Skoči na vsebino

šolnina


Priporočene objave

Janez želi zaposliti svojega sina, pa pokliče starega prijatelja,

visokega državnega uradnika:

- "Janez, sploh ni problema. Zaposlil ga bom v državni upravi. Plače bo

imel okrog 1.000.000 SIT pa nič ne bo rabil delat! "

- "Pa veš, jaz bi rad da on nekaj dela. Nekaj bolj skromnega."

- "Pa dobro, ga bom pa zaposlil kot direktorja v eni vredi firmi. Plače

bo imel okrog 750.000 SIT in nekaj malega bo moral tu in tam naredit."

- "Samo jaz bi rad da vseeno malo več dela. Da se nekaj nauči."

- "Pa dobro. Te pa bo šef oddelka v tem podjetju. Imel bo okrog 350.000

SIT plače in dosti bo moral delat."

- "Samo jaz bi rad da dobi nekaj bolj skromnega, da bo znal cenit."

- "Pa dobro. Povej kolko hočeš da zasluži."

- "Pa tam okrog 150.000 SIT za začetek."

- "E dragi moj prijatelj. To pa ne gre. Za tako plačo pa mora imet

fakulteto!"

:hmm: :? :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ekscentrično a zanimivo, sicer je pa vsem jasno kako Rugelj LAPA !!!

Marem, o Ruglju smo sicer že na veliko razpravljali...

Saj, tistim, ki njegovih storitev ne rabimo, ali pa se nam zdi, da jih ne, se morda to zdi nakladanje (ali pa tudi ne, recimo meni ...)... Če boš vprašal desetine njegovih pacientov, pa se bodo ob izgovarljanju njegovega imena blaženo nasmehnili in ti zatrdili, da bi se brez njega že davno fentali ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj je pa on pol študiru in bil študent, če smo študentje izmečki,.....? :?

Če še enkrat prebereš boš opazil da trdi da so izmečki samo tisti, ki niso odlični.

Malo karikira, ampak dejansko je problem v tem da se brezplačen študij ne jemlje resno. Ne moreš verjeti, kako si to eni vzamejo kot nekaj samoumevnega in če jim rata narediti kak izpit ok, če ne pa tudi.

Potem pa jamranje kako odirajo s cenami izobraževanja ko kdo samo malo povoha dejansko ceno storitve :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če še enkrat prebereš boš opazil da trdi da so izmečki samo tisti, ki niso odlični.

Malo karikira, ampak dejansko je problem v tem da se brezplačen študij ne jemlje resno. Ne moreš verjeti, kako si to eni vzamejo kot nekaj samoumevnega in če jim rata narediti kak izpit ok, če ne pa tudi.

Potem pa jamranje kako odirajo s cenami izobraževanja ko kdo samo malo povoha dejansko ceno storitve :)

me prov zanima, če je on vse izpite naredu v prvo, in to z čisto 10. težko verjamem.

Jz sm izredna študentka, pa vem kok profesorji zaničujejo izredne študente, sploh pa bruce. Redni študent, ja to je pa čist druga pesem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa profesor pri ocenjevanju izpitov ve, da si izreden študent? In ali res verjameš, da njihove izpite drugače ocenjujejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

George - nekateri od profesorjev drugače gledajo na izredne in redne študente. Saj se jim v glavi poraja misel"Če si plaču še ne pomeni, da te bom kar spustu čes " in ta misel jim zna zamegliti zdrav razum O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa profesor pri ocenjevanju izpitov ve, da si izreden študent? In ali res verjameš, da njihove izpite drugače ocenjujejo?

meu sm možnost biti prisoten v kabinetu neimenovanega profesorja na neimenovani fakulteti(bil sem 3 letnik srednje šole in potreboval hitro internet povezavo):

1. u štartu ima 2 kupa izpitov redni/izredni

2. od skupno cca 200 kom je potem razdelil na 2 kupčka(niso nardil/mogoče nardil)-ta postopek mu je vzel cca 20 min !!!!

3. v kupček mogoče naredil je padlo približno 35-40 izpitov od teh je bilo (po dodatnih 30 min) cca15 pozitivnih in ene 2 zagovora.....

4. se pravi skupno približno 50 min za ocenit 200 izpitov....

