Skoči na vsebino

Ukinitev naborniškega služenja vojaškega roka


viking

Priporočene objave

kiki, kaja in ostale zenske, ne bit pametne o SLO vojski ker je ne poznate.

Ničesar o Slovenski vojski nisem napisala.

Me ne se sekirat za take in podobne izjave.... eni pač vidijo in preberejo samo tisto, kar hočejo in bistva sploh ne kapirajo ali pa ga nočejo.... :wink:

Mogoče pa bi moral kako stvar dvakrat prebrat, pa bi blo potem boljš... Sej tud jst ne vidim, da bi kje tole našo SLO vojsko na vsa usta hvalila :shock: , tko kot se enim dozdeva....pa ti povem, da mi je za takšne in podobne izjave čist vseeno.... :lol: :lol: :lol:

pardon ce si imela v mislih "staro dobro" JNA, vse kar sem napisal velja tudi za JNA, le da je takrat bilo se bolj ekstremno (tudi glede pijace, drog in zensk), sicer pa lahko vec povejo tisti, ki so sluzili v srbiji, crni gori, bosni ali makedoniji. slovenija in hrvaska (razen kake udbine) ne veljata, tu so bile zadeve po pripovedovanju tistih ki so to preziveli vedno bolj humane oz. "za mehkuzce" :wink: , ce ze hocete heroji tekmovati kdo je imel hujso vojsko. :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi ki jih poznam in so bili v vojski so se naučili reda in discipline...

mene so naučili reda in discipline doma....

ki je častnik tam, pa ves čas pljuva, kako da je ta naša vojska en sam kaos, pa razpuščena banda

slabi učitelji, slabi učenci... Ta tvoj frend naj se nad sabo zamisli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slabi učitelji, slabi učenci... Ta tvoj frend naj se nad sabo zamisli...

Bodi ti dober učitelj oz. driller, kot praviš, če ne smeš in ne moreš soldatu nič narediti, ker je njegov stric v nekem štabu in podobne stvari.

Bodi dober častnik, če te dresirajo po stari doktrini, pa ni važno če si bil prej v 10. bat. in si izvežban v novi Nato doktrini. To moraš pozabiti in spet zdrilati staro in potem učiti tako tudi vojake, čeprav čakamo na Nato.

Bodi dober častnik, če se moraš učiti še iz srbohrvaških učbenikov stare juge, o doktrini sem pa že rekel.

Vidiš, to je nekaj od tistega kar je za pljuvat in se za zamislit.

Tvojega zgornjega stavka pa ne bom komentiral.

Imej se!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bodi ti dober učitelj oz. driller, kot praviš, če ne smeš in ne moreš soldatu nič narediti, ker je njegov stric v nekem štabu in podobne stvari

bullshit - za neprimerno obnašanje se zmeraj najde 'zdravilo'...

Bodi dober častnik, če te dresirajo po stari doktrini, pa ni važno če si bil prej v 10. bat. in si izvežban v novi Nato doktrini. To moraš pozabiti in spet zdrilati staro in potem učiti tako tudi vojake, čeprav čakamo na Nato.

učimo se neprekinjeno. in če to zahteva od nas služba, še toliko bolj. če nismo sposobni sprejemati novih stvari, je bolje, da se lotimo drugega posla.

zelo enostavno in resnično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HALOOOOOO! Ak, a ti sploh kaj poslušaš?

Ma kukr češ, ne grem se več. Adijo.

Poslušam...in berem :D , dej poskusi še ti.

Izgovarjanje, da nekdo slabo dela kot navedno

Bodi dober častnik, če se moraš učiti še iz srbohrvaških učbenikov stare juge, o doktrini sem pa že rekel.

Vidiš, to je nekaj od tistega kar je za pljuvat in se za zamislit.

še ni opravičilo za slabo delo v službi (vojski). Dobiš, kar ti dajo, ti pa moraš iz tega potegnit čimveč... Vse ostalo je 'iskanje krivin' oz. kaj naj še najdem, da mi ne bo treba delat. Ali misliš, da potem, ko bo sprejeta nova vojaška doktrina, nihče več ne bo vpil, kako je vse u kurcu? Vedno se bo našel kdo, ki mu ne bo kaj po volji.

Motosmrk - dej že enkrat komentar!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V JLA sem prebil 11 mesecev in 7 dni .

Od tega sem bil v ŠRO v Sarajevu in stažist v Alpskem vodu v Kranju;Tolminu in Bohinjski Beli-skupaj s Slo reprezentanco v smučanju (Križaj;Kuralt;Oberstar) skupaj z B.Petričem in še precej pozabljenimi Yu-športniki (boksarji-hvala D.Kovaćeviću da me je naučil osnov boksanja,z nogometašem Dinama Dumbovićem-ki me je naučil udarce z glavo in udarce z desno nogo,hvala Matjažu (sedanjemu direktorju LM),da mi ni kozlal na posteljo vsako soboto ,ko se je pijan vrnil iz mesta ...in hvala bogu za vojsko ,ker se imamo vsaj kaj pogovarjat,ko zmanjka tem o dekletih in ženah,ki smo jih podrli,motorjih,ki smo jih zamenjali in pridnih otrocih,ki jih imamo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kekec vsaka čast,edin ki je doslej nekaj napisal iz lastnih izkušenj,ostali so zgleda vojsko bolj od daleč gledali in poslušali sosede,znance.....

