Skoči na vsebino

Nezavest....


bubamara

Priporočene objave

Danes sem se prvic 'srecala' z nezavestjo. Sem nekajkrat ze premisljevala kako clovek to dozivi,...ali kaj obcuti v tistih trenutkih,...ali je to samo popolna tema,....?

Torej v mojem primeru sedaj vem, da ni popolna tema....ampak sem bila v cisto dugem svetu ( tezko to razlozim....).

In npr., ce je potem koma globoka nezavest, torej tudi ti ljudje nekaj dozivljajo? In se v primeru, da se zbudijo iz nje, tudi tega spomnijo? Kaj pa ce se bliznji odlocijo, da jih odklopijo .....?! Groza!

Zanima me, ce ima kdo izkusnjo glede tega in kako je sam to dozivljal? Ali pa ce mi zna kdo razlozit kaj se sploh dogaja v in s telesom? V primeru nezavesti in v primeru kome? ......karkoli v zvezi s tem bi mi pomagalo.......

nocko.... :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jaz sem bil enkrat nezavesten, rekl so mi da sam tm ene 10 sekund.

Dozivu sm pa tko kot ubistvu ene ful globoke sanje, kar misls da se res dogaja. In te sanje so se mi vlekle zelo dolgo, ubistvu kot da bi celo noc spal, no ko so mi pa povedal da je blo sam ene 10 sekund mi pa ni blo nc jasn. ma ubistvu mi je bil ful cudn obcutek, sploh zarad tega tud ker sem tudi spomin zgubu za ene par urc :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm......no jaz svojo nezavest "prakticiram" še kar pogosto...... :rolleyes:

V nezavesti sem cca 10 sekund, spomnim se ne ničesar, razen potem, ko se začnem počasi prebujat je ponavadi najprej zvok in šele potem slika......Bleda sem pa baje ko smrt.... <_<

Ponavadi pride do tega v prostorih kjer je slab zrak, vroče ali soparno in ko stojim.....Če se pravi čas vsedem me ni treba potem pobirat, drugače pa me morajo fantje malo nositi po rokah(ponavadi do prve tekoče vode), potem pa se (kot Trnjulčica) le zbudim.... :rolleyes:

OK, šalo na stran......zadeva je silno neprijetna tako zame ( počutim se totalno brez energije), kot za kogarkoli ki je zraven in me mora pobirat.......

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z omenjenim stanjem se še nisem srečal čeprav se zaradi zdravstvenega stanje verjetno bom večkrat v življenju...do takrat vam verjamem na besedo....sam bom pa raje sanjal v spanju in manj v nezavesti <_< ...no pa lepe sanje vam želim...v spanju :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prow v nezavesti še nism bla, na poti h njej pa fulkrat - nekako sm se vedno zavedla kaj se dogaja in počepnla al nardila kej kar mi pomaga... 1x vem da je blo ful vroče in sm bla v eni menzi in nosila pladenj, pred mano se je temnilo in tega se nisem zavedala, sem pa na vso srečo butnla v stole in pol me je njihov hrup "zbudu"... če ne bi se zrušla v naslednjih korakih...

enkrat na enem žuru pa (ne vem še zdej zakaj) - pustovanje na odprtem, uglavnem kar naenkrat se mi je zavrtelo, sm se usedla in pol sm vidla folk........ v resoluciji 256 barv!! :kva1: kako je to grozno... uspelo mi je "ne past" v nezavest sicer, sam tud kar se mi pred tem dogaja je zadosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil v nezavesti.......s pomočjo narkoze in brez.........nikoli nisem nič sanjal. :unsure:

...men se tud ni nč dugajal :huh: ...so mi dvakrat tko že ravnal kosti <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot vas večina ve sem bil pred dobrim letom 20 dni v umetni komi.

Iz te kome se spominjam cel kup saj (nekaj sem fantaziral, ena izmed sanj se bo pa še letos skoraj popolnoma uresničila) medtem ko se nočnih sanj redko spominjam. Nekaj sem vam o tem pisal že v temi sanje ali nekaj temu podobnega.

