Skoči na vsebino

šolnina


Priporočene objave

Če boš pa zdaj zopet našel neke jokave razloge, zakaj nekdo nemore redno študirat: JEBIGA, ŽIVLJENJE NI POTICA!

Ne kapias, kaj hocem povedat (predvsem D-D)

Hocem povedat, da so eni na lazji eni pa na tezji nacin delali in tudi naredili fax. Eni so ful vlagali in se ful zrtvovali, eni pa so imeli vse. In tistim, ki so imeli vse, je bilo lazje studirat, saj so v zivljenju samo studirali in niso imeli nobenih dodatnih obveznosti.

Verjetno si ti tezje studiral, ko si prisel iz sluzbe preko studenta, kot pa kak sinko, ki je spal do desetih, potem je pa imel cel ljubi dan na razpolago samo za studij in nic drugega.

Tudi sam sem med studijem delal po cele dneve (od zore do mraka sem razvazal in tovoril Laskota po kafanah in trgovinah, poleti in pozimi, po soncu in dezju), pa mi ne bi bilo treba, ampak nisem hotel biti piflar in mamin sinko. Ker je zmanjkovalo casa za ucenje, sem kake izpite delal tudi dvakrat (programiranje celo stirikrat!).

D-D hocem povedati, da naj ne obupa in da se je sekirati brezveze. Kot ti pravis, zivljenje ni potica.

Glede sodelavca: nismo zavistni, tudi izlocili ga nismo. Prav zabavno mu je bilo posiljati nagice (golice) po mailu, pa ko smo sli potem veckrat v petek zvecer ven in smo mu pokazali ta dobre diskace, pa par bejbik je spoznal, pa sodelavke so ga mal v roke vzele glede obnasanja. Pa je stvar zalaufala. Ga imamo za cist sebi enakega, ker smo itak fajn kolektiv.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V življenju bežno spoznal primer, s katerim sem lahko še vsem jamračem, ki jamrajo, kako je tebi dobro, jaz pa nisem imel možnosti itd itd itd itd itd, zaprl usta.

Ko še delal v Tomosu spoznal inženijera varstva pri delu.

V tistih časih, predvsem v 70. letih prejšnjega stoletja so nekatere slovenske tovarne z avtobusnimi odpravami novačile delavce. Zgledalo je čisto takole: kadrovski referent je dobil dnevnice in potni nalog in avtobus in šoferja in je šel na jug iskat delavce. In se ni imel za vrniti prej, dokler avtobus ni bil poln.

Tako so v Tomos pripeljali čobana iz tamo dole. In je dečko v približno desetletju dokončal osnovno šolo in srednjo šolo in še inženijerat za varstvo pri delu.

In je bil gospod in mu ni bilo treba delati za strojem in je lahko šetal po tovarni gor in dol in ga skoraj ni bilo, delavca, šefiča ali šefa, ki mu ne bi mogel najti kakšne razpoke v sistemu varstva pri delu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D-D hocem povedati, da naj ne obupa in da se je sekirati brezveze. Kot ti pravis, zivljenje ni potica.

Jz že nebom obupala, pa vendar ti zavre kri, ko te eni bebci tkole zafu.... :devil:

pač si nebom privošla nove moto jakne :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgledalo je čisto takole: kadrovski referent je dobil dnevnice in potni nalog in avtobus in šoferja in je šel na jug iskat delavce. In se ni imel za vrniti prej, dokler avtobus ni bil poln.

wau ... kaj takega ... :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

wau ... kaj takega ... :huh:

Zakaj pa misliš, da jih je toliko tukaj?

Pa še to soskoraj sami nesposobni.

Sposobni so pririnili di Nemčije in Švedske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1000+ razlogov je, zakaj nekdo ni uspel skupaj spraviti toliko točk, da bi se vpisal na fakulteto po redni poti. In 1000 in en posameznik ali posameznica ima takšne in drugačne težave odraščanja v času srednje šole, da mu zbirateljstvo točk ni prioriteta. In 1000 - 1 odličnjak/zbiralec točk na fakulteti na čisto pogrne. Ker je zbiratelj točk.

In v šolstvu se danes na veliko meče, pada, omejuje vpis. Plačljiva razpoložljivost pa temu primerno povečuje. In tako slovensko šolstvo postalo je navaden BIZNIS, ki s pravico vsakega posameznika da pride zastonj do izobrazbe prav veliko več nima.