To je tko,ko una igra....pokvarjen telefon...

DAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dva meseca na "obuki" za bolničarja v Zrenjaninu, potem so me strpali v trpezarijo, kjer bo moral nekaj čistit, nosit vodo in kruh na mize, po mesecu dni niso mogli več vzdržat z mano, pa so me poslali v prekomando v knin. do konca vojske sem preživel v kleti komande divizije sredi mesta, kjer sem se igral z ekonomijo-prodajal sem slovensko kavo, in jo kuhal za vrla dekleta v administraciji. prednost mojega dela je bila v tem, da sem po tretji uri popoldan bil prost in sem ga popoldan lahko sral do jutra. toliko o jla.

leta 1991 pa sem bil že od meseca marca v gozdu, kjer smo najprej skrivali teritorialno-slovensko orožje, pozneje pa je bil naš vod tisti, ki se je premikal po okoliških gozdovih za nami pa so letali vojaki jla. igrali smo se mačke z mišmi. kakor hitro so se nam približali smo mi že odbrzeli naprej, v tem času pa so ostali teritorialci lahko naprej skrivali naše orožje. med streljanjem pa sem bil na meji in na barikadah.

zaključil sem pa konec oktobra. v decembru pa sem obesil vojsko čisto na klin ne želim več sodelovati niti z vojnimi veterani niti s katero koli vojsko....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma saj se mi je zdelo, da sem to že nekje pisal, ampak ko pa me je kekec tako lepo potegnil za jezik, pol se pa ne ustavim....pišovka :x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma saj se mi je zdelo, da sem to že nekje pisal, ampak ko pa me je kekec tako lepo potegnil za jezik, pol se pa ne ustavim....pišovka :x

he,he...sej ni nič hudega...prav lepo je bilo brati tvoje spomine...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ženske v vojsko..........moške za štedilnik!!!!!!!

Veš kaj ti klimbra :evil: , tolk moških k kuha... premejhne kasarne za ženske.. :shock: :? :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hura.

Do sept. 2004 bom imel status študenta in takrat mislim tudi diplomirati, ker pa je zadnji vpoklic nabornikov avg. 2004 sem že sedaj dobre volje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hura.

Do sept. 2004 bom imel status študenta in takrat mislim tudi diplomirati, ker pa je zadnji vpoklic nabornikov avg. 2004 sem že sedaj dobre volje.

Jozl,mogoče ti bo kdaj v življenju žal,ko ne boš mogel vnukov razveseljevati z zgodbami iz služenja vojaškega roka....

he,he ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa ti tudi ne bo žal. :wink:

boš jih pa razveseljeval z zgodbicami, kako si se izogibal služenju vojaškega roka... :roll:

Hja in kol partizanov si rešu, pa kaj vse ste jedli .....

cigumigurompompom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa ti tudi ne bo žal.  :wink:

boš jih pa razveseljeval z zgodbicami, kako si se izogibal služenju vojaškega roka... :roll:

Hja in kol partizanov si rešu, pa kaj vse ste jedli .....

cigumigurompompom

ja,brada se mu je začopatla v cev in ni mogu strelat....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kiki, kaja in ostale zenske, ne bit pametne o SLO vojski ker je ne poznate. vsi moji kolegi so samo lenarili (zredili za min 5 kg), pili, kadili cigarete in travo (ja tudi tega je dosti), vglavnem zaj...li tistih 7 mesecev za nic. vse kar te naucijo je da mirno prenasas idiote ki ti poveljujejo, drzis resno faco in si mislis svoje. o kaki disciplini ne vejo nic, edino kar znajo je kako pobegnit iz kasarne, kako spat na strazi da te ne dobijo, kako v kasarno svercat pijaco in droge in kako se izognit delu".

Se strinjam...

Me pa zelo spominja na solanje oziroma prebijanje skozi solska leta...plonkanje, spricanje, itd....

Zgleda da je povsod isto :(

FLAYO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kaj ti klimbra :evil: , tolk moških k kuha... premejhne kasarne za ženske.. :shock:  :?  :lol:

Kako pa to, da je tako malo zensk med kuharskimi velemojstri?

Zivel Stevo Karapandja in Vegetina kuhinja!

FLAYO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pa pi... pa kaj se tok bojite te vojske, ja pa ste iz cukra al kaj? Malo discipline pa telesnega napora pa vam ja ne more škodit!! Itak je pa današnja vojska bolj podobna taborjenju - vsak vikend jih spustijo domov k mamicam in očkotom :wink: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!