Skoči na vsebino

Slovenščina V šoli


gizmOkak

Priporočene objave

@cyc:

SPSŠB (Srednja Poklicna in Strokovna Šola Bežigrad)

Ah,ko jebe,sej je itak sam še dve leti :D

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja,slovenščina v šolah........... Jest hodm na sredno šolo v Ljubljano,pa se vsakič prekrižam,k grem skoz glavna vrata...Kadarkol vidm kšnga,ki odpira usta,upam da bo reku kaj takega,da bo vsaj slišat kot slovenščina,ne pa samo "Goni se,pederčinu jednu","pička ti materna","maš da mi pušiš i ližeš","jebem ti mamicu u vozu kukuruza zrnom za zrnom" in podobne konstruktivne dialoge oziroma haiku-je...Pol k mamo pa slovenščino po urniku,bi se pa človk najraj zjokov od takšnih in podobnih cvetk ala "Janez Vodnik"(odgovor na vprašanje,kdo je naš največji pesnik),ki jih na dan spustijo moji sošolci z inteligentnim količnikom umsko prizadete solate,ki jo je trikrat povozil valjar... :BUA: <_<

Lp

Killroy, brez zamere, ampak tudi tvoja slovenščina ni ravno popolna.... ;) :P

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tule pa se mi zdi da nekateri živite v zmoti. Ne vem točno kako to deluje na drugih šolah samo mi imamo pouk slovenskega jezika precej natrpan. Nekdo je prej napisal, da se ne SŠ ne bere dovolj, vprašanje je ali sploh njegov sin ali hčer prebere vse knjige, ki jih dobijo za domače branje. Mi smo lani imeli 2-3 knjige na konferenco in nato smo pisali eseje na ta dela, se pravi vsaj 2 eseja na konferenco, to je minimalno 6 esejev na leto. Kar se pa tiče branja raznoraznih obnov iz interneta ali kake druge knjige pa lahko iz prve roke povem, da se takoj vidi razlika predvsem z nepoznavanjem vseh drobnarij iz celotnega dela in iz takega dela lahko kaj hitro začnejo padati šusi.

Nekateri najbrž tudi ne razumete, da slovenski jezik ni edini predmet in da lahko branje domačih branj zavzame kar precej časa.

Aja pa tako informativno, kot veste se je pouk začel 1.9., danes pa smo 16.9., naš razred je moral do danes prebrati "Čakajoč Godota", medtem ko moramo do januarja trikrat prebrati Alamuta in nato še Krasni novi svet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Killroy, brez zamere, ampak tudi tvoja slovenščina ni ravno popolna.... ;)  :P

Alla B)

Ah, jest šparam z lepopisom, ker sm Gorenc :) Tist, kr je pa v narekovajih, je pa dobesedni navedek, če se gremo že pravilno slovenščino.Sicer pa, Alla, kako že pravjo? Tisti, ki je brez greha... :) :P

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa tako informativno, kot veste se je pouk začel 1.9., danes pa smo 16.9., naš razred je moral do danes prebrati "Čakajoč Godota", medtem ko moramo do januarja trikrat prebrati Alamuta in nato še Krasni novi svet.

U, jeba, ste pa res revčki! :lol1: Tistih par listov Godota prebereš med malico. :zzz: Alamut je pa skor tako dober kot Karl May oz. Stephen King (govorim o berljivosti). Samo zakaj trikrat? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, jest šparam z lepopisom, ker sm Gorenc :) Tist, kr je pa v narekovajih, je pa dobesedni navedek, če se gremo že pravilno slovenščino.Sicer pa, Alla, kako že pravjo? Tisti, ki je brez greha... :) :P

Imaš prav..... :rolleyes:

Ampak v tej temi bi se vseeno lahko malo potrudil......pa ne ravno z lepopisom (ker font črk je pač določen), lahko pa poskusiš s pravopisom..... ;) :P

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje manjka pri nas nekaj dobrih zasebnih šol.

