Skoči na vsebino

Prva Enduro Dirka - Poček


Noise

Priporočene objave

Ja, in zakaj se ne bi smeli vozit izven poti?

Policaji so rekl približno takole takole "gibanje po počku je omejeno " ker pa smo jim odgovorili da se peljemo samo po cesti,je policaj pokazal s prstom na une k so glih pedenal uno strmino,pa je reku da je gibanje,oz. vožnja izven utrjenih cest PREPOVEDANA ker je to naravno okolje!! :hmm: :? :blink:

Tolk jst vem o tem!

P.s. a se teb tud zdi da je blo polno digitalcov,pa si bil samo ti tok priden da si nametov sm gor slikce!???

Če ma še kdo kakšno slikco naj jo da gor da si dopolnimo zbirko! :D :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bilo je fino, nekaj rahlih padcev a nič omembe vrednega.

Naj dodam še to, da se mi zdi, da smo se zelo lepo peljali, kljub različnim nivojem izkušenj, predznanja in dokaj raznolikemu voznemu parku. Posebna pohvala Smrekci (s samo 5.000 prevoženimi km je na svojem KLE res krasno peljala), Mačici (gassaaaaa) in vozniku TDM-ke (po makadamu je šlo 1x-no).

Najprej popravljam Noisa, da imam za samo le slabih 4000 km (ostale sem se vozila na zadnjem sedežu).

Sicer pa je bila to zame prva tovrstna vožnja po makadamu. In zaradi malo prevoženih km in s tem malo izkušenj in znanja, sem doživela tudi zdrs in poškodovala plastiko na motorju... :cry: upam, da mi ga bo uspelo lepo spolirati.

Sicer pa se zahvaljujem Klimberju, ki me je po zdrsu podučil, da moram namesto s sprednjo bremzo bremzati z zadnjo, kar velja predvsem za makadam. Hvala tudi Noisu, ki me je kasneje naučil, kako pravilno obremeniti motor z nogama in nagibom. Če bi vse to prej vedela...no, bo pa šola za drugič. Ena izkušnja več. :) In hvala za pohvale nam pogumnim puncam :wub: :rolleyes: :D BTW: Tud jest moram pohvalit tisti parček...skupaj in po takem terenu brez problemov - vsaka čast! Pa ostalim tudi :OK:

Res je bilo nasploh noroooo uživaško!! B) Čist sm "zastrupljena" z vožnjo! :devil: Adrenalin mi je pognal kri po žilah in švic tud ni zaostajal.

Upam, da še kdaj švignemo na tako furo!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zaradi malo prevoženih km in s tem malo izkušenj in znanja, sem doživela tudi zdrs in poškodovala plastiko na motorju... :cry: upam, da mi ga bo uspelo lepo spolirati.

In ce se bos v bodoce se vozila po makadamu in se sla off road, ti priporocam, da se oglasis pri Fismu (ocka od Vragice).

Fismov izdelek je lansko leto "nekomu" resil desno koleno da se ni zdrobilo in se skoda na motorju je bila manjsa.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni je bila furca všeč, bi pa drugič raje peljel občutno manj makedamskih poti, po katerih smo se preko Javornika prebijali do Počka in goltali prah. Naslednjič gremo raje mnogo več off roda na Počku. Makedam je tudi bil kriv za večino padcev, ker na tistih ozkih, nasutih, neravnih makedamih, ko iza ovinka vedno lahko pričakuješ kakega lokalnega matadorja s kakšno neregistrirano kanto pač ne moreš govoriti o kakšni varni vožnji pa če maš še toliko kilometrov pod ritjo.

Glede policajev - oni majo vedno prav :devil: - po zakonu je vse kar sta povedala pravilno, lahko pa se vprašata če sta naredila kaj koristi. Najlažje je prepovedati, vendar endurašev se pač ne da ukiniti in če nam onemogočijo voziti se po območju kakršen je Poček, poleg tega pa po zakonu tako ali tako ne smeš voziti tudi nikjer drugje (razen kros stez, ki pa za enduraše niso zanimive), se ne moremo vozi več spljoh. :?

Kolkor poznam podobno problematiko pri MTB, off road s terenci, - vozili se bomo vse povprek, tudi tam kjer res delamo škodo, organi in ljudje bodo še bolj nervozni, ... brezkončno drkanje drug drugega v glavo.

Navaditi se bomo morali da nobene interesne skupine ne moreš kar preprosto ukiniti s prpovedmi, lahko pa ji omogočiš delovanje na način s katerim povzroča čim manj škode.

Pa še ena slikca ta pogumne :D

post-20-1065008160.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede policajev - oni majo vedno prav :devil: - po zakonu je vse kar sta povedala pravilno, lahko pa se vprašata če sta naredila kaj koristi. Najlažje je prepovedati, delamo škodo, organi in ljudje bodo še bolj nervozni, ... brezkončno drkanje drug drugega v glavo.

A policaji se kar slucajno sprehajajo po Pocku? A je mogoce kdo pomislil, da je na 113 cel dan zvonilo.

Mogoce so bili eni se bolj zakomplekasani, ker so kljub umiku soglasja v soboto videli endurce na Pocku pa so se posluzili "resitve".

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej, hvala ker si opazil pomankljivost.

Vse kar je napisano ni bilo mišljeno kot kritika policajev, temveč celotne širše skupnosti od domačinov, lovcev, občine naprej.

Pa da se nas bojo mal bal :P Katerih je več, tankov ali motorjev :D

post-20-1065008227.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uživam, ko berem da posamezniki ugotavljate užitke terenske vožnje, pa čeprav le občasne

he he, le tako naprej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo slikca enega prejšnjih obiskov Počka, slikano na sveti trojici 1.123 mnm

dostopna tudi z avtom, torej legalno

razgled 1A

post-20-1065006665.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A policaji se kar slucajno sprehajajo po Pocku? A je mogoce kdo pomislil, da je na 113 cel dan zvonilo.

Mogoce so bili eni se bolj zakomplekasani, ker so kljub umiku soglasja v soboto videli endurce na Pocku pa so se posluzili "resitve".

Jah seveda saj to je jasno. Policaji pa verjetno niso "težili" bolj kot so zaradi tega, ker so videli bolj "cestne endure" kot pa kakšne harde s kramparcami. Pa glih smo bili skoraj vsi na cesti :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo slikca enega prejšnjih obiskov Počka, slikano na sveti trojici 1.123 mnm

dostopna tudi z avtom, torej legalno

razgled 1A

:notworthy: :notworthy: Nora slika.D.J.....pa vsaj motor bi opral... :OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opomba: torej, tukaj govorimo le o Počku minulo soboto.. o drugih furah, vtisih in off-road doživljajih debatiramo v temi Vtisi iz enduro voženj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej noise vzemi to le kot vabilo na vršac tega hribčka

če bo šlo tako naprej, boš mogu temo kmal zaklenit (vtisi enega vikenda..), rajš si jo razširi na poček ALL (drkanj* lovcev v eni temi)

lunch, dobiš slike, če jih še nimaš B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Mene tudi čedalje bolj mika.. Pa še en kolega ugodno prodaja Huso 450 :rolleyes: Ampak finance še ne znesejo :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Alooooooooooooooooooooooooooooooooo.

Ki ste?

Še boste furali kaj letos po dolgoletni pauzi?

Bi se kaj pridružil, če bo še kak interes.

Ne me takoj skurcat ampak tale zima se že vleeečeee, pa je že malo sila ratala :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!