Skoči na vsebino

Ukinitev naborniškega služenja vojaškega roka


viking

Priporočene objave

PS: okoli SV in služenja...

a ne bi blo bolj koristno, če bi pač vpoklicali vsakega 18-letnega ali 25-letnega fanta/moškega, pa bi tistih 7 mesecev zastonj delali, recimo gradili študentske domove, kako cesto in tko mal... hmmm, če bi to veljalo generalno, za celo državo... bi verjetno z veseljem šel. .. na "delovno akcijo" :D

sam da mi pa nekdo buče prodaja da se moram 7 mesecev "uriti" ... my asss...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne.

Zakaj me to-pri tebi-sploh ne preseneča... :devil:

In zakaj mene ne preseneca, da sem dobil butasto pripombo tocno od tebe? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vi se kar veselte, to veselje je kislo

misl'm, veseli ste, da se ne boste naučil rokovati z orožjem, kar je orodje za preživetje v skrajnem obdobju že od praskupnosti

khm, sem znal rokovati že preden sem bil sposoben it v vojsko ali vozit motor (tudi a z omejitvo). lepo je imeti dedka lovca in vedno dostopno njegovo orožarno :naughty: :yea2:

kot sem že rekel nekoč me ti taborniki ne morejo nič naučit kar nebi znal!!! no ja razen postle pospravljat pa wc pucat kar pa nekako bi lahko že sedaj znal če bi hotel :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a zdej si morm priskrbet status za letos (ker bom pavziral), al ne? :)

Boš dobil po pošti, če je treba kaj prinest.

Ja a ni ravno v članku v Dnevniku napisano, da v "naslednji rundi" (15. septembra) NE bodo več pošiljali... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebemti vojska.......ma, piše.....kaj pa : "izvedeli smo iz neuradnih virov".....pa sicer lahko vpoklicejo do junija 2004...je precej bolj "možnost kot realnost".....KAJ pa če teh prostovoljcev nau dost? Tiste dve zadeve v narekovajih mi niso nč všeč. UPAM DA NAM RATA !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne.

Zakaj me to-pri tebi-sploh ne preseneča... :devil:

In zakaj mene ne preseneca, da sem dobil butasto pripombo tocno od tebe? :D

Zato,cycko,ker je butasta pripomba edina ,ki bi jo ti razumel... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas doma smo sami kripli. Oba brata sta predčasno zapustila vojsko, Jaz edini, ki študiram, sem pa rekel, da bom vosko do konca odslužil ali pa sploh ne bom šel v vojsko in se mi bo uresničila zadnja želja. Drugače sem itak proti vojski, ker je bil moj foter preveč v vojski, tudi na moje rojstvo je imel orožne vaje in je zgledalo kod da sem otrok brez očeta, kar pa ni lepo od vojske.

Hvala Bogu, da ne treba iti v vojsko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ni vsega konec. :D

Danes v časniku Delo piše, da je možen vpoklic oktobrske runde do konca meseca septembra in da ni še nič 100 % odločeno. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol: pri moji sreči bom jest čist tazadnji

A ne bo fino, ko boš nekoč otrokom razlagu:

"... in dokler smo imeli naborniško vojsko smo imeli obrambo 24ur na dan, res da ni bila bog ve kaj, ampak... , potem smo naborništvo ukinili, mimogrede naj povem, da sem bil zadnji slovenski naborniški vojak, in si zamislili profesionalno vojsko, ki je delala samo od ponedeljka do petka med 7 in 15 uro, ... pol so nas pa v soboto zvečer napadli... :o in sedaj... :( "

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sm šu jest u vojsko so rekl: če fant ni za vojsko dobr, tut pr punc ne bo spal. Sej, don se pa kr sm pa ke dol dajejo.

bol seks kot vojska.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj mene ne preseneca, da sem dobil butasto pripombo tocno od tebe? :D

Zato,cycko,ker je butasta pripomba edina ,ki bi jo ti razumel... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje sem slišal, da te opravljanje pripravništva odvrne o vpoklica v vojsko.

Ali kdo kaj več ve o tem?

če imaš po faksu pripravništvo se ti prestavi služenje za čas pripravništva, nisem pa siguren če pol ali eno leto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa to verjetno ne samodejno, ampak je potrebno kakšno prošnjico napisati.

Mi smo pred kakšnimi 10 leti enemu našemu pripravniku vojsko prestavili iz poletja na zimo, ker smo ga med dopusti pač rabili. Seveda smo zapisali, da gre za posebne zahteve tehnologije in tehnike, čeprav, koliko je vredna tehnologija, ki je odvisna od pripravnika :D

Napisali in poštempljali prošnjico, ki ji je bilo ugodeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne rabiš nobene prošnje, ampak samo potrdilo od podjetja, kjer delaš pripravništvo, da si pripravnik od XX do XX dne, to pa neseš v tvojo najbližjo izpostavo za obrambo (kamor si prinašal tudi potrdilo o šolanju).

Podjetje ti naj napiše dobo pripravništva kolikor je tudi določen rok po zakonu, to je 1/2 leta za 5. stopnjo izobrazbe in 1 leto za 7. stopnjo, čeprav ti ga lahko tudi skrajšajo za polovico.

KAKO VEM: pravkar me pripravništvo rešuje pred vpoklicom, na način, ki sem ga opisal zgoraj. Tudi na izpostavi so mi rekli, da ne bodo vpoklicovali pripravnikov.

Je pa še ena fora: jaz sem se tistega dne, ko sem se zaposlil, pozanimal na izpostavi za obrambo, pa so rekli, da če takoj po zaposlitvi pošljem to potrdilo, mi ni treba pisati prošnje za odlog služenja, če pa potrdila ne pošlješ, pa dobiš vpoklic, pa moraš poslati tako potrdilo s priloženo prošnjo za odlog in ni problema.

Da sem pa se dokončno zavaroval pred vpoklicom, sem pa še vpisal podiplomca, tak da ni problema. To bo očitno še najbolj sigurno, saj bom lahko vlekel še pet let status, če bi se država slučajno kaj premislila. :yea2:

lp marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!