Skoči na vsebino

ZMKS, motosvet.com in politika


ak

Priporočene objave

Se popolnoma strinjam, tole ustanavljanje klubov vsepovprek ne pelje nikamor. Ampak saj tako ali tako sami počasi zamrejo, ker jih noben ne jebe, tipi se pa naveličajo ves čas gledat eni in isti faci. Ustanavljanje klubov bi moral nekdo imeti pod kontrolo, ampak očitno ZMKS tega ni sposobna, ker je le teh že zdaj preveč.

LP, Lucky

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Andrej, ZMKS ne prepove nobenemu, da bi ustanovil svoj motoklub. Se pa morajo ostali motoklubi iz tiste regije strinjati, če hoče ta novo ustanovljeni klub v ZMKS.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

@ mat: ZMKS je zveza vseh motoklubov v SLO (od MC do MK in vseh vmes).MCji imajo v sklopu ZMKS se svojo unijo.

ja, saj poznam sceno. Sam sem v klubu( deluje že precej let), ki ne priznava oziroma ni v zvezi. Zakaj? Vse po malem, med drugim tudi politika. Lansko leto še pozimi, smo začeli dobivati pošto, da naj podpišemo, da lahko (določena oseba) ZMKS, zastopa naše interese in pa da grejo vsi kontakti do medijev preko njih. To se pravi, da sami ne smemo kontaktirati z njimi.

Malce pred tem pa smo dobili podobno pismo mislim da iz Velenja, ki pa le ni bilo tako strogo glede določil.

(Iz konteksta, ali ni motosvet takrat nastal?)

Po tem pismu(Velenje) se je začela poplava pisem iz druge strani, ki pa so bile vedno bolj različne, od prošenj, pa že do bolj konkretnih zadev.

Skratka, kakor je že Stari faker rekel : jebeš ne jebeš, najebeš.

P.s. Glede ustanavljanja novih klubov, ja tudi meni ni všeč, da ga ima vsaka vas. Lansko leto sem naletel na home page treh tipov iz Škofje Loke, ki so ustanovili svoj MC ......

Mislim, da bi vse morali prepustiti tržišču.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dnevnik 15/10/2001 :

Omeniti velja še, da so si mnogi motoristi vožnje po primorskih cestah vzeli sila po svoje, da so divjali z neprimerno hitrostjo, počenjali na cestah razne vragolije, neprimerno prehitevali in tudi skozi Novo Gorico vozili s sto in več kilometri na uro.

Še nekaj takih novic pa se lahko skupaj z ZMKS pod nosom obrišemo za kakršnekoli spremembe.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Malce pred tem pa smo dobili podobno pismo mislim da iz Velenja, ki pa le ni bilo tako strogo glede določil.

(Iz konteksta, ali ni motosvet takrat nastal?)

Po tem pismu(Velenje) se je začela poplava pisem iz druge strani, ki pa so bile vedno bolj različne, od prošenj, pa že do bolj konkretnih zadev.

Da si nekaj razjasnemo: motosvet.com nima z ZMKS ama baš nobene zveze. Je res, da smo ustanovitelji motosveta iz Velenja in da je nekaj aktivnih članov ZMKS doma iz okolice Velenja (tajništvo ima, mislim da začasni naslov v Veliki Pirešici, ki je vas med Velenjem in Celjem).

Kaj smo mi poslali klubom? Citiram dopis, ki je hkrati prošnja za podatke o klubih...

......

Pravijo, da se dobra stran sama hvali; mi pa pravimo, da jo hvalijo njeni obiskovalci.

Hvalili pa jo nedvomno bodo, saj bo na strani motosveta slovenski motorist v vsakem trenutku našel vse, kar bo potreboval: dnevne novice iz sveta motociklizma, predstavitve novih modelov, reportaže iz sejmov; obiskovalcem bomo omogočili popoln in natančen vpogled v drobovje vseh možnih serijskih, izvenserijskih in (skoraj) nezemeljskih motociklov… Našel bo še več: kopico praktičnih nasvetov iz različnih področij: varne vožnje, zavarovanja in registracije jeklenega konjička, pridobivanja vozniškega izpita, nakupa novega ali rabljenega motorja in opreme; gostili bomo brezplačne male oglase; obdelovali bomo lokalno in bližnjo mednarodno sceno: motoklube in njihova srečanja-zbore;…

Pa da ne pozabim: motosvet ne bo le na internetu, z organiziranjem različnih eventov (npr. skupinskih voženj, odhodov na moto-zbore…) se bomo aktivno vključili tudi v dogajanje "na cesti".

