Skoči na vsebino

Siddharta, Rh-


Mačica

Priporočene objave

Prevevajo me mešani občutki po koncertu desetletja, kot ga je označil Štakul. Res je šlo za dogodek, ki ga ljubljana, ah, slovenija še ni in morda nikoli več ne bo doživela. Da se razumemo, Siddharta so trenutno najboljši domači rokerski izdelek, o tem ni dvoma. AMPAK, zdi se mi da so hoteli s tem koncertom narediti več, kot je mogoče. Pa ne glasbeno, pač pa spektakelsko. Spektakel brez primere! Videl sem jih že desetine, velikanov rocka po Evropi, in menim, da bi se jih lahko približali, če bi imeli za sabo takšen support, ko ga imajo tuje skupine. Tako pa je v prvi vrsti odpovedala tehnika. Prepotiho ozvočenje, premajhni in nepregledni videoscreeni, prenizek oder, vsaj en oder odveč, šibka osvetlitev ... Pač nedoraslo takemu megadogodku. Organizator se je odločil za napačne ponudnike odrske infrastrukture in ozvočenja. Okej, gremo na sam koncert. S predskupino so kar se tiče mene, vžgali mimo. Ampak glede na privabljeno publiko, ki v večini absolutno ni koncertna še manj pa rokerska, je tak izbor nekako razumljiv. Kako sicer pojasniti totalen raverski šus z Umekom na čelu? Sem prepričan, da bi folk na kateremkoli dogodku v tujini popizdil in nastopajoče izžvižgal, če ne še kaj hujšega. Slovenska posebnost? Neustavljiva želja po drugačnosti ali skrb za zadovoljstvo ne-popolnoma predane publike? Ko bi človek vsaj do pijače prišel normalno, ne pa stal v nepregledno dolgi vrsti, ki se je daljšala pred mano in ne za mano, kot je v navadi, in čakal na bone. Pa kdo jim je spet dal to glupo idejo? Sem mislil,da je to samo posebnost motozborov. A so študentske kelnarce nesposobne računati, jim ni za zaupat deset ali dvajset tisočakov, so blagajne za tiskanje računov predrage, ali kaj tretjega? Spet nekaj, česar ne vidiš nikjer drugje.

Še nekaj o koncertu. Tole s filharmoniki je upam da zadnjič, saj je v redu, ampak nekega hudega feelinga pa ni v tem,sploh pa na stadionu. Lanskih križank niso presegli, čeprav so igrali skupaj precej dlje. Tisti oder na desni z vsem, kar se je dogajalo na njem pa tudi ni bil potreben. Vem, da je bil ples marsikomu všeč, ampak jaz rad na koncertu spremljam glasbenike in tisto kar dogaja na odru, ne pa poleg njega. Tu pa ti pogled hote ali nehote ves čas bega levo desno, ker se bojiš, da boš kaj pomembnega zamudil. Ne vem, a jim manjka samozavesti, al zakaj hočejo imeti toliko dogajanja okoli sebe? So mislili, da se na tako velikem prizorišču ne bodo znašli in ga napolnili z dovolj energije?

Energije jim je res primanjkovalo. Kako si sicer razlagati vse tiste premore, ko so nas pustili čakati v moreči tišini in kot po tekočem traku menjavali inštrumente ter splakovali žejo? Fantom za takšne mega dogodke res manjka kilometrov, ampak saj so ga pilili do onemoglosti in lahko bi tudi naštudirali dinamične prehode med komadi, da ne bi folk popuščal. Tako pa smo se razpoloženjsko ves čas vozili čez drn in strn, kot kakšen borzni indeks. Tega iz prejšnjih njihovih koncertov nisem bil vajen. Tudi prvi tretjina je bila bolj medla, pa ne zaradi prevladujočih komadov iz Rh-, pač pa zato, ker so zbrali preveč mirne, prav takrat, ko je važno da publiki daš potreben šus, da se razživi. Potem smo pa spet pri jakosti zvoka, ki bi precej naredila za dober fiks, tako pa se mi je zdelo, kot da malo levo malo desno lovim zvok, ki mi ga je odnašal veter. Tomijev glas je bil dobro v ospredju, bend kakor kdaj, simfonikov pa najbrž sploh ne bi pogrešal, razen pri Orion lady.

