Skoči na vsebino

NOROST KOT PRAVICA


bubamara

Priporočene objave

'Norost je nekaj, kar je prisotno v clovestvu nasploh in ne le pri izstopajocih posameznikih. Norost je pozitivna. Brez norosti bi namrec zelo tezko preziveli. Brez nje bi nam ostal le se nas racionalizem, in takrat bi lahko v vse okoli sebe le se dvomili. Zato bi le tezko, ali sploh nic vec, zares ziveli. Na primer: clovek mora biti dovolj nor, da enostavno verjame, da ga njegova zena ljubi. Brez te norosti bi se lahko le v nedogled spraseval in dvomil. Tudi zaljubljenost je neke vrste norost. Zaradi nje lahko popolnoma izgubimo glavo. In ce bi nas v takem stanju nekdo diagnosticiral, bi nam prav lahko pripisal kaksno bolezensko stanje in ugotavljal razno razne blodnje in druge motnje zaznavanja. Velik del umetnosti je prav tako negovana norost. Tragika norosti, ki pristane v psihiatricni bolnisnici, pa je v tem, da cloveka izolira. Clovek tako ostane sam in nerazumljen. CAS JE, DA NOROSTI DAMO SVOJE PRAVO MESTO. CE BOMO NOROST VSAJ POSKUSALI RAZUMETI DRUGACE KOT DOSLEJ, BOMO MEDSE LAHKO SPREJELI TUDI LJUDI Z NORIMI IDEJAMI !'

tole je izrekel Vito Flaker ( dekan Fakultete za socialno delo) in men se tooooooooooooolk dopade :P

me pa zanima, kaj si vi mislite o tej temi? :hmm:

ma me je mikal tole ze neki casa 'gor' pripopat ......... :)

pa fajn razmisljanje vam zelim.................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...we are crazy nation...

:kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

:kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

:kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

:kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

:kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem nor, jaz sem bogi bogi bogi stvor :kva1: :kva1: :kva1: :kva1: :kva1: :kva1: , mene majo ze od nekdaj za bedaka, and i like it :kva1: :kva1: :kva1: (samoforapajedamamjaznjihvsezabedakesamoonitonevejopress) :kva1: :kva1: :kva1: :kva1: mater se mi dopade ta novi smajli: :kva1: ,a ni ql??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je ql, ja. :D

samo se neki glede dekana: ka pa ce smo vsi mi normalni, pa je on mal nor?? :kva2: no, js ziher nism normaln... :kva2: al pa ste vsi ostali razn mene nori... :kva2: v kar pa dvomim... :kva2:

kdo da fak si upa sploh postavljat norme?? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj veliki frend Edgar Allan, ki je žal preminul, preden sva se uspela osebno spoznati, je bojda med drugim prijavil tudi naslednje:

I don't suffer from insanity.

I enjoy every minute of it.

In ne vidim nobenega pravega razloga, da mu ne bi verjel. Mož je bil odpuljen kot strela in je zagvišno vedel, kaj prijavlja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2: no, js ziher nism normaln... :kva2: al pa ste vsi ostali razn mene nori... :kva2: v kar pa dvomim... :kva2:

Zihr si ti, alpa teli smajliji :kva2: :? :lol:

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

tole je izrekel Vito Flaker ( dekan Fakultete za socialno delo) in men se tooooooooooooolk dopade :P

... ki je citiral Foucaulta, ki je citiral Pascala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Albert je enkrat reku:

Dve stvari sta neskončni: vesolje in človeška neumnost.

Ampak za vesolje nisem prepričan! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Dve stvari sta neskončni: vesolje in človeška neumnost...

neumnost ja, ne pa norost :hmm:

tudi norost. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je, če si kdo svoji izključno pravico do neumnosti in drugim ne dopušča, da bi se vsake tolk mal odtrgali iz sistema zdrave miselne urejenosti, ki mu pravimo "pamet"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj veliki frend Edgar Allan, ki je žal preminul, preden sva se uspela osebno spoznati, je bojda med drugim prijavil tudi naslednje:

I don't suffer from insanity.

I enjoy every minute of it.

In ne vidim nobenega pravega razloga, da mu ne bi verjel. Mož je bil odpuljen kot strela in je zagvišno vedel, kaj prijavlja.

Pa si prepričan, da se ne poznata? :) :rolleyes:

:yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je, če si kdo svoji izključno pravico do neumnosti in drugim ne dopušča, da bi se vsake tolk mal odtrgali iz sistema zdrave miselne urejenosti, ki mu pravimo "pamet"...

kdo to piše - a ti??

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!