Kar se pa razlik tiče, je pa odvisno od profesorja do profesorja,.....jih pa kar nekaj preferira redne študente pred izrednimi saj po mojih izkušnjah (bil sem že oboje po parkrat...:()

Kar pa se izpitov tiče, večina rokov je ločenih!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meu sm možnost biti prisoten v kabinetu neimenovanega profesorja na neimenovani fakulteti(bil sem 3 letnik srednje šole in potreboval hitro internet povezavo):

1. u štartu ima 2 kupa izpitov redni/izredni

2. od skupno cca 200 kom je potem razdelil na 2 kupčka(niso nardil/mogoče nardil)-ta postopek mu je vzel cca 20 min !!!!

3. v kupček mogoče naredil je padlo približno 35-40 izpitov od teh je bilo (po dodatnih 30 min) cca15 pozitivnih in ene 2 zagovora.....

4. se pravi skupno približno 50 min za ocenit 200 izpitov....

Dajte no.

In kaj bo profesor storil, če potem pride k njemu študent, ki stvari obvlada in ve, da je nemogoče da je čofnil na izpitu, ter zahteva vpogled v izpitno polo ter obrazložitev ocene?

In kaj naredi profesor ko pride k njemu ob vsakem izpitu recimo 10 takih primerkov?

Popravljeno . Popravil YZFgeorge
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte no.

In kaj bo profesor storil, če potem pride k njemu študent, ki stvari obvlada in ve, da je nemogoče da je čofnil na izpitu, ter zahteva vpogled v izpitno polo ter obrazložitev ocene?

In kaj naredi profesor ko pride k njemu ob vsakem izpitu recimo 10 takih primerkov?

Moj primer - profesor pred mano vzel moj izpit, ga trikrat obrnil, malo pogledal in napisal oceno. Pa ga ni preveč temeljito prebral, ker bi sicer padla :rolleyes: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meu sm možnost biti prisoten v kabinetu neimenovanega profesorja na neimenovani fakulteti(bil sem 3 letnik srednje šole in potreboval hitro internet povezavo):

1. u štartu ima 2 kupa izpitov redni/izredni

2. od skupno cca 200 kom je potem razdelil na 2 kupčka(niso nardil/mogoče nardil)-ta postopek mu je vzel cca 20 min !!!!

3. v kupček mogoče naredil je padlo približno 35-40 izpitov od teh je bilo (po dodatnih 30 min) cca15 pozitivnih in ene 2 zagovora.....

4. se pravi skupno približno 50 min za ocenit 200 izpitov....

Dajte no.

In kaj bo profesor storil, če potem pride k njemu študent, ki stvari obvlada in ve, da je nemogoče da je čofnil na izpitu, ter zahteva vpogled v izpitno polo ter obrazložitev ocene?

In kaj naredi profesor ko pride k njemu ob vsakem izpitu recimo 10 takih primerkov?

Verjami, da če te bo profesor vrgel in hotel, da padeš tudi na zagovoru bo to tudi storil, pa če si ti dr. nevem česa......tudi primeri obstajajo. (npr. Zelo dober kolega se je 4 mesece učil, da bo naredil izpit-ker mu je bil pogoj za letnik!! Torej na pisnem delu mu je šlo ok rešil vse naloge po njegovem mnenju 100 % in glej ga zlomka pride ustni del prfoks mu predstavi izpit, ki je bil ocenjen kot 80 % pravilen...(ok pustmo detajle) pridejo na vrsto vprašanja. Prvo vprašanje je bilo postavljeno na tak način, da ga kolega (pa je stvar res znal)nikakor ni razumel :blink: :blink: Odgovor je bil čisto preprost, samo vpr. je bilo tako zastavljeno, da ga ni razumel pa da se ubije. Odgovor profesorja, če pa takih osnovnih stvari ne znate nimate kaj iskati na zagovoru in ni mi jasno kako ste sploh opravili pisni del!!! FUK!! je odletu. Pol se je z asistentom pogovarju kaj je s tem vprašanjem, mu je ta odgovoril, da se je najbrž kj zameril prfoksu,.....

BTW izpit je naredil pred komisijo 3 profesorjev z oceno 9 cca 1 mesec po tem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: še en primer,na prvem predavnju pravi prfoks, deklata imajo avtomatsko prednost na izpitu, za 10% višja ocena, če ste v miniki toliko bolje, fantje žal ... :P

Popravljeno . Popravil D-D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imate svoje zgodbe in tegobe....... Študij sem opravil brez da bi padel kak izpit. Zato nikakor ne razumem, ko nekdo govori, kako je bil izpit slabo ocenjen, da ni bilo upoštevano to in ono, ter da je zato padel.