.....

ZAKAJ POTREBUJEMO VAS…

Zato, da bi bile informacije na naši strani ažurne in točne, in da bi jih imeli kar se le da veliko, vas vabimo k sodelovanju. Za začetek vas bomo povprašali po podatkih o vašem motoklubu, ki bodo objavljeni na motosvetu. Vaš klub se bo pridružil predstavitvi ostalih slovenskih klubov na naši strani...

......

Vabimo vas tudi, da okrepite motosvet.com team! Iščemo namreč zanesenjake, ki jim bo urejanje in oblikovanje naših strani iz vsebinskega vidika (opisi, testi motociklov in opreme, reportaže iz zborov…) – predstavljalo izziv. Imate kakšen predlog kaj še uvrstiti na naše strani? Poznate kakšno dobro »moto« gostilno, kamp? Na kateri cesti najbolj uživate v vožnji z vašim dvokolesnikom? Kakršenkoli predlog, pripomba, sugestija ali pa kritika so več kot dobrodošli! Če ste za akcijo (ali pa poznate koga, ki bi lahko bil), se nam oglasite! Iščemo tudi motoristko, ki bi pomagala pri urejanju »women's« sekcije motosveta.

Prosimo vas, da izpolnjen vprašalnik o vašem motoklubu (ki ga bomo brezplačno predstavili) in kakršenkoli drug uporaben material (za katerega mislite, da bi bil zanimiv tudi za ostale obiskovalce prve prave slovenske motoristične strani) pošljete na naš naslov: MOTOSVET, Bevkova 8, SI-3320 Velenje. Lahko nam ga tudi faksirate (03/897-33-82), ali pa, še lažje, zahtevane podatke pošljete kar po e-mailu: webmaster@motosvet.com.

......

To je bilo vse, kar smo prosili klube. Ne vem zakaj, toda večina odgovorov je bila, milo rečeno, paranoičnih (in grdo rečeno, nekaj je bilo res slaboumnih). Na motoboomu, kjer sem navezoval stike s klubi mi je nekdo zabrusil, da itak ve zakaj hočem narediti motosvet, citiram: "da bi privabil motoriste-obiskovalce na svojo stran in zaslužil na njegov račun tono denarja"... ---> ja, valjda, zaslužil bom tono denarja s tem ker ima on svoj klub...

Nekateri so dobili fiksno idejo da ustanavljamo NOVO ZVEZO MOTOKLUBOV (čeprav sploh nismo noben klub) in da je tako ali tako na internetni strani ZMKS vse kar hočemo mi dati na motosvet.com.

Odgovor na naš dopis je bil paranoičen dopis s strani ZMKS, v katerem prosijo klube, da klubi ne smejo kontaktirati nikogar brez njihovega dovoljenja????? Tolk o demokraciji.

Sicer so se stvari od pogovora z dvema "predstavnikoma" ZMKS normalizirale, kar nas zelo veseli -- kljub temu nekateri še vedno ne razumejo, da je vse, kar hočemo, informirati in poskušati spremeniti odnos ljudi do motorizma. In da bikerji nismo banda pijancev.

Še nekaj, da se ne bomo narobe razumeli: ZMKS je nedvomno zelo koristna organizacija, ki skuša pod eno streho pravno združit slovenske motoriste. ZMKS ima tudi dobre cilje. Da se da kaj urediti in zorganizirati so tudi dokazali z junijskim protestom.

Ima pa en problem (ki ga v podobni obliki čutimo tudi mi, ki motosvet delamo) - če na nekem projektu dela le peščica ljudi, lahko uresničiš le tiste cilje, ki imajo zelo zelo visoke prioritete (ali so ti cilji racionalni in dosegajo cilje organizacije, ali pa so le produkt moči, je odvisno od političnega procesa v organizaciji; a tole ni toliko pomembno) - za ostale preprosto povedano zmanjka časa.