Me pa še vedno bega ena zadeva podobno kot Unknowna: Glede na obseg sanj (za cel roman ali pa še več) ne vem ali sem sanjal vseh 20 dni ali samo zadnje 3-4 dni ko so me že počasi zbujali (čeprav se jaz tega ne spominjam) in ko sem že ob obisku sorodnikov recimo pokimal, stisnil roko, pomežiknil itd :rolleyes: :unsure: in po tem sklepam da takrat sem že registriral določene signale iz okolice medtem ko sem pred tem samo nemo strmel v strop ali kam drugam :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V OŠ, pedel z glavo na parket! :o Nezavest! :zzz:

Naslednja svar je bilo prebujanje! :wacko: Vmes ena velika luknja! :?

Nič teme, nič sanj, nič tunelov z lučjo na koncu! :hmm:

Tud spomnim se ne, da bi kaj bolelo. :D

Po buški sodeč, bi moralo! :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih sem kar večkrat padala v nezavest, ker sem mela nizek pritisk in če je bil zaprt prostor, slab zrak me je zmanjkalo. Pri tem se nikoli nisem spomnila nič, razen enkrat, ko me je zmanjkalo baje kar za dobro minuto ali več in so me hoteli odpeljat že v bolnico ... takrat sem sanjala in ko so me spravli sebi mi ni blo nič jasno ... :wacko: ... no še zdaj mi včasih ni kaj jasno, čeprav sem pri zavesti :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne mešati kome, nezavesti in "skupaj pasti" (ne vem drugačnega izraza) ... to so različna stanja ... in različnim ljudem se ob različnih situacija različno dogaja ... medicinsko razliko bo pa pojadnil kakšen dr., če je kje blizu ...

- Alla, Devlish vidve padata skupaj, mi smo to počel kot mulci in se s pomočjo trika eden drugega metal skupaj ;) :)

- Hanzi ti si bil v komi in mogoče so tvoje sanje samo od zadnjih par minut pred prebujanjem ... ali pa ne ... da človek sanja se vidi po tem, da pod vekami miga z očmi (stanje R.E.M. = rapid eye movement)

Nezavest ni zastonj NEzavest ... takrat je nula se ne dogaja nič razen vseh refleksov in avtomatizmov vgrajenih v naše telo (dihanje, bitje srca ... ) ... ob prebujanju pa se lahko zgodi/sanja/doživlja marsikaj ...

P.S. vse zgoraj napisano je zgolj teoretsko saj konkretnih podatkov o tem ni ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene je enkrat na plesu na bežigrajski gimnaziji brez vzroka nek pretepač od zadaj udaril s pestjo v zatilje..

nenadoma popolna tema & zbudil sem se na šolski klopi v razredu obkrožen z najlešimi sošolkami :P

malo me je bolel komolec s katerim sem udaril v beton

vmes pa absolutna tema.. nič, popoln nič

drugič pa sem dobil pravi knock-out od nekega drvarja v Kranjski gori, kateremu je sledil dvometerski polet vznak s pristankom v luži na cesti - nezavest v obliki niča nekaj sekund & zlomljen nos kot pustni krof (še danes je nekoliko po strani, ker mi ga je "poravnala" kar na licu mesta neka sošolka, ki pa ni bila bogvekaj)

:(

imamo več vrst nezavesti & kome, ki se zelo razlikujejo zaradi vzrokov:

- nizek ali visok pritisk (različne doze kisika)

- druge bolezni (tumor)

- droge in narkoze

- mehanske poškodbe

ti vzroki vodijo k delni disfunkciji možgan (popolna = smrt) različnih jakosti, kar posledično privede do različnih "doživetij" v času trajanja nezavesti

nekateri poročajo o zelo nenavadnih sanjah (prekognicija), drugi o tem, da so delno sledili dogodkom okoli njih, tretji o navadnih sanjah, četrti (ys) pa o popolnem niču

posebej nenavadni efekti so zabeleženi zaradi tumorjev (film z J. Travolto seveda pretirava) na določenih mestih v možganih - efektov niso mogli posebej dobro preveriti, ker so: ali tumor odstranili in so zadeve prešle ali pa je pacient umrl relativno hitro..

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm......no jaz svojo nezavest "prakticiram" še kar pogosto...

Včasih sem kar večkrat padala v nezavest, ...

Zanalašč, a ne? :naughty:

Da vas pol fantje po rokah nosjo! :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...imamo več vrst nezavesti & kome, ki se zelo razlikujejo zaradi vzrokov:

- nizek ali visok pritisk (različne doze kisika)

- druge bolezni (tumor)

- droge in narkoze

- mehanske poškodbe

...