ČE ZNAŠ, OPRAVIŠ IZPIT !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imate svoje zgodbe in tegobe....... Študij sem opravil brez da bi padel kak izpit. Zato nikakor ne razumem, ko nekdo govori, kako je bil izpit slabo ocenjen, da ni bilo upoštevano to in ono, ter da je zato padel.

ČE ZNAŠ, OPRAVIŠ IZPIT !

Se strinjam. Na ekonomskem faksu, ki velja za enega izmed najbolj masovnih, sem bil presenecen nad kakovostjo popravljanja. Stvar je res vcasih zelo subjektivna , vendar samo v rangu +- 1 ocena, ne pa padel-naredil, kar je za razumet, ko imas pred seboj 500 izpitov. Ce pa popravljajo asistenti, pol je pa vcasih kr hudic, tisti so pa se prevec picajzlasti (seveda ne vsi).

Sem butnil marsikateri izpit (1,2,3 letnik), pa vem, da sem takrat razkiral in pac nisem znal. Ce se pa majcken vec ucis (prakticiral v 4. letniku), pa se tudi povprečje dvigne za vec kot 1.5 ocene, tko da ob nekem zmernem učenju, te ne vrzejo zlahka B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej jz sm tud marsikateri izpit naredila na tak ali pa drgačn način, ocena je ocena, samo da ja pozitivno, pa je dobr :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: še en primer,na prvem predavnju pravi prfoks, deklata imajo avtomatsko prednost na izpitu, za 10% višja ocena, če ste v miniki toliko bolje, fantje žal ... :P

A dopuščaš možnost, da se je človek dejansko skušal pošaliti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej jz sm tud marsikateri izpit naredila na tak ali pa drgačn način, ocena je ocena, samo da ja pozitivno, pa je dobr :P

Pol te dejansko ne zanima, ali obvladaš tisto področje, s katerega si polagala izpit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A dopuščaš možnost, da se je človek dejansko skušal pošaliti?

Symru, preberi........

Kako pa videz študentov vpliva na profesorje, ki jih ocenjujejo na ustnih izpitih?

Konec 80. let smo opravili tudi raziskavo o tem, kako videz študentov vpliva na višino ocene pri ustnih izpitih. Študente s Filozofske fakultete na Reki smo vprašali, koliko časa so se učili, potem je morala skupina profesorjev videz teh študentov oceniti na podlagi slik iz indeksa. Nato smo ugotavljali soodvisnost med ustnimi izpiti in zunanjim videzom študentov. Soodvisnost je bila 0,67, to pomeni, da je na višino ocene približno 40-odstotno vplival zunanji videz. Ugotovili smo, da na ocene na ustnih izpitih bolj vpliva videz študentov in študentk, če je profesor ali profesorica nasprotnega spola. V tem primeru na oceno bolj vpliva videz študentov kot čas, ki so ga porabili za učenje tega predmeta.

Predavate na Filozofski fakulteti na Reki. Ali drži, da študentke, ki so privlačnega videza, pri vas ne morejo dobiti odlične ocene?

Kako pa to veste? To je bilo res. Ko sem odkril, da na fakulteti na ocene pri ustnih izpitih tako močno vpliva zunanji videz študentov, sem se odločil, da bom pravičen. To pa tako, da bom študentki, ki se mi zdi lepa, dal oceno manj, kot si jo glede na znanje zasluži. Če bi torej znala za pet, bi ji dal štirico. In to sem počel približno eno leto. Potem je na izpit prišla neka študentka, ki je bila res lepa, pa tudi ena najboljših študentk v generaciji. Vse je znala, zaključil pa sem ji štiri. Seveda ni bila zadovoljna z oceno. Vprašala me je, kako lahko dobi petico. Pa sem rekel, ne morete je, ker so vas forsirali že od vrtca, ste komunikativni, imate boljši besedni zaklad, hitreje se znajdete, vsi so vam šli na roko in zato, da ne bom tudi jaz ponovil te napake, vam dam odlično štirico. Čudno me je gledala in rekla, profesor, to ni pravično. Potem sem se zamislil in ugotovil, da ima prav. Tako se diskriminacija ne odpravlja. Zato sem prvi na Hrvaškem naredil računalniške izpite. Od takrat moje študente ocenjuje računalnik.

VIR: http://www.mladina.si/tednik/200332/clanek/intervju/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!