Se strinjam. :yea2: 7 let sem učila v šoli in videla in doživela svašta - predvsem s strani mojih kolegic in kolegov. Za nekatere nisem nikoli doumela, kako lahko počnejo to, kar počnejo - učijo otroke. :o

Takoj jo odprem (zasebno šolo), če mi motosvetovci podpišete, da boste svoje otroke vpisovali v mojo šolo - brez šolnine seveda ne bo šlo, glede na moje reference in izkušnje ( z mladino sem se zelo dobro razumela, s starši pa tudi :) )pa menim, da večjih težav pri ustanavljanju in nadaljnjem delovanju šole ne bo. :OK:

Brrrm, bi ti še kakšnega šolarčka prispeval? O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U, jeba, ste pa res revčki! :lol1: Tistih par listov Godota prebereš med malico. :zzz: Alamut je pa skor tako dober kot Karl May oz. Stephen King (govorim o berljivosti). Samo zakaj trikrat? :hmm:

se popolnoma strinjam! Alamut je najboljsa knjiga kar sn se kdajkoli spravu nad njo! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če mi motosvetovci podpišete, da boste svoje otroke vpisovali v mojo šolo - ...

joj manuela, jaz ti prvega lahko prispevaš šele v šolskem letu 2010/2011 ... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrm, bi ti še kakšnega šolarčka prispeval? O:-)

Manuela, srce, ne ga biksat.

V osnovno šolo smo hodili od leta 1986 do 2002, to je celih 16 let.

Ni šans še za enega šolarčka.

Dobiš vnukinje in vnuke, če jih bo kaj. :D

Alamut.

Ne vem, zakaj peljejo tako reč okoli Alamuta.

Na morju sem ga prebral v dveh dneh.

Bere se, tako, kot je zapisal Lucky, kot Vinnetou in kompanija od Karla Maya.

Jezik enostaven, dogajanja neprepričljiva in površno opisana, nastopajoči neizraziti in brez duševnega življenja.

V bistvu slab herojski strip, le da ni sličic in oblačkov.

Nikakor pa ne vrhunska literatura, vsaj po mojem mnenju ne. :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem se še jaz igral osnovne in srednje šole interneta v splošni uporabi še ni bilo.

Ampak, ob obnovi domačega branja, ali pa čtiva, kot se je temu reklo, smo pisali tudi proste spise.

Sedaj, v septembru, ko smo ponovno prikokodakali v šolo, je bil čas za prvi spis v smislu: Kako je bilo med počitnicami.

Pa potem smo imeli še spise v slogu: Moj najboljši prijatelj, Pogled iz domačega okna, Jesen prihaja, ...... So imeli domišljijo učitelji tedaj.

Potem so bile še šolske naloge, kjer je bil spis, pri katerem je štela tako vsebina, kot slovnica in tam ti tudi danes intertnet ne bi kaj dosti pomagal. Imaš 45 minut, papir, svinčnik in lastne sive celice in piši. Eno stran in pol najmanj. Z repom in glavo. Uvodom, jedrom in zaključkom.

Brrrm, sedi 5, pa mamo pošlji v šolo! :OK: :D

Točno je to kar si napisal. Sam nimam otrok, da bi lahko korektno ocenjeval delo naših šolnikov. Za vse nebi krivil samo njih, čeprav zagotovo drži, da žal slovenščina več ni to kar bi morala bit in jo močno izriva angleščina. Globalno gledano je problem v družbi sami. Starši nimajo več časa niti prav zase, kaj šele za skrb svojih otrok. Večina je po cele dneve v službah in, ko pridejo domov hočejo imeti vsaj malo mira. Seveda veliko otrok to obrne v "svojo" korist in starševstvo jim nadomesti ulica, kar pa lahko otroka odpelje na stran pota.

Če pogledam svoje otroštvo in ga primerjam z otroci, ki ga preživljajo sedaj, se mi v bistvu prav smilijo. Predvsem mislim tukaj na mestno mularijo, ki nima pojma kaj vse lepega je mogoče doživeti na deželi, v gozdu, v naravi in ne za računalniki in TV ekranom ter brezveznim lutanjem po betonu. Sam sem imel kot večina mojih sovrstnikov srečo, da sem imel svoje stare starše na deželi in sem veliko prostega časa preživel na majhni kmetiji za katero se je bohotila moja najljubša igralnica, Boč. Sedaj je največji dogodek v tednu, ko gre vsa familija v nedeljo po nakupih v Europark, Interspar, Mercator, Btc....Seveda, če starši tudi v nedeljo ne delajo. Resnično in žalostno. Otroci pa kakor vedo in znajo. Žal.