Najlažje je kritizirat in kurcat, pri tem smo Slovenci še posebej dobri. Če je pa treba kaj naredit in pomagat, imajo pa vsi druge, bolj pomembne opravke.

//0iSe />aTa, v imenu //otos/et.co// teama

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Najlažje je kritizirat in kurcat, pri tem smo Slovenci še posebej dobri. Če je pa treba kaj naredit in pomagat, imajo pa vsi druge, bolj pomembne opravke.

Verjetno si me narobe razumel, ali sem se pa jaz nejasno izrazil. Hotel sem povedati, da so po temu pismu začela deževati pisma iz takratne ZMKS. Določeni ljudje so se ustrašili za službo. Malo kasneje pa se je ZMKS na novo uredila. Spomnim se govoric, ki so krožile okoli, vse je kazalo kot da poteka boj, kdo bo zastopal klube. Zato so verjetno nekateri klubi odgovorili tako, kakor so.

Jaz osebno sem dobil vaše pismo in sem ga tudi odposlal nazaj, verjetno imate kje dokumentacijo. V klubu pa smo se dogovorili da ostanemo sami svoji.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Lažje je pljuvat, kot delat...

Ejkej

Ko imaš usta čist zasušena, ko ni niti kaplje vlage, bi naredil karkoli, da bi lahko spet pljunil. Takrat je lažje delat.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kot vedno se spet najlazje prikaze trenutno stanje v slovenski kulturi: "eden ima idejo,dejmo jo unicit,ker meni nic ne prinese".bog ne daj,da bi nekomu pomagal zaradi pomaganja samega.

dober tek,slovenija.

------

Been There Done That

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako! Odlično pet! ]

quote:

in kot vedno se spet najlazje prikaze trenutno stanje v slovenski kulturi: "eden ima idejo,dejmo jo unicit,ker meni nic ne prinese".bog ne daj,da bi nekomu pomagal zaradi pomaganja samega.

dober tek,slovenija.

LP,

Codeine

---

PLX 4Ever

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Užaljeno pozo držat, je pa tudi zelo prijetno češ :

dal sem pobudo, pa me nobeden ne podpira, saj ni čudno, da je tako kot je. Sam jaz sem dober, drugi bi pa vsi sam rezultate želi.

Že od začetka topica sem prosil za mal več podatkov, ker še sedaj ne vem za kaj gre.

Bianco menico sem pa sam ekrat v življenju podpisal, pa mi je bilo za vedno žal.

Da ne bom dolgovlačil :

* sam meglena pobuda ni dovolj;

* ljudje se opredeljujemo glede na konkretne predloge - akcije;

* samo politiki se združujejo na meglene zadeve, bolj kot je stvar nedefinirana, ljubša jim je, ker ponuja obilo, res obiiiilo maneverskega prostora;

* bikerji smo stvarni ljudje, torej predlog za akcijo potem pa kdo gre zraven

P.S.

Pljuvanja kar tako pa na forumu nisem opazil. Morebiti zgolj zadržanost.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dajmo še enkrat od začetka :

quote:Vsi ki želite AKTIVNO sodelovati v ZMKS, mi pošljite mail z opisom želja in ponujeno pomočjo na področjih v katerih ste 'doma'...

Aktivno sodelovanje pomeni soustvarjanje delovanja ZMKS na vseh področjih, ki jih že pokriva in katere bo v prihodnosti pokrivala, kot krovna organizacija motoristov. V kar se naj bi logično štelo tudi 'pritisk' za ureditev zavarovanj, registracij, cestnin, varnosti na cesti, ipd.

V tej sferi se želi volunterskega sodelovanja tistih posamezni-c(kov), ki imajo željo in voljo pripomoči k splošnemu izboljšanju vsega zgoraj naštetega, vključno z dvigom 'ugleda' motoristov v naši (slovenski) družbi.

quote:Že od začetka topica sem prosil za mal več podatkov, ker še sedaj ne vem za kaj gre.

Bianco menico sem pa sam ekrat v življenju podpisal, pa mi je bilo za vedno žal.

