Skoči na vsebino

Rover 214


urbi

Priporočene objave

pjeba,od ´99 vozim 2.0 hdi,trenutno stanje 92k km.torej ne meni vidva tralala,da ne vem kaj govorim.BTW je to 3. cit pri hisi zaporedoma.diskrepanca je lahko samo v faktu,da pac ne zivim v slo.

vseeno je prva kontrola in/ali menjava delov hidravlicnega sistema pri 80.000 km.in ker je 2/3 km naredila xantia po slovenskih super cestah so bile tri kugle ze menjane. :(

drugace je hdi totalna in cista fantazija,da je ze nesramno vse skupaj.

Šit, celih 6 jujef za 3 kugle. :D Razen če ne prisegaš na napumpane pol si pa skuril 36 prešernov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom govoril nekaj, kar govorijo okoli, lahko ti povem samo iz lastnih izkušenj. Stric je imel 3 žabe (DS, ID, še pomnite tovariši), ki sem jih tudi jaz zaradi njegove nezaintersiranosti po vožnji bogato exploatiral) in, lahko ti povem, da se je vsaka, vsaj po enkrat "uscala". Tisti, ki vozite citroene veste kaj to pomeni, in kakšne so posledice, za druge pa samo na kratko. Hidravlika na iztrošenem delu spusti dušo (ali je to izpostavljena cevka, ki jo načne rja ali kakšen kamen iz ceste ali kaj podobnega, bodisi spoj, bunka ali pa kaj podobnega). In, ko se tak Citroen uščije, nimaš ne zavor, ne volana, avto pa počepne na tla. In potem, če imaš jajca, moč in podobno, jo lahko počasi zavlečeš še kakšen meter, drugače pa šlep služba. Skratka, zelo delikatna stvar. O stroških v takem primeru ne bi.

Letos se je tudi moja 15 let stara rega ucala. Od pričetka "scanja" pa do menjave hidravličnih cevi sem prevozil 800km. Prerjvela je cevka od zadnje zavore, avto je še vedno normalno zaviral. Kako bi pa to izgledalo v primeru, da bi bila to klasična zavora?! Pa tudi da odpovejo komplet vse zavore ob okvari hidravlike ni čisto res. So klasične zavore vasaj toliko rizične kot hidravljične. Da vas potolažim tudi v kakšnem nemškem avtu se da najti hidravljične zavore, npr. pasatu.

Precej redko se zgodi da se hidravlika uščije(1x na xy avtomobilov).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi mamo doma ROVER 214 Si 16v!!!Fullll zadovolni z njim!!! :OK: :OK:

letnik je 1994 ima okol 105 konjev hondina mašina!!!Končna je tam okol 200km/h!!prevoženih pa ma 62.000km!!Mam se vozi sam v službo z njim!!! :lol1:

Drgač pa res morm potrkat!!!tok tok!!!Do zaj ni blo nič problemov!!!Razen enga ko je bil hin nek kabl!!In smo meli težave ga najt!!!In sm čakal tam okol 2 tedna!!Vse to pa je trajal da so sploh ugotovil zakaj je šlo pa okol pol mesca!!

Od zunaj nobene praske niti pikice rje!!!

res smo zlo zadovoljni z tem avtom!!!In nam ni žal da smo ga kupl!!!In ga tut drugim priporočam!!! :OK: :notworthy: :notworthy:

lp!! :) :)

Hvala. Prepozno. ;)

Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
...dej mi pliz SPOROČI PORABO.

Evo, s 50 litri benza prevozil skoraj natanko 550 km. Veliko večino tega po Ljubljani.

Torej 9,1l/100km, če še znam računat. :lol:

Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!