Skoči na vsebino

Ukinitev naborniškega služenja vojaškega roka


viking

Priporočene objave

če pa kdo dvomi v moškost nas softičev, lahko na testno vožnjo pripelje ženo, sestro, hčerko, nečakinjo,.....  :devil:  :lol1:  :kva1:

Kar si rekel, si rekel.

Sam se boš branil.

Prid jo iskat.

:D

uh more pa bit to res en vrag, da se je "pravi" moški hočejo znebit. za začetek kaj bolj easy velja, da se softiči natreniramo :naughty: :kva1: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo ve če je potrebno potrdilo o šolanju še vedno dostavit do 15. Oktobra na izpostavi Ministrstva...predpostavljam da ne...ma za ziher... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi se sekiral? Vsaj pri meni je vedno bilo tako, da sem najprej dobil poziv, naj jim potrdilo dostavim, ce ne me bodo napotili yadayada. Sej to vedno naredijo :?

Ce ne bo poziva, potem tudi potrebe po potrdilu ne bo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ukinejo še obvezno šolo, smo na konju. B)

Šola in vojska sta edini ustanovi, kjer živali mučijo ljudi... <_<

Jaz predlagam da še službe ukinejo. Pol nas pa res ne more več nihče jebat :yea2: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz predlagam da še službe ukinejo. Pol nas pa res ne more več nihče jebat :yea2:  :OK:

V cem je problem, saj to da si v sluzbi je cisto na prostovoljni osnovi ... :devil:

Vojska pa ni (bila?).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ukinejo še obvezno šolo, smo na konju.  B)

Šola in vojska sta edini ustanovi, kjer živali mučijo ljudi... <_<

Jaz predlagam da še službe ukinejo. Pol nas pa res ne more več nihče jebat :yea2: :OK:

kdo te pa sili delat....bodi klošar :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz naslova: "kdor še ni bil v vojski se lahko pod nosom"

Zdaj bomo pa vsi žalostni :doze: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V cem je problem, saj to da si v sluzbi je cisto na prostovoljni osnovi ...  :devil:

Vojska pa ni (bila?).

Nisem na prostovojni osnovi. Sistem me je izšolal in prisilil da sem se mu podredil. Napravil me je za sužnja. In suženj bom do svojega 65. leta :xx:

I don't think so :naughty: . Treba si bo nekaj izmislit. :hmm:

RESNO MISLILM :hmm:

Nekaj za branje o delu :

Radnik je rob na određeno vrijeme. Poslodavac odlučuje kada treba doći na mjesto rada i kada treba otići, te što treba raditi u tom vremenskom razdoblju. Kaže ti koliko posla obaviti i kakvim ritmom. Može dovesti svoju kontrolu do ponižavajućih ekstrema, određujući, ako želi, koju odječu moraš nositi i koliko često možeš ići u WC. Sa malo izuzetaka može ti dati otkaz iz bilo kojeg razlo ga, ili iz nikojeg.

Ti si ono što činiš: ako radiš glup, dosadan i monoton posao imaš dobre mogućosti da postaneš glup, dosadan i monoton. Rad je najbolje objašnjenje za služinski kretenizam kojim smo okruženi, bolje od močnih mehanizama zaglupljivanja koje pretstavljaju televizija i sistem školstva.

Vir : Zagrebacki anarhisticki pokret

Da ne bom zašel iz teme. Vojska je isti kurac. Sam da si tam še bolj orodje, orodje za ubijanje in dosegov ciljev neke države, osebe. Poleg tega si samo številka. Eden izmed mnogih, ki umrejo na bojiščih.

In jaz naj se zato borim in živim? :BUA:

M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni sistem kriv, da moraš delati.

Kriva sta tvoja starša, ker nista dovolj bogata, da bi lahko ti lenuharil.

In moja tudi, da moram jazst vsak dan ...

In jazst in Lady sva tudi kriva, ker bodo morali najini otroci ...

