Skoči na vsebino

Ukinitev naborniškega služenja vojaškega roka


viking

Priporočene objave

Hvala bogu da so se tega spomnili :lol: nej gre v vojsko :snipersmile: kdor hoče. Sam ne vem kje bodo vsak let dobil tok folka da jih bojo mel dost.

Bomo vidl baje 2004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest nisem za take fore, da te naučijo ubijat na ukaz

Sj ukaz ni "Ubij", ampak "Streljaj" :lol:

hmmmm, mogoče res ampak končni rezultat je pa vedno isti :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O kakem redu & disciplini ne duha ne sluha, kadar se je dalo uhvatiti krivino, se jo je definitivno uhvatilo, kar se je dalo ukrasti, se je ukradlo, kar se je dalo spiti, se je spilo, od pitralona naprej (za nepoučene, pitralon je bila vodica po britju) itd itd. To je bilo v glavnem vse, kar so nas naučili, razen gaženja strojevega koraka in močno dvomim, da bi se kak morebitni napadalec tako ustrašil strojevega koraka, da bi jo jadrno ubral domov. No to so moji spomini na najbolj izgubljeno leto mojega življenja. Ne vem, če je bilo kje bistveno drugače. Moralo bi biti drugače, če že ravno ne gre brez vojske. Ma ne vem, samo malo sem brez veze obudil spomine. Bljak!

PEPE

Točno tako, zguba časa. Bil eno leto v jugo vojski in en teden na "manevrih" v slovenski - isto sranje.

Pa še dobre strani tistega izgubljenega leta: živel na Kosovu in približno spoznal tamkajšnje življenje, ugotovil da imajo ljudje približno iste starosti iz različnih koncev "širše domovine" za naše pojme na glavo obrnjene vrednote in življenske navade in se naučil mirno prenašati zelo raznovrstne idiote. In spoznal veliko ljudi, ki od spoštovanja poznajo samo strahospoštovanje :o .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noise - zdej ti bom pa povedala.....

Me, ki smo svoje drage čakale in SMO PONOSNE NA TO mogoče vemo veliko več kot ti in tebi podobni, ki samo gledate, kako bote "krivine hvatal"....

Ne govori ti meni in vsem ostalim ne meči peska v oči da, če bi pa to trajalo samo toliko in toliko časa, potem bi pa definitivno šel....sami prazni izgovori....

Kiki, lepo, da si talo zelo ponosna na to, da je tvoj dragi bil pripravljen 7 mesecev (ali več) zgubljat v neki organizaciji (vojska) za to, ker ljudje še vedno živimo v kameni dobi. In ker se nam zdi, da moramo še vedno imeti malo večji kamen pri roki, da lahko nekoga drugega pobijemo na tla in ga napademo, če bi nam slučajno zadišala njegova pečenk/žena/škornji/votlina...

Če bi bila pri nas pizdarija - torej, če bi nas nekdo napadel - brez skrbi, da bi se vsi potrudili po svojih močeh ubraniti svoje otroke/žene/stanovanja/motorje/samostojnost/kulturo/jezik/narodnoBanko/AARNES/Kučana :twisted:

Vendar pa - če pogledamo realno: red in disciplina, ki jo mladcem vcepljajo tistih 7 mesecev, sta lastnosti, k inaj bi jo mladim možem in ženskam vcepili že starši in druge vzgojno-izobraževalne ustanove. V vojski pa naj bi se kvečjemu "naučili ravnati z orožjem in spoznati sistematiko bojevana" - in za to je 6 tednov dovolj časa... Tudi za tiste, ki jim gre bolj počasi v glavo...

To, da jim pa tam 7 mesecev perejo možgane in skušajo mladiče (kar je večina tistih, ki pridejo v vojsko, pa še zapijejo in zakadijo se ga tam tako, da glava peče celo življenje - še bolj, kot so se ga prej) spreobrniti v nekoga, ki naj bi branil čast naše države v vseh mogočih spopadih -- ehh, žalostno...

Kolikor poznam Noisea pa vem, da bi verjetno bil med prvimi, ki bi organiziral kakšno skupino vrhunsko usposobljenih marincev... 8)

Tko da - če se tebi zdi fajn, da je tvoj tip tvojo bližino ponosno zamenjal za 7 mesecev s prepotentnimi oficirji v vojski in da si ti na to še ponosna, pa - no comment... A bi ga dala še enkrat za nekaj mesecev mogoče, če bi se pojavila potreba?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komaj čakam junij 2003, ko bo konec tega sr................... . Sicer pa jaz itak moram do takrat še "pridno" študirati. :oops: :shock: :D

Hmm, a ni junij 2004...

