Skoči na vsebino

Wake On Lan Pomoč


Priporočene objave

Imam problem, namreč recimo z morja bi rad prižgal domači računalnik in malo pobrskal po njem. Slišal sem da se to da narediti z wake on lan varianto, ker imam adsl in tudi mama plata mi to podpira in tudi mrežna mi to podpira do tukaj vse ok. Sedaj pa rabim pomoč ali potrebujem kakšen program katerega moram imeti naloženega doma ali recimo na prenosniku in kje ta program dobiti čim ceneje.

HVALA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje moraš prvo adsl dvignit, da prideš do mrežne, kak pa to narediš na daljavo :hmm: pa je dobro vprašanje. Verjetno moraš pa imeti tudi statični IP, da prideš do adsl-a. Bojo strokovnjaki povedali kako se to naredi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pusti rač. prižgan, poskrbi da se bo avtomatično ponovno prijavil po 24urah, ko te siol zabriše dol, če nimaš statičnega ip-ja si registriraj domeno pri enem od ponudnikov dinamičnega DNS servisa.

Z Wake on LAN pa ne vidim rešitve.

p.s. : Na morju bi pa lahko kaj drugega prižigal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam statičen IP in tudi domen imam nekaj, ni problem da bi me siol metal dol. In tudi vem da se to da, ker sem kar nekaj prebral vendar pa nikjer ne najdem programčka ki pošlje kodo katera je zelo preprosta in unikatna vendar pa je skoraj ne moreš na roke napisat ker se kar nekajkrat ponovi preden se oddaljeni računalnik prižge. Problem pa je v tem ker vedno rabim računalnik takrat ko je vgasnjen. Murphy je prisoten vedno :huh:

Upam da se bo našel kateri heroj ki to zna :hmm:

Aja ...

Ja no saj na morju res nisem imel računalnika s seboj sem dal samo za primer. B)

Lahko pa recimo rečem primer da bi rad po domačem računalniku brskal ko sem pri punci doma ko ni staršev :kva1: :lol1:

Popravljeno . Popravil Sajo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v BIOS-u je opcija LAN WAKEUP ... to morš enejblat.. pol rabiš pa programček server tools... in pol lahko prižkeš iz enga PC-ja drugega... to je preverjeno na mreži... prek interneta pa nevem.. pa prek neta verjetno niti ne gre, ker če maš doma PC vgašnjen pol tud ni konektan na internet.... predlagam pa ti da se takih stvari na daljavo (remote administrator, oddaljeno namizje, išd.) izogibaš.... lahek plen za kakega nepridiprava ;) hehe

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... predlagam pa ti da se takih stvari na daljavo (remote administrator, oddaljeno namizje, išd.) izogibaš.... lahek plen za kakega nepridiprava ;) ...

Zok se zadnje čase neki uči hekat :hmm:

:yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da bi šlo z routerjem. Iz adsl modema greš direktno na router, ki je vedno prižgan in ima navzven IP adsl modema, na vznoter pa ima druge IPje, kolikor je pač računalnikov, pa serverov, pa mrežnih tiskalnikov. Sam ne vprašaj kolk pride tak router. Drago ko pes :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ne vprašaj kolk pride tak router. Drago ko pes :)

hja tja do 20k najdeš že marsikaj ... če je to drago kot pes pa ne vem no .. :huh:

... sicer se pa wake on lan lahko dela le v LAN-u preko i-neta in ADSL-a pa je praktično nemogoče ...

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je, kot je Hotschko napisal. Preko lokalne mreže gre, od zunaj pa je praktično nemogoče (mogoče obstaja kakšen trik, npr. kakšen odprt servis - ftp :hmm: ).

Drugače pa najprej rabiš kabelček, da povežeš mama-plato in mrežno kartico, potem pa samo v biosu enablaš WOL, pa ko pride zahteva za neko storitev preko mreže do računalnika, ta to zazna in se prižge. Simpl ko pasulj. Ne rabiš programa za to.

Pa če je več računalnikov v mreži, je treba pazit še, da uporabljaš switch in ne hub, ker hub vsako zahtevo pošlje vsem in bi se ti računalnik skoz prižigal... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zok se zadnje čase neki uči hekat :hmm:

:yea2:

dokler se uči je še zadeva dokaj korista...

ZOK, ti samo lej da si neoš kakega sranja nakopo... se hitro zgodi, sploh pa zaj ko si še frišni... tak da najprej se kr lepo uči... :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa najprej rabiš kabelček, da povežeš mama-plato in mrežno kartico, potem pa samo v biosu enablaš WOL, pa ko pride zahteva za neko storitev preko mreže do računalnika, ta to zazna in se prižge. Simpl ko pasulj. Ne rabiš programa za to.

ja to je verjetno druga možnost... je pa dovol če v biosu nastaviš, in uporabiš program SERVER TOOLS... pa nerabiš nič po matični plošči pa mrežni kartici šarat... - zadeva preverjena.. takda... verjemi da nea jaz kr nekaj na pamet govorim!

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!