Skoči na vsebino

Ram


devilish

Priporočene objave

matično ploščo mam Abit BH6 (če vam kej pomaga) in not je blo na začetku vstavljeno 32MB (100) RAMA, ki je dvostranski... pol sm si kupla pa še enostranskega 128MB (133)... v trgovini je reku da načeloma bi mi moralo tega 128MB RAMA primt celga (ker nekdo prej mi je pa reku da mi bo verjetno enostraneskega primlo samo pou... no u trgovini je reku da če že mi ga bo primlo pou, mi ga bo primlo zato k je od prej not dvostranski, kar nej bi pomenlo, da če dam unga dvostranskega vn, bom še vedno mela 128MB RAMA.... ampak zgodilo se mi je tko kot mi je blo na začetku napovedano - torej če mam oba RAMA not, mi prime 96MB (32 + 1/2 128), če pa dam tamauga vn, mam pa celo sam 64

in zdej me zanima kaj naj nardim? k baje je dvostranski 128MB enih 11k... (k jih trenutno nimam), al je problem u hercih, al.... !?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

duhc... :angry:

hotscko: sej se ga da, sam je dupla cena :( sej ko bi blo vsaj tisto res da če dam dvostranskega vn, mi bo enostranski delu... pol bi mi blo prow fajn!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

duhc...  :angry:

hotscko: sej se ga da, sam je dupla cena :( sej ko bi blo vsaj tisto res da če dam dvostranskega vn, mi bo enostranski delu... pol bi mi blo prow fajn!

Bo ja, kot 64 MB :P :P

Vsa fora je v tem, da "stare" plate, tako velikih spominskih modulov, kot so nalotani na nove 128ke, več ne prepoznajo. Ko so jo naredili(plato), so predvidevali, da bo velikost spominskega čipa na tablici ram-čokolade max 16MB, se pravi po osem čipov. Danes pa proizvajalci takih čipekov več po mojem ne delajo, ampak samo pucajo lagerje, ali pa delajo v ful malih serijah, kar zadevo podraži za 70%. Ampak lepo zalotajo gor 4x32MB čipe. In ker zna plata upravljati samo z velikostjo posameznega čipa do 16MB, gor so štirje, ti to znese 64MB. Tako da ne rabijo biti dvostranski, naj majo gor 8 čipov zalotanih in bo ravnotak delalo. Max za take plate je bilo 256MB, to pomeni 16čipekov po 16MB.

LP, El b.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

damn :angry:

dej elbarto ne takih grdih besed govort, povej da je u MHz probl. in da bo vse še ok :)

sam en tip je reku da je mel isto ploščo in 2x 64MB, 1 enostranski in drugi dvostranski, ampak sta bla pa oba 100MHz in mu je delalo... bwooooo.... grem trgovino poklicat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

damn :angry:

dej elbarto ne takih grdih besed govort, povej da je u MHz probl. in da bo vse še ok :)

sam en tip je reku da je mel isto ploščo in 2x 64MB, 1 enostranski in drugi dvostranski, ampak sta bla pa oba 100MHz in mu je delalo... bwooooo.... grem trgovino poklicat :)

Moram te razočarat.... :unsure: :unsure:

Ni v MHz problem. Če maš noter celerona, ga je pa še manj (ker tak dela na 66MHz). Ramov (novih) ki bi delali na 100MHz, nisem imel v roki že vsaj 2 leti...tak da če maš nove, so 133. BTW, kaki cpu maš noter?

MHz pomeni, na kaki max. frekvenci rami lahko delujejo, ČE delujejo. 100tke delajo do 100, 133 pa do 133. Jasno.

Pa tudi če bi imel 100tke, bi pač v biosu nastavli clock rama na 100, cpuja pa na 133....v naslabšem primeru...

LP, El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko govorite o ramu me zanima sledeče...moja plata(ms8137c) podpira ram ddr od 1600/2100....zdej me pa zanima kaj to pomeni..in ali lahko uporabljam ram ki ima oznako 333mhz 2700....Help....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko govorite o ramu me zanima sledeče...moja plata(ms8137c) podpira ram ddr od 1600/2100....zdej me pa zanima kaj to pomeni..in ali lahko uporabljam ram ki ima oznako 333mhz 2700....Help....

Da. Lahko das tudi 3200 ali 4000 ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

waaaa to je zdej že malo preveč zame :)

uglavnem mam Intel Pentium II 300.... kaj je CPU mi pa morate še mal bl "po domače" namignit... :)

sej uglavnem če sm prow dojela, je tko da sm obsojena na 64MB al pej neč! (od tanovga rama) - k MHz niso problem, dvostranski je pa dupla cena... je tko?

