Skoči na vsebino

Vožnja v Vipolže


Gregs

Priporočene objave

Forumovci, pozdravljeni!

Ker je zbor v Vipolžah pred vrati, bom sedaj napisal tukaj izlet za vse tiste, ki si želijo predvsem voziti z motorji in manj pijančevati po zborih...

Predlagam, da se vsi tisti, ki želite oditi do Vipolž v soboto in zraven izkoristiti še pot za prijetno vožnjo, da se dobimo v Paviljon-u (bar) v soboto. 13.10. ob 11:00. Paviljon bar se nahaja ob izhodu z avtoceste pri Brezovici (izhod Brezovica), seveda v okrožju ljubljanskega zahodnega kraka avtoceste.

Trasa do Vipolž:

LJ-Vrhnika-Logatec-Kalce-Podkraj-Col-Ajdovščina-Nova Gorica-Vipolže.

Na zboru okrepčitev v obliki hrane in pijače, nato pa vsak po svoje oz. kar kdo želi.

Jaz osebno se na zboru ne mislim preveliko zadrževati, ampak se želim čimveč voziti z motorjem okoli. Tako imam idejo, da bi odšel mogoče po cesti proti Bovcu, nato čez Vršič ali Predil, pa nato proti Ljubljani nazaj. Če ima kdo podobne želje, potem se mi lahko seveda z veseljem priključi. Ni problem tudi manj "okonjani" motorji, vendar bom jaz sigurno malo potegnil po ovinkih (ker sem napol Primorc, jih poznam kot lastni žep), potem pa počakam na vsakih 30-40km.

Kot smo nekateri ugotavljali že na zboru na Bledu, nam ne diši preveč taka scena in se raje zapeljemo v večji mir in zrak (beri: nič skurjenih gum in "petard").

Tako. Sedaj pa vaše replike in mnenja in odgovori in videnja in želje in... in... in....

Uredil - Perla on 09/10/2001 08:34:39

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

se ena info: vremenoslovci trenutno napovedujejo lepo verme za celi vikend (12.-14.10.)

------

Been There Done That

No potem se pa zna zgoditi, da se bom povabila kakemu motoristu, pa ne bom šla z avtom, ker ne bo potrebno v njem spati - zaradi gretja!!

Iz tvojih ust v "božja" (al katera že) ušesa!!

kisses

Pupa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POPRAVLJAM PREDLOG (uro zbora):

Paviljon, sobota 13.10, ob 11:00

Seveda grem (osebno) samo v lepem vremenu (beri: brez dežja, lahko oblaki).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

napoved je se zmeraj zelo ugodna za celi vikend.podrobnosti tudi na www.wetteronline.de/eurovor.htm

------

Been There Done That

Uredil - Ice on 10/10/2001 11:32:31

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ga lomit.

Gregs še spi.

Bo Brrrm uredil zaostanke:

Gregs

Lojzi + Tina

Kekec3

Perla + Roly (bosta ketno nategovala)

Ice (+ Ice Lady?)

Zoolo + Pupa

Zarja ?

Tadej

Dejan

Climber + Climberka

Kasti + 1/2

Lojzijev svak + 1/2 ?

Kekčev3 kolega

Kekčev3 kolega policist-motorist

Lucky + Janja

Twix

KaficBiker

Pero + Nataša

Brrrm

Tastar

Klimbra

Pegaso + Nežka

Prav gotovo bo še kakšen padalec, jih je bilo prejšnji teden za na Bled kar nekaj.

Ice, ne skrbi, Gilerca gre do 90 km/h brez večjih težav, kolone z več kot 20 motocikli pa itak ne moreš vleči kaj dosti hitreje kot 70-90 km/h, razen na avtocestah.

Zdivjal se boš od Gradca do Brezovice, potem pa žvale in uzdica.

Brrrm

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnje stanje na dan odhoda ob 1:20

(da ne boste rekli, da ne skrbim za ažurnost ):

Gregs

Lojzi + Tina

Kekec3

Perla + Roly (bosta ketno nategovala)

Ice (+ Ice Lady?)

Zoolo + Pupa

Zarja ?

