stvari.

Prenehajmo skrbeti za to, kdo me nima rad, kdo ima več in kdo kaj dela.

Namesto tega začnimo ceniti odnose, ki jih imamo s tistimi, ki nas imajo radi.

Dekle, ženska:

... ko ima 3 leta: pogleda se in vidi kraljico,

... ko ima 8 let: pogleda se in vidi pepelko,

... ko ima 15 let: pogleda se in vidi grdo sestro (Mama, ne morem iti takšna v šolo!)

... ko ima 20 let: pogleda se in vidi «predebela/presuha, prenizka/previsoka, preveč ravno/preveč skodrano» - a se odloči, da gre ven v vsakem primeru,

... ko ima 30 let: pogleda se in vidi «predebela/presuha, prenizka/previsoka, preveč ravno/preveč skodrano» - a se odloči, da nima časa ničesar popraviti in gre ven v vsakem primeru,

... ko ima 40 let: pogleda se in vidi «čista sem» in gre ven,

... ko ima 50 let: pogleda se in vidi «to sem jaz» in gre kamorkoli želi,

... ko ima 60 let: pogleda se in se spomni vseh ljudi, ki se ne morejo več gledati v ogledalu, gre ven in osvaja svet,

... ko ima 70 let: pogleda se in vidi modrost, veselje in sposobnost, da gre ven in uživa v življenju,

... ko ima 80 let: ne gnjavi se z gledanjem, samo na glavo si da rdeči klobuk in gre ven, da se zabava...

Morda bi morala zgrabiti tisti rdeči klobuk prej. :hmm: :) :( :huh: :004 B) :unsure: :o :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Dekle, ženska:

... ko ima 3 leta: ...

... ko ima 8 let: .....

... ko ima 15 let: .....

......

......

A 6 ans, on aime le chocolat, mais à 16 ans, on aime le choc au lit.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Nekoč je živel par z 12 let starim fantom in oslom.

Odločili so se, da bodo potovali, delali in spoznali svet. Tako so odpotovali vsi trije z oslom vred. Prišli so v prvo vas in ljudje so komentirali: »poglejte tistega fanta, sploh ni lepo vzgojen…on sedi lepo na oslu, njegovi ubogi starši, že ostareli, ki ga porivajo.«

Žena reče možu: "ne bomo dovolili, da ljudje grdo govorijo o najinem otroku." Mož je posadil otroka na tla in se sam povzpel na osla.

Ko so prispeli v drugo vas so ljudje mrmrali: "poglejte, sram naj bo tipa…pusti, da otrok in uboga žena porivata osla, med tem ko je on komot v sedlu".

Odločili so se, da se bo žena povzpela na osla, med tem ko bosta oče in sin držala uzdo za vlečenje osla.

Prišli so v tretjo vas in ljudje so komentirali: "ubogi človek! delal je cel dan, sedaj pa pusti, da je žena zlezla na osla. In ubogi sin, kdo ve kaj ga še čaka s tako mamo!

Zmenili in odločili so se, da se bodo vsi trije povzpeli na osla za novo nadaljevanje svoje poti.

Prispeli so v naslednjo vas in poslušali kaj pravijo vaščani: pošasti so, bolj pošasti kot osel, ki jih nosi. Mu bodo hrbet zlomili!

Na koncu se obupani odločijo, da bodo vsi trije stopili z osla in hodili ob oslu, ampak ko so šli skozi naslednjo vas, niso mogli verjeti govoricam ljudi, ki so se jim smejali: "poglejte tiste tri idiote: hodijo, tudi če imajo osla, ki bi jih lahko nosil!"

NAUK ZGODBE: Zmeraj te bodo kritizirali, govorili slabo, grdo o tebi in bo težko spoznati koga, ki mu boš všeč takšen kot si. Torej, živi kot verjameš, delaj kar ti pravi srce….tisto kar želiš….ampak življenje je kot igra v gledališču, ki nima začetnih vaj. Tako torej: poj, smej se, pleši, ljubi…in globoko uživaj vsak trenutek tvojega življenja…preden pade zastor in se predstava konča brez aplavzov. Charlie Chaplin je rekel, da: "potrebujemo le eno minuto, da opazimo posebno osebo, eno uro da jo spoštujemo in celo življenje, da jo pozabimo".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RDEČI KLOBUK

 

... ko ima 80 let: ne gnjavi se z gledanjem, samo na glavo si da rdeči klobuk in gre ven, da se zabava...

ugani kaj je letos moja babica dobila za 83. rojstni dan .) . naslednji dan je pa z kolegico in rdečim klobukom šla v toplice uživat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ugani kaj je letos moja babica dobila za 83. rojstni dan .) [/quote

23 - letnega mulata? :hmm:

:grim

p.s.

A ji paše klobuček? :004 :OK:

