Skoči na vsebino

Plačilo Programa


motomanijak

Priporočene objave

Dobro jutro vsem skupaj:D

Delam Windows aplikacijo za evidenco obiskovalcev v klubu.

Gre za preprosto aplikacijo, kjer so vnosi, iskanje, prikazi,

ter eksport v druge datoteke, vse skupaj temelji na

podatkovni bazi.

Za aplikacijo bom porabil približno 30 ur, za šminko pa 10 ur.

Koliko naj računam?

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...1000-1500sit/h to je študentska tarifa za dobre programerje

Ja študentska že, če pa pogledaš malo na stran Gospodarske zbornice Slovenije, združenje za Informatiko in telekomunikacije, boš gor našel cenik za take in podobne storitve

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj sploh sprašuješ. Odgovor je zelo enostaven.

Delo ja invidualni in unikatno. Cena mora upoštevati, da imaš zaposleno tajnico ibn mogoče še tudi direktorja. Tako nanese min 50€ ali najbolje je reči 100€ seveda na uro. Kateri idiot še pa programira za 1000-1500 SIT/uro mogoče €/teden. Saj znanje ima neko ceno. Odvisno je od kupca in oblikovanosti programa. Cena bi bila vsaj za začetnika primerna nekje 100.000 SIT ali pa po tarifi, ki jo ima gospodarska zbornica.

Jaz kot študent za samostojno delo modeliranje brunaric računam 5000 sit/uro, saj potrebujem zelo močan računalik, kar je strošek in moje znanje je tudi nekaj vredno (7 let študija in še študiram). Tako en malo za info.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro jutro vsem skupaj:D

Delam Windows aplikacijo za evidenco obiskovalcev v klubu.

Gre za preprosto aplikacijo, kjer so vnosi, iskanje, prikazi,

ter eksport v druge datoteke, vse skupaj temelji na

podatkovni bazi.

Za aplikacijo bom porabil približno 30 ur, za šminko pa 10 ur.

Koliko naj računam?

:)

Brezplačno 3-letno karto z gratis pijačo in jedačo zase in svojo družbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...1000-1500sit/h to je študentska tarifa za dobre programerje

tega ne smeš kar tko vzet...

Tolk dobi študent, če programira v neki firmi in mu vse postavjo drugi, on sam piše.

Če pa morš si ti CELOTEN projekt sam zamislit, pol je pa to drugače.

Sam na konc mora aplikacija met ne sam nek izgled, ampak tudi stabilnost, ker čene se zna zakomplicirat s strani stranke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz naredim ta program za 50.000,00. Uradno, z računom... :devil:

Ne moreš računat po tarifi gospodarske zbornice, pa vzet svojih ur. Ker dober programer ima program narejen v parih urah, ne tridesetih ali štiridesetih.

Če mene vprašaš, je takšen program vreden okrog 30.000,00 sit.

Lahko računaš takole:

tvoje ure * študentska tarifa (kolikor pač je)

ali

ure profesionalnega programerja * tarifa gospodarske zbornice

Na koncu je pa znesek približno enak (OK, dajmo izzvzet firme ki delajo za državno upravo ;) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg tehničnega dela posla obstaja tudi temni dvojček, politični del posla.

Nekaj teoretične politike v premislek:

1. Lahko napišeš tudi račun za 1.000.000 €. Če ti ga ne izplačajo, jih iztožiš in v stečajnem naroku ugotoviš, da je zdrave lastnine manj, kot pa boš dal ti za koleke.

2. Po tabelah iz zbornice ali po lastnem navdihu lahko postaviš spodobno ceno, ki pa bo realno morda še vedno prevelika za prihodke kluba ali pa za širokogrudnost lastnika. Zopet se boš moral tožariti in denar boš videl šele čez dosti časa.