Bogati starši so tisti, ki imajo ta trenutek več kot 50 milijonov USDov pod palcem.

Vse ostalo je sirotinja. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V cem je problem, saj to da si v sluzbi je cisto na prostovoljni osnovi ...  :devil:

Vojska pa ni (bila?).

Nisem na prostovojni osnovi. Sistem me je izšolal in prisilil da sem se mu podredil. Napravil me je za sužnja. In suženj bom do svojega 65. leta :xx:

I don't think so :naughty: . Treba si bo nekaj izmislit. :hmm:

RESNO MISLILM :hmm:

M.

A ti to resno misliš ?

Sedaj kao imamo sistem, kjer vsak v skladu s svojimi sposobnostmi, pridnostjo itd. si v zagotovi, kako bo za časa faze svojega sedanjega življenja živel.

Do naslednje reinkarnacije.

Če to ni to, potem si je kao vsak sam kriv.

Imam prijatelja, ki je precej starejši (kolk mora bit šele on star, če sem že jaz starina) ki je na podobno jadikovanje ob spremembi sistema iz socializma v kapitalizem zgolj dejal :

želeli ste - uživajte

Ta isti je šinfal novi red (kapitalizem) na vse pretege, ko ga je enkrat eden (tistih, ki je mislil da se bo z spremembo sistema, kar samo od sebe začelo cediti med in mleko) ustavil, češ nehaj že enkrat jamrat in nakladat, mu je zbrusil :

Ti pa kar mir daj. Ti si štirideset let trpel pod prejšnim sistemom, pa pusti še meni malo trpeti.

Tisti sistem je dober in boljši, ki ima čim manj ljudi, ki mislijo, da niso na prostovoljni osnovi, kjerkoli pač udeleženi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni sistem kriv, da moraš delati.

Bogati starši so tisti, ki imajo ta trenutek več kot 50 milijonov USDov pod palcem.

Vse ostalo je sirotinja. :lol:

Kolk ti torej manjka ?

Milijon ali dva ?

:D

Bogat je tisti, ki ne razmišlja kako je reven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj mi nič več ne manjka.

Sem se že navadil :)

Ampak včasih, ko je bilo potrebno zjutraj vstati, ali pa še huje, prvi dan po dpustu, sem si pa želel, da bi se rodil v bogati družini in da bi lahko ... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti cutis vso svojo sposobnost v tem, da skaces naokoli kot ti narocijo, se malo plazis, na splosno pa ne pocnes nic kaj dosti koristnega? Iskreno sozalje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh, dragi moji.

Vojna in vojska sta bili vso homo sapiensovo zgodovino pridobitni dejavnosti.

Nekakšen malo bolj krvavi d.o.o.

In znanje vojaških veščin je bilo vedno dobro poplačano.

Trenutno tu v Evropi živimo v kratkem zgodovinskem obdobju zatišja miru.

Še John Waynejevi pacifistični kolonizatorji Divjega Zahoda so v filmih znali organizirano zapeljati vozove v krog.

Kdor misli, da bo domačijo obranil kot nepovezani posameznik, bo na bližnji hruški bingljal že drugi dan vojne.

Tako, da čeprav vam sedaj ni potrebno k vojakom, nikar ne računajte, mlade generacije, da vojne in vojske nikoli ne boste od znotraj videli.

Na vsakih 50 do 100 let se mora kaj dogoditi :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, da čeprav vam sedaj ni potrebno k vojakom, nikar ne računajte, mlade generacije, da vojne in vojske nikoli ne boste od znotraj videli.

Na vsakih 50 do 100 let se mora kaj dogoditi :devil:

Pa še vedno trdim, da je bila to največja potrata in izguba časa v mojem življenju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Brrrm. Ampak marsikatera kritika nabornistva je letela prav na dejstvo, da se tam pocne zelo malo. Leto dni starejsi kolega ni imel te srece, da bi se izognil - sva se med njegovim sluzenjem dostikrat videla, mi je popisal dogajanje.