No, vsekakor svaka čast fantom za to, kar so izpeljali, ker vsak tega ne bi mogel, v Sloveniji pravzaprav nihče. Kar me moti je, da bom koncert pomnil bolj po presežnikih kot pa po sami glasbeni izvedbi Siddharte. Komaj čakam, da si jih ogledam v njihovem pravem elementu, prvič že v Domžalah že 11. oktobra!

Popravljeno . Popravil Lucky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa sej siddharta niso več rock band

jaz jih uvrščam bolj med nekakšno dekadenco rocka in temu bi se lahko reklo že pop :cry:

važno da se prodaja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da z besedo roker nisem pretiraval. Sofisticiran rok, če mene vprašaš. Če majo pa pop publiko je pa krivo to, da scena ne ponuja boljše alternative. O tem, kaj je pop, kaj pa ni, pa dajmo raje v drugo temo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mulca sta se vrnila zadovoljna.

Bolj kot glasba bo ostal v spominu Dogodek.

Naša generacije je imela Buum festival.

Ne spominjam se ničesar, ker me starši niso pustili iz KP v LJ.

Ta generacija ima Siddharto od 13.09.2003.

Kdor ni bil tam, se ne bo imel kaj pogovarjati čez 10, 15, 20, 30 let. Takrat bodo glasbeni vtisi že zdavnaj zbledeli, Dogodek pa bo ostal. Z leti mu bo plemenita plesen pomen le še povečala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo par besed, sta že Lucky in Brrrm napisala dovolj. Ja, D.J Umek mi je napolnil glavo z nepopisnim gnusom in mi prag potrpežljivosti spravil na poden (pa se res nimam za konzervativca, kar se glasbe tiče). Bil sem toliko naspidiran (pa ne od extasy-a), da sem hotel prizorišče zapustiti, pa ga zaradi objektivnih težav žal nisem mogel. Tiste tri jurje za karto bi že izterjal od založbe, one way or another :yea2: . Tisti, ki se sprašujete, kaj sta počela Plan B in Umek na tem koncertu samo pojasnilo, da so pač pod isto streho, imajo istega glasbenega založnika, ki ga pa tukaj niti omenil ne bom po imenu. Kar se tiče prve predskupine, meni so se zdeli fantiči korektni in so kolikor toliko dobro opravili svojo nalogo.

Potem pa Siddharta. Kaj naj rečem, v mojem stanju sem lahko samo še iskal napake in pomanjkljivosti, in tu se moram strinjati z Lucky-em. Ozvočenje, predvsem pa sam mix tistega, kar smo poslušalci dobili na zelenico je bil daleč od megaspektakla, predvsem simfoniki. Razen pri uvodnem komadu in uvodu v Orion Lady se jih praktično ni slišalo, sem in tja je v sceno priletel kakšen zvok pihal (piccolo in flavte), ostalega se skoraj ni slišalo. Škoda. Ozvočenje je bilo pretiho, pa vendar bolje, kot na koncertih, kjer prešibko ozvočenje navijejo preglasno s ferceranjem, tega hvalabogu ni bilo. In, verjemite mi, na to stvar se kar dobro spoznam, nekaj časa sem z ozvočenji služil tudi reznice svojih študentskih dohodkov.

Tudi screeni (predvsem zadnji, ki ga nikakor niso mogli usposobiti in so ga raje pospravili) so bili premajhni, predvsem pa v kombinaciji z osvetlitvijo dosti neprimerno postavljani. Osvetlitev? kaj naj rečem, kje ste pa še videli, da se na koncertu osvetljuje množico s strani odra (torej gledalcem v oči, kar močno zmanjšuje vidljivost na oder)? Res, počutil sem se rahlo sprostituiranega, številko. Sej drugače Siddharta rulz, ampak hudiča, če so že pripeljali simfonike naj ljudem iz orkestra vsaj omogočijo da pokažejo tisto, kar zanajo. Rano toliko je bilo vsega, da vsakemu, ki me vpraša kako je bilo ne morem zavpiti super, kot to dela večina udeležencev koncerta.