Sej imaš prav, sam jest že tolk težko čakam, da bo tega sra...a konec, da sem kar podzavestno prehitel eno leto. :oops: :oops: :shock: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SymRu - se strinjam s tabo, sm mel frenda v vojski in mi je reku da so cele dneve kadil travo in bli nabasani??? (zdej mam bratranca pa je reku da je isto) :?

kašna vojska je to??? :evil:

ZA EN K*** :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pa pi... pa kaj se tok bojite te vojske, ja pa ste iz cukra al kaj? Malo discipline pa telesnega napora pa vam ja ne more škodit!! Itak je pa današnja vojska bolj podobna taborjenju - vsak vikend jih spustijo domov k mamicam in očkotom :wink: :lol:

Okej, punči - če nisi iz cukra --> javi, ko se boš prostovoljno vpisala v vojsko...

Al ipa kakorkoli drugam šla zato, ker pač "moraš". Jaz državi plačujem davke - s tem naj si država kupi vojake in karkoli že hoče. Ko sem se rodil, me niso vprašali, ali hočem biti "državljan" ali ne. So me pač vpisali... In mi vsilili tudi vojaško obveznost... K sreči mi ni treba služit (na psihotestih mal čudni rezultati PRESS) :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vojska je zapravljanje casa ... ogromno zapravljanje casa. In denarja, nabornikovega ker ga v tem primeru ne bi mogel zasluziti in davkoplacevalcev ... Sploh pa, kaki joke od vojske je to hudica, tisti na nasi izpostavi je en tak fatty da sploh ne vem kako je lahko zaposlen v SV, saj se sklec ne more delat po mojem?! Naj ga fuknejo ven in naj dela kaj bolj pametnega kot posilja pisma s "Spostovani nabornik ..." folku ki bi rad pocel karkoli bolj pametnega %$#!%!!! :evil: :evil: :snipersmile: :2gunfire:

Ufff - si že kdaj slišal za pojem "administracija"? Zakaj bi moral tajnik/tisti, ki pošilja pošto, delati sklece? :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz pa sem se ta teden dokončno rešil vojske :D , oz. sem jo "odslužil" pred enimi parimi leti v tistem koncu kjer se sedaj nahaja naš HANZI.

Srečko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz pa sem se ta teden dokončno rešil vojske :D , oz. sem jo "odslužil" pred enimi parimi leti v tistem koncu kjer se sedaj nahaja naš HANZI.

A so te izbrisali iz vojaškega registra ali kaj? Glede na to, da si že pred leti odslužil ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bljak, fuj grrrrr, kh, kh, kh, hrsk -cfuj,

3.12. grem v vojsko. Mater . .. . katastrofa, kdo pa ma se danes cas

za take nesmisle, naj grejo tisti ki hocejo, nas pa naj pustijo, -> Fuck :evil:

Sicer bo civilka, ampak 7 mesecev? Komu sem pa kaj dolzen, mater jim gledam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer bo civilka, ampak 7 mesecev? Komu sem pa kaj dolzen, mater jim gledam

"Dolžan si državi, kateri si se rodil, ki ti da potni list za v tujino in ki te bo pripeljala v NATO in EU, ki ti pobira davke in ki te bo sicer vrgla v zapor (razen če si "nesposoben" za služenje :twisted: "

Resno: kam pa greš civilno?

So te razporedili blizu doma ali na drug konec dežele?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer bo civilka, ampak 7 mesecev? Komu sem pa kaj dolzen, mater jim gledam

"Dolžan si državi, kateri si se rodil, ki ti da potni list za v tujino in ki te bo pripeljala v NATO in EU, ki ti pobira davke in ki te bo sicer vrgla v zapor (razen če si "nesposoben" za služenje :twisted: "

ne me basat :x

Resno: kam pa greš civilno?  

So te razporedili blizu doma ali na drug konec dežele?

Blizu doma v osnovno solo, vsaj tako so obljubili, ce pa pride do kakega zajeba pa bom itak popeesdil :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od vloge do razgovora komisije je trajalo 6 mesec, do vpoklica pa se naslednjih 6 mesec. Sicer bi moral iti komej Januarja v Lj, se pa je pojavila moznost da lahko zadevo odsluzim v svojem kraju ce grem takoj :roll:

lp Loyo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno vlogo misliš. Moraš napisati sam vlogo da hočeš iti v vojsko ?

Torej od takrat ko si izgubil status "šolarja" do vpoklica je 12 mesecev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno vlogo misliš. Moraš napisati sam vlogo da hočeš iti v vojsko ?

Vlogo za nadomestno civilno sluzenje.

Torej od takrat ko si izgubil status "šolarja" do vpoklica je 12 mesecev.

Od statusa solarja pa do sedaj pa je minilo dve leti, enkrat vmes sem jih prosil naj mi malo prestavijo.

lp Loyo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Danes na Siolovi strani.....nekaj zanimivega :)

Vojaške obveznike bodo nadomestili prostovoljci

Ljubljana - Slovenski državljani in državljanke bodo tudi po odpravi obveznega služenja vojaškega roka lahko deležni vojaškega usposabljanja v Slovenski vojski: kandidati, stari od 18 do 27 let, ki še niso odslužili vojaškega roka, bodo namreč tega lahko služili prostovoljno.