Tadej

Dejan

Climber + Climberka

Kasti + 1/2

Franci + Beba

Kekčev3 kolega

Kekčev3 kolega policist-motorist

Lucky + Janja

Twix

KaficBiker

Pero + Nataša

Brrrm

Tastar

Klimbra

Pegaso + Nežka

ID

Sandra

Fisherman

Robi

Bine

Badfreek in Hubabuba preko Vršiča

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar smo se vrnili iz Vipolž. Lep dan je bil in res je škoda, da je bilo to zadnje moto srečanje (po koledarju ZMKS).

Škoda pa je, da ne morem reči:Res je bilo fino, vse je bilo OK.

Ob 11:15 smo štartali izpred Paviljona na Brezovici. Nekje do Logatca smo peljali skupaj, potem pa so eni potegnili naprej. In potem smo preostala skupina šli naprej po načrtovani poti čez Podkraj. Na križišču s cesto Ajdovščina - Idrija, nas je počakala skupina. In zvedeli smo slabo novico: Hanzi se je razsu!!!! Kako in kje, da ga mi ta pošasni nismo videli. OK so šli po drugi cesti. Pa se zmenimo, da se vsi počakamo pri aerodromu v Ajdovščini. Čakamo, pride ostala skupina in nato štartamo proti Vipolžam. Končno smo se razrstili tako kot je treba (eni smo se tako že učili v Leganovi šoli varne vožnje). Prvi je bil nekdo, ki dobro pozna cesto (Climber), za njim pa tisti z najšvohnejšimi motorji (Uzzy), tako da so držali tempo. Vzadaj pa smo jim sledili tisti z močnejšimi motorji. In zako je kolonica varno prispela v Vipolže. Kjer ni šlo hitreje, smo šli tudi 30 km/h. Prehitevanja ni bilo.

Sledila je malica (golaž ali čevpčiči). In potem je ob 14:45 ena skupina odšla še na furo čez Vršič proti Ljubljani. Ampak kaj ko se je po 15 minutah na zbor vrnil Gregs in povedal, da se je razsu še Brrrm !

Nekaj časa smo še postopali po zboru in se nato odpravili proti Ljubljani. Eni so še ostali, drugi bodo prespali. V Gorici smo se ustavili na kavici. Gorana hvala za rundo! Vožnja nazaj je potekala tako, da sem vodil kolono, za menoj je vozila Gorana (najbolj počasna) in nato ostali (Sandra, Bojan, Fisherman, Pero&Nataša).

V Ljubljano smo prišli tik pred temo.

Drugič, ko bomo šli spet na skupen izlet, se moramo natančno dogovoriti, kje in v kakšnem vrstem redu bomo vozili. Dane je bil kar malo kaos. Če se dogovorimo, da gremo skupaj, moramo iti skupaj. To, da imajo eni švoh motorje in da bomo šli zato bolj počasi je pač potrebno vzeti v zakup.

Namesto, da bi bil danes dobre volje, ker je bil lep dan za vožnjo, se počutim ful bad, ker medtem ko to pišem, leži Hanzi v Kliničnem centru z nogo v gipsu in počenim vretencem. Brrrm je imel več sreče in je verjetno že doma.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na žalost Tadej vseh slabih novic ni povedal, zato bom dodal še jaz kronološko težave današnjega dne:

1. Hanzi - pred Hoterdrščico (Virago 535 uničen), najhujše poškodbe. Vzrok: hmmmm.... ne vemo, še sam ne ve, zna se pa zgoditi, da prevelika hitrost

2. ZivNorc in Matic - med Godovičem in Idrijo (RSV Mille in Monster uničena), mislim, da sta oba cela. Vzrok: zdrs zaradi prevelike hitrosti

3. Brrrm - v Vipolžah (Gilerca cela), na srečo telo nepoškodovano. Vzrok: nepravilno zavijanje avta v levo. Krivec: voznik avtomobila.

Mislim, da je še vedno sreča, da so vsi živi in relativno zdravi.

Najhitreje naj okreva Hanzi, ki jo je najbolj skupil, ostali pa mu sledite s podobnim tempom. VSO SREČO!

Drugače pa še komentar:

res je bilo danes precej nereda, veliko motorjev, nespoštovanje dogovorjenega (vsaj delno). Dogajalo se je recimo tudi to, da smo sledili motorjem, za katere smo mislili, da so naši, pa sploh niso bili. Problem sledenja danes je tudi posledica tega. Vendar pa ni problem, če kakšna skupina potegne naprej in potem počaka. To smo delali tudi prej in zaenkrat ne vidim razloga, zakaj bi spreminjali. Če komu paše, naj potegne.

