Skoči na vsebino

Ukinitev naborniškega služenja vojaškega roka


viking

Priporočene objave

Mene pa mika, da bi enkrat šel na eno trimesečno zadevo... Če bi bila seveda profesionalno izpeljana in z ustreznim programom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tri mesece hm hm ... ma, vseeno predolgo. Rokovanja z orozjem bi se pa z veseljem naucil na kakih strelskih vajah :) Ampak za to ni potrebno da zato gnijes v vojski (sploh se je pa dalo slisat kako malo se dejansko uci streljanja - nimajo nabojev?! :D)... oce ima obcasno strelske vaje - jih sicer prekolne hehe, ampak mene bi kar zanimalo :)

Ce je pa na tehtnici to, da lahko streljam ce grem v vojsko cas zapravljat, ali pa ne - potem veliko raje "ne" ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, saj pravim, da samo če bi bila ustrezno izpeljana zadeva. Torej konkreten program usposabljana, ne samo streljanje.

Preživetje v naravi, orientacija, itd.itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, saj pravim, da samo če bi bila ustrezno izpeljana zadeva. Torej konkreten program usposabljana, ne samo streljanje.

Preživetje v naravi, orientacija, itd.itd...

Tabornike bi opremili s kalašnikovi, pa bi dobili približno to. :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaradi dopusta sem malo "falil temo"

sicer sem pa veliko o vojski napisal v temi "pacifist v vojski"

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?ac...917&hl=pacifist

kojebemilitaristepress :angry:

ps

mimogrede - imel sem prijatelje, ki so služili v bežigrajski vojašnici s prvo generacijo "vojakinj" in vse so spoznale kruto resnico, da jih je k odločitvi za služenje prignalo to, da so v podzavesti bile v otroštvu od staršev zatrte (nekatere pa tudi nezatrte) in neizživete kurbe katere vzburja uniforma.. da ne govorimo o militaristih, ki so po zeloo znanem psihiatru svetovnega slovesa gospodu F iz Avstrije, v svoji podzavesti zamenjali kurac za puško & sexualni akt za akt ubijanja soljudi

tolk o tem :D :D :D :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

osnovno usposabljanje za marinca traja 6 tednov ... potem pa v redni sestav in na misije ... just an idea :rolleyes: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

osnovno usposabljanje za marinca traja 6 tednov ... potem pa v redni sestav in na misije ... just an idea  :rolleyes:  B)

viš, viš kako je psihologija napredovala

sam 6 mesecev rabijo da normalnega človeka spremene v

MORILCA BREZ RAZLOGA = marinec

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kiki, bil sem v vojski davnega leta...raje ne povem katerega, vsekakor pred prerano smrtjo dragega nam rajnkega maršala in lahko ti povem: o kakem redu & disciplini ne duha ne sluha, kadar se je dalo uhvatiti krivino, se jo je definitivno uhvatilo, kar se je dalo ukrasti, se je ukradlo, kar se je dalo spiti, se je spilo, od pitralona naprej (za nepoučene, pitralon je bila vodica po britju) itd itd. To je bilo v glavnem vse, kar so nas naučili, razen gaženja strojevega koraka in močno dvomim, da bi se kak morebitni napadalec tako ustrašil strojevega koraka, da bi jo jadrno ubral domov. No to so moji spomini na najbolj izgubljeno leto mojega življenja. Ne vem, če je bilo kje bistveno drugače. Moralo bi biti drugače, če že ravno ne gre brez vojske. Ma ne vem, samo malo sem brez veze obudil spomine. Bljak!

PEPE

Strinjam ;)

Popolnoma vstran vržen del življenja.

Jebanje v glavo, depersonalizacija in degradacija.

...."lezi, dig se, ustaj, sedi

čuti, glup si, nisi ti u pravu.......

(čorba)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor hoče naj gre, kdor noče, naj ne gre !

Bil sem en mesec v častni četi... dve leti nazaj...

... dost je blo.

Mislim krneki.... saj svaka čast tistim, ki so dali svoje skoz,.. jaz sem ponosen, da mi je ratal prit ven (sicer opravičeno).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor hoče naj gre, kdor noče, naj ne gre !

Yst bom definitivno šel, ko/če se bomo (spet) pretepali za samostojno Slovenijo.

Do takrat pa, dragi moji, tozadevno pošto lahko mirno vračate s pripisom "NASLOVNIK NEZNAN".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..Yst bom definitivno šel, ko/če se bomo (spet) pretepali za samostojno Slovenijo...

pol pa prec nad skupščino

da nau prepozn

:angry: :angry:

pa use prebutat

:D :D :D :D :D

sej že neki časa prpravljajo konc samostojne SLO

pristopvEUpress

:D :D :D :D :D

kerga bomo tapru zbutal?

po

moje

vratarja

kej dle pa ne bomo pršli

:(

:D :D :D :D :D :D :D

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakon.....me prov zanima koliko prostovoljcev se bo javlo....jst se ne javljam!

zadosti-

pri trenutni (ekonomski) situaciji v naši deželi,je to ena redkih možnosti za zaposlitev... :angry:

kot sem jaz razumel dobijo v 3 mesecih vojaki prostovoljci 145.000 sit.....kar pa ni glih neka zaposlitev(upoštevat je potrebno koliko so dejansko obvezani na bivanje v vojašnicah)....