Hvala Bogu, da to ne velja za vse, je pa takšnih družin kar precej in bojim se, da bo tega vedno več. Upam, da se motim.

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, to šolstvo je hudič.

Tudi jaz imel srečo, čeprav stalno v mestih, na srečo majhnih, da je bilo okoli mene in druščine dosti zelenja in prostora za igro na travi.

V SG je bilo, za dvo ali tronadstropnim blokom na Francetovi 10, travnikov vse do železniške proge.

Na Ptuju, na CirilMetodovi 2, je imel dvonadstropni blok lastno zeleno dvorišče, okoli pa tedaj tudi še veliko travnikov in Ljudski vrt tudi ne daleč.

V KP smo na Vojkovem nabrežju imeli blato in Škocijanski zatok, neizmerne igralne površine.

V odraslem življenju nama je pa z Lady tudi uspelo postaviti hišo na obrobje mesta in travniki in gozdovi so zgolj 100 m stran in najini otroci so jih obilno izrabili.

Kar se šolstva tiče, je pa zanj doma zadolžena Lady. Saj pravim, je dala 16 let osnovne šole skozi, sedaj se pa pospešeno bode z gimnazijo.

Sva opazila, da dandanes, če z otroci ne delaš poleg šole, je kaj malo možnosti, da otrok splava v željene vode. Se je obseg znanja toliko povečal, da brez resnega dela ne gre vse v glavo. Le redki so otroci toliko odprtih glav, da jim zadostuje zgolj poslušanje v šoli.

Mi prav gotovo nismo posvetili toliko časa šoli, kot ga otroci danes.

Vnuki ga bodo verjetno morali še več.

Zato pa človeka jezi, da šolniki opuščajo tiste osnovne veščine, kot je pisno izražanje in jih v bistvu prenašajo na ramena staršev, če so ti dovolj požrtvovalni, da z otroci delajo. Mnogi žal ne.

Pa bo trerba. Vedno bolj. Tisti časi, ko je šel otrok v šolo in potem prišel iz šole in se šel igrat, so mimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sva opazila, da dandanes, če z otroci ne delaš poleg šole, je kaj malo možnosti, da otrok splava v željene vode. Se je obseg znanja toliko povečal, da brez resnega dela ne gre vse v glavo. Le redki so otroci toliko odprtih glav, da jim zadostuje zgolj poslušanje v šoli.

Mi prav gotovo nismo posvetili toliko časa šoli, kot ga otroci danes.

Vnuki ga bodo verjetno morali še več.

Zato pa človeka jezi, da šolniki opuščajo tiste osnovne veščine, kot je pisno izražanje in jih v bistvu prenašajo na ramena staršev, če so ti dovolj požrtvovalni, da z otroci delajo. Mnogi žal ne.

Pa bo trerba. Vedno bolj. Tisti časi, ko je šel otrok v šolo in potem prišel iz šole in se šel igrat, so mimo.

Moram reči, da mi gre pošteno na živce, da doma zastonj opravljam delo, za katerega so nekateri profesorji plačani oz. zadnje leto celo plačujem inštruktorje. :angry:

Naš Luka je v 4. letniku gimnazije, v povprečju pa je cca 1 mesec/šolsko leto brez matematike. V 1. in 3. letniku je šla profesorica na porodniško, pa niso dobili več kot 1 mesec zamenjave (niso imeli niti 1 same ure matematične suplence), v 2. letniku si je profesorica zlomila nogo, pa so bili spet brez ene same matematične suplence 5 tednov, kaj nas pa letos čaka, še ne vemo. Trenutno jih uči neka študentka matematike, ki je "ozkousmerjeni" matematik in sploh ni pedagog, tako da jim snovi sploh ne zna podajati. Starši hodimo v šolo, se pritožujemo, pa nas nihče ne upošteva, saj ima baje šola zvezane roke, ker ne more dobiti ustrezne zamenjave.