Ko smo odhajali iz Vipolž nekateri še proti Bovcu, smo se dogovorili, kje se dobimo in ni bilo nikakršnih težav. Tako smo "cestaki" dvakrat potegnili, pa ni bil nihče jezen. Prav fino smo se potem v Jožici v Martuljku ustavili na hrani in čveketu, ki ga čez dan zaradi vseh neprijetnosti nismo mogli. Skratka, bilo je fino!

Perlo pa najbolj skrbi, da se na naši skupni vožnji vedno zgodi večja ali manjša nesreča, tako da pravi, da bo ukinila skupinske vožnje...

No, saj ni tako hudo, vendar se je na žalost vedno na kakšni večji vožnji v našem krogu zgodila kakšna neprijetnost. Ljudje, čuvajte se!

Uredil - gregs on 13/10/2001 21:26:41

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm, še dobro da gre sezona k koncu, ker se je zgleda res nekaj zarotilo proti Motosvetovcem. Pet nesrečnežev v enem tednu je pa že kar tu mač. Upam, da s Hanzijem le ni vse tako hudo in da ste ostali res "celi". Lepo, da ste vsaj nekateri uživali.

Sicer pa sem imel danes najboljši namen iti z vami. Navil sem si uro za ob 9:45 potem sem si pa rekel, da bom še eno kitico oddremal in glej ga zlomka, naslednjič ko sem pogledal na uro je bila 11:30. Potem sem kar sam odjahal eno Dolenjsko-Notranjsko turo. Cesta je bila vsaj do Godoviča idealna, ne vem pa kako je bilo naprej proti Idriji. Mogoče je pa kaj megle padlo na tla.

Drugače pa mislim, da je normalno, da se iz tako različnih rogov kreirana skupina malo razdeli. Tistim s poskočnejšimi motorji in več izkušnjami najbrž ni prav v užitek potovalna hitrost take skupine zato jim (vam) ne gre zameriti, če si dajo (date) malo duška.

Če bo kdo v kontaktu s Hanzijem naj ga pozdravi in mu želi vse najboljše, ostali nesrečneži pa upam da si lahko pozdrave preberete sami. Še bolj ostali se pa MERKAJTE.

Bye

Desmo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hanzi ma Virago 250 !

Zakaj bi ukinjali skupnje vožnje, le red mora biti. Na veliko moto zborih sem se peljal na skupni vožnji, pa ni bilo nesreč, ker se je vozilo počasi in ni bilo prehitevanja.

Če pa eni terajo, to potegne tudi druge, ti pa potem precenijo svoje sposobnosti in hitro pride do nesreče. Če pa teraš v skupini pa še zbran nisi dovolj, ker skoz gledaš druge.

No sam, da ni hujših poškodb, pločevina se bo že čez zimo poštimala.

Za naprej pa takole (to sem se naučil v Leganovi šoli varne vožnje):

1. V skupini se vedno na prvem mestu vozijo tisti najpočasnejši, drugi se jim prilagajajo.

2. Če hočejo ta hitri polagat ovinke, ti počakajo za skupino in se potem zapodijo.

3. Prehitevanja med seboj v skupini ni!

4. Vožnja vštric ni priporočljiva, če pa že vozimo tako, vozimo na cik cak in ne dva po dva vzporedno.

Verjemite mi, na tak način sem se že nekaj let vozil z Janezom Hribarjem & Co, pa se je hvala Bogu vedno dobro izšlo.

V sredo zvečer bo v Twina Fisherman prinesel video kaseto, ki jo je posnel danes in si jo bomo skupaj ogledali.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrm prispel domov ob 22. Cel in zdrav. Gilerca malo poskakuje na sprednje kolo, drugega ji pa ni.