Evo ti ga na.... nov smisel življenja... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smisel življenja je, da grem jutri na žur, v soboto na žur in v nedeljo ... na piknik ... smisel življenja je tudi, da sem ugotovila, da so dvojčki moja najlepša, najboljša in najbolj nepozabna družba ... smisel življenja je ... da se ne ubadamo s tem kaj je smisel življenja ... O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prepričani smo, da bo naše življenje lepše, ko bomo poročeni, ko bomo imeli prvega otroka ali drugega. Potem smo razočarani, ker so naši otroci premajhni, zaradi tega ali onega menimo, da bo boljše, ko bodo odrasli. V nadaljevanju smo ogorčeni zaradi njihovega mladostniškega obnašanja. Prepričani smo, da bomo bolj srečni, ko bodo prebrodili to starost. Mislimo, da se bomo počutili bolje, ko bo naš partner rešil svoje probleme, ko bomo zamenjali avto, ko bomo šli na čudovite počitnice, ko ne bomo več prisiljeni delati. Toda, če ne bomo pričeli s polnim in srečnim življenjem zdaj, kdaj bomo? Vedno se moramo spopadati s težavami vseh vrst. Zato je potrebno sprejeti to realnost in se odločiti biti srečen, ne glede na to, kaj se bo zgodilo. Alfred Souza pravi. "Zelo dolgo časa sem imel občutek, da se bo moje življenje kmalu začelo … pravo življenje! Toda vedno so bile ovire, ki jih je bilo potrebno premagati spotoma, nekaj nerešenega, nek posel, ki je zahteval še več časa, dolgovi, ki še niso bili poravnani. Potem bi se življenje začelo. Nazadnje sem razumel, da so bile te ovire življenje".

Ta način zaznavanja stvari nam pomaga razumeti, da ne obstaja sredstvo, da smo srečni, ampak je sreča sredstvo. Posledično moramo okušati vsak trenutek našega življenja in okušajmo ga še bolj, če ga lahko delimo z nam drago osebo, z osebo zelo drago za preživljanje skupaj dragocenih trenutkov življenja. In spomnimo se, da čas ne čaka nikogar. Zato prenehajmo čakati, da bomo končali šolo, da se bomo vrnili v šolo, da bomo shujšali 5 kg, da se bomo zredili za 5 kg, da bomo imeli otroke, da jih bomo videli, ko bodo odšli od doma. Prenehajmo čakati, da bomo začeli delati, da bomo šli v pokoj, da se bomo poroči, ločili. Prenehajmo čakati petek zvečer, nedeljsko jutro, poletje, jesen ali zimo, da bomo imeli nov avto ali novo hišo. Prenehajmo čakati, da bomo zapustili to življenje, da se bomo ponovno rodili in se odločimo, da ni boljšega trenutka, da bi bili srečni kot je ta trenutek. Sreča in radosti življenja niso cilji, temveč eno potovanje. Misel za danes: delajmo, kot da ne potrebujemo denarja; imejmo radi, brez misli na to, da bomo lahko trpeli; plešimo, kot da nas nihče ne gleda.

Sedaj dobro razmisli in skušaj odgovoriti na ta vprašanja: 1 – Naštej 5 najbogatejših oseb na svetu. 2 - Imenuj 5 zadnjih zmagovalk tekmovanja Miss univerzum. 3 – Imenuj 10 dobitnikov Nobelovih nagrad. 4 – Imenuj 5 zadnjih zmagovalcev nagrade Oskar za najboljšega igralca ali igralko. Kako ti gre? Se spomniš redkih ali nobenega. Ne sekiraj se. Nihče od nas se ne spomni najboljših od včeraj. In aplavzi gredo, trofeje se zaprašijo … zmagovalci se pozabijo!

Sedaj odgovori na ta naslednja vprašanja: 1 – Naštej 3 profesorje, ki so ti pomagali pri tvojem formiranju. 2 – Navedi 3 prijatelje, ki so ti pomagali v težkih trenutkih. 3 – Misli na nekatere osebe, ki so povzročile, da si se počutil nekaj posebnega. 4 – Navedi 5 oseb, s katerimi preživljaš tvoj čas. Kako ti gre? Bolje? Osebe, ki zaznamujejo razliko v našem življenju, niso tiste z najboljšimi poverilnicami, z veliko denarja ali boljšimi nagradami. So tiste, ki jih skrbi zate, ki skrbijo zate, tiste, ki so na vsak način s tabo.

Razmislimo trenutek. Življenje je zelo kratko! Ti, na katerem seznamu si? Ne veš. Dovoli mi, da ti pomagam … nisi med slavnimi, vendar si med tistimi, ki se jih spomnim, da jim pošljem to sporočilo.

"Pred nekaj leti, na para olimpijskih igrah v Seattlu, je bilo devet atletov, vsi mentalno ali fizično prizadeti, pripravljenih na startni črti na 100 metrov. Ob strelu pištole so pričeli tekmovanje, ne vsi s tekom, toda z željo, da bi prišli na cilj in zmagali. Medtem, ko so tekli, je majhen deček padel na asfalt, naredil nekaj kozolcev in pričel jokati. Ostalih osem je slišalo fantka jokati. Upočasnili so in se obrnili. Ustavili so se in se vrnili nazaj … vsi. Neka deklica z Downovim sindromom se je usedla poleg njega in ga začela poljubljati in govoriti: "Se sedaj počutiš bolje?" Takrat se jih je vseh devet objelo in odšli so proti ciljni črti. Vsi na stadionu so vstali in ploskanje je trajalo nekaj minut. Ljudje, ki so bili prisotni, še vedno pripovedujejo zgodbo.

Zakaj? Ker v naši notranjosti vemo, da gre najvažnejša stvar v življenju onstran zmage za nas same. Pomembna stvar v tem življenju je pomagati drugim zmagati, tudi če to pomeni upočasniti in spremeniti naš tek."

Ena svečka ne izgubi nič pri prižiganju druge svečke".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se povsem strinjam z zgoraj napisano filozofijo. Tudi jaz mislim, da bom nekoč

moral živeti pravo življenje (sem iluzionist <_< ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Alter: :notworthy: :notworthy: :notworthy: prov paše včas prebrat kej takega, sam na žalost mnogo ljudi ne živi na tak način, in če smo odkriti tudi mi vsi mnogokrat pozabimo na te stvari ;)

zlo dober text .)

lp cagiva

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!