Skoči na vsebino

Ukinitev naborniškega služenja vojaškega roka


viking

Priporočene objave

hehe sem bil pa uradno že tudi 1 teden dezerter ker se nisem javil na dužnost, ko so me vpoklicali in me pol kr hotli v vojski imet... Hja, me je military police iskala okol :D hmm našli me niso (smo skrbno izbral gostilne, kjer smo popivali :P )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ne bo fino, ko boš nekoč otrokom razlagu:

"... in dokler smo imeli naborniško vojsko smo imeli obrambo 24ur na dan, res da ni bila bog ve kaj, ampak... , potem smo naborništvo ukinili, mimogrede naj povem, da sem bil zadnji slovenski naborniški vojak, in si zamislili profesionalno vojsko, ki je delala samo od ponedeljka do petka med 7 in 15 uro, ... pol so nas pa v soboto zvečer napadli... :o in sedaj... :( "

:D

Fino fino :D

Sej verjetno mi ne bi škodilo. Nimam nič proti vojski; če mi bo kdaj dolgčas bom še šel prostovoljno za par mesecev :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da sem pa se dokončno zavaroval pred vpoklicom, sem pa še vpisal podiplomca, tak da ni problema. To bo očitno še najbolj sigurno, saj bom lahko vlekel še pet let status, če bi se država slučajno kaj premislila. :yea2:

lp marko

...odvisno, kolk si star :hmm:

jebeš, ne jebeš - vreme kurcu prolazi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje sem slišal, da te opravljanje pripravništva odvrne o vpoklica v vojsko.

Ali kdo kaj več ve o tem?

Nekje odvrne od vpoklica, drugje ne (razmerja pa ne pozna). 100% varianta je potrdilo o vpisu v šolo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24ur poroča:

Kot sta sporočila premier Anton Rop in obrambni minister Anton Grizold, oktobrskega vpoklica nabornikov ne bo, kar pomeni konec naborniškega sistema služenja vojaškega roka. Tako bodo januarja prihodnje leto v Slovenski vojski že prvi poklicni vojaki.

Za predčasno prenehanje izvajanja naborništva se je ministrstvo odločilo tudi zaradi uredbe o prostovoljnem služenju vojaškega roka, ki je stopila v veljavo minuli teden. Uredba bo slovenskim državljanom in državljankam, starim med 18 in 27 let, omogočila prostovoljno vojaško usposabljanje. Prostovoljci bodo za služenje, ki bo trajalo najmanj tri mesece, prejemali plačilo, vezano na minimalno plačo v Sloveniji, zagotovljeno pa jim bo tudi zdravstveno varstvo ter pokojninsko in invalidsko zavarovanje.

Premier Rop je sicer na povabilo ministra Grizolda obiskal vojašnico Franca Rozmana Staneta, kjer se je seznanil z delom in usposabljanjem pripadnikov prve brigade Slovenske vojske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sta sporočila premier Anton Rop in obrambni minister Anton Grizold, oktobrskega vpoklica nabornikov ne bo, kar pomeni konec naborniškega sistema služenja vojaškega roka. Tako bodo januarja prihodnje leto v Slovenski vojski že prvi poklicni vojaki.

:yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bomo videli kako se bo obneslo. Sicer se pa strinjam s trditvijo: Naj bo vojak tisti, ki to hoče!!

PS je pa tudi res da te u vojski tudi česa naučijo!

Popravljeno . Popravil marem
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz lažje diham.

Juhu, ne bo treba v vojsko :OK:

Ravno septembra mam še status. sem se že hotel v gimnazijo vpisat zaradi statusa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

peesmo, to je šlo pa za las . . . :notworthy: :notworthy: :notworthy: :kva1: :OK: :OK: :OK: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa vam je uspelo softići.

Država objavila, da z vami nima kaj početi.

Očitno ne dovolj trden material, da bi se iz njega dalo kaj pametnega zgnesti. ;) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa vam je uspelo softići.

Država objavila, da z vami nima kaj početi.

Očitno ne dovolj trden material, da bi se iz njega dalo kaj pametnega zgnesti. ;) :P

brrrm najbrž si hotel reči prepameten, da bi pustil da mu po glavi serje kak sam s sabo zakompleksan pezde!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa vam je uspelo softići.

Država objavila, da z vami nima kaj početi.

Očitno ne dovolj trden material, da bi se iz njega dalo kaj pametnega zgnesti. ;) :P

Res je.

Bognedaj da nas kdo napade.

Bo vojake v vrtec peljal, orožje in opremo pa v muzej.

:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uf uf je blo na knap, po tolkih letih izmikanja, lahko končno prekličem vse svoje izjave pri psihologu in v prošnjah. še dobro, mi je že zmanjkovalo anti-army izjav.

je je I'm a softič, ampak softič, ki lahko 7 mesecev življenja porabi za pomembnejše stvari kot pranje možganov pod izgovorom, da "bom postal moški" in "služil domovini" (kiss my ass domovina).

če do sedaj nisem postal moški, mi tudi nobena vojska ne more pomagat :lol1: . če pa kdo dvomi v moškost nas softičev, lahko na testno vožnjo pripelje ženo, sestro, hčerko, nečakinjo,..... :devil: :lol1: :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uf uf je blo na knap, po tolkih letih izmikanja, lahko končno prekličem vse svoje izjave pri psihologu in v prošnjah. še dobro, mi je že zmanjkovalo anti-army izjav.

je je I'm a softič, ampak softič, ki lahko 7 mesecev življenja porabi za pomembnejše stvari kot pranje možganov pod izgovorom, da "bom postal moški" in "služil domovini" (kiss my ass domovina).

če do sedaj nisem postal moški, mi tudi nobena vojska ne more pomagat :lol1: . če pa kdo dvomi v moškost nas softičev, lahko na testno vožnjo pripelje ženo, sestro, hčerko, nečakinjo,..... :devil: :lol1: :kva1:

Kar si rekel, si rekel.

Sam se boš branil.

Prid jo iskat.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk bi folk z veseljem v vojsko hodil, če bi tam vsak dan paintball nabijali :D

Aja, pa Unreal Tournament, pa Quake, pa podobne hece. ..

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa vam je uspelo softići.

Država objavila, da z vami nima kaj početi.

Očitno ne dovolj trden material, da bi se iz njega dalo kaj pametnega zgnesti. ;) :P

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa mislim, da vojska sploh ni tako slaba stvar, ker NAJ BI TE tam naučil enega reda in discipline (med ostalim).... :wink:

:o Prepozno za učenje...starega konja ne moreš več ničesar naučiti..... :D je potrebno nekaj tega že imeti osvojenega v sebi ko prideš v vojsko ali tabornikom...: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa mislim, da vojska sploh ni tako slaba stvar, ker NAJ BI TE tam naučil enega reda in discipline (med ostalim).... :wink:

Lej Kiki, sploh ni problema, bos sla za prostovoljko, pa te bodo naucili in reda in discipline, prav? :lol1: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej Kiki, sploh ni problema, bos sla za prostovoljko, pa te bodo naucili in reda in discipline, prav? :lol1: :devil:

Morda bi se morali,

reda in discipline,

prej naučiti poženščeni moški.... :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!