Pa še nekaj: vem, da se je zadeva snemala tako in drugače, da so organizatorji in band bili vezani na neke časovne roke, ampak za hudiča, to, da ni bilo nobenega BIS-a, pa tudi ne gre v kontekst nekega spektakla.

Upam, da nisem bil predolg, ampak malo sem pa moral iztisniti tole iz sebe....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj komentar: mogoče je tehnika bila res organizatorjeva ahilova peta, ampak ljudje božji... kljub vsemu vsaka jim čast...

30.000 ljudi? to je cela naša občina, pa še polovica zraven.. to je bil dogodek, ki ga v sloveniji dolgo časa ne bo (razen mogoče takrat, ko se bo avsenik odločil zbrati staro druščino).. za vsaj polovico prisotnih je bil to največji koncert v življenju in prekleto malo se jih je sekiralo zaradi ozvočenja in lučk.. meni je bilo v redu, seveda pa se pri vsaki stvari najdejo pomankljivosti.. in če bomo tako komplicirali pri vsaki stvari, pa tud' kurc.. (admini se opravičujem za onečaščanje slovenskega jezika)

pa še malo moje ocene:

+ organizacija (seveda, kjer je denar, gre vse)

+ prvi pristni slovenski spektakel (če ne štejemo tujih izvajalcev) => hočemo še in še in še

+ posrečena kombinacija (klasično plus rock/pop/brit/ramstein plus ritomiganje (uno bjodno bi zaposlil za cel večer)

- prenizek oder (kljub mojim 187 cm)

- umek&co. (kljub temu, da človeka spoštujem, pa nekako ni pasal na sceno.. ampak, bodimo pošteni.. tudi MI2 al pa zmelkoow ne bi pasala, a?)

- vžigalniki (drugič naj dajo zipote, ti prehitro crknejo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Folk škoda da niste kaj zaslužili saj bi lahko karte prodali tudi po 15 tisoč tolarčkov, samo potem pa ne bi videli ...... karkoli je že bilo !

Za sobotno zabavo je bilo na izbiro tudi kaj drugega, moja malenkost se je odločila za FAKOFBOLAN in moram priznati bilo je točno tako kot sem pričakoval. FANTASTIČNO !! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

orto paketa z motomarsa srečal nisem sploh, sedel na tribuni slišal simfonike in siddharto, od sedmih do devetih slonel na šanku in se dolgočasil, potem pa kot je napisal brrm odličen DOGODEK, ki se ga bom spominjal še vrsto let. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

orto paketa z motomarsa srečal nisem sploh, sedel na tribuni slišal simfonike in siddharto, od sedmih do devetih slonel na šanku in se dolgočasil, potem pa kot je napisal brrm odličen DOGODEK, ki se ga bom spominjal še vrsto let. :devil:

Sej meni je uspelo srečati tudi samo Hotsckota in Altermann-a. Zgleda, da si bolj malo čakal v vrstah pred sekretom :yea2: :lol1: :naughty:

Popravljeno . Popravil lojzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slabo ozvočenje? Folk ja kje ste pa vi stali? Meni je še včeraj po ušesih zvonilo, k je tolk nabijala muska. Ajd, simfonikov se res ni skor nič slišalo kar je res škoda, sam to je zato, k je pač bil rock koncert z dodatkom simfonikov. Če pa bi bil simfonični koncert s Siddharto, bi jih pa verjetno mal stišali (siddharto namreč).

Meni je bilo v glavnem mega. Tudi kasneje na after party-ju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kja naj po vsem tem povem še jaz,da se nebi ponavljal?????

Najprej zahvala KEKIJU,k mi je karto dal :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

Hvala bogu,da so mel pivo.....no sicer samo Union.....ampak v sili hudič tut muhe žre

Koncert......khmmmm.....samo megaspektakel,daleč od koncerta.Že na vsakem bolje organiziranem motozboru imajo boljše ozvočenje :angry: :angry: :angry: :angry:

Predskupine...... :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

DJ...kaj pa jest vem ker.......katastrofa,stal sem poleg mularioje,ki ji naj bi bila ta muzka namenjena........mislim,da bi tut Avsenike raj poslušal.