Privat sektor pa neizobrazba? Pri vsakem kadrovskem pogovoru pogledam, kaj in kdaj je prišlo do neke izobrazbe. Zakaj? Ker mi je to eden od osnovnih parametrov, koliko delovoljnosti ima nekdo, ki bi želal delati v "privat" kolektivu. Če ni delovoljen za formalno se dokopat do izobrazbe za poklic, ki bi ga želel opravljati tudi delal najbrže ne bo tako. Za konkretno delo ga mora pa itak usposobiti sam privatni sektor.

In konec koncev, zakaj pa študiramo in se izobražujemo. Samo zaradi denarja? Če je odgovor da, potem se takemu posamezniku reče brezobzirni karierist.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi šla še takoj enkrat na faks ... fajn je blo ... študirala sem to kar me zanim ... brezvezna predavanja nisem poslušala ... žurala sem sto na uro ... imela sem dobro plačano službo tako za by the way in super sošolce in sostanovalce ... prav nič mi ni manjkalo ... pa še faks sem izkoristla, da sem mal sveta vidla ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Placa v javnem sektorju ne bo nokli v ista tako kot v gospodarstvu, je pa res, ...

Ni mi cisto jasno, kako je bilo misljeno, da placa ne bo ista kot v gospodarstu. Da bo vecja ali manjsa?

Ker, ce se pravilno spomnim nekih statistik, je povprecna placa v negospodarstvu visja od povprecne v gospodarstu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri vsakem kadrovskem pogovoru pogledam, kaj in kdaj je prišlo do neke izobrazbe. Zakaj? Ker mi je to eden od osnovnih parametrov, koliko delovoljnosti ima nekdo, ki bi želal delati v "privat" kolektivu. Če ni delovoljen za formalno se dokopat do izobrazbe za poklic, ki bi ga želel opravljati tudi delal najbrže ne bo tako.

Ce sem prav razumel, je tole misljeno takole: Tisti, ki ni redno dokoncal sole, ima manjo moznost zaposlitve kot tisti, ki jo je zakljucil v rednem roku.

Ali pa se morda motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce sem prav razumel, je tole misljeno takole: Tisti, ki ni redno dokoncal sole, ima manjo moznost zaposlitve kot tisti, ki jo je zakljucil v rednem roku.

Ali pa se morda motim?

Motiš se. Tudi v proizvodnji in za manjšo plačo iščejo delavce. Vprašanje je samo, če ti je tako delo v interesu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je lahko šetal po tovarni gor in dol in ga skoraj ni bilo, delavca, šefiča ali šefa, ki mu ne bi mogel najti kakšne razpoke v sistemu varstva pri delu.

Brrrmi, ne štekam čist...

A to pomeni, da so mu vsi našli razpoko, ali mu je noben ni mogu najdt, al kuga si pravzaprav hotel povedat? SKušam si samo to tvojo opisano priliko raztolmačit, pa mi manjka par podatkov ... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Privat sektor pa neizobrazba? Pri vsakem kadrovskem pogovoru pogledam, kaj in kdaj je prišlo do neke izobrazbe. Zakaj? Ker mi je to eden od osnovnih parametrov, koliko delovoljnosti ima nekdo, ki bi želal delati v "privat" kolektivu. Če ni delovoljen za formalno se dokopat do izobrazbe za poklic, ki bi ga želel opravljati tudi delal najbrže ne bo tako. Za konkretno delo ga mora pa itak usposobiti sam privatni sektor.

In konec koncev, zakaj pa študiramo in se izobražujemo. Samo zaradi denarja? Če je odgovor da, potem se takemu posamezniku reče brezobzirni karierist.

Čečo, imam drobno razmišljanje na to temo: kaj bi človek pravzaprav okarakteriziral za lenobo oziroma ubiranje bližnjice: to, da je nekdo zajebal formalno izobrazbo in se je potem potrudil nekje nekaj resno začeti delati, obenem pa se je na trd način naučil določene stvari o lajfu, delu, priučil določen posel, in še kaj; ali pač, če je nekdo dejansko malo študkat na šolo pa na faks hodil, kjer se nič ne nauči, in potem z dobljenim papirjem o učenju v šoli/fakseku poišče toplo službico in se mu čez nekaj let zdi odveč karkoli učiti in razmišljati?