Za služenje - trajalo bo najmanj tri mesece - bodo prejemali tudi plačilo, ki bo vezano na minimalno plačo v Sloveniji, zagotovljeno jim bo zdravstveno varstvo ter pokojninsko in invalidsko zavarovanje. Sicer bi se obvezno služenje vojaškega roka - po noveli zakona o vojaški dolžnosti naj bi se dokončno odpravilo do konca junija 2004 - lahko prenehalo izvajati že letošnjo jesen, je danes povedal vodja urada za obrambne zadeve Igor Nered. Oktobra naj bi namreč po januarski in aprilski generaciji (skupaj sta šteli okrog 12.000 vojakov) na služenje napotili še tretjo generacijo obveznikov, vendar pa ni nujno, da bo do tega tudi prišlo: če bodo poklicni vojaki lahko "pokrili" vse naloge, ki so jih doslej izvajali vojaški obvezniki, bi oktobrska generacija obveznikov lahko ostala doma.

Pravica državljanov, da sodelujejo pri obrambi države

Po Neredovih besedah se z uvajanjem prostovoljnega služenja uresničuje pravica državljanov, da sodelujejo pri obrambi države, pomembno pa je tudi za ohranjanje odprtega stika med vojaško organizacijo in civilnim okoljem, kar omogoča civilni nadzor nad vojsko. Prostovoljno služenje vojaškega roka je po njegovih besedah tudi kanal za promocijo obrambnega sistema, vojaške organizacije in vojaškega poklica.

Program za izvajanje prostovoljnega služenja je že pripravljen

Kot je povedal David Humar iz Generalštaba Slovenske vojske, so programi za izvajanje prostovoljnega služenja že pripravljeni in testirani, pripravljeni pa so tudi izvajalci. Prostovoljci naj bi tako vojaški rok služili v vojašnicah v Novem mestu, Murski Soboti, Postojni in na Bohinjski Beli. Težišče programa je po Humarjevih besedah na preživetju na bojišču, ostala cilja pa sta usposabljanje in vzgoja za delo v skupini ter disciplina in vojaško obnašanje. Poudaril je tudi, da bodo kandidati z opravljenim prostovoljnim služenjem vojaškega roka imeli prednost pri zaposlitvi v Slovenski vojski in zaposlitvi v pogodbeni rezervi.

Število prostovoljcev, ki naj bi jih sprejeli na leto, sicer še ni znano, natančnejši obseg pa naj bi bil opredeljen v letnem načrtu Generalštaba Slovenske vojske, ki mora biti izdelan do 30. oktobra za vsako naslednje leto in v katerem naj bi opredelili tudi časovni načrt napotitev. V vsaki izmed skupin prostovoljcev na služenju naj bi bilo sicer 30 kandidatov, letno pa naj bi izvedli tri do štiri vpoklice. Kot je še povedal Humar, je Slovenska vojska v organizacijskem smislu pripravljena sprejeti okrog 500 prostovoljcev, treba pa je upoštevati tudi finančni vidik.

Prostovoljec naj bi obrambni proračun sicer stal okrog 320.000 tolarjev

Posamezni prostovoljec naj bi obrambni proračun sicer stal okrog 320.000 tolarjev, od česar naj bi vojak v treh mesecih prejel skupaj 145.000 tolarjev, ostala sredstva pa naj bi se porabila za prevozne stroške, prehrano, pranje in čiščenje uniform ter pokojninsko in invalidsko zavarovanje. Prvo plačilo bodo prostovoljci prejeli ob nastopu služenja, in sicer deset odstotkov minimalne plače v Sloveniji (10.000 tolarjev), prvi mesec 15 odstotkov, drugi mesec 25 odstotkov, tretji mesec 40 odstotkov, ob koncu služenja pa še "nagradnih" 60 odstotkov minimalne plače (62.000 tolarjev). Vojaški obvezniki na služenju vojaškega roka sicer trenutno mesečno prejemajo od 8000 do 25.000 tolarjev, kandidati, ki se v Vipavi usposabljajo za poklicne vojake, od 100.000 do 120.000 tolarjev mesečno, pripadniki prostovoljne pogodbene rezervne sestave pa za pripravljenost dobivajo okrog 25.000 tolarjev.

Vlogo za prostovoljno služenje bodo kandidati lahko vložili na upravah za obrambo - teh je 58 -, po besedah Nereda pa bodo pri napotitvi na služenje, če bo to mogoče, upoštevali tudi njihove želje, in sicer tako glede časa kot kraja služenja. (STA)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakon.....me prov zanima koliko prostovoljcev se bo javlo....jst se ne javljam!

zadosti-

pri trenutni (ekonomski) situaciji v naši deželi,je to ena redkih možnosti za zaposlitev... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!