Če bi bil vraževeren, bi dejal, da sta bili prvi dve mesti v koloni iz Brezovice zakleti. Vodila sva jo Hanzi, kot prvi in jaz drugi. Ker sem pričakoval, da bodo z Gilerco težave v Vrhniški kanec, sem si v vrvežu dopoldanskega mestnega prometa od Hanzija, ki je vozil na mestu vodje kolone, izposloval, da jo v prometu švignem naprej, ker me bo kolona na klancu itak ujela. Kasneje sem na klancu presenečen ugotovil, da me je manjša skupina naših dohitela, prehitela in švignila naprej in med njimi je bil tudi Hanzi.

Tisti moj pripetljaj na izhodu iz Vipolž je bila pa čista križiščna zadeva pri nizkih hitrostih. Na cesti Vipolže - mejni prehod Vipolže je takoj za mostom odcep v notranjost države, po katerem smo prišli in se tudi hoteli vrniti. Prvo neumnost sem naredil, ko smo na izhodu iz prireditvenega prostora čakali, da se zberemo in dogovorimo in sem ugasnil motor in zaprl pipico za dovod goriva. Ko smo odpeljali, sem jo pozabil odpreti in motor je kihnil in ugasnil pred križiščem pri bencinski črpalki. Tam so me, med tem, ko sem zaganjal motor, nekateri prehiteli, zato sem potem pohitel za njimi, čeprav sem bil še vedno v naši skupini, vendar za avtomobilom, mojo žrtvijo, ali pa rabljem, odvisno, katerega zgodbo poslušaš.

Potem pa je čez 50 do 100 m sledilo drugo križišče, v katerem smo tudi zavijali. Tik pred križiščem je na desni strani stal možakar, ki je štopal. Avto pred menoj je znižal hitrost in zaustavil. Imel sem občutek, da bo možakarja pobral, zato sem se še bolj pomaknil v levo in pričel zavijati v križišču (druga neumnost), ko se je dečko premislil in tudi sam zavil v levo in mi odrezal mojo krivuljo. S kolesom in spodnjim delom sprednjega amortizerja sem zaoral po njegovi pločevini in mu tako, kot s ključem za konzerve, odprl prag pod voznikovimi vrati. Ker mi je krmilo usmeril na levo, me je motor potegnil na desno in naslonil sem se na avto in ob njem zlezel na tla tako, da sem se znašel na desnem boku, z desno nogo pod motociklom. Noge mi ni stisnilo, le toliko ukleščilo, da je nisem mogel potegniti ven. Ko so dvignili motocikel z mene sem vstal in nič mi ni bilo. Srečkovič! Gilerci tudi ni hudega, le rahlo zvit kolesni obroč, za 3 cm krajša ročica sprednje zavore in rahlo zvit levi nosilec krmila, vilice pa so ostale nepoškodovane, ker mi pri prostoročni vožni vozilca ne vleče v nobeno stran.

Potem je sledil policijski postopek. Jaz sem pridobil položnco za 10000 tolarjev, prehitevanje v križišču, avtomobilist pa sodnika za prekrške, ker je s statusom mladega voznika izdahnil 0,2 promila. Poeg tega ga je čakal doma še ata, čigar avto je bil in še sobotno popldne mu je dodatno pokvaril s tem, ker ga je moral klicati, da pride ponj, ker sta policista mladcu prepovedala nadaljnjo vožnjo. Sicer je bil policijski postopek korekten.

Naša skupina, del se je je vrnil nazaj, me je na prizorišču bodrila in mi bila v vsestransko pomoč. Zelo hvala vsem.

Ko je bilo postopka konec, sem jo mahnil za našimi, ki so prizorišče po dogovoru zapustili, ko sta policista še mene poklicala k policijskemu avtomobilu avtomobilu, da sta mi vzela mero.

Mahnil sem jo čez Predil v Italijo in nato v Martuljek, kjer smo se dobili in do 20. ure zadevo dorekli. Tu se nam je na štirih kolesih pridružila tudi Trisha.

Vprašanje, kdo je bil kriv in kdo ne na tistem križišču, je zame, ob dejstvu, da lahko sedaj to doma pišem in da me čisto nič ne boli in da sem se do doma pripeljal na Gilerci, manj pomembno, čeprav sem prepričan, da je mladec avtomobil brez smernika v križišču zaustavil, nato pa se pognal na levo. Bosta že zavarovalnici med seboj. Mi bomo pa v ponedeljek o tem, kje najbolje preverijo, kaj je s kolesnim obročem in kje ga najbolje popravijo, če je to seveda mogoče.