3. Lahko postaviš realno ceno in jo dobiš izplačano. Ker bo cena razmeroma visoka, bo lastnik hotel račun. Potem boš ti in eden od tvojih roditeljev prejel prisrčne pozdrave od davkarije v obliki malce drugačnih razmerij pri dohodnini, kot ste običajno vajeni

5. Lahko postaviš toliko znižano realno ceno, da še prideš skozi študentsko dohodninsko omejitev, če boš seveda šel preko študentskega servisa. Kljub temu boš seveda "nezavedno" plačal 10 % "davek" študentskemu servisu

4. Lahko postaviš takšno ceno, ki bo sicer izgledala smešno proti "profesionalcem", a lastnik ti bo voljan denar izplačati v enem šusu na roko.

To je nekaj malega o politiki.

Sam moraš ugotoviti, koliko je klub finančno zmožen in kakšne mahinacije z nezabeleženo gotovino si upajo privoščiti.

Ker, tako kot pri starih avtih, star avto (=tvoj program) je toliko vreden, kot zanj dobiš in nič več, lahko pa še manj (dohodnina).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod 1500 tolarjev na uro se ne spuščaj. Edino kar me je zmotilo je to, da ocenjuješ delo na 30-40 ur. To je za program, ki si ga opisal rahlo veliko. 20 ur, s testiranjem vred je po mojih izkušnjah dovolj.

Popravljeno . Popravil Dirkac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 ur boš porabil da boš izvedel kaj stranka sploh hoče imeti, 10 ur na poti potem pa še toliko za izdelavo programa (specifikacije seveda nimaš na voljo :)). Nato boš še nekajktrat popravljal ko bo stranka videla produkt in bo dobila nove ideje, po nekaj časa se bodo spomnili da bi rabili še kaj zraven, ...

Uporabi 2-3 kratno študentsko tarifo ter število ur, ki sem jih napisal zgoraj :)

Skratka nekaj (3,4) 100kSIT.

Dogovori se tudi za vzdrževanje programa v prihodnosti, nikoli ne veš v kaj se razvije.

Je pa to res tako preprost projekt, da ti zna kak študent narediti za zelo majhen denar ( in po mojem je dosti študentov, ki ti tako reč naredi za veselje).

Pa ne pozabi na koncu napisati kako se je izšlo in koliko časa si porabil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 ur boš porabil da boš izvedel kaj stranka sploh hoče imeti, 10 ur na poti potem pa še toliko za izdelavo programa (specifikacije seveda nimaš na voljo ). Nato boš še nekajktrat popravljal ko bo stranka videla produkt in bo dobila nove ideje, po nekaj časa se bodo spomnili da bi rabili še kaj zraven, ...

Uporabi 2-3 kratno študentsko tarifo ter število ur, ki sem jih napisal zgoraj

Skratka nekaj (3,4) 100kSIT.

Dogovori se tudi za vzdrževanje programa v prihodnosti, nikoli ne veš v kaj se razvije.

Je pa to res tako preprost projekt, da ti zna kak študent narediti za zelo majhen denar ( in po mojem je dosti študentov, ki ti tako reč naredi za veselje).

Pa ne pozabi na koncu napisati kako se je izšlo in koliko časa si porabil

... točno. Na koncu boš verjetno ugotovil, da sama izdelava programa (programiranje) niti ni tako obsežna - gledano na celoten projekt. Ceno postavljat samo na izdelavne ure po mojem mnenju ne bi bilo smiselno. Vsekakor malo potipaj koliko bi bil uporabnik(naročnik) pripravljen plačati. Upam, da boš iztržil čim več. Me zanima koliko.

lp

Popravljeno . Popravil RoadKill
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro jutro vsem skupaj:D

Delam Windows aplikacijo za evidenco obiskovalcev v klubu.

Gre za preprosto aplikacijo, kjer so vnosi, iskanje, prikazi,

ter eksport v druge datoteke, vse skupaj temelji na

podatkovni bazi.

Za aplikacijo bom porabil približno 30 ur, za šminko pa 10 ur.

Koliko naj računam?