Da ne bom dolgovlačil :

* sam meglena pobuda ni dovolj;

* ljudje se opredeljujemo glede na konkretne predloge - akcije;

* samo politiki se združujejo na meglene zadeve, bolj kot je stvar nedefinirana, ljubša jim je, ker ponuja obilo, res obiiiilo maneverskega prostora;

* bikerji smo stvarni ljudje, torej predlog za akcijo potem pa kdo gre zraven

Na tole repliko, pa lahko dam kratek odgovor. Želiš si BITI VODEN, ne pa POBUDNIK.

lp

Ejkej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Na tole repliko, pa lahko dam kratek odgovor. Želiš si BITI VODEN, ne pa POBUDNIK.

lp

Ejkej

Kakšenkrat si pa res raje želim biti voden, ker smatram, da je kar nekaj drugih ki so :

* ali bolj sposobni;

* ali več znajo;

* imajo mnogo več izkušenj;

* bolj poznajo sceno;

* itd.

Kar pa ne pomeni, da želim biti voden neznanokam.

Če mi bo pa kaj pametnega v glavo padlo, želim pa tudi dati pobudo.

Pa dost o tem.

Ak: spoštujem tvojo pobudo in je ne želim omalovaževati.

Sem na razpolago za konkretne zadeve.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz bi sodelovala

pri kakšni akciji kej več pa ne morem ponuditi ker še premalo poznam moto sceno

dr.looney

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe brez zamere ampak spominjate me na film Monty Phytona: Life of Brian.... ko Briana Rimljani zaprejo se zbere svet da se odloci kako ga o resil:

A: nehati moramo govoriciti in zaceti delovati

B: se povsem strinjam, da je potrebno zadevo vzeti v svoje roke in priceti z dejanji

C: da, preiti moramo od besed k dejanjem

A: ne smemo zgubljati casa z besedicenjem in priceti delovati

B: se strinjam da je das za dejanja....

...

...

...

...

Hehe, pa brez zamere...

To je tko kot slisim nekatere: "Moram kak biznis zaceti" in kaj imas v mislih? "Ne vem se ampak nekaj moram zaceti"

LOL

Ajd

_________________________

Quemadmodum desiderat cervus at fontes aquarium item desiderat anima mea at te DUCATI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 let pozneje...

Malo sem po MSju brskal in po naključju našel tole temo. Zanimivo je brati tako ''revolucionarne'' komentarje-in kaj se je zgodilo v teh letih??!! Ne veliko... Navkljub vsej pametnosti in dobri/slabi volji komentatorjev :krneki:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem po MSju brskal in po naključju našel tole temo. Zanimivo je brati tako ''revolucionarne'' komentarje-in kaj se je zgodilo v teh letih??!! Ne veliko... Navkljub vsej pametnosti in dobri/slabi volji komentatorjev :krneki:

Glede na to, kaj se je zgodilo vedno, ko sem odprl temo, ki je bila povezana z ZMKS in parkirišči za motorje, prerokujem, da tudi ta tema ne bo več dolgo vidna. Po informaciji, ki sem jih ob tem dobil, se ZMKS zelo trudi z raznimi grožnjami s sodbami ipd. utišati vsako kritiko na svoj račun.

Torej, ja, res je, nič novega.

Popravljeno . Popravil Kramp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, kaj se je zgodilo vedno, ko sem odprl temo, ki je bila povezana z ZMKS in parkirišči za motorje, prerokujem, da tudi ta tema ne bo več dolgo vidna. Po informaciji, ki sem jih ob tem dobil, se ZMKS zelo trudi z raznimi grožnjami s sodbami ipd. utišati vsako kritiko na svoj račun.

Torej, ja, res je, nič novega.

:surrender: vdam se .... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 1 leto pozneje...

Kaj zdaj.. se še sploh kaj dogaja, al še sam posedajo s policijo in primerjate statistiko?? :? (po mojem mnenju vi niste naredili NIČ, razen vcepili strah med ljudi.. )

Zakoni sprejeti so tudi zgodba zase.. :BUA::slap:

Vsakič ista zgodba.. ko dobi človek moč, se začne obnašat kot ignorant in začne gledat samo še na lastni interes :wallbash: .. tu pa tam še nardi kako "drobtinico", pol je pa stvar bolj ali manj zaključena... :BUA:

Popravljeno . Popravil Izek
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!