Zanima me samo, kdo bo prevzel odgovornost glede rezultatov na maturi. Za ilustracijo lahko povem, da je bilo v 3. letniku v 2. trimestru od 18 dijakov 12 negativnih, razredničarka pa trdi, da je to predvsem zato, ker se otroci ne učijo dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za ilustracijo lahko povem, da je bilo v 3. letniku v 2. trimestru od 18 dijakov 12 negativnih, razredničarka pa trdi, da je to predvsem zato, ker se otroci ne učijo dovolj.

Ta trditev nekako ne zdrži. :huh:

Če je več kot polovica negativnih, so vse ocene brezpredmetne, skratka, se jih (po zakonu) ne sme upoštevati oz. nikamor vpisati. :wacko:

Treba je ponovno pisati teste oz. biti ponovno vprašan oz. imeti možnost popraviti oceno.....

Torej - ob upoštevanju prej povedanega je v letniku od tvojga Lukata od 18-tih pisalo špon ( bilo negativno ocenjenih) največ 8 dijakov. :hmm:

p.s.

Al je Luka mal spotenciral te cveke, da se je skril pred hudo mamo, ali pa sta učitelj in posledično tudi ravnatelj kršila zakon? :o

Če je prvo, bi morala preveriti in ga mal po riti ( ah ja, to se tut ne sme... pozabla :cry: )....če pa je drugo, bi morali starši nemudoma napisati prijavo na Zavod za šolstvo.... :ph34r:

p.p.s.

Ja, hudič je ta sodobni šolski čas in vse te pravice, dolžnosti, obveznosti, skratka, vse te ceremonije, ki jih kar naenkrat zahtevajo od nas staršev. Jaz sem morala letos za najmlajšo podpisati poseben obrazec, da ji smejo pregledovati in želirati zobe, poseben obrazec, da dovolim objavo njenih fotografij na šolski internetni strani, da bom redno, najmanj vsak mesec enkrat hodila na pogovorne ( ne govorilne!!!) ure in tako dokazala, da sem aktivno vključena v vzgojno -izobraževalni proces...in še malo morje listkov.... :wacko: :wacko: :wacko:

p.p.p.s.

Tretji dan pouka prismrka Gaja (prvi razred devetletke) iz učilnice

in mi nemočna pade v objem. Skrušena mi pove, da jo je učiteljica presedla stran od Caroline, njene najboljše prijateljice. :kva1: Seveda po hitrem postopku raziščeva ozadje tega strašnega dogodka in od učiteljice izveva, da je to zato, ker je ( kako nepredvidljivo in nenavadno) klepetala med poukom. O:-)

OK. :( :unsure: :huh:

Učiteljica odide, Gaja si obuva čevlje, jaz pa ji (malo prisiljeno sicer) vzgojno ponovim, da se pač med poukom res ne sme klepetati. Žal. :(

Gaja me pogleda in reče : " Mami, kaj pa je to POUK in kako bom vedela, kdaj je?" :blink: :blink: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej - ob upoštevanju prej povedanega je v letniku od tvojga Lukata od 18-tih pisalo špon ( bilo negativno ocenjenih) največ 8 dijakov. :hmm:

p.s.

Al je Luka mal spotenciral te cveke, da se je skril pred hudo mamo, ali pa sta učitelj in posledično tudi ravnatelj kršila zakon? :o

Ne, narobe si me razumela. 12 jih je imelo grajo! Vsi ti pa so tudi po 2x pisali šolsko in kontrolno nalogo, pa so tudi v drugem krogu pisali cvek (v prvem krogu pa je bilo še več cvekov), iz česar sledi, da imajo na 2 cveka "upravičeno" grajo.

Ad PS)

To so podatki, ki nam jih je povedala razredničarka na roditeljskem sestanku, z obrazložitvijo, da se otroci ne učijo dovolj. Aja, pa moj Luka je bil eden izmed tistih šestih srečnežev v razredu, ki so bili pozitivni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Lucky: Že da ima samo par strani samo te tistih par strani psihično sjebe, ker je po mojem mnenju kr neki. Aja pa v igri je tudi nek Lucky ane?