:)

če si kvalificiran za delo s katerim se ukvarjaš tvoja cena naraste...če pa delaš to v prostem času in na črno te pa prijavim.. :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz izkušenj ti svetujem samo tole. Naročniki, pošteni kot so :angry: , velikokrat nižajo število opravljenih ur ali pa ceno, ker oni to pač cenijo drugače. :rolleyes: Zato se za ceno in rok plačila zmeni prej, vsak dan, ko boš delal pa na koncu naredi poročilo o opravljenem delu po urah. Tega ti sicer ni treba pošiljati naročniku, vendar boš sam kasneje imel evidenco, ki ti bo služila kot opora pri morebitnih težavah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ jozl & klemens: upam da nista programerja. Če pa sta, me pa prav zanima koliko programov prodasta... :o

@ klemens: če bi ti za ta program računal 300-400 tisoč sitnih, potem me prav zanima, koliko bi računal za računovodski program :? Nekaj deset milijonov sitnih :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@drekavac : kak mesec nazaj so dokončno potrdili da sem programer tako da so tvoji upi splavali po vodi. Glede prodaje tudi ni panike.

Za 10Mio SIT bo pa bolj bogi računovodski program :) In take stvari se NE razvija po naročilu ampak pač kupiš paket ki te stane toliko kot en zelo majhen programček po naročilu.

p.s. : V Pantheon (en bolj razširjenih "računovodskih programov pri nas) je bilo vloženega cca 2Mio € (več kot 90 človek let razvoja).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Pantheon (en bolj razširjenih "računovodskih programov pri nas) je bilo vloženega cca 2Mio € (več kot 90 človek let razvoja).

hecno ... pa še vedno ne dela tako kot bi moral ... :o B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drekavac: Nisem programer. Delam načrte za brunarice s specialnim programom, s katerim modeliram, tako kot izdelujejo avtomobile v razvojni fazi. Tako lahko vsaka stranka pri meni naredi prej sprehod po brunarici preden je sploh bila izdelana. Programiral še trenutni nisem nič, raze zase kaj v exelu za računjaje, ki sem ga potreboval v času študija. Jaz imam res postavko za 5 kSIT/h, ker opravim z modelom brunarice v enem šihtu za malo nadur, potem pa stranka pride do mene in popravimo vizualne efekte za lepši izgled. Tako drugi dan dobi izvajalec vse potrebne načrte za izdelavo brunarice.

Dodan je tudi osvoni osnutek brunarice v PDF datoteki, ki je bila namenjena stranki. Podobno brunarico lahko vidite vsi na MOSu, ki jo ima v uborabi vrtnarija

Pajic.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro jutro vsem skupaj, :D

Nekaj sem že naredil (grafični vmesnik, vnos v bazo...), toliko da sem imel nekaj naročniku pokazat.

Metdtem me je poklical in povedal da je našel en drugi program in če bi mu ga lahko skrekal. Programu se reče SPORTCheck . Vam je kaj znano?

Včeraj na sestanku sva šla najprej čez moj program, dodala še nekaj opravil in se začela meniti o plačilu. Pustil sem ga naj on ceno pove. Rekel je 30.000 SIT. Moj odgovor je bil na pomnoži teh 30.000 SIT z 60 - 100 urami pa bo dobil koliko bi on mene plačal na uro in da ni šans. Vmes sem mu še rekel da tak program stane 60.000 SIT. Ceno je povišal na 35.000, pa sem odkimal. :? :wacko:

Potem je predlagal da program naredim, nekaj mi da na roko, nekaj pa skompenzirava v njegovem klubu (Fitness), . Predlog niti ni tako slab.

Kaj o tem menite vi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In je zadeva rešena. Za malo denarja je našel programski paket, kar je mnogo boljša varianta kot program po naročilu (če ima iskano funkcionalnost in jo bo imel v prihodnosti).

Ponudi rešitev v obliki preizkusa programa, skratka če ima iskano funkcionalnost, ...

