Skoči na vsebino

šolnina


Priporočene objave

Tole je za pritožbo na sončni upravi.

Sredi julija prejmem cenik za zadnji semester (izredni študij), ki je bil zopet dražji od lanskega leta, kar me ni presenetilo, in zraven je pisalo, da so v to ceno vklučeni stroški za diplomo. Včeraj prejmem na dom račun za plačilo šolnine, ki je bila znatno večja, od cene na ceniku, plus še stroški za vpis, loh si predstavlate, da me je skoraj kap zadela.

Danes kličem na referat za obrazložitev, in kaj so mi rekli: "ja se opravičujemo za napako, na računu so zravn prišteti stroški za diplomo". HALO zdej se bodo pa sproti zmišljevali , enkrat je prišteto drugič ni, mi mamo pa itk tok dnarja, da se loh kopamo v njemu.

In pritožm se loh samo na sončni upravi Slovenije, ki tako ponosno vstopa v EU. :angry:

Popravljeno . Popravil D-D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva1: Jaz se na tvojem mestu sploh nebi dalje izobraževala.. Fu*k the system! :yea2: :OK:

Hecam se. No, tudi jaz še čakam položnico za to leto.. :hmm: Bomo vidli..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker vem da gre za ekonomsko fakulteto v ljubljani se na žalost niti ne čudim preveč, glede na stvari ki se tam dogajajo......

Niso resni od nas MOLZEJO denar, določene stvari, kot so določena obvestila (urniki predavanj) pa ne pridejo do tvojega nabiralnika, ker da novo postavljajo bazo podatkov, ti pa predavanja zamudiš ti pa rečejo......se opravičujemo za napako......PA KAJ VAM JE :blink: :blink: , po moje ne bo dolgo trajalo preden kaka tožba pade.....problem je samo u tem da pol se pa dejansko MORAŠ prepisat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No na ljubljanski pravni fakulteti je bilo lani tut precej zabavno na to temo...

Do lani so bile cene cca: za 1.letnik 250.000, za vse ostale pa od 120-140.000...

No potem so nas pa prijetno presenetili z novico, da bo sedaj vsak višji letnik po cca 370.000, kar je na koncu v resnici zneslo 270.000... :yea2:

Ampak tuki je tut-HALO???!!!! Vpišeš se pod nekimi pogoji, ki se ti zdijo sprejemljivi, tudi za tvoj žep, pol ti pa na sred študija dvignejo šolnino za več kot 100%.... in kaj pol.... :hmm: ne bom končal študija, ker si ga ne morem privoščiti???!!!! :? :? :blink: :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja na ekonomski je pa tak sistem , da grejo VSAKO leto cene gor za cca. 50.000sit za VSE letnike, ko sm se jz vpisala v prvi letnik sm plačala 280.000 sit, sedaj je prvi letnik krepko čez 500.000 sit,

:wacko:

še lani sm plačala 5.semester 220 jurjev, letos hočejo pa met 300. Res so nori, če se malo preračunamo je to številka ki jo še prebrat nebi znala, zato me pa ne čudi da prenavlajo učilnice, stranišča, da imajo bajne plače in avtomobile, nam študentom pa še zaračunajo parkirišče pred fakulteto. :hmm:

res nevem kam to vse pelje , verjetno je res veliko takih , ki prekinejo študij, prav zaradi previsokih šolnin :wacko: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Sloveniji lahko teoretično VSAK brezplačno pride do diplome.

Nekaj druga je, če v srednji šoli nisi dovolj uspešen, da bi se lahko redno vpisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Sloveniji lahko teoretično VSAK brezplačno pride do diplome.

Nekaj druga je, če v srednji šoli nisi dovolj uspešen, da bi se lahko redno vpisal.

Hm, brezplačno? tud rednim študentom ne uidejo stroški diplome , je pa res da so ti stroški znatno nižji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prosim?? :?

ja ja 500.000 + 500.000 =1000.000sit hm in krat 500 študentov (1. letnik) = Hm je.....

+ še ostali letniki, :hmm: bi rekla da niso mali dnarci :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud rednim študentom ne uidejo stroški diplome

To so kiki-rikiji......tri dni študentskega dela........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so kiki-rikiji......tri dni študentskega dela........

moja sekica ma zagovor diplome neki okol 80 jurjou, pa zaenkrat se redno studira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja sekica ma zagovor diplome neki okol 80 jurjou, pa zaenkrat se redno studira.

Zgleda, da je od šole do šole različno.

Sicer pa........tudi če bi zagovor stal 150ksit, je ta znesek neznaten v primerjavi z tem, koliko višji standard bo dosegla v življenju z diplomo, kot pa bi ga, če je nebi imela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..z diplomo, kot pa bi ga, če je nebi imela.

hm :hmm: obstajajo tajnice, ki imajo sredno šolo pa imajo plačo večjo, kot pa nekdo , ki ima diplomo.

pa prez vezic, tud dobre službe ne dobiš, pa diploma gor al pa dol.

nažalost je tko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obstajajo tajnice, ki imajo sredno šolo pa imajo plačo večjo, kot pa nekdo , ki ima diplomo.

pa prez vezic, tud dobre službe ne dobiš, pa diploma gor al pa dol.

nažalost je tko

Kaj pa pol pizdiš...... Idi za tajnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa pol pizdiš...... Idi za tajnico.

he he sej sm tajnica, :D pa nepizdim zato k mam malo plačo, mal si zašel na druga pota :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se popravljam - sem slabo prebral.

Si tajnica. Z slabo plačo, a se zaradi tega ne razburjaš. Razburjaš se zaradi visoke šolnine.

Še enkrat: Kaj si obetaš od diplome?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se popravljam - sem slabo prebral.

Si tajnica. Z slabo plačo, a se zaradi tega ne razburjaš. Razburjaš se zaradi visoke šolnine.

Še enkrat: Kaj si obetaš od diplome?

Bolji život..... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolji život..... B)

Citiram D-D-ja:

obstajajo tajnice, ki imajo sredno šolo pa imajo plačo večjo, kot pa nekdo , ki ima diplomo.

pa prez vezic, tud dobre službe ne dobiš, pa diploma gor al pa dol.

nažalost je tko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se ne spomnim, da bi moral za diplomo plačevati neke omembe vredne zneske (večje od recimo 10.000 SIT).

Aja, Fakulteta za računalništvo in informatiko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!