Sicer pa, celotna današnja vožnja, opravil sem preko 400 km, je bila odlična, v odlični in množični družbi.

Bomo pa res mogli postaviti tiste najnujnejše osnove skupinske vožnje (vodilnega in tri do štiri redarje na hitrejših motociklih, ki bodo v križiščih zapirali bočni smeri, da se kolona preko 30 motociklov, kot nas je bilo danes, ne bo trgala).

Hanzi, ZivNorc in Matic, čim prejšnje okrevanje in popravilo motociklov,

vsem ostalim, srečno vožnjo

in hvala za pomoč

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JEST BOM PA KAR(po stari navadi,kot redkobesednež)ZELO KRATEK!

TEDEJ:imaš popolnoma prav!!!!!!!!!!!!!

GREGS:SE JE ZA DOGOVORT-v stilu kot je napisal TEDEJ!!!!!!!

BRRMM:sva s Kekcem videla,dobr maširaš,zato se nisva priklopila....da ne boš hud.....fotodokumentacija prvega stika Gillerrrrce s tlemi in avtom bo poslana na Motosvet!

UF ZDEJ SEM PA ŽE KAR VELIK NAPISU

klimbra in Persil....ko veš kaj imaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No očitno tale datum (13) sploh ni tako nedolžen kot izgleda!

Po vsem tem kar ste že našteli kaj vse se je zgodilo Motosvetovcem (seveda vsem želim čimprejšnje okrevanje in saniranje poškodb na motociklih) pa se je v Vipolžah med 16:00 in 17:00 zgodilo tudi najhujše; voznica iz Ljubljane je na ovinku v desno (malo naprej od Istrabenz pumpe) verjetno zaradi prvelike hitrosti zletela s ceste in na mestu nesreče podlegla poškodbam! Kar malo te vse skupaj mine, ko takole vidiš nekoga ležati za cesto pokritega z rjuho, zraven trupla pa polno prijateljev, ki žal ne morejo nič pomagati!!!

No ja če je v glavi in zapestju vse "pospravljeno" se marsikateremu pripetljaju da izogniti, zato apeliram na vse: če želite zadostiti adrenalinsko žilico delajte to na Grobniku, kje je vsa zadeva veliko bolj varna(preizkušeno na lastni koži).

Skratka jaz z mojo 1/2 in Matjažev smo okoli 19 ure srečno prispeli do doma.

Kar se pa skupnih voženj tiče sem pa še vedno potencialni kandidat, saj je poleg lepe vožnje tudi veliko v DRUŽENJU a ne? Treba bo sam določiti pravila, ki se jih bomo morali VSI dosledno držati!!!

Do naslednjič lep pozdrav!

IT'S NICE TO BE IMPORTANT, BUT IT'S MORE IMPORTANT TO BE NICE!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ETOOOOOOOOO!!!! TO JE PA TIST,K JEST SKOZ GOVORIM!!!!!!!!!!!!

Raje vidim , da me imajo vsi za cvikatorja pa počasnelo(kao vozi z glavo) kokr,da se mi TISTA VEZICA ZAPESTJE GLAVA PREKINE!!!!!!!!!

JE ZELO TENKA ...ODLOČA PA O ŽIVLJENJU ALI SMRTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Uredil - klimbra on 14/10/2001 10:23:26

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljudje, ne me narobe razumeti!

Zdaj me večina že pozna in najbrž lahko rečete, da nisem ravno osebnost z drznim in lahkomiselnim pristopom do vožnje na cesti. Prej nasprotno! Varnost je zame zelo pomembna in čislana vrlina in nisem za užitke pripravljen tvegati vsega - življenja.

Vsekakor se bomo v nadaljnje motosvetovci dogovorili o pravilih skupinske vožnje in vsa načela, ki jih je Tadej povedal, držijo in bi bilo dobro, da jih vkomponiramo v pravila vožnje. Tukaj načela Motosveta, da ni pravil, pač ne bodo držala. Kjer gre za varnost, pravila morajo biti!

Pozabimo na grde stvari, se iz njih kaj naučimo, potem pa drugo leto spet skupaj novim kilometrom naproti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tista punca je bila sopotnica. Voznik je bil le lažje ranjen.