Hmnja, saj ne, da bi se jaz prepoznaval/odslikaval v kateremkoli od zgoraj opisanih strateško začrtanih primerov... Povem pa, sem se pri svojem falirano-študentskem statusu kljub temu v real-lifu naučil marsikaj, česar se verjetno na un tadrug način ne bi... Seveda, 100 ljudi, 100 čudi, od tega vsaj 20-30 diplomirancev, samo, hmm...

well, samo malo na glas razmišljam, vzpodbudila pa me je predvsem tvoja definicija "delovoljnosti" ... Kaj naj rečem - nije delovoljnost ravno glavni temelj za diplomo narest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Del tistih, ki redno z dobrimi ocenami zaključijo izobraževanje, so ljudje, ki se dajo lepo voditi in so pridne delavne ali tudi bleferske mule.

Tisti, ki preko izrednega študija naredijo izobrazbo, so pa ponavadi že nekaj probali v življenju in se znajo tudi kaj pofigtat.

Koga bi neki delodajalec raje videl?

Eeee, saj tu je kljuka, koga delodajalec raje vidi, to je pomembno, žal nič drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrmi, ne štekam čist...

on je drugim iskal luknje v varnosti pri delu ... in bil glavni car ... čeprav v originalu "čoban" ... B) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

115-60-90.

Tadej

Tadej, vrtim pa vrtim to telefonsko cifro :P , pa noben ne dvigne. Katera firma pa je to, a iščejo nove kadre? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koga bi neki delodajalec raje videl?

Eeee, saj tu je kljuka, koga delodajalec raje vidi, to je pomembno, žal nič drugega.

ja žal je tko, da bi vsi radi meli nekoga ki ima najmanj 5 let delovnih izkušnj iz določenega področja. Kako zaboga pa dobiš izkušnje če te noben noče vzet v službo brez izkušnj? Hmm :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D-D res se mi smiliš. Če pa je tako hudo, ko končaš študij in ti noben ne meče dela v hrbet.

Verjemi, da če človek ni izbirčen in pokaže vsaj malo samoiniciative, dobiti delo ni problem. Seveda je nekaj druga, če hočeš takoj 200ksit plače in delo, ki "ustreza" tvoji izobrazbi.

Popravljeno . Popravil YZFgeorge
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D-D res se mi smiliš. Če pa je tako hudo, ko končaš študij in ti noben ne meče dela v hrbet.

Verjemi, da če človek ni izbirčen in pokaže vsaj malo samoiniciative, dobiti delo ni problem. Seveda je nekaj druga, če hočeš takoj 200ksit plače in delo, ki "ustreza" tvoji izobrazbi.

me zanima, če kdo ki ima diplomo, z veseljem opravlja delo, ki ni za njegovo izobrazbo, verjetno noben, pa pač tud to mormo delat. za bolše čase :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me zanima, če kdo ki ima diplomo, z veseljem opravlja delo, ki ni za njegovo izobrazbo, verjetno noben, pa pač tud to mormo delat. za bolše čase :D

Prides na delovno mesto, kjer zahtevajo V. stopnjo in lepo delas. Ko gre v firmi nekdo v penzijo imas potem lepe moznosti, da zasedes njegovo delovno mesto za katero se zahteva VII. stopnja.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prides na delovno mesto, kjer zahtevajo V. stopnjo in lepo delas. Ko gre v firmi nekdo v penzijo imas potem lepe moznosti, da zasedes njegovo delovno mesto za katero se zahteva VII. stopnja.

Tadej

halo Tadej, pa pr ns je mld kolektiv kar pomen, da ni noben starej od 4o, to loh čakam pol do onemoglosti, do moje penzije :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

well, samo malo na glas razmišljam, vzpodbudila pa me je predvsem tvoja definicija "delovoljnosti" ... Kaj naj rečem - nije delovoljnost ravno glavni temelj za diplomo narest.

Formalna izobrazba danes ni več alfa in omega pri kadrovanju, temveč nujni pogoj, da se sploh lahko začnemo resno kadrovsko pogovarjati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Formalna izobrazba danes ni več alfa in omega pri kadrovanju, temveč nujni pogoj, da se sploh lahko začnemo resno kadrovsko pogovarjati.

Ne vem, kje ti delaš... Ampak jaz vem za ducate firm, kjer formalna izobrazba ni pogoj za pogovore... Pa ne gre ravno za kadrovanje delavcev, ki prelagajo škatle nekje zadaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!