Siddartha......razvlečen nastop,predolgo čakanje med posameznimi komadi,ki so bili sicer profesionalno zaigrani.......fantje naj si zaponijo,da z zvezdniškim odhodom po urici in pol nimaš bodočnosti,da potem po 10 minutah prideš nazaj za dva....no tri komade in s tem koncert razvlečeš na predpisani dve uri.....jaooooooooooo to nej dobro.Še danes se spominjam Brayana Adamsa v Kopru,ki je neumorno nažigal tri ure,dodal še pol ure biiiissssaaaa......TO JE PROFESIONALIZEM,DA O NJEGOVEM OZVOČENJU SPLOH NE GOVORIM!!!!!!

Fantje.....žal mi je ampak v križankah ste bili res dobra predskupina........kot osrednje "ZVEZDE" pa ste pustili kaj klavrno sliko!!!!!!!No saj imate še čas.....ampak glede na staro slovensko navado že vidim,da se imate za zvezde in od sobote dalje živite v oblakih.POZOR!!!!!!!!!!!!Pristanek bo lahko zelo TRD!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačica, valjda si slišala, ko si pa bila nekje pod odrom s še nekaj stotinami drugih zagretih. Ampak stadion je kljub mahjnosti prevelik, da bi zvok iz dveh boksov dosegel vse kotičke, tudi tiste najbolj oddaljene. A si mogoče opazila,kakšne zvočničke so imeli tam kjer je bil miks pult in ki naj bi zadovoljevali vse, kar je stalo zadaj? Osebno sem stal desno od mikserke, tam kjer mi večinoma najbolj paše na vseh koncertih in kjer naj bi bil sound idealen, saj ga mora tudi mikser slišati kot je najbolje mogoče. Verjetno si je moral tokrat pomagati s slušalkami. Jaz ne dajem v nič nastopa fantov in njihove predstave, bili so odlični in svaka jim čast, da so to sposobni zdržati, ampak za tak velik dogodek bi morali bolje poskrbeti tudi s tehniko.

Fak, ne mi zdej govorit, da so bili simfoniki samo za okras, ker njihova vloga ni bila zanemarljiva, spremljali so skoraj polovico vseh komadov! Če se že greš to, naj bo vsaj dobro. Odločili so se, da bodo tokrat del njihove glasbene podobe, in dejansko smo po vsem reklamnem pompu to imeli pravico tudi pričakovati. Zato pa pravim, da jih hočem čim prej videt tudi v njihovem pravem elementu, brez olepševalnih dodatkov, na pravem rock koncertu. Ta megaspektakel to pač ni bil. Nekateri veste, da sem Siddhartin oboževalec, ampak vseeno znam ločiti zrnje od plev. Drugo je zdaj govoriti o tem, kaj so naredili in da je to prelomnica v slovenski glasbeni industriji. Naj bo to naš 11. september, ko ne bo nič več tako kot prej. Postavili so mejnik, ki ga bo na naših tleh kdorkoli težko presegel, tudi sami najverjetneje ne. Razen če jim uspe v tujini in se vrnejo s sto in več nastopov dolge turneje, pod okriljem Warnerja. In to na ta novi stadion.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je bil stadion samo generalka za nastope v tujini?

se strinjam..

študiral sem nekaj drugega... kaj bi le rekli rolling stones o tem koncertu in številu ljudi? verjetno bi rekli "majhna, intimna dvorana" :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zvok iz dveh boksov

po mojem so bili ta glavni zvočniki za big skrinom locirani..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: poluradna informacija --> Mobitel in podobni so menda šenkali skoraj 10.000 kart... svojim partnerjem, frendom, "izvajalcem", medijem ... Skratka - zabavno zanimivo :) To je blo seveda nujno narest, da so lahko že takoj v prvih dneh prodaje rekli, da je "že šlo skoraj 10.000 vstopnic" :)

Škoda, k bi lahko res še več zaslužl. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno sem stal desno od mikserke, tam kjer mi večinoma najbolj paše na vseh koncertih in kjer naj bi bil sound idealen, saj ga mora tudi mikser slišati kot je najbolje mogoče. Verjetno si je moral tokrat pomagati s slušalkami.