ok edini problem pol še, kaj je boljše... met oba not (dovstranski 32MB 100MHz in enostranski 128MB 133MHz --> skupi mi nardi 96MB, k mi druzga prime sam pou...), al dat unga 32MB vn in met sam 64MB :? k slišala sm da mi tisti 32MB lahko kvečjemu upočasni unga tanovga in da v praksi ni lih doro met dveh preveč različnih ramov not v modulih... in kaj pravte vi? kaj nardim?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:angry: ta tamežikajoči .) me je že parkrat razjezu k nardim tri pikce in zaklepaj in pol je kr tam... in zgleda ful brezveze... mislm ni v kontekstu... ben... sorry :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

waaaa to je zdej že malo preveč zame :)

uglavnem mam Intel Pentium II 300.... kaj je CPU mi pa morate še mal bl "po domače" namignit... :)

sej uglavnem če sm prow dojela, je tko da sm obsojena na 64MB al pej neč! (od tanovga rama) - k MHz niso problem, dvostranski je pa dupla cena... je tko?

ok edini problem pol še, kaj je boljše... met oba not (dovstranski 32MB 100MHz in enostranski 128MB 133MHz --> skupi mi nardi 96MB, k mi druzga prime sam pou...), al dat unga 32MB vn in met sam 64MB :? k slišala sm da mi tisti 32MB lahko kvečjemu upočasni unga tanovga in da v praksi ni lih doro met dveh preveč različnih ramov not v modulih... in kaj pravte vi? kaj nardim?

lp

Ce prav vem dela tvoj procesor na maksimalno 100MHz (najverjetneje 66Mhz) krat veckratnik 3 (4.5) torej je maksimalna hitrost, ki jo mora RAM "obvaldati" 100Mhz. Ker obadva RAM-a (stari in novi) zadostita temu pogoju pusti obadva notri. Razliko, ki bi jo mogoce lahko obcutila zaradi razlicnih tipov RAM-ov je malenkostna (nicelna) v primerjavi z doprinosom dodatnih 32MB. Sicer pa stestiraj in videla bos.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

devilish: Jaz osebno mislim, da nima veze ali je enostranski RAM ali dvostranski. Po mojem ti je trgovec dal napačne ali pokvarjene RAMe, ker nikako ne moreš imeti 96 MB. Poglej v BIOS kako imaš tam razporejene RAMe po slotih. Lahko se ti edino pojavi težava v WINDOWSih, ker lahko se različne frekvence RAMov tepejo med sabo in se lahko pripreti nestabilnost sistema. Probaj še iste RAMe v kakem drugem računalniku, pa bo se opazilo ali je samo 64 ali je res 128. Samo sprešujem kdo še sploh uporablja 128, jaz imam sedaj 1024 MB RAMa, ker delam z težko grafiko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da nima veze ali je enostranski RAM ali dvostranski. Po mojem ti je trgovec dal napačne ali pokvarjene RAMe, ker nikako ne moreš imeti 96 MB.

Uuuuuuuu...strokovnjak.... :notworthy: :notworthy: koliko takih primerov si že imel, kot je ta??? Jaz imam pri svojem delu vsake 2-3 dni enega, ki se mi zjoče, zakaj ni ramov kupil pred pol leta. :( :(

Po tvoji logiki, DA MORA PASAT IN DA JE POKVARJENO bi potemtakem na recimo 486ko/ajde 133 megaherčno, pasal 40 (da ne pretiravam) GB disk brez problema. :naughty:

In če prenesem v tvoje delo, bi corel 2 moral odpirat filete corela 11 (brez konverzije).

Vse ne paše skupaj, niso to luk i voda. Pa klobase in ocvirki tudi ne.

Bo pač mela 96 (seštevek 32+64) rama, kaj ni to bolje kot 32?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tolko različnih mnenj v računalništvu, kot sm jih pa zdej slišala.... :) uglavnem v trgovini je reku da je problem v ploščicah - morala bi met 8 ploščic in ne 4, kot jih mam na tanovem ramu, ker mam pač starejši procesor... torej verjetno je res to in še vse ostalo, kar ste mi povedali - nekako sm potegnla vn to, da najboljš vzet škatlo s sabo in testirat v trgovini :)

jozl: kar se tiče pa tega da mi prepozna sam pou rama, sam slišala pa že za 2mio takih primerov kot je moj, sam k nism vedla pr nakupu na kaj točno moram pazit - na firmo, na ploščice, na MHz, na velikost, na eno- oz. dvostranskost.... in kar se tiče 1024MB RAMa, se ga ful ne bi branla... sam prvič bi mojim potrebam 128MB čisto zadostoval, drugič pa je problem proračun - itak bi menjala ful stvari (med prvimi disk in ram) - sam staršev moj računalnik lih ne gane preveč, jst bi pa en dan (upam da drugo leto), rada bla motoristka... :rolleyes: :D tko da se bom zadovoljila s tem :)

whatever, jst sm že zgubljena v vsem tem, lih lih da še vem kaj je ram :wacko: :) uglavnem če bojo doma slučajno še kakega jurčka prispevali, kupim al ne kupim tega z 8 ploščki... al bom mela spet za***ancije po vašem mnenju? (nimam pa lih možnosti škatle nest s sabo :()

lp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tolko različnih mnenj v računalništvu, kot sm jih pa zdej slišala.... :)

hja ... računalništvo žal ni natančna veda ... redke stvari so 100% zanesljive ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

whatever, jst sm že zgubljena v vsem tem, lih lih da še vem kaj je ram  :wacko:  :) uglavnem če bojo doma slučajno še kakega jurčka prispevali, kupim al ne kupim tega z 8 ploščki... al bom mela spet za***ancije po vašem mnenju? (nimam pa lih možnosti škatle nest s sabo :()

Ali si z izboljsavo delovanja racunalnika zadovoljna (razlika med 32 in 96 mora biti ocitna, verjemi pa da med 96 in 128 ni vec toliksna)? Ce je odgovor da, potem naredi kot sem ti ze rekel, pusti notri oba RAM-a in raje spari za motorcka ter se ne obremenjuj s tako nepomembno stvarjo.