Pod prvo vrsto nezavesti poleg tiste, ki jih je povedal Kevdermajster (stiskanje prsnega koša npr.), spada tudi tista, kjer menda kerlci skup padejo, ko se jim dvigne. Nenaden padec pritiska in manjko krvi v možganih. :P :P :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm pa padla skup poleti, ko je blo vroče, ko smo pod rožnato planino grabili seno. O:-)

Sem se menda kar ulegla in sem kar ležala , vsa mokra (od vročine) in so mi tete s fertohi pihljale okrog glave in so mi strici polivali vodo na glavo. :o

Vse kar se spomnim je, da se ne spomnim nič - ne kako sem se ulegla, ne kako sem ležala, ne kako je pihljalo, ne kako me je zalivalo..... :?

Se pa dobro spomnim sence, v kateri sem potem celo popoldne preležala, opazovala druge pri delu in srkala hladno pijačo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v nezavesti še nisem bila ( :notworthy: )

"skup" sem pa že ene parkrat "padla"... enkrat celo zarad Red Bulla..(sploh mi ni dal kril :angry: ..le stabilnost mi je odvzel :doze: ) .. od takrat naprej se ravnam po doktorjevmu nasvetu..."raje 2 pira" :beer1: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nezavest sem doživel v akrobatskem letalu pri pospešku 6 G - trajal je nekaj 10 sekund (pospešek namreč). Občutek je bil cool :rolleyes: , ko pa sem prihajl k sebi, sem najprej dojel zvoke malce kasneje pa je prišla še slika. Občutek je bil, kot da si zadet k mina... in tega sem se potem tudi ustrašu, kaj delam tako zadet v letalu.

V glavnem priporočam, če vas ni strah.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sn bil 2x zastruplen, pa sn bil v stanju, k bi ga loh imenoval nezavest. vem da sn se full tresu (naslednja 2 dni sn mel mocan muskelfiber v predelu trebuha, rok in nog), da me je zebl ko prasca, pa da sn bil presvican totalno. nasledn dan sm mislu, da sn bil v takem stanju 10-15 minut, pol so mi pa povedal, da se nisn premaknu, oglasu, nic (razn dihu) dve uri pa pol. o kakih sanjah ne duha, ne sluha. vsekakor pa ni blo fajn. :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- Alla, Devlish vidve padata skupaj, mi smo to počel kot mulci in se s pomočjo trika eden drugega metal skupaj ;) :)

Ma že res, da padem skupaj, ampak zadeva je taka, da takrat dejansko dela sam tist k je avtomatično (dihanje, bitje srca....) ostalo je izklopljeno......

Po pripovedovanjih se tudi oči (nagravžno) zasučejo nazaj, tko da sam z belim gledam :? , da ne govorimo, da sem čist mehka in me je težje pobrat ko vrečo krompirja......

Tko, da jaz kar mislim, da je to nezavest........ :rolleyes:

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no še zdaj mi včasih ni kaj jasno, čeprav sem pri zavesti  :huh:

:D :D

Poznam to.

B)

Moje običajno stanje.

Kakšenkrat, ampak zelo zelo redko, se mi zdi, da je vse jasno in prosto ko pasulj.

Živim za tiste trenutke.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že doskrat bi se mi zgodil da bi padu "skup". To se mi je dogajal v cerkvi, ker je pač blo velik folka pa zrak zadušljiv pa so se mi kr naekrat začele pred očmi začele prikazovati bele pikce, ratal mi je ful vroče, pa sam še slišu sm župnika kako neki govori, druzga nič. Pol sm šel vn na svež zrak pa se mal usedu pa mal sprehodu pa je blo pol čist ql. enkrat se mi je pa to tut zgodil na pogrebu. Zgleda se mi to sam pri cerkvnih zadevah dogaja, čudno :hmm: Sam zavesti pa še nism zgubu, niti k sem z 10metrov dol ubrisu, sem bil čist pri zavesti, sam mal se mi je meglil...

Živemu človeku se vse pripeti :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, vidis, cerkev je se vedno slabo na psiho vplivala.... :? :cry: al pa je bilo mogoce to, da si nosil s seboj prevec grehov .... :xx: :kva1: :unsure: aj-jaja.....nic dobrega... :grrr

vidis, pri meni se je pa zgodilo, da se je pred mano prikazal dohtar, postaven, mlad dohtar, ...... :wub: tako, da mi res ni zal za padec v :doze:

ceprav je pocutje se nekaj casa trpelo.... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!