Alamuta še nisem dobil v roke, tako da sploh ne vem o čem se gre. Zakaj trikrat? Nimam pojma prfoksa ze ima svoje razloge.

Sicer pa se mi zdijo domača branja le zadeve ki ti sesujejo tempo pri drugih knjigah, saj sem včasih dosti bral zadnja leta pa me vse nekako odbija, saj ravno ko totalno padem v zgodbo dobimo spet kako DB.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš prav..... :rolleyes:

Ampak v tej temi bi se vseeno lahko malo potrudil......pa ne ravno z lepopisom (ker font črk je pač določen), lahko pa poskusiš s pravopisom..... ;) :P

Alla

Lepopis-pravopis, Irak-Iran... :D ;) :rolleyes:

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joj manuela, jaz ti prvega lahko prispevaš šele v šolskem letu 2010/2011 ... B)

IIIIIIIIIIIIIII, Hočko..... šele zdaj sem zračunala...... :kva1: :kva1: :kva1:

Se pravi, da si ga že naredu........ :) :P :D

Čestitke..... pa poljubi Milenco v mojem imenu :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi, da si ga že naredu........ :)  :P  :D

Pa bo menda res res res ... čestitke ... :004

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja,slovenščina v šolah........... Jest hodm na sredno šolo v Ljubljano,pa se vsakič prekrižam,k grem skoz glavna vrata...Kadarkol vidm kšnga,ki odpira usta,upam da bo reku kaj takega,da bo vsaj slišat kot slovenščina,ne pa samo "Goni se,pederčinu jednu","pička ti materna","maš da mi pušiš i ližeš","jebem ti mamicu u vozu kukuruza zrnom za zrnom" in podobne konstruktivne dialoge oziroma haiku-je...Pol k mamo pa slovenščino po urniku,bi se pa človk najraj zjokov od takšnih in podobnih cvetk ala "Janez Vodnik"(odgovor na vprašanje,kdo je naš največji pesnik),ki jih na dan spustijo moji sošolci z inteligentnim količnikom umsko prizadete solate,ki jo je trikrat povozil valjar... :BUA:  <_<

Lp

Killroy, brez zamere, ampak tudi tvoja slovenščina ni ravno popolna.... ;) :P

Alla B)

Ne vem, če si opazwa, ampak dečko ma dost dobr občutek za vejice postaulat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi Sym, postal si pravi vzor moderatorske srenje Motosveta. B)

Vidim, da si se potrudil in temo zapeljal nazaj v prave tire. :)

p.s.

DojenčkiresnekakonesodijokslovenščinivšoliPRESS :?

(je pa lepo govoriti o tem) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm, malo sm bil odsoten na motosvetu zdej (cele 3 dni) in vidim d maste vsi neki čez slovenščino :D

Me kar potolaži, jst je NE PRENESEM v vseh pomenih besede :BUA: :BUA:

Alamut je pa kar dobra knjigca, sm prebral že celih 12 strani :yea2:

Manuela, k odpreš svojo privat šolo, ti probam urihtat še jst kšnga šolarja, tkrt bo lih ulaufala 13. generacija devet razredi pr tebi, tko d boš mela že precej prakse :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manuela, k odpreš svojo privat šolo, ti probam urihtat še jst kšnga šolarja, tkrt bo lih ulaufala 13. generacija devet razredi pr tebi, tko d boš mela že precej prakse :D

Žan, bod taprav dedec in naredi dvojčka. :OK:

Če boš že tako pozno začel. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IIIIIIIIIIIIIII, Hočko..... šele zdaj sem zračunala......

Se pravi, da si ga že naredu........

Čestitke..... pa poljubi Milenco v mojem imenu :004

ja manuela ti pa gotovo ne učiš matematike :devil: ... september 2010 - 6let = september 2004 ... se pravi imam še vsaj nekaj mesecev časa ... :o :wub: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!