Ob 23:30 je s ceste v bližini Solkana zletel 25 letni motorist iz Ilirske Bistrice. Čez nekaj ur je poškodbam podlegel v Šempetrski bolišnici.

Skratka žalostno!

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem...tudi midva z Ice-om sva srečno prispela domov...naredila sva približno 800 km...preživela vse vremenske pojave(razen snega in toče).

Hanziju želiva,da hitro okreva....Brrrm je očitno dobro odnesel(hvalabogu)...

Skratka imejte se fajn in še dosti varnih kilometrov...

Ice Lady

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Ko sm se odpravljal v vipolže, sm nekaj km pred prvim križiščem za vipolže zraven avtobusne postaje, videl motorista v koruzi zraven pa razbit motor (neka potovalna stvar nism dobro videl). Drugače motosvet rulz! Zmagali ste v vlečenju štrika!! Bil sm za vami ko ste prvič vlekli štrik. Pupo sm prepoznal ker jo je nekdo tako pozdravil drugači pa sm slišal samo "Ja, ja mi smo motosvet!" Zakon ste. Sam sem naredil okoli 80 km ker sm blizu doma pa tudi motor mi ne dopušča daljše razdalje KTM hard enduro 125ccm. Tako da se vidimo na orlih v zelenm gaju in pa v vipolžah naslednje leto!

NoFear

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Najprej želim Hanziju čimprejšnje okrevanje, vsem prizadetim pa moje sožalje za uničene motorje.

Če prav razumem se nesreče (razen Brrmove) niso zgodile, ko ste vozili v skupini. Vzrok torej ni nepravilna skupinska vožnja, vzrok je nekaj drugega. Tudi za zadnjo vožnjo v skupini na Bled lahko rečem le, da jo je climber zgledno vodil. Osnovno pravilo v skupini je, da se vozi s hitrostjo najpočasnejšega. Nekaj ostalih koristnih nasvetov si lahko preberete na http://www.msgroup.org/tips.asp/url].

Vzrok je torej drugje -- v cestnem dirkanju. Tu je predvsem VSAK ODGOVOREN ZASE. Vedno je treba vzeti v zakup nekaj stvari:

1. ali poznate vozniške sposobnosti vseh, ki 'dirkajo' z vami?

2. glede na 1. -- ali lahko zaupate liniji tistega, ki vozi pred vami? Bilo je že več nesreč, ko je zasledovalec sledil prvemu, ta pa ga je odpeljal naravnost -- v jarek.

3. ali poznate cesto po kateri vozite? kot prvo močno odsvetujem dirkanje proti 'lokalcem', kot drugo se "lahko" (pod navednicami!) v 'dirkanje' spustite le, če ste pred tem TISTEGA DNE že vozili po tej isti cesti. Cestne razmere se hitro spreminjajo. Čist kos asfalta je lahko že po eni uri posut s peskom, polit z oljnim madežem, itd.

4. eno osnovih pravil je tudi: nikoli ne prečkajte sredinske črte.

5. NIKOLI ne prekoračite svojih zmožnosti. To je tisto, kar se posebej rado zgodi v skupini. Ego nekaterim ne dopušča, da bi upočasnili in tako sledijo bolj izkušenim (včasih tudi: bolj norim) in nesreča je hitro tu. Če vas zagrabi panika sredi ovinka, če začnete zavirati sredi ovinka, če ne morete zvoziti ovinka po svojem pasu STE ŽE PREKORAČILI SVOJE SPOSOBNOSTI. V širšem smislu prekoračujete svoje sposobnosti (že) s tem, ko vozite prehitro, da bi se prilagodili napakam drugih udeležencev v prometu.

Pa varno vožnjo. Če živite le zaradi moto užitkov vam želim, da vsaj ne bi umirali zaradi njih.

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil je chopper in bila je mlada blond sovoznica.

Mažo(kolega s TDM-ko) in njegova žena Vera, sta šla ravno mimo, ko še ni bla pokrita, baje jo je povozil motorist, ki je vozil zadaj.

Drugače; lepo smo se mel, midva z Mariči sva prispela domov okol 21-te, spoznala sva Ice-lady, Pegaso-ta in njegovo(sory pozabu(Neža?)).Na poti domov od Ajdovščine naprej sva malce zmrzvala ampak je šlo.