@hotschko : Zgleda da so drugi produkti še slabši ali pa imajo tu dober marketing.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@drekavac : kak mesec nazaj so dokončno potrdili da sem programer tako da so tvoji upi splavali po vodi. Glede prodaje tudi ni panike.

Za 10Mio SIT bo pa bolj bogi računovodski program :) In take stvari se NE razvija po naročilu ampak pač kupiš paket ki te stane toliko kot en zelo majhen programček po naročilu.

p.s. : V Pantheon (en bolj razširjenih "računovodskih programov pri nas) je bilo vloženega cca 2Mio € (več kot 90 človek let razvoja).

....brez zamere,ampak v Panteon je bilo vloženega bore malo, saj so ga samo nadgradili iz DataLab programa, zato je ocena 2 Mio evrov rahlo smešna......lahko ti pa razložim, kako so se suporterji hodili učit k meni domov,kako se odpravlja bug-e v programu,ki sem jih odkril.....

da ne govorimo o nešteto verzijah,ki bolj ali manj delajo (leti na Datalab,da ne bo pomote...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj bi se hodili k tebi učiti če si buge odpravil. Si mogoče mislil učit, kako se izogniti le tem (AKA workaround). Je pa res da je cel kup firm, ki samo vzdržujejo in tržijo ta programski paket. Ti pa nimajo kaj dosti vpliva na buge, verjetno jih lahko le sporočajo.

Ocena razvoja je pa verjetno mišljena od začetka razvoja do sedaj. Če se ime spremeni potem ne moreš kar resetirati stroškov razvoja :) Ne poznam pa zgodovine tega produkta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj o tem menite vi?

Kot sem ti zgoraj nekje zapisal, vse skupaj je politika in vredno zgolj toliko, kolikor za to iztržiš.

Nekaj časa in dela si vložil, a na smrt se pretegnil nisi.

Zato, ker imaš že skoraj narejeno, dokončaj še tisto nekaj malega, poberi denar in se veselo rekreiraj v fitnessu v zavesti, da si pripomogel h krepitvi sive ekonomije in razvoju lastnega telesa tudi. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne bo iz tega,

Tipu sem ponudil 35000 sit + fitness, pa se je nekaj zmrdoval :hmm: , pa mi ponudil 15000 + fitnes, :wacko: kao to je ful velik, pa neomejen fitnes, pa za pol leta, pa kaj jaz vem kaj, kot da bom vsak dan tam visel :wacko:

No v glavnem vprašal sem ga če je normalen, če on resno misli, pa mu je bilo všeč, ker sem si dobro zastavil, pa da naj ne dvignem roke... Pa sem ga še enkrat vprašal če on resno misli?

Rekel sem mu, da naj gre zidarju, pa naj mu eno fliko zaflika, pa bomo videli koliko bo računal, jaz bi pa intelektualno delal, pa še več ur.

Kot drugo sem mu rekel, naj gre h kakemu programerju pa naj vpraša koliko stane, da mu dam telefonske če hoče, pa je samo debelo gledal.

Kot tretje sploh nebi več sprejel fintness ampak samo cash. Saj nima samo on fitness. Najprej mu greš na roke, pol bi te pa še na ta račun popalil.

In kot četrto in zadnje bom jaz ta program naredil, šel do njega, mu ga pokazal, to je pa tud vse. Ne ga dobil. :devil: Pa ravno takšnega kot bi on rad. :devil: Kot če otroku ne daš lizike :devil:

:angry: :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne poznam pa zgodovine tega produkta.

- Gekko d.o.o. razvije Hermes

- Gekko v stečaj

- nova firma Datalab razvija Hermes dalje

- program ponudijo vsem strankam Gekka (le od kje jim naslovi ;) )

- kako je iz Hermes-a nastal Pantheon ne vem, se mi pa zdi, da je bila spet kakšna mučka z denarjem in ni šlo z Datalabom več naprej ... pa so si sposodili kodo in naredili nov program, ki je po zanesljivosti delovanja še vedno beta verzija :naughty: :devil: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!