Hmmm Lucky, samo toliko v info. Slušalke se uporabljajo ponavadi za tisti del zvoka, ki se snema (prenaša) in je načeloma drugače zmiksan kot tisti, ki gre med ljudi. Ker del, ki gre direktno v ozvočenje ima svoje faktorje kot so akustičnost prostora, masa absorbcije ljudi, zakonistosti širjenja zvoka po prostoru ipd. Edini izgovor, ki bi ga recimo sam sprejel bi bil ta, da je bil en sam output source, isti za snemanje in koncert, kar pa se NE DELA zaradi razlogov, ki sem jih prej opisal.

Mačica, sej nisem šimfal Sidharte, meni so čisto cool, samo megaspektakel pa prireditev sama po sebi ne more biti samo zato, ker tja pride 30k ljudi. Tudi jaz bom šel še na kakšen njihov koncert (Domžale so mi zelo všeč, vendar se bojim, da zaradi akustičnosti dvorane tudi tam ne bo ravno idealen zvok). Spomni se motozbora v Medvodah, jaz sem tam recimo dobil mnogo več kot sem pričakoval, na bežigrajski njivi pa manj. Zdaj, ali je to odvisno od pričakovanj, ali ne je pa že bolj subjektivna stvar.

Pa še tisti nesrečni Umek mamomu....

Popravljeno . Popravil lojzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm Lucky, samo toliko v info. Slušalke se uporabljajo ponavadi za tisti del zvoka, ki se snema (prenaša) in je načeloma drugače zmiksan kot tisti, ki gre med ljudi. Ker del, ki gre direktno v ozvočenje ima svoje faktorje kot so akustičnost prostora, masa absorbcije ljudi, zakonistosti širjenja zvoka po prostoru ipd. Edini izgovor, ki bi ga recimo sam sprejel bi bil ta, da je bil en sam output source, isti za snemanje in koncert, kar pa se NE DELA zaradi razlogov, ki sem jih prej opisal.

Lojzi, itak, tisto s slušalkami je bilo bolj ironično, ker tip po moje ni dobr slišal. Snemali so pa zadaj, v RTV-jevem kamionu. Še delam na tem, da bi posnetek dobil, ampak je cela štala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma dej vsi skup mal manj jamrajte. ce ste pa ze tolk pametni pa sami kej naredte ce mislte da bi lohk tolk bols :angry:

Okej, koncert je bil ful mega kul špon, orgazmičen, dogodek mojega življenja, neponovljiv, najbolj da se kr fentam, k kej tacga ne bom nkol več doživu ... Siddharta, skenslite turnejo, ker vas ne bo več nihče pršu gledat, vsi so vas videli, zdej pa dejte mir in postanite žive legende.

A bo tko dovolj dobr? Nič nisem jamral, prisežem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma dej vsi skup mal manj jamrajte. ce ste pa ze tolk pametni pa sami kej naredte ce mislte da bi lohk tolk bols :angry:

Ej unknown, ne bom ti pisou tle gor osnov kdo in kaj nej organizira, ampak v poslovnem svetu naredi to profesionalec in tisti, ki je zato bogato plačan. In tukaj je šlo za ogromne pare in poleg vsega še velik marketinški projekt, ki ga tisti, ki ga je sprejel, očitno ni najbolje razumel.

In, ko boš ti volontersko naredil vaško veselico ali forumsko srečanje, te ne bo nihče kritiziral, če ne boš prej napisal, da organiziraš žur stoletja.

Kapiš???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kva naj recem, vsak ma svoj mnenje. Zame je bil res taprav zur. Ne vem pa kje ste bli vi. sam tam ko sem bil jaz se je folku trgal.

Itak da tud ne more bit zura ce ves zategnen prides na koncert pa samo napake ises. nikol ne more bit vse popoln.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: poluradna informacija --> Mobitel in podobni so menda šenkali skoraj 10.000 kart... svojim partnerjem, frendom, "izvajalcem", medijem ... Skratka - zabavno zanimivo :) To je blo seveda nujno narest, da so lahko že takoj v prvih dneh prodaje rekli, da je "že šlo skoraj 10.000 vstopnic" :)

Škoda, k bi lahko res še več zaslužl. :lol1:

Jaz sem jih dobil kot član kluba Voznik -vozniku.... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!