P.S.: Vem da bi si zelela se boljsega toda ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mja... razlika je, ne da ne :) sam naj bi bla posledica kupljenga 128MB RAMa, probat inštalirat na moj računalnik windows XP in pa office tanou... (se mi zdi, da ne zinem kej neumnega :)) uglavnem žgačka me sam to k Aida 32 trdi, da je za optimalno delovanje mojga računalnika potrebnih 128MB :rolleyes:... če pa vi poveste da je to ql, pol pa prow in bom šparala za motor :D

lep dan želim... :)

(grem na giro - magari z avtošolo, ma zadosti :))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mja... razlika je, ne da ne :) sam naj bi bla posledica kupljenga 128MB RAMa, probat inštalirat na moj računalnik windows XP in pa office tanou... (se mi zdi, da ne zinem kej neumnega :)) uglavnem žgačka me sam to k Aida 32 trdi, da je za optimalno delovanje mojga računalnika potrebnih 128MB :rolleyes:... če pa vi poveste da je to ql, pol pa prow in bom šparala za motor :D

lep dan želim... :)

(grem na giro - magari z avtošolo, ma zadosti :))

Hmmm ... instalacijo WinXP pa ti odsvetujem glede na tvojo masinco. Bo stvar delala zeloooo pocasi (mnogo bolj kot sedaj na win98 ... ce se prav spomnim). In kot je Jaka rekel je za winXP potrebno vsaj po specifikaciji imeti vsaj 128MB, za zadostno delo 256MB (ce imas odprt en ali max dva programa naenkrat ... mal pretiravam) in 512MB za delo kot se sika.

Uglavnem ce res nisi zadovoljna z win98 potem si raje instaliri win2000, so manj pozresni (RAM) kot winXP.

Ko bos oz. ce bos lahko instalirala XP-je (premal RAM-a), potem ti bo sele Aida32 rekla da rabis 256 ali pa celo 512MB. Kaj bos pa potem??? :hmm:

Torej za tvoj trenutni racunalnik sta Win98 in ta nov office cist dovolj.

Kot receno ... spari za prave uzitke in ne za better Gates disaster! :devil:

P.S.: Glede optimalnega delovanja ... nikoli ni dovolj RAM-a. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amen. :notworthy:

Samo še to lahko rečem, na to kar ti je vse povedu TNT. Sam če poznam dobro devilish tle ne bo konc debate.. bo še kej najdla.. :devil: :devil: :devil: :ph34r: B) :lol: :yea2: :lol1:

Danes sm žleht.. :P

LP duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:P ti prow misliš da vse veš, ne? :) ne n bom več neč najdla... zahvalla se vam bom za pomoč :) torej ostajam na 96MB z Win98 in Office tanov :) in sparala bom za TAPRAVE užitke :) se strinjam... :)

sam men se še kr ne da zaključit debatke... :)

ben bodte fajn :) čaw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No ja jst poznam zelo dobro plato bh6 in ti lahko povem da ce ti ram nedela potem bios nepodpira vec kot 64 mb rama na enem slotu ... kaj naredit gres na abitovo stran iz snemi najnovejsi flash za bios ..... ce ti pa to nou delal je pa en jumper ki ga premaknes da ukazes naj plata dela na 133 mhz seveda to samo za ram ... ta jumper nima veze z procom... lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tko kot ti je bosti reku

sam imam BX6 II plato (mislim da je še mal starej), z zadnjimi popravki biosa (to naj ti naredi nekdo, ki zna..)

že pred tem mi je plata brez težav podpirala eno tablico 256 Mb 133 mhz rama za zraven pa je špilal še 128 Mb 100 mhz ram

Popravljeno . Popravil D.J.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tko kot ti je bosti reku

sam imam BX6 II plato (mislim da je še mal starej), z zadnjimi popravki biosa (to naj ti naredi nekdo, ki zna..)

že pred tem mi je plata brez težav podpirala eno tablico 256 Mb 133 mhz rama za zraven pa je špilal še 128 Mb 100 mhz ram

jst mam na novejši plati 1X 256 Mb 133 in 1X 64 mb 100...pa veš kaj mi naredi...ko prvič zalaufam računalnik mi ne prešteje točno rama vedno mi prešteje ali 49 ali pa 277 mb...če računalnik še enkrat zaženem mi pa prov prečita...stvar rešim tudi če resetiram rač ob zagonu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!