če ne bi bili preponosni bi lahko cesto pometali za več denarja...ma to je drug problem....

tisti ki mu to leži...naj vsekakor poizkusi...

Popravljeno . Popravil thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

YEAAAAHHHHH..... Kakšen lep začetek dneva!!!!!!

:yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2:

----članek iz Dnevnika 4.9.2003----

Oktobrskega vpoklica nabornikov ne bo

"Tehnični pogoji" za sprejem prostovoljcev bodo pripravljeni do decembra, januarja prvi vpoklic

LJUBLJANA - Uprave za obrambo do 15. septembra, ko se izteče rok, ne bodo poslale pozivov nabornikom oktobrske generacije na služenje vojaškega roka, smo včeraj neuradno izvedeli. Tako je Slovenska vojska dokončno "izstopila" iz naborniškega sistema in postala povsem poklicna, saj bodo zadnji naborniki aprilske generacije s služenjem končali konec tega meseca, prve prostovoljce pa bodo v vojsko sprejeli predvidoma januarja prihodnje leto. Do decembra bodo namreč pripravili "tehnične pogoje" za namestitev in urjenje prostovoljcev predvidoma v štirih vojašnicah - v Novem Mestu, Postojni, Murski Soboti in Bohinjski Beli. Kljub temu ministrstvo za obrambo še vedno lahko v skladu z zakonom vpokliče nabornike do konca junija leta 2004, kar pa je prej možnost kot realnost.

Začetek prostovoljnega služenja je omogočila uredba, ki je začela veljati v začetku tega tedna in je nadaljevanje projekta poklicnega popolnjevanja vojske, dopolnjenega s pogodbeno rezervo in opuščanjem naborniškega sistema, kot ga določa spremenjeni zakon o vojaški dolžnosti. Skladno z novelo zakona morajo na ministrstvu za obrambo po prenehanju izvajanja obveznega služenja vojaškega roka v skladu z zmožnostmi in s potrebami SV državljanom in državljankam Slovenije od dopolnjenega 18. do 27. leta omogočiti služenje na podlagi prostovoljne odločitve....

-----

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

YESSS :rolleyes: :rolleyes: :notworthy: :OK: :kva1:

Mi je sicer ze Master 007 povedal, da "verjetno ne bo", ampak tole se zelo lepo bere :wub: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

YEAAAAHHHHH..... Kakšen lep začetek dneva!!!!!!

:yea2: :yea2:

----članek iz Dnevnika 4.9.2003----

Zihr se bo našel kdo, ki ti bo od srca zaklical :" PUSSY" :)

Jaz pa pravim samo - edino pametno, da nam pametnim ni treba v vojsko :D

PS: saj s pištolo po mestu pa lahko kljub temu hodim a ne a ne a ne? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vi se kar veselte, to veselje je kislo

misl'm, veseli ste, da se ne boste naučil rokovati z orožjem, kar je orodje za preživetje v skrajnem obdobju že od praskupnosti

poglejte strahopetci, sej se razume, da ste že prestari za te neumnosti; da bi vas "tam not" enačili z 18,19,20 let starimi fanti ampak moje upanje je, da ne bom nikoli ob vas, če bo vpeljana splošna mobilizacija za vse moške in ne samo za profiče in rezerviste

tudi mehkužci morjo bit pa celo med motoristi se najdejo

kaj pa paintball, pa softball, pa taktične igre in teamsko delo, vam je vsaj to zanimivo, če ja, pol je še upanje za vas

če koga kakšna izjava preveč žali, naj si jo vzame za šalo.. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Softići, kje se boste pa sedaj kalili za življenje?

V forumskih debatah? :lol1:

Brrrrm...

majstore....

lepo si povedal ! :rolleyes:

Forum Motosveta je še edini prostor kjer bodo ostrili bajonete.... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če koga kakšna izjava preveč žali, naj si jo vzame za šalo.. :(

I'll kill you another day :D

Okoli vojske - to, da nočem v SV, še ne pomeni, da ne znam človeka na hitr frderbat, če bi bla res potreba... Pa da se ne znam zment, kako formirat "le Resistance", kako delovati proti "sovražniku" in podobno ...

Ja, tud z orožjem različnih vrst (hladno, strelno, lovsko, protioklepno) znam dobro rokovati... pa mi za to verjetno ni treba v SV, ali pač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če koga kakšna izjava preveč žali, naj si jo vzame za šalo.. :(

Ne ... zelo preprosto: skoda casa se mi zdi. Rokovanja z orozjem se bom naucil po drugi poti, brez skrbi .... Konec koncev mi je ze od nekdaj vsec :)

Ampak sedmih mesecev res ne bi vrgel stran ... ce bi me takole vojska cakala se, ne bi mogel mopeda kupit, niti avta ... ne vem komu na cast. Ce hocem streljat mi res ni treba sedem mesecev tam cepet ...

Kar se pa ucenja rokovanja z orozjem tice - toliko pripovedi o zabijanju casa sem ze slisal, da je skoda besed. Recimo sem slisal, ne vem vec iz katerega konca, da so v celem sluzenju roka ... samo dvakrat streljali. Thanks, but ... no thanks. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!