Med drugim je obstajal tam termin "lezanje/polezavanje do bolecine" - tako nekako. Original je bil v srbscini, kar postavi "slovensko vojsko" v malo cudno luc.

Lezanje torej ... <_< Streljali niso prav velikokrat. Veckrat kot v drugih enotah (bil je v castni ceti). Oprosti, meni se zdi to izguba casa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Država še ni naredila nič lepšega od UKINITVE NABORNIŠKEGA SISTEMA  :naughty:  :OK:  :yea2:

NAJBOLJ SE TEGA VERJETNO VESELIJO VSI NESPOSOBNEŽI IN MAMINI OTROČIČKI :lol1:

Ne vem zakaj nekateri mislijo, da s tem, ko so bili v vojski, boga za jajce držijo. :lol1: Da so bolj sposobni in da so oh in sploh. Beda! :hmm: :hmm: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti cutis vso svojo sposobnost v tem, da skaces naokoli kot ti narocijo, se malo plazis, na splosno pa ne pocnes nic kaj dosti koristnega? Iskreno sozalje!

A ti ne skačeš, ko ti "ŠEFE" naroči, da skočiš :hmm:. Meni ni treba, ker drugi skačejo namesto mene :OK:

Po drugi strani pa malce telesne aktivnosti med šihtom ne škodi :hmm: Ni treba, da okrog hodiš upognjen kot kak star dedek ali pa zaveljen kot....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Država še ni naredila nič lepšega od UKINITVE NABORNIŠKEGA SISTEMA  :naughty:  :OK:  :yea2:

NAJBOLJ SE TEGA VERJETNO VESELIJO VSI NESPOSOBNEŽI IN MAMINI OTROČIČKI :lol1:

Ne vem zakaj nekateri mislijo, da s tem, ko so bili v vojski, boga za jajce držijo. :lol1: Da so bolj sposobni in da so oh in sploh. Beda! :hmm: :hmm: :lol1:

Nihče ne drži boga za jajce ob misli na odsluženo vojsko. Samo malce vojske še nikomur ni škodilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti ne skačeš, ko ti "ŠEFE" naroči, da skočiš :hmm:. Meni ni treba, ker drugi skačejo namesto mene :OK:

Po drugi strani pa malce telesne aktivnosti med šihtom ne škodi :hmm: Ni treba, da okrog hodiš upognjen kot kak star dedek ali pa zaveljen kot....

In kakšno vezo ima sedaj služenje vojske s tem ?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede telesne aktivnosti se cisto strinjam - ampak za fitness, kolesarjenje , kajakastvo in po novem enduro ne potrebujem nobene SV - to pocnem na prostovoljni osnovi :D

In kot je napisal Codeine - s sluzenjem vojske to nima nic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj služi tisti, ki to hoče!

-dragunov, ti si očitno človek, ki mu "chan-of-command" u vojski paše

-cyc pač ni

Zakaj je treba neki nekoga silit, ker če bo delal z odporom bo itaq vse skup zajebu ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj smo se študentje in šudentke pogovarja o preobrazbi in dresuri človeka pa svoji želji. Skep je da lahko deklino najbolje dresiraš po 16 do 18 leta, medtem ko fanta preden gre v vojsko.

Tako meni ker sem sedaj že star 26 let in še nisem šel v vojsko, ne bom mogel več iti v vojsko, ker sem že prestar, samo do 25 leta (ne vem točno). Tako so bile dekline kar vesele, ker sem še na razpolago, da me dresirajo.

Država bo celo prihranila, če ne bo imela splošnega naborništva, saj itak je nabornik državo stal dnevno 50.000 SIT (stroški, plače nadrejenih in zaposlenih na ministrstvu). Sedaj pa bodo dalo 170.000 SIT pa še pokojninsko in invalidsko zavarovanje. Kaj ni to lepa plača za neizobražene ljudi.

Sam itak nisem bil za vojsko, sedaj ko ne morem iti, pa bi rad šel v vojsko :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!