Hanzi - čimprejšnje okrevanje

Brrrm,ZivNorc in Matic dršte se upam da ni skritih posledic.

lp

uzzy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz sem se "srecno" vrnil v zamejstvo in to ni zasluga R5 z MB registracijo (me je skoraj stisnil v steno tunela v MB ) in tudi ne nemskega audija na AC pred graz-om (vzel prednost,hvala bogu za bandit-bremze in moje znanje uporabe).

hanzi,drzi se.

zivnorc in matic sta prezivela brez posledic (ce se ne motim samo z sokom,roly bi moral vec vedeti),po tej poti pozdrav obema.RSV mille je bolj zvita kot ravna,monster pa ima sanse,da se kdaj vidi cesto.

hvala vsem za nekaj resnicno dobrih ovinkov (roly in perla ) in gregsu za napotek pri vracanju (ajdovscina-godovic MMMMMMM.....in bandit rulz! tudi nalozenemu se ne pride zraven ).

stay happy and in one piece.

------

Been There Done That

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kva se je dogajal to soboto, a se je motoristom od toplega vremena skisal, ali kaj? Se že kar bojim jutri odpreti kroniko v cajtngu. Bo gotovo pisalo, da je bil to najbolj krvav motoristični vikend v tem letu. Fantje, ne mi tko zaključevat sezone, nima smisla. Hanzi, Brrrm, Živ norc, Matic, hitro se pozdravite, slednja dva predvsem duševne bolečine.

Fuck, pravkar poslušam dnevnik na POPu. Šest prometnih nesreč. Dva mrtva. No ja, nič novega.

Midva z Janjo sva se odpeljala proti Mostu na Soči in tam so naju dohiteli štirje Gold Wingerji. Sem si rekel, da tile atati pa teh tankov ne morejo gnati po onih ovinkih. Yeah right, mal sem se spustu za njimi, pa že po štirih ovinkih odnehal - tile so čist ubrisani. Tele pol tone težke motorje mečejo iz ovinka v ovinek kot, da bi šlo za Gregsovo skokico. Če ne gre, ne gre, sem si rekel in v svojem ritmu nadaljeval proti Podbrdu, Železnikom, Škofji Loki, Ljubljani. Brez problemov sva se pripeljala domov.

Vozite po pameti, da nas bo prihodnjo sezono še vedno toliko.

LP, Lucky

Burn to be wild

Uredil - lucky on 14/10/2001 19:44:19

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.) HANZI in ostali "padli borci", čimprejšnje okrevanje in da se čimprej vidimo.

2.) Tadej, ... ENA SAMA RESNICA, povedal vse jasno in glasno, upam da se bomo do prve naslednje vožnje zmenili za pravila igre

3.) Del odgovornosti (tisti največji oz. kot je nekdo rekel glava zapestje), mora prevzeti vsak sam in prilagoditi vožnjo svojim izkušnjam, opremi in pogojem.

Sicer pa, ekipa motosveta na žalost ni bila prva, ampak druga v vlečenju vrvi. Premoč smo morali priznati, tistim zagorcem, ki so izgledali ko reklama za body building križan z vrečko amfetaminov.

Ma ne, šala, bili so boljši in pika. Potem smo v okrnjeni postavi dočakali danes in odšli proti domu. Pegaso (+ Nežka) se je sicer odcepil proti Godoviču, Jerry s Simono ter midva s Pupo pa smo izredno lagodno vožnjo v lepem vremenu zaključili še z prijetnim "razgrajanjem med hranjenjem" v Azuru.

Upam da se vidimo v Sredo v Twinu.

Love All, Serve All

*****

Come in peace or stay at home!

Uredil - zoolo on 14/10/2001 22:09:43

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Midva z Janjo sva se odpeljala proti Mostu na Soči in tam so naju dohiteli štirje Gold Wingerji. Sem si rekel, da tile atati pa teh tankov ne morejo gnati po onih ovinkih. Yeah right, mal sem se spustu za njimi, pa že po štirih ovinkih odnehal - tile so čist ubrisani. Tele pol tone težke motorje mečejo iz ovinka v ovinek kot, da bi šlo

:) Sigurno si vozil za bratoma (Lado in Danilo). ALi sta imela reg. tablice gold in wing?

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!